Diktátor

Luk Skywalker

Skvělá komedie, smál jsem se skoro celý film, bylo hned od začátku jasné, že až se Aladeen začne měnit (bo o čem jiném by film byl), tak to nebude takové sranda, ale o komické scény a dialogy tu není nouze. Sice je to částečně velice přízemní a debilní humor, ale to ke Cohenovi patří a patřit bude. Dále všechny ty narážky, netolerantní postoje a dělání si ze všeho srandu to je na zakázání promítání nejen v USA (např. Izrael), navíc ty sarkastické a ironické poznámky hlavně k OSN. Slabinou filmu je ten příběh a jeho vyústění, ale tak nějak se to dalo čekat. ()

trnkon

Po prvním zhlédnutí mi to nepřišlo nijak vtipné, ale dal jsem tomu šanci a vícero pokusů a udělal jsem správně. Film je plný zvráceného humoru. ()

Dudny

Opravdu dokonalá komedie nebyl moment abych se nenudil Sacha Baron Cohen dokáže snat rozesmát každou duši Jak Ali G,Borat a Aladin (Diktátor) 99% ()

BOURQUE

en, kto má rád filmy od S. B. Cohena (napr. Borat a Bruno), tak ten určite niečo nájde pre seba v tomto ďalšom satiro-komédii. Pán Cohen má zvláštny zmysel pre humor – s tým asi každý súhlasí. Musím úprimne priznať, že ja ten jeho humor až tak príliš nemám rád, ale v tomto filme aj ja som našiel niekoľko dobrých vtipných scén. ALE!!!! Niektoré scény a vtipy boli fakt urážajúce a veľmi nespravodlivé (napríklad rozhovor v helikoptére – 9.11.2012 ; a vtip ako „...čo budeš mať: syna alebo abortus?“; atď.). Preto dávam nižšie bodové hodnotenie. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Mortishka

Je to len môj pocit alebo je to fakt už za hranicou stupidiity a primitívnosti? Niektoré pasáže priznávam boli vtipné ale inak priemer. Čakala som viacej od Cohena. ()

Toka

Lehce mi to připomíná film Four Lions, i když tady je trochu jiný typ humoru. K Sachovi se to ale parádně hodí, jak bývá zvykem. ()

Wargoo

Sacha zabil !!! Úderné, vtipné, drzé a oveľa menej úchylné ako Brüno. Silné epizódne útržky spojené do jedného vydareného celku. Teším sa, ako si to pozriem znova. Na prvý raz tam toho bolo až až. Do arabštiny naspievané známe piesne boli veľkým vtipným plus !!! (I have to messages: aladin and aladin...... You are HIV aladin !!!" :DDD 4**** 77,019% ()

čmelda5

Už u Borata mě Sacha Baron Cohen přesvědčil, že umí udělat dobrej film. A těď se mi to jen potvrdilo. Suprová komedie, u které se opravdu zasmějete. Našlo se tam i pár chybek, ale převažuje to kladné hodnocení. Nevím, zda je to jen můj názor, ale chvílemi mi to připomnělo již zmíněného Borata. To mi ale vůbec nevadilo, možná naopak. Sacha se do své role tak vžil, že jsem mu baštila každé slovo. Bez diskuze je skvělý diktátorův "trochu" zaostalý dvojník. Cohen dokáže zahrát komedianta, který je jeden trapas a problém za druhým, tak i vážnější roli. Budu se těšit na jeho další filmy...PS:Potěšil mě štěk Edwarda Nortona. ()

danek22

Neřeším tu vtipnost a nebo kolikrát jsem se potrhal smíchy, narovinu moc jsem se nenasmál, ale řeším téma, jelikož je zábavným způsobem podaná vážná věc a to dodává celému dílu smysl. ()

aslavey

V tom, že demokracie vypadá jak feministickej hobit má trochu pravdu :) Typická Cohenova prasárna. Nic víc, nic míň. A to já rád :) ()

pilarius

Jedna z nejpovedenějších komedií, kterou jsem kdy viděl. Předložit tolik kontroverzních témat a sprosťáren po takových porcích, aniž by mi to alespoň jednou přišlo trapné, to chce kumšt. Tenhle film ho má. Ještě chvíli po dokoukání mě bolela bránice. ()

figliar

Po veľmi slabom Brunovi celkom milé prekvapenie. Lepšie ako Borat to síce nie je, ale určite sa oplatí pozrieť. Či už len preto, že si Sacha robí srandu z Ameriky, alebo preto, že je to niečo nové a originálne. Podobne však ako u jeho všetkých filmoch, nemusí každému sadnúť. Cohen je proste Cohen. ()

hEROic

brutalni slatanina s humorem tak cernym, ze tohle spojeni dostava novy rozmer... jenze co delat, kdyz nektere vtipy jsou tak silne, ze nesmat se by cloveka mohlo rozervat zevnitr :) ... 75% ()

Olík

Cohen ve svých předešlých projektech ukázal, že je ještě jedna cesta. Cesta neprošlapaná, originální, exentrická, nekonvenční, nekorektní, vtipná…cesta na, kterou potřebujete mít koule. Tak proč z ní v roce 2012 sešel a vydal se po stopách padlých komiků. Chlupy v podpaží, dojení lehkých děv, pití moči….prvoplánová lacinost na druhou. Sacha pořád umí vytasit satirické zoubky a zatít je do živého, ale pro mne zůstane hlavní dojem z diktátora jako z po okraj naplněné žumpy, v níž plave něco málo konvalinek. ()

Georgee27

Proč by ne. Vypnout mozek, nabrat odvahu a pustit se z chutí do toho. U těchto druhů filmů musí být krásná ta volnost při vytváření. Autor si nemusí lámat hlavu s tím jestli je to reálné a možné nebo jestli to dává smysl, prostě si tam dá co chce a jede. Je mu úplně jedno, že někdo dostane kulkou do hlavy a žije a ještě k tomu dodá vtip, že se tomu člověk musí smát. ()

Páně

Značně nekorektní záležitost, kterou bych si já však dovedl představit i mnohem nekorektnější. Pořád je tu ještě potenciál na mnohem větší jízdu za hranici dobrého vkusu, neboli v tomto byl diktátor dobrý, ale nikoliv výborný. Přesto mě však celkové charisma a sympatičnost materiálu přeci jen strhává k výrazněji pozitivnímu hodnocení. Já jsem si to užil a to třeba i díky tomu, že ten konec jsem čekal mnohem horší. ()

Hapretor

Další debilita od pana Saši "vévody" Kokota, kde místy je to tak debilní, až je to vtipné, kde místy je to tak vtipné, až je to totálně trapné, kde místy je to tak skvělé, až je to úplně nemožné. Styl humoru tohoto pána/exota mě míjí ne mílovým, ale kilometrovým obloukem. ()

Shredo

Striedanie lepších a slabších pasáží. V konečnom dôsledku ale pôsobivý snímok, kde netreba vôbec rozmýšlať a len sa nechať baviť s akými ďalšími blbosťami na vás prídu. Škoda Anny Faris, ktorá mi v celom filme vadila a brzdila 5 hviezdičiek. Mini záber na Eddieho potešil :) ()