Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.
Batiatusova gladiátorská škola je na vzestupu a užívá si slávy svého nechvalně proslulého šampiona Gannica, jehož umění bojovat s mečem se vyrovná jen jeho záliba ve vínu a ženách. Nastala příhodná situace, na kterou čekal mladý Batiatus - konečně dokáže svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli, jen aby jeho gladiátoři byli ti nejžádanější. Po boku mu stojí loajální, vypočítavá manželka Lucretia, která navíc neváhá využít bezostyšnost svůdné přítelkyně Gaiy kdykoliv se to hodí. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali co největší bohatství. (oficiální text distributora)

May_tee

Říkala jsem si, jak tohle asi může dopadnout po té skvělé 1.sérii, kterou jsem žrala od začátku do konce. 2.série co se vrací časově před tu první? Spartacus bez Spartaca? Mrtví lidé zase naživu? Ale no tak! To přece nepůjde, v žádném případě! Ale ejhle ono je to výborný! Kdo by si to byl pomyslel? Zatím jsem viděla prvních pět dílů, které byly více než uspokojující. Tak uvidíme, uvidíme... ()

TaanStari

Poslední díl to hodně vytáhnul (myslím tím hlavně souboje, kterých bylo jinak zoufale málo), ale jinak je to pořád jen slabší bratranec Krve a písku... Což bylo dáno hlavně tím, že to není pořádně viděno z pohledu jedné postavy, ale pořád to skáče od Crixa ke Gannicovi a od něj zase k Batiatovi a ani jeden není ten hlavní. ()

KOZEL84

Jó Římani ti se uměli bavit.Já tohle beru jako součást a dobrý nápad jak zkrátit čekání na druhou sérii,když má Andy to svinstvo.A taky možnost návratu úžasných postav.Sledovat Hannaha a Lawless (tímto povyšuje z princezny na seriálovou královnu),je radost a pocta celému herectví (nechápu kam se poděli nějaké ty ocenění).Krev chlístá jako za Andyho a Crixus pro mě začíná být nejsympatičtější postavou celého seriálu.Gannicus sice nemá zase tolik charismatu,ale jako zase trochu jiná a zajímavá postava určitě byl.Jedna věc mi ale celkem vadila.Z fleku bych vyhodil toho bývalého režiséra porna.Já vím,že Římani to rozjížděli dost a nic proti pornu,ale tady toho bylo tolik,že už mi to fakt lezlo na nervy.Stejně nemůžu nedat pět,páč pro mě je celý tenhle seriál něco v co sem už ani nedoufal. ()

Saur.us

U Jupiterova ptáka, to byla zase jízda! ALE jak jsem říkal už u Blood and Sand, všeho moc škodí. Ne že by přemíra násilí od minule ještě narostla ale myslím hlavně to neustálý šukání a sprostonárodní mluvy. Nějak nedokážu pochopit co vede všechny ty víceméně renomované herce, aby hráli v téhle už ale totálně erotické brutalitce. Prachy jsou hold prachy. Nejsem žádnej puritán, to v žádném případě, jen mě to přišlo už trochu moc přehnaný a tudíž nevkusný. A to už vůbec nemluvím o těch naleštěnejch depilovanejch prdelích gladiátorů v umývárkách. Kam ten svět spěje. Ale abych odbočil od kritizování moderního stylu seriálů, přesto všechno to bylo jen o trochu horší než B&S. Intriky zůstaly a hrajou stále hlavní roli, příběh nám odhalil tajemství postav známých už od minula a mihlo se tam i pár nových tváří, jako například Jaime "britská upírská děvka z Dextera" Murray. To potěšilo. Už aby tu byl Spartacus : Vengeance, sice přeobsazenej ale to nevadí. ()

fisus

Napůl porno,napůl krvavé lázně protkané intrikami starověkého Říma.Prostě ultimátní pětihvězdičková zábava!!! ()

Pidzey

Malinko horší než skvělá Krev a písek,ale pořád na dost vysoké úrovni.Velice slibně se to rozjíždí prvními dvěma díly,které jsou na úrovni originálu s kvalitním scénářem, čtvrtý dílem trochu sklopitá,ale luxusní finále vše jednoznačně zachraňuje.Vynikající herci,především John Hannah u kterého jsem už neměl pochyby jako u Krve a písku a spolehlivě táhne celí seriál a unikátní vizuál jsou jen střípky skvělé podívané.Rozhodně skvělí doprovodný seriál k překvapení roku 2010. ()

CiPR

Tak již druhá řada za mnou a čekal jsem, že se to zlepší oproti první řadě, a musim říci, že ano. Krev sice vypadá znovu jako z animovaného seriálu, ale budíž, asi jsem si na to již zvykl. Scénář se již zlepšil a je na co se koukat. Tvrdý život gladiátorů. Ale abych nepřechválil, tak musim říci, že je to znovu pouze na jedno, možná dvě zhlédnutí, nic víc, aspoň podle mého názoru. 60%. ()

El-Barto

Gannicus je sympaťák a dost jsem si ho oblíbil, ale i tak je v Bozích arény víc dění kolem Batiata a jeho otce. Jako jednoduchý výplňkový prequel tohle funguje dobře, "odhalí" nám spoustu věcí o prohnilém domě Batiátů a původu části gladiátorů, což neni nijak převratné a snad ani důležité pro Vengeance, ale pořád to v kombinaci s tou lacinou stylizací nadmíru baví. Bohové arény mají oproti Krvi a písku tu výhodu, že fungují hned od prvního dílu a nemusí se první epizody hledat jako předchozí řada. Krev a písek má ale Spartaca, což je pevný středobod příběhu, kolem kterého se všechno točí a kterému všichni fandí, což se tady z Gannica nepovedlo udělat a asi to ani nebylo žádoucí, seriál se přeci jmenuje Spartacus. ()

godycz

Na muj vkus, se zbytecne moc sousta, na ukor deje. Sexu je vic nez bojovych scen a intriky jsou postaveny jen na tom, kdo koho vic osousta nebo pomoci. ()

joudas

Na to, že to vlastně vzniklo jen jako nouzovka, je to vážně povedené. Dozvěděl jsem se spoustu věcí (jak se stal Crixus šampionem, proč se Batiatus a Solonius nenávidí, proč Usher kulhá, jak fungovaly veřejně záchody a spoustu dalšího), které sice nejsou příliš důležité, ale přinejmenším zajímavé ano. Nechybí dobrý příběh, krev, brutalita, nahota a sex, tedy všechno co dělá seriálového Spartaca Spartacem i bez Spartaca :) ()

cyphercz

Po Blood and Sand druhá nejlepší (mini)řada. Velkým kladem je přítomnost Batiata, "kladným" hrdinou je zde hodně charismatický a oblíbený Gannicus, který si získal svým bohémským přístupem nejenom mě... Batiatova vila v týhle řadě hostí ještě úchylnější večírky, než v B&S, takže o zvrácenou podívanou není nouze ()

Hapretor

Po prvním díle mám jasno: je to sračka. Vlastně úplně stejné jako série I., jen místo Spartaka je tu Crixus - místo Crixa je tu Gannicus, atd. Tvůrci jsou nejspíš dost vydlabaní, když si libují v opakování stále stejných nadávek, pletich, erotických scén a nadsazeného cákání krve. V bleděmodrém to samé, v černošedém to nudné. A já se tak těšil, jak Spartakus nakope v tomto "osobitém" filmovém hávu Římanům prdel! - FAUX PAS! ()

aslavey

Z krve a písku vytvoření bohové arény (resp. obráceně) mi nahání husí kůži s každým jejich dalším představením. V tomto, bohužel krátkém, výtvoru je všechno, co si můžete ve spojení se starým Římem představit. Ženy, sex, víno, krev, žádný ostych, žádné okolky, pro ukojení svých ambic a choutek jsou schopní čehokoli a život v podstatě nemá žádnou hodnotu. A k tomu zpracováno úžasným stylem, který vás prostě nepustí na záchod v polovině dílu. A jakkoli mi byl v "Krvi a písku" nesympatický Crixus, tady mu neuvěřitelně fandím a zároveň i měním pohled na něj. Brilantní. ()

WillyMarks

Po pravdě od této 6.dílné série jsem moc nečekal. Říkal jsem si co mě tam asi může překvapit, ale již po prvním dílu jsem se nemohl odtrhnout od obrazovky a s nadšením čekal na další a další díl. Nevím čím, ale tato série si mě o malinko získala víc než Blood and Sand. Líbí se mi postava Gannica a oblíbil jsem si Crixe, kterého jsem moc nemusel....těším se na ten pořádný závěr. Jen si říkám, že to mohlo být trošku delší a v posledním díle toho bude hrozně moc...no zlatých 95% ()

Ben Nevis

Tvůrci Spartaca si tentokrát neberou servítky - sexu je tam více než v Blood and Sand, ale ne na úkor krve a intrik. Gannicus je stejně šarmantní jako Spatacus, ale nemá tam tentokrát tolik prostoru jako má Batiatus a jeho rodina. Děj sice kopíruje první sezónu, zase jde o získání nejlepší pozice Batiatových gladiátorů v aréně, ale máme tu nové záporňáky a dialogy sviští. Díky kratší sezóně je příběh ucelený a od prvního dílu svižně směřuje k epickému vyvrcholení. ()

Páně

Svým způsobem nastavená kaše. Ovšem kašička z ještě více krve, nechutností a prasáren. A to se musí. Někdo, kdo nepohrdnul Blood & Sand, nepohrdne ani tímto. A to i když k zmíněnému i přes skvělý poslední díl něco chybí. ()

mala_kea

Bohužel, přesně, jak jsem očekával. Efektivní stránka je konečně na tv seriál relativně unosná, ovšem se jedná pouze o nastavenou kašičku, která dobře zachutná, ale nenasytí a neuspokojí chtivé váčky přesně podle představy. Postavy jsou naprosto stejné, některé bez charakteru, některé s nuceným přiblbým výrazem. Když má dojít na lámání chleba, rychlé prostřihy a ňadra všude na plátně udržují alespoň atmosféru v samotném koloseu. Děj samotný, zbytečně lineární a neharmonický. Neurazí, ale oproti jedničce určitě nepotěší. Zasloužený průměr. ()

Gismo.kv

Bohové arény je sice druhá série, přesto se dějové odehrává před tou první. V sexuálních scénách značně přitvrdili, až jsem někdy fakt čuměl, ale seriálu to rozhodně neuškodilo. Gannicus jako náhrada Spartaka mi seděl, John Hannah jako Batiatus opět výborný, na Marisu Ramirez se hezky koukalo a poslední díl byl vyvrcholením, jak se patří. Bohové arény mě ani trochu nezklamali a svou kvalitou se vyrovnají první sérii... ()

hororwatch

Skutečně skvělý šesti dílný předvoj událostí před Spartakem. Boje se mi zdáli o malinko horší, než-li ve Spartakovi, za to dialogy a celkově příběh byl mnohem zajímavější a dozvěděli jsme se toho dost o dosti postavách. Takže tohle za 5*. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky