Diktátor

Will_X

Bezesporu jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Sacha B. Cohen v hlavní roli a jeho "přízvuk" je geniální! Rozhodně doporučuji shlédnout film v originále, protože dabing je doslova příšerný! Nejlepší scénky v dabingu úplně zabité. ()

Morholt

Možná že by to byla i výborná komedie, ale to by se Cohen nesměl snažit být vtipný za každou cenu a pořád. U podobných filmů se dokážu zasmát jen na začátku. Pak už jsou gagy jeden jako druhý a vše končí na úrovni Kameňáků a podobných výplachů. Tohoto "komika" tímto škrtám. 10% ()

Handle

Borat i Bruno byl fajn, Diktátor by však asi vyšel jako vítěz. Opět stejně tak nekorektní, vysmívající se všemu, co Vás napadne a naprostý úlet po všech stránkách. Humor mi totálně sedí (i když né uplně všemu se směju) a Sacha Baron Cohen je pro mě jeden z nejlepších komediálních herců součastnosti. Potěšila i přítomnost Anny Faris. Možná to není úplně na plný počet, ale za ty scény u kterých jsem brečel smíchy (vrtulník, obchod, porod, Forrest Gump - wtf?!) to stejně dám, protože takhle už mě dlouho žádná komedie nepobavila... A vůbec. Ta "jinakost" je taky super. ()

Katullka

Já vlastně Cohena nemám ráda. Vlastně jsem byla přinucena na to jít. Některé vtípky moc zajímavé. Ale jako celek? Ach... ()

ScarPoul

Výborná komédia tvorivej dvojice Larry Charles a Sacha Baron Cohen - ktorá si uťahuje zo základných pilierov amerického spôsobu života a paroduje diktatúru a jej dopady na civilizovaný svet, ktorý s tým všetkým nemá vôbec nič spoločné. Celý film je vlastne jeden veľký vtip a podobne ako v prípade predchádzajúcej dvojice filmov Bruno a Borat aj tu som sa neprestajne cez celý film smial až ma bolela bránica. Cohen je jednoducho komik súčastnosti. Aj napriek tomu, že to nie je spravené ako mockument ale ako seriózny film, je vtipnosť a miera únosnosti prispôsobené jednoduchej ale zábavnej dejovej línií. . Ani neviem presne čo by som mal v tomto filme vystihnúť. Je to rozhodne jeden z najvtipnejších filmov tohto roku, ktorý si užijete najviac, keď sa necháte unášať možno netradičným, ale rozhodne trefným humorom. Prvé spojenie prstov vo vnútri rodiacej ženy je vtip ktorý by nikde inde tak dokonale nefungoval ako tu. Teším sa na ich ďalší spoločný projekt. ()

Genero

Jestli jste teplý židovský chovatel koz s protetickými pažemi pašující se svým buzerantským čínským mecenášem z Izraele do Íránu a zpátky obohacený uran, určitě si tenhle film zamilujete. Šáša Kohen vtipy o řitních otvorech uvedl do příjemné rovnováhy a harmonie s vtipy o pohlavních orgánech, elegantně se vyhnul ošemetným náboženským otázkám a natočil veselou, hravou satiru. Já po zhlédnutí jen nesměle hlesnu své aladeen ryzí diktatuře, aladeen udavačství a aladeen využití lehké pěchoty a těžké techniky k zajištění správného výsledku každých skutečně demokratických voleb. Rád bych se zeptal svého aladeen souseda soudruha Prepsla, velkého obdivovatele totalitního zřízení, jehož názory na kinematografii pomáhali formovat Indra Vostrá a Joseph Goebbels, co na takovou tzv. veselohru říká. Musel bych si k tomu ale bohužel pořídit spiritistický stolek. ()

Pepy

Dobré mixování Arábie s Amerikou na úrovni. Nejlepší je to s českými titulky, protože Sacha má hodně zábavný hlas a dobře se do role vžil. Místy hodně vtipně, možná až přehnané scénky, ale jinak to pobaví. Z tohoto filmu jsem usoudil, že být diktátorem, možná nemusí být taková hrůza, toho luxus co si užíváte, málokdo by tomu místu odolal (berte s rezervou) :). ()

Lacike

Cohena mam rad, ale viac mi vyhovuje v tradicnych filmoch s nejakou zapletkou ako je Ali G in da House ako v pseudodokumentarnych satirach ktore nemaju ziadny pribeh, ktory by niekam gradoval. Borat mi sice este celkom sadol, ale v Brunovi uz Cohen prekrocil hranicu medzi zabavnymi a trapnymi vtipmi na stranu cisto trapnych vtipov. V Diktatorovi ma najviac bavila cast odohravajuca sa vo Wadiy. Skoda, ze trvala tak kratko. Potom uz vtipy nie su take trefne ale stale sa jedna o nadpriemer. Plusom je, ze tu je len jedna extratrapna scena, ktoru by som vystrihol (scena s pôrodom). Vysledkom je nadpriemerna komedia, ktora patri medzi to lepsie z Cohenovej tvorby. ()

maseer2

upřímně ne až taková hitparáda, jak jsem čekal.. přesto mě ale tahle šílená porce nekorektnosti, která do jisté míry doplácí především na skutečnost, že to obrovské kvantum geniálních (i když, pravda, místy také poněkud trapných) nápadů a scén nedrží zcela dobře pohromadě, rozhodně bavila.. dobrý vkus neřešit, udělat si prdel ze všech a na závěr bezkonkurenčně zaválet proslovem o rozdílech mezi demokracií a diktaturou, to by šlo.. P.S.: vzhledem ke krátké stopáži jsem měl pocit, že jsem drtivou většinu těch nejlepších vtípků už viděl v traileru.. takže je možná lepší se mu vyhnout ;) slabší čtverka ()

slatkac

Ali G, Borat, Bruno...co mají tyhle filmy společnýho?? Exota jménem Sacha Baron Cohen. Je pravda, že tohle je prakticky stejná prdel a i zde jsou vtipy nekorektní, drzé, anální a někdy i za hranicí morálky, ale to je úplně jedno, páč se u filmu budete bavit až vám budou z nosu padat kokršpanělé. BTW scéna s během byla best :DD http://www.youtube.com/watch?v=mGpQimaDL6Y ()

Caszidy

Asi největší ptákovina, jakou jsem za posledních pár let viděl. A to slovo ptákovina myslím v pozitivním smyslu. Kadence vtipů je takřka smrtící, až bych se ztotožnil s názorem, jenž jsem četl v jedné recenzi filmu(EDITACE: čtu komentář Tsetsua a najednou si uvědomuji, že to byla jeho recenze:-) Tak díky), totiž že to může i škodit samotnému vnímání jednotlivých vtipů a scén, které v takovém množství prostě nemají šanci vyniknout. Borata a Bruna jsem dosud neviděl a Ali G jen tak "po očku" z vedlejší místnosti a vždy mně od něj odrazovala tenká hranice mezi trapností a vtipem. Možná že to napravím a zhlédnu konečně i předcházející cohenovy projekty. Diktátor mě na to totiž navnadil více než dostatečně. ()

GeusX

Humor je občas dost ulítlý, ale zábava nechutně velká! Musel jsem si to pustit dvakrát po sobě, abych zjistil zda poprvé jsem nebyl jenom zhulenej... :) Při třetím shlédnutí s několikaletým odstupem, jsem se opět hlasitě bavil u nekorektně vtipných hlášek, ačkoli dnes (02/2017) bych udělil "jen" lepší čtyři hvězdy... (viděl jsem: 3x cz) ()

BoPo

Diktátor sediaci na obrovskom množstve ropy. Celý svet by mu za každý barel vylízal prdel. Ale každá sranda má svoj koniec. Na môj vkus to mohlo byť kľudne oveľa viac urážlivé. Ponižovania a rasistických narážok tam bolo síce viac než dosť, ale čakal som ešte drsnejší humor. Škoda. No treba uznať, že Sacha Baron Cohen má na tento druh zábavy monopol. V tom čo robí je naozaj najlepší a bezkonkurenčný. ()

Silence

Brutálně nevyužitý námět, smutně přetavený do nedotažené zápletky... mnohem, MNOHEM méně vtipné než Borat, přesto svým způsobem na stejné úrovni díky menší záplavě trapností a nechutností... Velká škoda, vždyť samotnou propagaci filmu pojal Cohen pomalu osobitěji, živěji a hlavně provokativněji... 6.5/10 ()

Litsarch

Krásně blbě ujeté, plné skvělých vtipů, narážek a všeho. Je sice pravda, že pár vtípků působí trochu laciněji a to snímek malinko sráží, ale další 3 vtipy reputaci napravují. Možná bych scénář viděl malinko jinak, ne vše mi tam sedlo, ale čert to vem. Ve výsledku se jedná o dobrou komedii pro relax, nijak náročnou na přemýšlení, ale jen a jen z větší míry zábavnou. Nicméně uznávám, že humor Cohena asi není pro všechny. :) ()