Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

KIT.HL

Tak krásně se na to kouká, ale taková blbost, že jsem dlouho neviděl....Nereálné a hloupé, až je to hezké.. A ty postoje a výrazy na tvářích....)) ()

Laxik

Stupidní a předvídatelné. Ale namoutě zábavné, plné nápadité adrenalinové akce a zajímavých karikatur za volanty. ()

Riddick77

F&F6 je prototypem letního blockbusteru, u kterého chcete "vypnout" a odpočinout si. Fyzika a logika jsou sprosté výrazy, jež Lin nerespektuje, přičemž je to jen a jen dobře. Slabinou jsou však přepálené dialogy, v nichž musí být nutně něco řečeno, ale forma je zoufale teatrální a patetická. Dvojice Diesel a Rock je dokonalá (skoro jako Arnie a Sly) + charismatický Luke Evans je jako záporák neskutečně kvalitní protiváhou sympatické partičce (anti)hrdinů! 8/10! ()

JJ.Gibson

Na to jak mě Justin Lin pobavil ve FF5 se nedá jen tak zapomenout, ale s FF6 už se mu to tolik nepodařilo. Takže to vezmeme popořadě. Co se mi líbilo, byly akční sekvence, které místy byly až vyhnány do absurdity a nepochopení okolního vesmíru. Vin Benzín líta vzduchem chytá pajdící lidi a přistává v klidu na kapotu svého okřídleného vozu :D Dále tu mám Dwayna Johnosona, který taktéž létá vzuchem, ale o něco málo ,,reálněji". I když s tou reálností, v závěrečné scéně s letadlem, jsem měl jednu chvíli pocit, že chce zastavit kolo letadla vlastníma rukama :D Nicméně celou dobu jsem se těšil na monumentální bitvu mezi Kimem Koldem a jak vtipně poznamenal Tej Samoanského Thóra :D, ale úplně mě to neuspokojilo :( Ovšem co bylo brutální, byl fight v metru mezi slečnou Rodriguezovou a Ginou Carano, holky převedly neuvěřitelné věci, choreografie souboje byla skvělá a daly do toho všechno! Ještě teď jim tleskám! Ale příběh a dialogy bylo vážně super primitivní a to neustálé civění hlavní aktérů kamsi :) LoL! Ikdyž jsem úplně vyplnul, tak přes některé věci jsem se přenést nedokázal. Každopádně slíbená cameo role v závěru Jasona Stathama mě nabudila na FF7. Já asi nejsem normální :D ()

nirvanafan

Přepálená akce Rychle a zběsile sluší, a ne že ne. Když už se někdo vyřádil na choreografii, plynulém střihu a ještě ke všemu je to v nemálo momentech vtipné, tak ať je tam klidně tank, mnohakilometrová ranvej a takřka superhrdinské kousky hlavních protagonistů. A nikdy bych nevěřila tomu, že porovnávání jizev bude daleko lepší romantika než terapie tancem. ()

MikO_NR_1909

Celá séria je vlastne hrozná. Od výfukov predimenzionálnych železných tátošov, ktoré si obyčajný človek nikdy nemôže materiálne dovoliť, od prostej jednoliatej vzťahovej dichotómie po nablýskané veci, kvôli ktorým postavičky vyvádzajú to, čo vyvádzajú až do úplného šialenstva - rýchlosť, ženy, uznanie. Jediné, čo ma ako tak zaujme od podaktorých vydarenejších vtípkov sú nadpozemské choreografie, ktoré prekonávajú aj tie nazvrhlejšie nápady Smrtonosnej pasci. Vrchol tej absurdnosti a paradoxne najpozerateľnejší z dielov je určite piaty v poradí. ()

Freemind odpad!

Film, který by měl nést nálepku - vytvořeno idioty pro idioty. Záznam myšlenkových pochodů řadového fanouška série během promítání: "Brum, brum, tvé toe kunda, brum, buuum, Mustang, dobrý, teď! vraž mu!, wepon, satelajt, buuum, kousek kozy!, brum, hehe, jak ho svlíkli, vžuum, ratatat, happy end. Píčo, dobrý." Podíval jsem se ze zvědavosti a s mohutnými předsudky a bylo to ještě horší, než jsem čekal. Celou dobu jsem nechápavě zíral, a rozsvítilo se mi teprve nakonec, kdy se celá horda plešek chytla za ruce a začala se modlit ("And most of all - thank you for fast cars"). V Americe je tedy target jasný - hordy rednecků, fanoušků Nascaru a wrestlingu, blbců, kteří už ani nemají na steroidy, tak si do tlap píchají synthol a doma mají minimálně jedny slipy s motivem americké vlajky. Case solved. Stále ale nechápu, kdo se na to dívá ve zbytku civilizovaného světa. P.S. Všiml jsem si, že nějaký hollywoodský hlavoun se rozhodl definitivně ubít sérii "Terminátor", protože svěřil režii dalšího dílu tvůrci téhle sračky pro pologramoty. To je konec. ()

erased

Přesně podle očekávání už akce definitivně nahradila jakékoli závody. Na jednu stranu je to škoda, jediné předhánění se opičky Vina s opičkou Michelle má totiž pořád grády a jde na něm vidět, že Justin Lin ví, jak na to, na stranu druhou je ta akce zase o kus přemrštěnější a zábavnější než v předchozích dílech, a když se film spoléhá už jen na ni nemám s tím nejmenší problém. A i ty námitky k tomu, jak vážně se film stále bere a jak je otravně natahovaný se rozplývají díky tomu, že se od minulého dílu akce alespoň z velké části přesunula do aut, kvůli kterým mě série ještě pořád baví. A to i přestože už definitivně zůstaly jakékoli zbytky logiky a pozemských fyzikálních zákonů daleko v prachu. Ale to, že se tvůrci na úkor Michelle Rodrigez zbavili Gal Gadot jim jen tak neodpustím. Aspoň, že díky Stathamově účasti je stále proč se těšit na další díl. ()

kaylin

Když jdete na "Rychle a zběsile 6", nejdete na film, od kterého očekáváte umění. To také nedostanete. Nemá cenu kritizovat to, že film světu nic nepřináší, myslím z toho hlediska, že by měl nějaký přesah. Tohle je akční jízda, na nějaký přesah se vykašlete. Tady jde o rychlá auta, namachrované chlapy, krásné ženské a staré dobré mlácení se dobra se zlem. jasně, že je to omleté, jasně, že to nepřináší nic tak nového, ale sakra, ono je to napohled pěkné, ono to dobře vypadá, dobře to funguje, má to správnou rychlost a ten výsledný efekt... Ten je prostě skvělý. Jasně, je tu trochu přetažená stopáž, kdy konec čekáte o půl hodiny dřív, ale ona místo toho přijde natahovaná pasáž, která však končí naprosto skvělou honičkou na nekonečně dlouhé letištní ranveji. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/05/rychle-zbesile-6-2013-75.html ()

vorheese

Po výborné pětce se dal propad očekávat, ale že by musel být až takový? Příčina je jasná a typická. Debilní záporák bez charismatu a plánu. Tenhle prvek odsuzuje jakýkoliv příběh jakéhokoliv akčního filmu předem k záhubě. Fast 6 je vlastně odpad a dvě hvězdičky patří posledním dvěma scénám. Předposlední scéna "family reunion" je první za dvě hodiny, která dokáže vyvolat emoce...no a poslední scéna jakoby ukazovala, že si Justin Lin uvědomil příčínu svého selhání už ve střižně, a dal tak aspoň velký příslib do dalšího dílu série. ()

Verka13

Na můj vkus zbytečně dlouhá stopáž, ve srovnání s Rychle a zběsile 5 slabé a nudné. Kdyby mezi žánry tohoto filmu přibylo sci-fi, nejspíš bych letecký výkon a žáruvzdornost Vina Diesela ocenila více. ()

Tony.cs

Nadupaná akce, hafo dobrejch fórků, megalomanský zážitek. Parádní jízda. K tomu trochu sentimentu a rodinka má za 5 hvězd. ()

gogos

Od té doby, co se Justin Lin chopil série Rychle a zběsile byl každý díl lepší a lepší a pátý díl dosáhl téměř na vrchol filmové zábavy. Pokořit něco, jako je Rychle a zběsile 5 je zatraceně těžká práce, a tak Lin vsadil na pompéznější výpravu, megalomanštější efekty, kompletní původní partu + nové hvězdy a ještě masivnější akci. Bohužel to vše ke vzrůstající kvalitové tendenci tentokráte nepřispěje. Rychle a zběsile 6 je ve všem větší než jeho předchůdci. Bohužel také v nudnosti Dieselových rádobysrdceryvných projevech či v už hodně velkém přehánění prakticky při všech akčních scénách. Lin se tentokráte nedokázal překonat ani co do zábavnosti, ani co kvality filmu. Finanční úspěch a odkaz na další díl však nedopouští konec série, nýbrž slibuje další díly, a to pod taktovkou už někoho jiného - Jamese Wana. Justin Lin se chopil umírající série a každým dílem dokázal překonat ten předchozí. To se napočtvrté již nepovedlo, a tak je možná dobře, že jej na režisérské sesli někdo vystřídá. Tak či tak, i šestý díl Rychle a zběsile je stále kulervoucí cool podívaná, kterou si při vypnutém mozku užije každý fanda moderních speed akcí. Slabé 4* ()

Alementina

Velmi slabe 3*, po nadupanem 5 dilu jsem takovy pokles kvality necekala, prilis mnoho kecu, spousta totalnich nesmyslu... a akce jsou proste rozpacite, zadne WAUUU, proste tahle jizda byla plna vymolu a der, ktery cejtite i v tom nejlepsim aute. A role Giny Carano - ta mi pripominala ty slecny, co slouzily jako podržtašky v ruznych show pro komiky... dones, odnes, podrz a usmivej se (tady spis, tvar se drsne), taky škoda. ()

Makky

Viac ako inokedy treba vypojiť mozog a nechať sa unášať na tejto doposiaľ najviac badass coolovej akčnej jazde celej série. Či sú to lietadlá, autá alebo ľudia, všetci podľa potreby jazdia, skáču, lietajú, ale že je to pekelne zábavné! Napriek tomu je to pravdepodobne len prestupná stanica medzi fantastickou päťkou a nasledujúcou sedmičkou, čomu napovedá potitulková scéna. ()

Kaluž

Až vyrostu, chci být velký jako Dwayne 'ToSeKurvaDívášNaMě?' Johnson. Zatím akční pecka roku. Gina Carano vs Michelle Rodriguez v metru? Bez komentáře. Nejlepší vysokooktanová zábava široko daleko. Ještě teď mám koule třikrát větší než obvykle. ()

movieband

Zakončení Linovi trilogie dopadlo vcelku tragicky, ale ne tak hrozně, jak Tokio Drift. Děj mi přišel místy neslaný, nemastný, akce byla sice kulervoucí, ale přehnaná (jak Dwayne skákal z auta na podvozek, tak jsem si vzpomněl na Johna Matrixe z Komanda). Co se mi, ale ve filmu líbilo, byly úvodní titulky, kde byla rekapitulace předchozích dílů, hudba Lucase Vidala byla sakra podařená, herecké osazenstvo, jako vždy výborné (luxusní překvapení v podobě Giny Carano, bylo fakt parádní a Michelle Rodriguez mě taky hodně potěšila). Pár vtipných vsuvek se ve filmu taky najde (většinou u Tyrese a Kanga, občas zahláškuje i Michelle) a děj taky není vůbec špatný (Luke Evans je vcelku kvalitní záporák a jeho podomácku upravená formule byla bombastická). Co se mi líbilo z těch šílených akčních scén nejvíc, byla asi scéna na mostě (od začátku přepadení konvoje až po tvrdý dopad na přední sklo auta). Bohužel film těží jen z úspěchu pětky a snaží se navázat na výbornou akci, která v ní byla. Linovi se to, ale nepovedlo a vznikl z toho horší film, než jeho dva předchůdci. 70% ()

italka63

Trošku nadsázka, ale jinak slušný akčňák s mým oblíbeným Walkerem, Johnsonem i Dieselem. A třešnička na dortu na konci filmu:-) Jen ta Rodrigez už není, co bývala:-) Slušně jsem se bavila, takže čtyřka jako vyšitá. ()

MATADOR

Furious 6 mě trošku zamrzela, že svou nápaditostí, spádem a perfektním závěrem nepřekonala Fast Five, ale pořád se na to kouká hezky. Stále je to stylové, občas to zasmrdí neuvěřitelností a debilitou. Ale pokud dokážete pohodově vypnout a nepřemýšlet nad tím, že se jedna z důležitých scén odehrává na tak velké nelogičnosti, budete se bavit. I já se bavil, ale v několika případech jsem byl naštváný, že jsem v tom hledal mouchy. Jinak šestku zatím beru jako takovou přestupní stanici mezi pětkou a šestkou ... potitulkovaná scéna hovoří za vše! ()

Thomassi

Po naprostém překvapení v podání adrenalinového nářezu s pořadovým číslem pět jsem se na další díl neskutečně těšil. Při stejném obsazení to snad ani pokonit nešlo. Justin Lin do šestky narval ještě více trhaviny než minule, aby tak vznikl epický a nekontrolovatelný záchvat akční podívané, jakou jsme dlouho neviděli. Ano, i po pětce, kdy se zdálo, že víc cool to být nemůže. Je tu ale jedno velké ATTENTION: Film obsahuje poměrně dost nereálných scén, takže nic pro lidi vyžívající se v detailnosti a chytrosti, kdyby náhodou chtěli svými komenty shazovat tento film. To ať se na něj radši nedívají. Nicméně já tuto sérii beru jako akční podívanou na oddech, která mi dodá vždy adrenalin a tudíž spokojenost. Prachů rozhodně nelituju. Příběh totiž pokračuje hned v návaznosti na předchozí díl, s návštěvou Londýna a Španělska jako bonusu. Tak mi to trošku místami připomínalo jako preview na nového Supermana, protože každý si zde přišel na své co se týče létaní vzduchem :-) A když už si člověk myslí, že po extrémně nabušené scéně s tankem na dálnici nemůže toho samého člověka do konce nic překvapit, příjde na řadu ještě epičtější scéna s Antonovem. A pořádná mlátička k tomu. Sakra tak přikovanej jsem v kině dlouho neseděl, hubu pootevřenou, aníž bych ze sebe nečo vymáčkl. A musím pochválit i hudební stránku. Naprosto bombastickej zvuk. Doufám, že blůčko bude mít podobný :-) A závěr? Nemůžu napsat nic jinýho, než že se kurevsky těším, až Domovi a Brianovi půjde po krku samotný Jason Statham, protože navnadil jako nikdo a nikdy předtím. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson