Hwaelos

Pubertální ústřelek, v němž Chuck Norris vypráví vtipy o Chucku Norrisovi, Van Damme předvádí svou proslulou otočku a Arnold "is back". Expendables pomrkávají na diváka hodně okatě a nutno říct i hodně zábavně. Odkazy míří neustále ven - do jiných filmů téhož herce nebo k jeho osobnímu životu. Ve všech ostatních ohledech film selhává. Budování příběhu, gradace, dialogy, všechno špatně. ()

joehot

Už vím, proč jsem měl jako dítě ze všech akčních hrdinů nejraději Van Dammea. Věděl jsem, že jednoho dne dojde ve filmu celé party seniorů na srovnávání a on vyhraje. Jinak k Expendables 2 - přijde mi, že tohle vlastně ani není film pro diváky, jako spíš pro aktéry (Stallone k Chuckovi: "Dík, že ses tu objevil."). No, a proč ne. ()

jahol

Po těch všech nadšených ohlasech lehké zklamání. Jako vážnou akci to nemůžete vzít ani náhodou ani vteřinu, ale jako parodie mi to z pohledu akčních scén přišlo trochu těžkopádné a mnohem méně vtipné než nedostižné Zhavé výstřely-- (omlouvám se těm, kterých jsem se dotknul tímto srovnáním, ale proč vlastně ne?). Samozřejmě, film obsahuje spoustu dobrých a ultradobrých hlášek, van Damme je super, a když ve druhé půlce naběhne ještě skvělý Norris a ke konci nám vše okoření Arnie (Bruce mi přišel nevýrazný), chytne Vás to u srdce a zapomenete, že zápletka a vlastně celý scénář je i na parodii béčka dost slabá. ()

Skrk

Jestli má Expendables 2 tak vysoké hodnocení jen proto, že ve filmu účinkuje estráda akčních herců, tak to jde s CSFD skutečně do prdele. Ať žije objektivita! Většinu filmu jsem se pronudil, protože mít jen dvě akční a mizerně natočené scény v tomto předvídatelném akčním filmu s nádechem patosu, je neuvěřitelně málo. Celkově to působilo jako slátanina. Film staví na akčních hvězdách a pár hláškách, ale zapomnělo to na nějakou strukturu scénáře, postavy se objeví, někoho zachrání, řeknou hlášku a odejdou. Konec. Zlatá jednička, která měla celkově větší koule, ale neříkám, že jsem si těm pár sympatických scén neužil. 40% ()

Expendable

Exp 2 mi přišla nehorázně krátká. Doby kdy se to všechno semele uteče jako voda, snad je to úvodní a nejlepší akcí z celého filmu, nebo tím, že se neustále něco děje. Dějově nevím, jak to zařadit. Jedná se o kvalitní akční film se skvělými hláškami a narážkami. A i tak přistupuji k hodnocení. Sly se opět předvedl v dokonalé formě. Obdivuji pracku Terryho Crewse a dokonalé porcelánové zuby Chucka Norrise. Z Van Damma se zase stala neuvěřitelná bedna, srážející Stallona k zemi a i herecky má nad všema navrch. Bruce a Arnold se vždy objevili nečekaně a tak se nestalo, že by to náhodou nezvládali. Chuck je neuvěřitelně vtipný, ale je tam dost málo. Dvojka se mi rozhodně líbí víc než jednička. ()

villon17

Letos jednoznačně největší p*del, co jsem viděla!!! Z uměleckýho hlediska se to samozřejmě nemůže brát vážně, ale že si budou dělat srandu i oni sami nejen ze sebe, ale i z toho, co se o nich řiká, to mě položilo. Brečela jsem smíchy a to hned několikrát, dobře se na ně koukalo, dobře se poslouchali, pro mě tomu nechybělo nic. A největší zážitky? Hláška "don´t freak out", když přišel Chuck, pak jeho vtip o 8 dnech s kobrou, dál Arnoldův způsob otevírání dveří se slovy "my shoe is bigger than this car", pak samozřejmě "I´ll be back. -No, you´ve been back enough, I will be back.-" a v neposlední řadě asi nejlepší hláška "rest in pieces". Takže boom lay boom lay boom, přátelé:). ()

Marek1991

Tento film by mal mať prívlastok KK, čiže megaKomerčné megaKlišé. Tento film mal len hercov najzvučnejšieho mena v akčnom žánri a možno aj celkovo v Hollywoode, nanešťastie mu chýbal originálny dej! Tento film je určený pre ľudí, ktorým stačí lacná zábava a pohľad na svojho obľúbenca viac, než samotný film. Vysoké hodnotenia k tomuto filmu sú znakom prítomnosti obrovského protéžovania, ktoré je v nás prítomné a som z toho smutný. Viete na jednej strane sa to konečne podarilo a najväčší akční hrdinovia 80. a 90. rokov spolu točia filmy pre zábavu ľudí, čo je naozaj menej uveriteľné a o to viac prekvapujúce a príjemne šokujúce, než spojenie rôznych komiksových hrdinov vo filmoch, či spojenia najväčších krásavic a krásavcov. Čo je pre mňa smutné je, že to neprišlo skôr, dnes už mali problém byť originálni, mali problém s dejom a tak zapojili všetko najlepšie, čo v ich filmoch bolo, spojili to a snažili sa spraviť rýchly a obsahom jednoduchý film plný frajerských póz, peňazí, vrážd, nebezpečných misií, pomsty známych, zachraňovania sveta pred jeho ovládnutím, drahých strojov, veľkých efektov, amerikanizmu a zosmiešňovania iných krajín, dokonca aj zo starej témy studenej vojny ešte ťažia. Našťastie sa v niečom aj poučili a radšej si vymysleli zločincov a tu rovno národ, ale mohli urobiť radšej mix nejakej arabskej a mongolskej kultúry, čiže dvoch nepríbuzných kultúr a nie dvoch slovanských národov, Bulharov a Ukrajincov a navyše na albánskom území, to je dosť blbé, tak ako tie novodobé amazonky, proste potrebovali všetky tie motívy aj so zaostalou krajinkou, ktorá potrebuje zachrániť ako z filmu Sedem statočných, akurát na východoeurópsky spôsob. Samozrejme by sa sem hodilo označenie komédia, lebo najmä v častiach, kde sa objavili Schwarzenegger a Norris išlo skôr o narážky na súčasné dianie, na známe vtipkovania, bolo to miestami ozaj vtipné. Dej s tým zotročovaním ľudí by sa hodil skôr do krajín tretieho sveta, ale beriem Albánsko bola prijateľná voľba. Keby k takémuto filmu prišlo skôr, možno dokonca pod vedením takého Michaela Baya a s týmito hercami, tak to mohol byť najlepší akčný film všetkých čias, dnes už nemal čo ponúknuť, prišlo k nemu neskoro a môže byť akurát nostalgickým pohladením duší, ale opäť ten debilný pohľad na život, scénka ako z Pushera, takisto ako z filmov o časovaných bombách, kopa nereálností a na záver to s tým dievčaťom, ktoré dostalo kopu peňazí a list od svojho milovaného, toto je stará škola, nanešťastie so všetkými svojimi chybami, ktoré sa v dnešnej dobe už neodpúšťajú. Filmu však chýbala duša a ja som mal pocit, že sledujem veľký biják, miestami ako z Charlieho anjelov, keď traja strelci začali strieľať spoza sklenených dverí, scéna na vode ako Rambo, proste je to len spomienka, ktorá si na seba dobre zarobila a na trh išla len s týmto cieľom. Tento film je len veľkým odrazom dnešnej hodnotovo prázdnej reality. Mimochodom tie kostričky sú ako z filmov Tropa de Elite, je to škoda, že to pojali takto, nič originálne, takmer všetko "opajcnuté", útočí len na jednoduché a lacné pudy ľudí, mohlo to byť veľké dielo a chystá sa ďalšie, čoho sa obávam najviac. Všetko zlé je na niečo dobré sa hovorí a ja aj vďaka tomuto filmu zisťujem, kto to myslí normálne z užívateľov a vidím hlbšie do pováh jednotlivých ľudí, hlavne vidím, komu nevadí zapredanosť a komu áno, úprimnosť, rozumnosť, odbornosť a jedinečnosť. () (méně) (více)

ConanVJ

Jestliže byl Expendables můj splněnej sen, tak dvojka dokázala ten sen vypilovat v dokonalý klenot. Druhý díl, ve kterém přibylo dalších pár akčních legend minulosti (Chuck Norris, JCVD) a jedna hvězda ze současnosti (Scott Adkins), jede ve stejných kolejích jako jednička. Je to prostě čistě akční filmek jako z 80. a 90. let, který má jednoduchý příběh, spousty výbuchů, přestřelek, bitkařských soubojů a skvělých hlášek. Film si na nic nehraje a jede si svojí místy až sebeparodující jízdu od začátku až do konce. Tento filmek a ani hlavní představitelé se neberou vážně, což je to jen dobře. Herci si dělají srandu když zde přebírají hlášky svých kolegů z jiných filmů, nebo přímo narážejí na svoje roky, (např.: když Sly řekne "Ta věc patří do muzea" a Arnie na to "To my všichni"), a padne tu i pěkný vtípek na Chucka Norrise, který i sám pronese. Opět je škoda, že filmek není delší, aby zde plně vynikla ta spousta akčních ikon (hlavně Scotta Adkinse by tam mohlo být víc). Filmek oproti jedničce ještě trošku přitvrdil a efekty jsou vyladěnější ( Nechápu a ani nechci chápat lidi, kteří píší, že je akce jen na začátku a na konci, protože já osobně to tak nevidím). Hudební doprovod opět v pořádku a filmu perfektně sedí. Za mě musím říct, že Simon West odvedl skvělou práci a rád bych ho viděl režírovat i třetí díl. Za mě je to nejlepší akční film letošního roku a jsem moc rád, že se bude natáčet i další. Za mě 100% :) ()

liquido26

Neskutečnej akční nářez a hlavně velice zábavné scény s Chuckem Norrisem, Schwarzeneggerem a Willisem. "I'll be back." "You've been back enough." :-) ()

salisbury

Akční nadsázkou odlehčená řežba, která těží z filmové minulosti většiny zúčastněných. Zajímavý filmový projekt, který vměstnává pomalu hasnoucí akční hvězdy bokem ku boku. Jsem rád, že se zde našla možnost jejich uplatnění, čímž pádem svit těchto hvězd nepohasíná, ale opět se pomalu rozsvěcuje. ()

Marsik

Premiere Cinemas - Jednička byla parádní, ale dvojka grandiózní. Celá partička kladných i záporných hrdinů byla prostě bez chyby. Pro mě, coby vášnivého fanouška akčních filmů, je to přelomový snímek, díky kterému jsem měl možnost vidět VŠECHNY moje akční hrdiny na jednom plátně. Akorát jsem nemohl přenést přes srdce smrt mého nej nej herce JCVD :) Ale vidím to tak, že se Expendables 2 po dalším promítání stanou mojí FSZ. Zkrátka jsem to tvůrcům všem sežral maximálně! :-) Prozatím hodnotím 90% // (21.9.2013) NOVA HD - Yeah, i CZ dabing se takřka úplně vydařil (až na Lundgrena-Mahdal). Postradatelní 2 jsou pro mě i po druhém shlédnutí pokladem v kategorii akčních filmů. Tolik známých herců a téměř všichni hrajou skvěle. FSZ se však ještě nekoná, přece jen v pracovním procesu, s CZ dabingem a třemi po**anými reklamami jsem si film neužil tak, jak by se FSZ slušelo a patřilo. Takže příště :-) Proto stále platí 90%. // (18.1.2016) NOVA HD - Ta cenzurovaná verze Novy je fakt otřesná, všechny akční scény rozmazány. No nic...za to film nemůže. I tak je to parádní podívaná. 90% (with J.) ()

FFilipCZ

"Ta věc patří do muzea." ..." To my všichni." ...No já myslim, že trojku ještě tahle partička zvládne s klidem. 5 tun plutonia, 10tun akce. Vypnout mozek, poslouchat ty tisíce nábojů, desítky výbuchů a poslechnout si pár povedenejch džouků. Já jsem spokojenej. ()

PauloZ

TO JE NÁLOŽ! :-)). Než jsem si stihl načat pivo, tak Jet li zvládl pánvičkama namlátit tucet chlapů a celá Ex banda zbořit půl města. Jednička byla výborná adrenalinová akční jízda s výborným obsazením. EX 2 je ovšem položený úplně v jiné rovině. Veškerý pravý oldschool a nadhled, který jedničce v jísté míře chyběl, je tady předveden v té nejčirejší podobě a Expendables 2 svítí mezi novodobými, efekty nabušenými akčnáky, jako hvězda, a to nejen svým zpracováním, ale hlavně hereckým kádrem (Esama 90. let), který je nevídaný a vyloženě snový :-). Oproti tomu bylo v jedničce ale o něco více akce, celé podání bylo víc pochmurnější a Slyova banda byla ve větších problémech. Tudíž otázka zní, o kolik je dvojka lepší. No a to už bude individuální pro každého z nás. Já pálím bez jediného zaváhání plný počet, protože jinak se to nedá. To co se odehrává v poslední půlhodince, esa 90. let v jednom záběru, hlášky které rozbíjí bránici a přitom spousta kulek, krve a mrtvých. To už možná nikdy nezažijem! Příběh je stejně v háji jak u jedničky, ale koho to sere, když je to pouze záminka k tomu, abychom se mohli kochat tím, co je nám naservírováno. Borci hláškují, odkazují na své dřívější filmy, sekají protivníky na kousky, kouří doutníky a k tomu tak výtečný soundtrack. Jenom ta mizerně krátká stopáž a lehce rozbitý koncept. Já chci víc starých pardů a minimálně ještě 10 dílů :-)). No a pokud mám někoho vyloženě jmenovat, tak jednoznačně skvělého Van Damma a vytříbeného chemika Lundgrena. Tohle byla neskutečná pecka a šlo vyloženě vidět, jak to baví i ty borce pořed kamerou!! I will be back! You will be back enough! I will be back! ... Who´s next, Rambo? :-D ()

Tryskomyš

V průběhu filmu tam postupně přibývaly další a další hvězdy, až jsem koukala co jich tam je. Opravdu všichni pro mně nepostradatelní. ()

DEXTER099

Postradatelní 2 sice mají dějový příběh možná víc v pozadí než první díl,ale zase ne o tolik.To co zdobí tento film je hlavně plejáda skoro všech akčních hvězd 80 a 90 let ,které vás vůbec napadnou.Namátkou :setkání Arnolda ,Sly a Willise (ano setkali se i prvním díle,ale to jen pomocí šikovné kamery ..:-) ) ,kteří v závěrečných scénách na letišti ničí jednoho nepřítele za druhým jako v dobách největší slávy a při tom pohledu každému fanouškovi těchto legend a ikon akčního žánru musí plesat srdíčko.Samozřejmě nekončí to jen tímto,ale objeví se zde i Walker ,Texas ,Ranger ,který i v těch pár chvilek na plátně ukáže,že to má pořád v sobě a nemusí si ho dnes lidé pamatovat jen kvůli vtipům na jeho adresu.No a v neposlední řadě nesmím zapomenout na návrat jednoho herce mezi tyto velikáni a nemyslím nikoho jiného než hlavního záporáka Jeana Clauda Van Damma,který se zde ukazuje v nejlepší formě za poslední léta a jeho závěrečný souboj se Slyem si mohou plně vychutnat fanoušci obou dvou a určitě nemusíte mít strach,že to bude jen jednoznačná záležitost a Jean tam bude jen jako fackovací panák.Mohl bych ten film vychvalovat ještě hodinu,ale nebudu vás nutit číst nějak dlouhý sloh a spíš bych vám závěrem chtěl říct,že se nad tímto počinem pobaví i lidé,kteří třeba zrovna někoho z těch herců nemusí mít v lásce,protože každý tu dostane svůj prostor a přeci jen je vidět,že to vedl zkušený režisér,který ví jak vše naservírovat obecenstvu,aby bylo spokojeno.No a pro ty druhé,kteří se na to těšili jak malé děti tak ano opravdu budete chrochtat blahem- tím jsem si téměř jistý.Já byl spokojen náramně a jsem rád,že pro mnoho lidí muže Sly a spol sloužit jako inspirace,že i v těchto letech dokáže být člověk ve špičkové formě.Za mě celkově 100 % a pět hvězd. ()

Kryton

Akční nářez roku a stoprocentně nejlepší akční film 21.století....hodnocení upravím po druhé projekci, kterou chystám.Tohl je přesně, co jste čekali od jedničky! ()

ledzepfan

Vtípky a narážky těžící a šité na míru jednotlivým důchodcům fungují parádně..Akce je oproti jedničce trochu dynamičtější a promyšlenější..Na druhou stranu-všichni krom veteránů jsou tam jaksi navíc(Thorův brácha, asiatka...), Chybí Rourke(!..aspoň v tom baru na začátku se ukázat mohl), a zase musíme poslouchat spoustu naprosto nesmyslného a patetického žvanění, které těm dědkům prostě nevěřím...No a chvilku to kurva dokonce vypadalo, že dojde na nějákou zamilovanou pusinku(brrrr).....Takže-určitě lepší než posledně ale rozhodně to stále není tak kulervoucí podívaná jakou bych od těchhle páprdů učekával. ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky