BoPo

Kód Enigmy vyzerá a aj pôsobí presne tak, ako človek očakával pred jeho sledovaním. Dobre odvedená práca, ktorá však neposkytne ani kapku potu navyše. Ďalší z rady filmov z druhej svetovej vojny, ktorý si vyselektoval osudy zopár ľudí v ruchu výbuchov a výstrelov. Nechápem nomináciu na film roka a rovnako nechápem nomináciu pre slečnu Mám jeden výraz pre 100 filmov. ()

Johny_fork

Cumberbatchovo Turing sice velmi připomíná "Sherlocka", ale jeho herectví mě stále baví. Kód enigmy ukazuje trošku jiný pohled na válku, pro absolventa katedry kybernetiky možná ještě napínavější než záběry na vylodění v Normandii. ()

JohnCZ

Další životopisný film a tak trochu režisérská sázka na jistotu, ale Benedict Cumberbatch je v roli Alana Turinga tak perfektní, že to tvůrcům filmu nemůžu mít za zlé. Film jako takový je dost zajímavý, po technické stránce působí hodně věrohodně, byť historický přesný prý úplně není, což mě osobně tolik nevadí. Enigma je sama o sobě poměrně známá, ale o jejím prolamování a týmu vedeném Alanem Turingem (Aha, tak odsud je ten "Turingův test.") jsem toho doposud moc nevěděl. Jak už bylo zmíněno v jiných komentářích, chybí nějaká opravdu dechberoucí pasáž, ale hudba mnoho věci vynahrazuje. Alexandre Desplat by si Oscara jistě též zasloužil. ()

Terva

Na základě skutečných událostí. CITÁT - Když nebudete poslouchat o mnoho přijdete. O mnoho důležitého.............. Tenhle snímek mě strhnul hned od svého počátku. Příjemný hudební doprovod, zajímavé herecké obsazení a perfektní dialogy. CITÁT - Tak pánové, pojďte si hrát............ A protože mám rád Keiru Knightleyovou jen jsem očekával, kdy přijde na scénu. Když se tak stalo, byl jsem spokojen. CITÁT - Jsem žena, co dělá mužskou práci a tak nechci vypadat jako vůl......... Benedict Cumberbatch jako Alan Turing to perfektně zahrál a já mu to věřil. Jinak bohužel se tu nenašel další herec, který by stál za zmínku. Dokonce i Keira jako Joan Clerkeová je tu vlastně skoro jen do počtu. CITÁT - Když mu prozradíš mé tajemství, prozradím mu já to tvé............. ()

corpsy

Pozrime sa na tento film hlavne z hereckej stránky. A tá je priam úchvatná. Beňo to zobral ako výzvu a dopadol na jedničku s hviezdičkou ( ak nepríde Oscar, bude to lúpež, zrada a zaujatosť v jednom ). Ostatok, viac ako dostatočne prihráva a spoločne tento ansámbel tvorí jednu filmovú históriu. Nečakajte vojnový, špionážny, alebo ináč žánrovo zaujatý snímok, ale niečo, na čo sa pozerá skutočne dobre, ak ste ktokoľvek ( zaujatí možno pochopia ). ()

m.krudenc

Vynikající životopisný film. Nemám slov prostě vše dokonalé. Jsem opravdu ohromen výkonem, který předvedl Benedict Cumberbatch, jehož talent je stále podceňovaný. Je vidět, že během posledních dvou let, nám ukazuje, že on opravdu hrát umí. Nedovedu si do hlavní role vyšinutého geniálního matematika představit nikoho jiného. Film krásně ukazuje kdo první stvořil - postavil první počítač. Film také ukazuje jak se Anglie krutě a bezohledně zachovala k člověku který napomohl Anglii vyhrát válku. Jen proto že byl homosexuál byl odsouzen ponížen a společensky zničen. ()

jahol

Hlavním tahákem je brilantní výkon Benedicta Cumberbatcha, který velmi dokonale zvtárnil postavu sociopatického homosexuálního génia. Filmu se nedá moc vytknout, ale na druhé straně mě zase nijak extra nerozsekal (možná to bylo také tím, že do multiplexu v Letňanech, nejkomerčnějšího v Praze, kde hrají pouze pohádky, popkorn a shit, a kam se film evidentně dostal omylem, přilákal velmi překvapivou návštěvu, takže jsem dostal lístky až do dolní poloviny kina a ještě k tomu úplně na stranu). Hudba hodně dobrá, plus byl sem tam suchý anglický humor, minus tu a tam klišé - geniální Keira ve službách současných požadavků na genderovou vyváženost, které evidentně pronikají i do scénáristické tvorby, sem tam pár okamžiků vytahujících vaše emoce do červeného maxima, ale jinak poměrně prosté líčení příběhu, kde se navíc asi i šetřilo - že ve filmu nebudou velké válečné scény, kromě dobových materiálů, jsem vcelku očekával, ale třeba těch pár scén točených v exteriérech hodně zblízka na stejném nádraží nějak extra nenadchlo. Malou šanci na Oskary (kromě toho za nejlepšího muže v hlavní roli) bych dával pouze při velmi slabé úrodě. ()

tomeš

Tématika druhé světové války mě nezajímá, takže teprve když jsem zjistil, že byl AT teplej, začal jsem o tom uvažovat. Nicméně přiznávám, že nebýt nudy na čtrnáctihodinovém letu, film bych si asi nepustil. A jsem spokojenej tak napůl. Filmařsky mě to věru nijak neoslovilo (viz komentář Dudka), ale uznávám, že Benedict je tu dobrej. Takže to bych dal tak dvě až tři hvězdy. No ale to hlavní, za co nakonec dávám čtyři: filmy s výrazným sociálním tématem a podle skutečné události, to je můj šálek. Dovysvětlovací texty v závěru filmu tomu nasazují korunu, takže nakonec zasloužené čtyři hvězdy. Pokud by filmy měly mít nějaký společenský význam, pak Imitation Game udeřila hřebíček na hlavičku. ()

vurhor

Mírně přeceňovaný. Jak kolem toho byl takovej humbuk, tak jsem to čekal ještě lepší. Ale i tak se mi to líbilo, Cumberbatch samozřejmě skvělej. Průměrné 4* ()

liquido26

Skvěle autistický Cumberbatch v poloze, který mu jde asi nejlíp. Film bavil od začátku do konce. Podle toho, co jsem si přečetl po tom bylo vše brutálně zjednodušené a upravené nebo vymyšlené, ale to nijak nevadilo. To, jak Turing potom dopadl je opravdu hanba britské justice. ()

DEXTER099

Tak tohle asi bude jeden z kandidátu na letošní Oscary hlavně co se týče hlavní mužské kategorie kde zde účinkuje Benedict Cumbertach,který sice často působí teatrálně (jako ho znáte někteří z Sherlocka),ale ke konci přeci jen jeho role nabírá dramatičtější úrovně.Co se týče příběhu tak si myslím,že je zde jednostranně vysvětleno,že za výhru spojencu ve druhé světové válce muže jen prolomení kódu enigmy a není zde vyzdviženo spoustu nasazených lidských životů přímo v boji za to moje hodnocení bude nižší ,ale nemění to zase tolik na tom,že se film povedl a doporučuji ho.Za mě 80 % čtyři hvězdy. ()

berny2468

Docela dlouho jsem se těšil, a film mě nezklamal, ale i trochu překvapil. Takhle povedený film Jsem nečekal. Enigma je velmi zajímavé téma, ktere mě osobně baví. Hodně se povedla hudba. Cumberbatch si za tohle zaslouží minimálně Oscara. Jsem rád, že jsem po dlouhé době viděl starého Lannistera, který se sem hodila. Film rozhodně doporučuji a dávám 85%. ()

PauloZ

Kdo ví, co všechno okolnosti kolem 2. světové války ještě skrývají, když tahle nesmírně důležitá skutečnost byla utajena po půl století. Zpracování v čele s brilantním Cumberbatchem je intenzivní, rozhodně baví, ale v konečném důsledku tomu něco schází, možná větší hloubka a tah na diváka, abych dával 5*. ()

F.man

Turing uměl. A umí i Tyldum, Cumberbatch, Keira a všichni ostatní, kteří se na tomhle vybroušeném snímku podíleli. ()

NinonL

Sledovala jsem se zaujetím celou dobu. Jednu hvězdu ubírám za to, že je film jako podle politicky korektní objednávky. Ale nenudila jsem se a ani konec nebyl až tak hrozný. ()

Adasin

Jo, je to "oscarovka," ale ale určitě se ke mě dostala blíž než většina filmů, které ocení akademici. Možná právě snaha o Oscary držela film příliš při zemi a nedovedla mu to rozjet takovým způsobem jako třeba mí oblíbení Rivalové. Přitom stačilo tak málo. I tak jsem ale ráda, že film Oscara získal. 8/10 ()

baribal

Letošní souboj filmů o dvou velkých mozcích Hawking (Theory of Everything) a Turing vyhrává celkem jasně Imitation Game druhého jmenovaného. Krásný příběh, který se vyvíjí v několika rovinách. Osobní drama Turinga, válečné pozadí, romantický vztah s nádhernou Keirou nebo příšerné zacházení s homosexuály ve Velké Británii, jak je zmíněno na konci filmu. Cumberbatch se tímto filmem začíná usazovat mezi největší filmové hvězdy a od teď už není pouze Sherlockem a Šmakovým hlasem. Konečně film, který můžu s klidem srovnat s Čistou duší a Russellem Crowem. ()

maddy

Imitation Movie of all other Oscars biopics. Pútavý príbeh o prelomení nemeckého šifrovacieho stroja Enigma počas druhej svetovej vojny, o ktorom sa na našich školách zase tak veľa neučí, spracovaný do klasickej Oscarovej životopisnej drámy, ktorá tu každý rok nesmie chýbať. Vo svojej podstate veľmi kvalitnej, ale zároveň ani žiadne veľké nadšenie. Síce sa ani zďaleka nekoná taká nudná historická prednáška ako v prípade Lincolna a Imitation Game má potrebný spád, po celý čas baví a celý ten príbeh o geniálnom matematikovi je podaný moderne a nanajvýš zrozumiteľne, akurát je to opäť taká tá nekonfliktná biografia, ktorá sa chce zapáčiť všetkým. Kontroverznejšie témy ako homosexualitu hlavného predstaviteľa rozpracováva len v náznakoch, aby nikoho nepobúrila a venuje sa jej len preto lebo inú možnosť nemá, keďže taký bol samotný Alan Turning. Namiesto toho sa film tematiku snaží odstaviť na druhú koľaj a situácii naivne zľahčovať líniou s Keirou Knightley (brr, ten rozhovor o harmonickom vzťahu dvoch géniou). Hrôzam vojny sa film nevenuje vôbec a vážnejšie dilema z toho plynúce sú zužitkované v jednej jedinej scéne - konflikt po prelomení Enigmy s tým, či zachrániť jednu loď a riskovať prezradenie u Nemcov alebo v utajení pokračovať v boji. Pozerá sa na to výborne, v závere to je dostatočne emocionálne silné, Benedict Cumberbatch je priam famózny, dáva hravo zabudnúť na všetky jeho predošlé, neraz až ikonické úlohy a dokazuje, že dokáže byť svojský v každej roli v ktorej sa ocitne, štýlová dobová hudba z pera vynikajúceho Alexandra Desplata dodáva scénam tú správnu atmosféru, akurát vo výsledku to je len taký neškodný, značne prikrášlený životopis, ktorý nemieriť tak prvoplánovo na Oscary (ach, zase tí Weinstein Brothers) mohol si dovoliť značne odvážnejšie spracovanie látky. Takto síce kvalitne spracovaný príbeh podaný veľmi prístupnou formou pre každého diváka, ale zároveň tým nijako prekvapivý. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

VojinRyan

K dokonalosti chýbalo málo. Veľmi dobré spracovanie o hrdinovi 2. sv. vojny ale z druhej strany. Tentokrát to nie je hrdina prvej línie ako sú napr. John H. Miller alebo Richard Winters. Tentokrát to je hrdina z kancelárie. Alan Turing a jeho cesta k prelomeniu "neprelomiteľného" stroja Enigma v podaní vynikajúceho Benedicta Cumberbatcha. A výborne mu do toho hosťuje Keira Knightley a Mark Strong. Herecké obsadenie na jednotku. Výprava a flashbacky z vojny na výbornú. Ale predsa k celkovej dokonalosti mi chýbali viac dramatickejšie scény a pozadie pri prelomovaní Enigmi. A tak isto aj niektoré kľúčové postavy z Histórie chýbajú (M. Rejewski, H. Zygalski). Taktiež mohli viac objasniť konštrukciu Enigmi aby divák lepšie pochopil, prečo je tak dokonalá. Inak oskarový film ako stvorený. 88% - 4*. ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel