Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

Shaman::..

Bál jsem se jako čert kříže, když jsem slyšel, že se pokusí opět někdo sáhnout na moji jednu z nejoblíbenějších sci-fi. Zvláště, když víme, jak to před deseti lety Burton zmršil… A jaké pak bylo moje překvapení, že Planeta opic se dočkala solidního prequelu, tak zároveň má našlápnuto k solidnímu restartu celého příběhu, z kterého se pravděpodobně stane nová trilogie. Animace jsou okouzlující. Mimika, emoce, to by žádný herec nedokázal zahrát. Potěší náznaky na původní film z 60. let (výprava na Mars, soška Svobody apod.), solidní příběh i první slova opičího Ceasara, při kterých až mrazí. Musím se přiznat, že jsem byl tak vnořen do příběhu, že jsem úplně pozapomněl na nelogičnost, na které jsem jindy poměrně velký hnidopich (nestárnutí lidských představitelů). Film v první půlce se pohybuje spíše v emoční, psychologické rovině, následující akční scény vedou snímek následně trochu jiným směrem. Naštěstí akčních scén není tolik, aby to film celkově poškodilo, a závěr není citově pokleslý, nýbrž civilizovaně zvládnutý. Velké překvapení letošní blockbusterové sezóny. Kdo by to býval před pár měsíci řekl… ()

veere

Nejsem fanda téhle filmové série a jakž takž se mi líbil pouze původní první díl. Tenhle film je ale podařeným předkračováním, které rozhodně předčilo moje očekávání. Zápletka s virem je sice dost divná... (a skoro přijde že finále vykradené z 12 opic), ale velmi sympatická a všechno zaceluje jinak podařený příběh. ()

dwarwen

Věděl jsem jak to dopadne a jak to musí dopadnout, ale stejně to bylo vždy trochu jiné, než jsem čekal. Postupně se vytváří nádherný příběh, který pro oko diváka znalého starších opic, má i několik připomínek. Akční scény a vůbec celý film mají výborné efekty a ty opice jsou naprosto famózní. Nemám, co bych vytknul... ()

Peterek82

WOW! Na nic jiného se asi nezmůžu,právě jsem dokoukal. Pro mě adept na film tohoto roku. Pro toho,kdo nezná předchozí Planety opic,je tohle špičkový úvod. Samotná kapitola asi v tomhle případě budou digitální efekty. Opice jsou prostě živé, věrohodné a emotivní. Patrick Doyle se se svou hudbou v tomhle případě krásně vytáhnul,jeho hudba dělá půlku filmu a film mě jako celek naprosto polhtil. Jen doufám,že nikdy nebudu mít Alzeimera.... U-U-A-A-A! ()

croftak

Přistoupit k látce trošku s úctou k dřívější tvorbě, zároveň zakomponovat několik odkazů, a do toho trikové efekty, nad kterýma jsem místy kroutil nevěřícně hlavou. Říct co bylo vyloženě nejlepší na tomto filmu nejde, je to naprosto fungující celek, kterému moc nechybí. Ano možná pár nelogičností se najde, ale tady to prostě nevadí. Tohle je Zrození planety opic a já jsem rád, že jsem byl u toho za doprovodu skvělé hudby a neuvěřitelně zpracované mimiky opic. V tomto filmu jsou herci zastíněni, opice hrají hlavní roly. Očekávání nebyla žádná, o to větší bylo překvapení. Těším se pokračování, jen mě nenechte dlouho čekat. ()

HMTD

Takto se má pracovat se slavnými filmy naší minulosti, doplnit o kvalitní!!! pokračování(preqeli) a né jen ždímat jak to v poslední době bývá. Strhující podívaná která snad ani nemohla dopadnout lépe. Původní verze scénáře také ušla a mohla být srovnatelná. Smekám klobouk a doufám v kvalitní pokračování. ()

hiroito

Pro fanoušky opičí série je toto pokračování velmi příjemná podívaná, jen mě rušilo počítačové zpracování opic. Bohužel jsem jim ty opice ani po dlouhém přemáhání nedokázal uvěřit. Možná pokus o počítačovou "dokonalost" překonal přirozenost, kterou tyto zvířata mají. Jinak bych hodnotil 70% a budu se těšit na pokračování, které určitě přijde:-) ()

montel

Mladý vědec Will Rodman (James Franco) testuje lék na Alzheimerovu chorobu na opicích. Jedna z nich začne projevovat vysokou inteligenci a je zřejmé, že lék skutečně funguje. Opice ovšem jeví známky agrese a při snaze o útěk je zastřelena. V jejím obydlí je nalazen malý sameček šimpanze, kterého porodila před smrtí. Ujme se jej Will, který dostal z práce padáka. Malý šimpanz César sdědil po matce geny a je rovněž hrozně inteligentní. Při jednom nedorozumění, kdy Cézar napadne souseda je převezen do uzavřeného výběhu, kde se poprvé setkává s dalšími opicemi. Ty se od Cézara začnou učit a brzy jsou všechny opice připraveny nalézt si svou vlastní svobodu i za cenu útoku na lidskou rasu...Tak až tak do kolen mě to neposlalo. Tvůrci vsadili na jednoduchost, což se jim podle mě nepovedlo. Opice vypadají sice parádně, ale čekal jsem alespoň na finále nějaký šok. Nic překvapivého se ale nestalo a pro mě je nová Planeta opic spíše mírné zklamání. 60% ()

minnamay

Naprostá dokonalá pecka. Ten příběh nemá chybu. Čekala jsem šílený teror, ale opičky se nakonec "odstěhují" do sekvojového lesa. James Franco opět nezklamal, to snad ani nejde. Mě se to líbilo moc. Hudba skvělá ! ()

SantaCruz

4 hvězdy za 1/4 filmu a 3x odpad za zbytek. V roce 2011 není možné dělat z diváka hlupáka. Opice se "klonují" obraz od obrazu. Rupert Wyatt - škrtám z filmotéky. ()

D||X

Velkolepý hollywoodský film s velkolepou atmosférou, hudbou, efekty... Má to vše co má takový trhák mít. Podobný typ filmu jako je Avatar. Strhující podívaná. 5* ()

ProchY01

Příjemné překvapení. Digitální opičky a pro fandy původní planety opic několik důmyslných narážek a vazeb. I vyždímané téma se dá dobře zpracovat. ()

chaosteory

Vlastně není nic, co tomuto veledílu vytknout v rámci roviny, kterou zobrazuje. Mě, možná víc než samotný film, nadchla skutečnost, kam se jedna z nejstarších filmových sérií běhěm desítek let dostala.I když fenomenální maskéry a herce vystřídali digitální mágové s ne už tak důležitými herci, dějové linie se neustále s malými repasy vrací zpět a po téměř 50ti letech se za to nemusí stydět. P.S. Nejvýstižnější koment: Falko ()

divi7

Tenhle snímek je závislý především na mimice, jež je dvojnásobně skvělá díky nadprůměrným vizuálním efektům. Takhle jsem si zrození nejznámější filmové planety určitě představoval. Nesmím zapomenout i na vynikajícího Jamese Franca.****+ ()

Vital

Neskutečně tupé a předvídatelné,zase ti vědci,i když je to nebezpečné,tak stejně šéf vidima peněz povolí vše,i kdyby to mělo katastrofální následky,jak klišé a už tak provařené...a opice? Caesar věčně naštvanej,pohledy na lidi dělá prostě jako člověk,skáče po stromech tak dokonale a tak rychle,kam se na něj hrabe agent 007,opičky proskakujou v panelákách sklo (už vidim jak to tvrzené sklo proskočí) trapný scénář a i jako letní blockbuster děsné zklamání.Méně akce a lepší příběh,je to už dneska problém natočit i pro lepší film?? ()

Tomulka

Ano ano konečně další skvělej sci-fi film. Už bylo na čase se do toho zase opřít a Rupertovi Wyattevi se to povedlo. Příběh dokonale zrežíroval. Herci zahráli také skvěle, ale ty efekty ten vizuál to je teda paráda. Neskonalé emoce a velmi reálně vypadající opové no to je prostě koncert. Doufám, že tvůrci pojedou ve stejném duchu a hlavně ve stejném týmu dál. Chce to další díly. ()

Phoeniyx

Tak tenhle snímek mi dlouho unikal, nakonec čirou náhodou sem si ho pustil a nelituji inteligentní šimpanz a další zástupci byly dokonalý, herecké obsazení bylo moc dobré. Opice velice upřímná a hodná povedené prostě krásný filmový zážitek! ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru