Scooby Doo: Záhady s.r.o.

• USA Scooby-Doo! Mystery Incorporated (více)
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Mysteriózní
USA, (2010–2013), 19 h 46 min (Minutáž: 21–23 min)

Joe Ruby, Ken Spears

Frank Welker, Mindy Cohn, Grey Griffin, Matthew Lillard, Patrick Warburton, Lewis Black, Gary Cole, Vivica A. Fox, Udo Kier, Kate Higgins, Frances Conroy (více)

Zbrusu nová televizní série se Scoobym-Doo pro všechny rodiny, které mají jejich záhady stejně rádi jako mají Scooby-Doo a Shaggy rádi pizzu … kořeněnou s extra omáčkou! Přidejte se k partě v Crystal Cove – nejstrašidelnějším místě na zemi – abyste vyřešili hrůzostrašné případy, plné strašidelných bubáků a duchů, vzrušujících honiček, děsivých překvapení a, samozřejmě, Freddyho geniálních pastí. Parta na všechny ty duchařské rekvizity ale už nenaletí. Ví totiž, že za maskou příšery se vždycky skrývá nějaký zloduch. Pak ale dostanou tajemnou stopu od záhadného pana E, který jim předloží zatím největší rébus – musí odhalit tajemství za prokletím Crystal Cove! Pusťte se spolu se Scoobym-Doo, Shaggym, Freddym, Dalphne a Velmou do čtyř akčních dobrodružství z báječné nové show, která přináší spoustu setsakramentské zábavy! (oficiální text distributora)

Víteček

Asi nejlepší Scooby-Doo věc, kterou jsem zatím viděl. Neopakuje se to, jako jiné (třeba Guess Who? má díly jako přes kopírák), je tam dokonce "skutečné" nadpřirozeno, vedlejší postavy jsou dobré, padouši vynalézaví a umí to být zároveň vtipné i překvapivě vážné. Příběhová linka táhnoucí se napříč celým seriálem je taky kvalitní a opět něco, co ve Scooby-Doo nebývá. Osobně vždy ocením, když i v epizodních seriálech je nějaký příběhový oblouk na delší dobu. Kdo zná i jiné věci z toho světa to asi ocení trochu víc, ale velmi dobře to obstojí i samo o sobě. 75 %. ()

filmmovier

Tahle nové série mě celkem příjemně překvapila. Docela se tu řeší vztahy mezi členy party, což je rozhodně hodně, hodně velké zpestření. Celkem se mi líbí i hlavní zápletka (tajemný pan E, dřívější Záhady s.r.o), které epizody pěkně propojují. I zápletky jsou zajímavé a ještě stále je to vtipné. Ovšem na druhou stranu mě moc nepotěšila moderní grafika, ale na rozdíl od Shaggy a Scooby-Doo na stopě zde ještě vypadá příjemně a neničí oči. I titulky jsou fajn. Scooby možná ještě není tak ztracený. Tyhle díly jsou totiž ohromné. 90%. ()

KdG

Je to o něco méně veselé a více strašidelné. Dost tam řeší vztahy mezi Daphne a Fredem a Shaggym a Velmou, což nikdy nebylo, ale zas tak mě to nevadí. Co mě vadí, je překlad některých věcí např. do uší bijící překlad Mystery Machine jako ZáhadoStroj. Grafika je celkem dobrá moderněji pojatá i když staré díly mě přišly o něco hezčí. ()

Melios

Scooby Doo je v dnešnej dobe všetkým známa komédia pre deti. Preto ma trochu udivuje, že i keď sa Záhady s.r.o. spájajú s monštrami a imýni nadprirodzenými vecami je až podozrivé, že sa až tento seriál pokúsil o to vystrašiť svojich divákov. A vôbec to nie je na škodu. Asi najlepší Scooby Doo seriál za posledných tridsať rokov..... ()

Raziel_cz

Jediná verze Scoobyho na úrovni geniálního Zombie Islandu. Nebo aspoň dost blízko. Redefinované, uvědomělé postavy, fungující sebeparodický humor, krásná animace a legitimně dobře napsané episody. A skvělý theme song. Je to chytřejší, dospělejší (hned v první epizodě hrdinové kradou mrtvolu), s větším důrazem na horor a vztahy, ale nezapomíná to na odkaz původního seriálu – i když ho to používá především jako odrazový můstek k jiným věcem. Mnohem zajímavějším věcem. Tajemnějším věcem nad rámec jedné epizody. Takovým, co jsem od původního Scoobyho nikdy nedostal, a proto mě nebavil. Tohle je jiná liga. Škoda, že většina dlouhodobých fanoušků ty změny neunesla. ()

• Jedná se o první Scooby-Doo seriál, který vyšel na Cartoon Network. (MnamBuchta)
  • Název města se v tomto seriálu mění z Coolsville na Crystal Cove. (LUKICKK)