Diktátor

F.man

Sacha Baron Cohen jak ho známe. Je to pořád spíše ten nekonzistentní sestřih černě - vtipných scén založený na odlišnosti kultur popřípadě subkultur a západního mainstreamu. Pravda, tady je ten děj za poslední dobu asi na největší úrovní, ale pořád ještě čekám, že to nejlepší od něj teprve příde. A ano některé fóry, respektive celé scény jsou vážně bezchybné. Celkově velice povedená komedie, které by ale slušelo ješté trochu jiné pozadí. Are you having a boy or an abortion? ()

Marsik

Buď jsem nebyl úplně dobře naladěn, anebo se mi zkrátka tento humor nelíbí. Protože jsem se jednoduše nesmál natolik, jak jsem očekával. Borat mě dostal, to jsem se skutečně bavil, ale Diktátor byl o poznání slabší. První půl hodinka byla naprosto strašná a měl jsem sto chutí to vypnout. Dal jsem tomu šanci a nakonec jsem tedy zaznamenal pár trefných hlášek a asi 2 scény, u kterých jsem se smál poměrně dost. Každopádně humor, založený na utahování si z politických režimů, teroristů, diktatur, apod., se mi zkrátka moc nelíbí. Nakonec udílím Diktátorovi 55%. ()

PauloZ

Začátek je povedený, po příjezdu do Ameriky to ale jde naprosto neoriginální a klišojidní cestou každé druhé komedie, kterou nám Hollywood tlačí do hlav. Kam se to tvůrčím přístupem hrabe na Borata a Bruna! Co se týká narážek, tak jsem od Cohena čekal větší drzosti a hlavně mnohem svéráznější přístup a realizaci celého filmu. Ne že sklouzne do průhledné komediální standardky opepřené několika nekorektníma narážkama, které jsou v několika případech velmi trefné, ale spoustu podobých situací můžeme mimochodem najít ve spustě "komedií" s hodnocením pod 60%. Neříkám, že jsem se nudil, ale prostřední část je i přes pouhých 83 minut celkem utahaná. Pár fórů a situací je opravdu pekelných (vrtulník je zloba! :-)), ale škoda, že se to utápí v tak nijakém ději. No a do politické satiry to má taky kus cesty. Čekal jsem prostě jiný šlahot. No a ty nechutné cecky, trapnost nad trapnost. V podstatě bych se mohl podepsal pod koment Cervenaka a Enšpígla. Tehle film nafoukl díky pěkně protlačené propagaci a konzumní společnost se postarala o zbytek, ale taková pecka to bohužel opravdu neni. ()

Kryton

ALADEEN! ALADEEN! ALADEEN! Cohenovům první hraný film (ano je tu celistvý film) je stoprocentně komedií roku. Od první vteřiny filmu až do posledního titulku v závěru jsem se smál a nebylo hluchého místa. Aladeen totiž upřímně šije do všech kolem sebe bez rozdílu pohlaví, rasy, sexuality a politického zaměření. Osobně by mě zajímala reakce z USA, protože pro mě nejzábavěnjší scéna je ta z helikoptéry (Porche 911 2012!). Gagů je tam tolik, že psát je snad ani nemá smysl, protože to se musí vidět. A Cohen je mistr v tom, jak gag gradovat a třeba i po třetí se mu daří stejným vtipem zabít smíchy publikum. Potrvzují, že každý v kině, kde jsem byl se smál a bavil stejně. Takže za mě ten film má ALADEEN! ()

FFilipCZ

Asi nejlepší film Sachy. Ani nechutně vtipné, ani sprostě vtipné. Prostě přesně to, co od toho člověk očekává, aby se královsky bavil. Po dlouhé době jsem zase konečně viděl komedii, jak má být. A za to si dovolím přidat ještě jednu bonusovou *. ()

schizmo

Místy vražednej, místy trapnej, místy šokující humor. Za návštěvu kina to však nestojí... Bruno se mi líbil víc. ()

nirvana91

Aladeen, aladeen!!! :D Ešte teraz sa smejem, keď si vybavím niektoré vtipné scény - a že ich tam bolo požehnane! "You are a really nice man."... "WHAT THE FUCK DID YOU JUST CALL ME!" Takúto aladeen komédiu v kine som už dávno nevidela. Dobre vyhodené peniaze. Trocha to pripomínalo Zohana. Ale Aladeen nie je o nič horší. Ani jeho zaostalejší dvojník - I like goats, I´m so stupid. Everybody hurts prespievané a zvyšná hudba celý dej komicky zaklincovala. Scény s hlavou "Morgana Freemana" boli úplne aladeen!!! ()

NinonL

Chvílemi k popukání, chvílemi za hranicí a malinko už nudilo, ale zábava převládala. Styl České sody mám celkem ráda, takže 3 a půl zaokrouhleno na 4. ()

Cimr

Jsou na čsfd záhady, které nejsem schopen rozumem pochopit. A jednou z nich je, jak je možné, že jedny z nejlepších komedií nového tisíciletí, Borat a Brüno, mají o tolik nižší hodnocení, než tato prvoplánová a lacině vulgární hovadina. Předchozími filmy, u nichž jsem se smál až k slzám, ve mně S.B. Cohen vzbudil naději, že se tu opět objevila komická osobnost první třídy, něco jako Chaplin, Sellers nebo Rowan Atkinson, a tak jsem se těšil na nový opus do kina jako malý kluk. Možná právě proto jsem byl tolik zklamán. Přišlo mi, že jakmile Cohen opustil schéma napůl dokumentáního filmu, jakési celovečerní skryté kamery, ztratilo to šťávu a zůstala jen křečovitá snaha o co možná nejvíc šokující humor. Právě z konfontace s hloupými, povrchními, konzervativními lidmi vyplývalo to, co mě na těch filmech tak bavilo - nebyla to jen povrchní komedie, šlo o mnohem sofistikovanější průzkum společnosti, než se mohlo zdát. V Diktátorovi je ale všechno takové nahrané a připravené, což ubírá působivosti. Tedy aspoň pro mě, ostatní diváci jsou zřejmě spokojení s tak senzačními fóry jako například zakrslý Číňan, co neustále vypráví, jak kouřil Clooneymu a jak ho vyhonil DiCaprio. ()

hous.enka

Oproti Brunovi (a Cohen musel vědět že se srovnání se svými předchozími snímky nevyhne) je Diktátor - překvapivě - mnohem víc politicky angažovaný. Což by zřejmě nebylo na škodu, kdyby měl o trochu víc inteligentní humor a ne prsatici, co se snaží Aladeena udusit svými mega vnadami. Jasně, chvílemi jde o dobře vymyšlený absurdní humor. Jenže zbývající hodinu se nevěřícně koukáte na plátno/obrazovku/monitor a říkáte si "Proč?!" A za tuhle skutečnost nemůžu dát víc než dvě hvězdičky. Už žádnýho Cohena, co rádoby boří mýty. ()

JimWayne

Fantastický Cohen, fajn hlášky, pribeh slabší ale v celku kvalitná zábava. Rád by som videl Director´s cut, pretože film bol kvalitne preriedený. 75% ()

zdepapepa

Sacha Baron Cohen je mistr satiry. Opět je zamaskovaný téměř k nepoznání a opět rýpe do americké kultury, ale i do kultur s Amerikou souvisejících, čili víceméně do všech. Filmově to má blíže k Indahouse s Alim G než k Boratovi a Brunovi, ale líbilo se mi to taky velice. Některé vtipy mi bránici moc nepolechtaly, ale celkově jsem s filmem spokojen, i když ke konci jsem měl pocit, že to celé byla jen dlouhá předehra k proslovu o Americe a diktátorství. Zaskočilo mě, kolik mně oblíbených herců jsem nepoznal v čele s Annou Faris, která v tomto filmu hraje lehce proti své archetypické blbé blondýně. Velice se těším, co pro nás má přichystáno Sacha Baron Cohen a Larry Charles napříště, ale jako obvykle se budu těšit. Dodám už jen závěrečný apel pro herce z Na Stojáka - i takto daleko se dá dojít s personou, budu držet palce, pokud to z nich někdo zkusí. ()

Krt.Ek

A to už jsem se pochlubil, jaké že mám plány do budoucna? Ne? Ale taky Tě zajímá, co že budu dělat s doktorátem z filosofie, že? Vidím to zatím jen v mlze, každopádně nejpozději do roku 2035 bych rád pojal za ženu dívku toho nejerotičtějšího jména, Ču-e Kimovou. Po svatební hostině zůstane nějaký ten zbytkový jed v tchánově uchu, švagrovu uchu, strýčkovu uchu, synovcovu uchu, bratrancovu uchu, uších všech ambiciózních generálů, však to znáte. Garantuji vám, že Korejsky lidově demokratickou republiku čeká oslava, na kterou se jen tak nezapomene. A pak asi budu dědit no. A to se zřejmě na Diktátora kouknu znovu. A rád! A kdyby to nevyšlo? Kdybych nesehnal KCN? Kdyby Ču-e dala přednost mladšímu nebo odvážnějšímu (čti:bezpáteřnějšímu)? Tak se nic tak hrozného nestane, na Diktátora totiž i tak znovu kouknu rád! 80% ()

SaNcHeZ_cz

Sasha Baron Cohen strikes again! Ukazuje se, že podceňovat se nemá, zvláště ne v jeho případě. Diktátor je svěží komedií, která si nebere servítky naprosto s nikým a bez problému pálí i do vlastní řad. Vtipy sice nedosahují naprostého vrcholu, nicméně jejich kadence a množství je tak velké, že i přes jejich nevyrovnanost a rozdílnost témat se budete zaručeně bavit. Jsem zvědav s čím se vytasí příště. [75%] ()

Paxxx.cz

Rebel SBC s další velmi svéráznou postavou. Po příběhové stránce jsem žádný zázrak nečekal a doufal jsem, že se především dobře pobavím. Nakonec jsem se upřímně zasmál tak 3x a pak už jen x-krát pousmál, což je pro mě trochu zklamání. Skalní fanoušky tohoto populárního baviče film nejspíše nezklame...6/10. ()