Diktátor

ThomasCrown

Niektoré momenty boli dosť prehnané, to bude asi tou unrated verziou čo som videl, ale po Boratovi druhý najlepší Cohenov film. Smiechu sa nedá ubrániť a záverečný prejav o tom čo to vlastne je diktatúra snáď niekomu otvorí oči..alebo nie, keďže je to len recesia. ()

peetriss

Zlobte se na mě jak chcete, ale tohle opravdu ne! Tahle rádoby satira byla natolik nevtipná, až mě nudou zadupala téměř do země. Tento slepenec skečů extrémně rozkolísané úrovně by možná mohl alespoň částečně fungovat v průměrné televizní estrádě, ale pokusit se z nich vytvořit tvar celovečerního filmu a navíc na něj násilně naroubovat hloupý pseudopříběh a pseudoromanci, to jsem, měl opravdu velký problém vydržet až do konce! Asi jen čtvrtina vtípků byla úsměvná, zbytek byl zcela mimo mísu, stupidní a mnohdy za hranicí vkusu (a to nejsem žádný puritán a snesu i velmi tvrdý humor). Upřímně řečeno nemohu uvěřit, co všechno dnes připadá divákům směšné, asi už jsem opravdu starý. Diktátor byl první autorský zvratek S. B. Cohena, který jsem se odhodlal shlédnout a dalším se velkým obloukem vyhnu. To přísahám! 30% ()

iampatrik

85% Já se prostě smál každou chvíli, pro někoho přihlouplý, nevhodný humor pro mě humor s dávkou parodie, ironie, satiry, nadhledem a taky myšlenkou. Dovolím si tvrdit, že zde ani tak nejde o to, jak je film natočen, ale o to, jestli se vám Cohen, či daný typ humoru líbí. ()

J*A*M*A*L

Všiml jsem si, že všechny tyto praštěné komedie s Cohenem mají něco společného, ale vše měli jinou pointu.Ale musím říct, že ty filmy jsou fakt něco a že se u toho zasměje snad každý.Cohen prý byl v posledních chvílích docela hodně úspěšnej, ale já se ani moc nedivím, protože je to docela dobrej komik.V Boratovi mě naprosto šokoval a v diktátorovi, kde to ještě takovej idiot nebyl hrál taaké skvěle.Přesto, že do Borata mě diktátor daleko mě se to moc líbilo a také jsem se moc zasmál takže palec nahoru,88% ()

kill-tec

Občas romantický, občas hloupý, občas drsný ale pořád děsně vtipný. Uznávám Sachu jen proto, že se toho nebojí! ()

Schuldiner

Humor, který zkrátka můžu! Humor, který mě baví. Humor bez hranic. A když říkám bez hranic, tak opravdu bez hranic! Trošku to zavání South Parkem. Diktátor si nebere servítky s nikým a ničím! Narážky (a urážky) na všechny možné stereotypy, tradice, klišé... Ale raději si přečtěte komentář uživatele Marigold, ten to totiž vyjádřil naprosto dokonale! Plně se s tím ztotožňuji. ()

TERRORDROME

Z postáv ktoré stvoril Cohenovie Barón Sáša ma dokázal úprimne pobaviť len Kazašský buran Borat. Na diktátora som sa ale celkom tešil a v zásade bol presne taký ako som čakal. Príbeh nestojí za reč, je to opäť len triliónkrát omletá story o ceste maniakálneho exota do ameriky kde zistí aké sú skutočné životné hodnoty ( aj keď tu to našťastie tak celkom neplatí ), takže ide o to či nás barón Sáša dokáže svojimi výčinmi rozosmiať. U mňa sa mu to podarilo tak na polovicu. Aladeen dokáže okolo seba metať parádne nekorektné hlody, všetkých urážať a nerobí mu problém kopnúť do protivného decka. Od Cohena sa navážanie do všetkých očakáva, ale aj s nechutnostami treba nakladať uvážlivo lebo inak nebudú vtipné, ale proste len nechutné, čo nám už roky dokazujú paródie typu Disaster Movie. Keď Aladeen šaškuje s odrezanou hlavou černošského narkobaróna je to sranda, ale prehrabávanie sa vo vagíne tehotnej ženy či rýchlokurz masturbovania sú dosť úbohé pokusy o humor, nehovoriac o olizovaní chlpatého podpazušia a to som teda človek s dosť biednym vkusom. Záverečný preslov o výhodách diktatúry je trefný. Celkovo sa dá povedať že Sášov Diktátor osciluje medzi geniálne buranskými New Kids Turbo a tradičnými prcičkami. ()

Piškotka

Vtipné, místy až do krajnosti. Sacha se evidentně nebojí dát se do křížku s diktátorským světem, místy ho slušně shazoval, s humorem sobě vlastním. ()

angloumene

Diktátor na mě působí velice rozporuplně. Má skvělý námět, který dává neuvěřitelně velký prostor ke spoustě opravdu podařených vtípků a situací. Ve výsledku se to skutečně naplňuje, objevuje se v něm hodně věcí, které mě rozesmály. Na druhou stranu také obsahuje velkou dávku fórků, které jsou jako na míru šité dětem právě dospívajícím do puberty a ty mě vážně zrovna nebraly. ()

Paldiny

Až Diktátorom sme si so Sašom sadli. Jeho Aladeen, čoby Zohanov bratranec, v boji proti demokracii pobaví spŕškou slovných gagov i nevšednými scénkami * * * * * Len smelo do režisérskej verzie. Dôjde tu k stretu Aladeen vs. kozatý agent blízkeho východu či pridaná scénka s malým Barónom na skle mrakodrapu. P.S. Prial by som si vidieť Cohena v nejakej dramatickej roli, škoda, že to nevyšlo s Freddiem. ()

Tristaver

Typicky cohenovské, boratovsky vtipné. Po zoufalém Brunovi, po němž jsem měl téměř chuť zlomit nad Cohenem hůl, přišel skvělý Dictator. I přes trochu slabší, lehce sladkou koncovku, zůstává super komedií s perfektními vtipy, jako je "HIV Aladeen" nebo scéna s vrtulníkem. Silné čtyři hvězdy. ()

Patrik256

Rozpočet_ 65 miliónov dolárov // Tržby_ 179.3 milióna dolárov // Tržby v ČR*_ 10 898 837 KČ // Diváci v ČR_ 81 333 // Tržby v USA*_ 59.6 milióna dolárov ()

Martin_W

Viděno v kině 21.05.2012. Sacha Baron Cohen je pán, který vytvořil tři geniální postavy, svůj vlastní pořad a zahrál si v "mega" vtipných komediích. Pro některé jsou stupidní, někdo se zase královsky baví. Já patřím do té druhé skupiny. Většinou na komedie do kina nechodím a když už, tak na ověřenou kvalitu. Tady mě trailer ani popis dvakrát nepřesvědčili, ale rozhodl jsem se do kina jít díky předchozím zkušenostem s Charlesovými filmy. Nakonec jsem byl však zklamán. Dočkal jsem se sice hodně vtipů a zábavných scén, ale to celé bylo obklopeno příběhem, který mi celou dobu připomínal Zohana a na Sachův film mi to přišlo dosti otřepané. Diktátor je bezpochyby nejslabší Sachův filmový kousek. 64% ()

Tomyfrok

Patřím mezi ty, kteří tvrdí, že na světě není nic, čemu by se nedalo zasmát. Sacha B. Cohan jako diktátor Aladdin mě ale v mém úsudku předčil rodílem třídy a musím se přiznat, že i já jsem si během hodinky a půl - ano, tak krátký film opravdu je - stačil několikrát zauvažovat, zda už to není tak trochu moc. Poté, co jsem zhlédl oba trailery, obával jsem se, abych neviděl všech sedm hlavních vtipů, a tím nebyl odsouzen k zábavě bez smíchu. Opak byl pravdou. Diktátor je tak nabitý vtipy a gagy, že je ani nestíháte vnímat. V podstatě nebyla jediná věta vyřčená vůdcem Aladdinem, kterou by nešlo vyložit dvojsmyslem, někoho neurážela či nedělala z něho samého totálního idiota. V tomhle kýblu vtipů však zazněly i takové, s kterými se těžko smiřuji, avšak musím uznat, že je to celé jen o jisté hranici smyslu pro humor - stejně tak jako bude někdo schopen odsoudit film celý. Diktátor je vskutku výjimečná komedie, jednoduchá, úderná, točená pro prosté Američany. Sacha B. Cohan se u mě ale pohyboval trochu na hranici, a přestože byl jeho výkon víc než dobrý, také si jistou hranici udržím a ponechám snímek v modrých barvách. (70 %) ()

Ollie235

Další Cohenovo alter ego vstupuje na plátno ve velkém stylu - začátek opravdu pobaví, zbytek je ale poněkud rozpačitý. Jako snad všechny jeho komedie i tato přinesla několik scén, u kterých se nahlas zasmějete, ale i několik takových, kdy si se znechuceným výrazem řeknete co to sakra je. Za co jsem ale vážně rád, že mi tentokrát v Cohenově přítomnosti nebylo trapně a proto jsem v zásadě spokojen. Takový Borat se mi ale líbil o něco více. ()

Mikino00

Ano je tam pár povedených vtipů, ale jinak je to obyčejný film s humorem Cohena, který nemám moc rád. Je to taková jedohubka, která vyšumí hned po shlédnutí. ()

gumolit

No musím priznať , že o stupen lepšie než debilný BORAT a ešte debilnejší BRUNO ale zase až taká sláva to nie je zopár vtipov celkom ušklo a hlavne nebolo trápnych ako v spomínaných filmoch .Sacha Baron Cohen by sa ale už konečne mohol vykašlať na tieto tipu úloh a venovať sa viac charakterových úlohám /Sweeney Todd, Hugo/ pretož s dalšími filmami tohto tipu bude upadať a vtipný už nebude takže do tretice všetko a stačí už!! ()

geimz

Pri Boratovi som sa kráľovsky pobavil, pri Brunovi o čosi menej a Diktátor...mi aspoň rýchlo zbehol. Príliš málo naozaj vtipných fórov na 90 minút, možno dva geniálne a zbytok opozeraný priemer. ()

gurmanik

Velice povedené, drzé, sprosté, typický Cohen :) Párkrát jsem si říkal, zda-li je vůbec možné, že tohle všude nezakázali :D Hodněkrát jsem se zasmál, fakt mazec :) ()

Movie Gourmet

Po homosexuálním Brünovi přichází opět, tentokrát s filmem Diktátor. Popravdě, film není takovou slátaninou jako Brüno, ve kterým musela být recese stůj co stůj ze všeho a za každou cenu aniž by to mělo pořádně hlavu a patu. Tento film je sice vyváženější a propracovanější, ale že bych se bavil, tak jak u Borata, se říct nedá. Není filmem se scénami na které by se nedalo zapomenout. Verdikt: 3 1/2* a 75 %. ()