Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

GeusX

Zběsilá jízda, při které občas přestávají platit fyzikální zákony a za kaskadérské kousky by se nemusel stydět ani superman. I přes pár překombinovaností v ději je to dobrá oddychovka pro diváka a pěkný záhul pro subwoofer. Co většího použijí a zničí příště? Loď?! 85% (viděl jsem: 2x) ()

rreal13

Začíná se mi tahle série čím dál víc a jestli v příštím dílu bude hrát Jason Statham, tak to bude obzvlášť paráda. 4* ()

CISTICZ

Úplně z toho stříká testosteron a pot a olej a hrne se to dopředu jako TANK! A neni to ani moc vypatlaný. Pěkná popkornová zábavička. ()

Johny_fork

Rychle a zběsile asi nemá žádné zábrany. Tentokrát se producenti pravděpodobně rozhodli, že nechají scénář napsat retardovaného labradora po lobotomii. Zápletka je tak neskutečně nablblá, že se musíte usmívat, dialogy jsou mimo takovým způsobem, že i Dwayne Johnson se musel při jejich pronášení červenat. Akční scény jsou tak předimenzované, že si divák mlátí rukou o čelo v záchvatech smíchu. Ale o to tu možná právě jde. Myslím si, že výše zmíněné je vlastně záměr a i díky tomu jsem se výborně bavil. Proč by relaxace nemohla vypadat takto. ()

Terva

CITÁT - Trochu se projedem..... A opět je tu problém, který se musí vyřešit. Známá rodinka opět v akci. Jako tým prostě fungují. A mimochodem už máme nakradeno, tak proč nepomoc policii, že? Prostě pochytáme jen pár zlodějů. CITÁT - To je na náš účet........ Je to akční, jako vždy, veselé i smutné a romantické - to jste asi nikdo nečekal. Ale nic nového pod sluncem. Prostě stará dobrá parta. CITÁT - Tak to mi stačí.......... ()

CiTrus007

Pětka nastavila laťku velmi vysoko a přestože i zde Lin namíchal velmi obstojný koktejl všeho, co jste na F&F filmech mohli mít rádi, překonat předchozí díl se mu nepodařilo. Přesto se ale dostal skoro na stejnou úroveň a za to si získává můj obdiv. Větší rozpočet je znát a projevuje se zejména v hezčích exteriérech, nabušenějších autech, lepších efektech a mnohem větším arzenálu věcí ke zničení, který nově zahrnuje například tank, formuli nebo letadlo. Ty jsou ale mnohdy zakomponovány do děje tak neohrabaně a nerealisticky, až divák získává pocit, že tam jsou naprosto bezdůvodně jen kvůli okázalosti. Filmem je opět protkán motiv boje hodných zločinců proti zlým zločincům. Tentokrát ale náš tým stojí před opravdovou výzvou, neboť Evans je úžasný záporák, jehož nemilosrdnost a chladnou preciznost přebíjí už jen to, že mu sekunduje good-girl-gone-bad Michelle Rodriguez. Děj bohužel nestartuje na plný plyn, ale rozjíždí se na můj vkus až příliš pozvolna (zatracená konverzačka o rodině). I tak se ale Linovi podařilo udržet dynamiku na uzdě a ukočírovat všechno až do zdárného konce, který je opravdu zběsilý. Prvky z předchozího dílu jako například fragmentování do epizod, nostalgický návrat ke street-race, lovestory Gisele a Hana jen zmíním a raději zhodnotím film jako celek: Šestka není ani lepší ani horší než pětka, je zkrátka jiná. Tak jako předchozímu dílu dominoval jeden velký úkol, zde je hlavním tématem rodina. Kromě výše zmíněných chybiček je tento film velmi povedeným pokračováním série, které nepostrádá vtip ani "koule" a spolehlivě vás uvrhne do velkolepé dvouhodinové akční honičky. A Statham na konci? Sedmička bude zajímavá... 9/10 ()

JohnCZ

Slabší než pětka, ale pořád hodně solidní akční podívaná s kompletním týmem na scéně. Šílená akce, pěkné baby, naleštěný superkáry a hodně jednoduchý děj - prostě klasické Fast & Furious v tom dobrém, i v tom špatném. ()

corpsy

Torettova banda nám opäť ukazuje, že nemá v akčnom žánri v tomto tisícročí konkurenta. Nejaká tá suchá, či emocionálna hláška, akčné scény ad absurdum, z každého jazdiaceho, či spolujazdiaceho tela srší adrenalín a divák tlieska, žasne a ujúka nad všakovakými radosťami, ktoré táto akčná séria do svojho rodiska zasiala. A rastie z toho teda parádny strom, čo nasvedčujú aj pre fandu zimomriavkové záverečné, medzititulkové minúty. ()

Marek1991

2 roky od nadupaného akčného piateho dielu tu je viditeľne pokročilejšie dielo, ktoré spĺňa požiadavky na najvyššej úrovni a svojim megalomanstvom, no aj prepracovanými detailami konkuruje tým najznámejším akčným dielam. Po dlhej dobe to bol aj môj ďalší zážitok z kina, kde som miestami viac vnímal angličtinu než titulky, no nebolo to ani tým, že som nemal so sebou okuliare, ktoré do diaľky potrebujem a navyše som sedel v poslednom rade, ale skôr tým, že nebola veľmi náročná, až na tú černošskú. Vtipy, ktoré sa tu objavili neboli môj štýl humoru, no občas pobavili. Najviac sa mi páčila akcia v metre, úvod sa mi príliš nepáčil, tak ako akcia v noci s autami, no záver s lietadlom to vynahradil. Film bol rozhodne prepálený, čo sa týka scény s tankom, scény so supermanom, proste naši hrdinovia sú ako MacGyver, no zároveň aj nezmari. Ale zas, keby to bolo viac reálnejšie, asi by zomreli veľmi rýchlo a asi by sme nemali toľko dielov, toľko akcie, proste aj to je čaro filmu, že tu je možné aj prakticky v realite nemožné. Svalnáčov si tu tiež užijete. Je to také veľké komerčné a predražené dielo, ktorého záver s nadväznosťou na nasledujúci siedmy diel spĺňa predpoklady, na aké ľudia do kina chodia. Aj to s tými poradami možno prehnali, ale cítim od piateho dielu poriadny progres, aj keď to čo som vyčítal v päťke, je tu tiež, tiež je to plné absurdít, no vnímam to ako celok inak. Toto už nebola rozprávka, toto bolo niečo na štýl agenta 007, Smrtonosnej pasce, Kuriéra, či Nezničiteľných. Možno som ovplyvnený práve mojim kinozážitkom, no aj tí zločinci na mňa pôsobili nerealisticky a miestami som pozeral po kinosále, takže som stále v rozpakoch, ale za ten viditeľný progres, kde každé rozbitie skla je počuť, každá scénka je kamerovo vyšpičkovaná, proste nemôžem inak, proste to malo grády až priveľmi, ale tak za tie premyslené dialógy dám predsa najlepšie hodnotenie z celej série, nebol to už ten naivný pubertiacky chaos. 01.10.2013 - Počiatočná eufória zo mňa vyprchala, možno je to najlepšie z celej série, možno nie, možno je najlepší prvý alebo druhý diel, každopádne je to na podobnej úrovni a tak to najlepšie hodnotenie 4 hviezdy z celej série, ktoré som tomu v minulosti udelil znižujem na 3 hviezdy. Treba priznať, že aj tá časť so scénou s lietadlom ku koncu bola prepálená najmä vzhľadom k dĺžke pristávacej plochy. Tento rok je plný prázdnych a takých ako sa hovorí nemastných a neslaných filmov, akoby si Hollywood prechádzal nejakou menšou krízou. Snaha tu bola, no mám pocit, že nič extra to ani tu nevydalo. ()

ConanVJ

Na šestku jsem se hodně těšil a dostal jsem přesně to co jsem chtěl. Film je od začátku do konce našlapanej akcí, na kterou se parádně kouká. Je zde spousta přestřelek, fightů, honiček aut, výbuchů a prostě všeho, co má správný akční film mít. Když zrovna nic nevybuchuje, nebo se dostávají na scénu neakční scény, tak se zas hláškuje jak o život. Akce je místy až hodně přehnaná, takže to někomu může i vadit, ale mě to fakt vyhovuje. Takový přeskakování z aut na auta ve vysoké rychlosti je parádně natočené. Výborná je honička s tankem na dálnici, i konečná likvidace záporáků. Obsazení je luxusní a nechybí nikdo z předešlých dílů (až teda na mlaďocha z třetího dílu, ale tam se ještě děj série nedostal, tedy když pomineme potitulkou scénu, která tento díl konečně zapojuje plnohodnotně do série) Rock je opět nabušenej jak hovado a likviduje všechny pěkně tak jak je u něj zvykem. Kim Kold tu sice moc neni, ale když se do sebe s Rockem pustěj, je to nářez. Návrat M. Rodriguez je pěkně vysvětlený (celkově jí vůbec nemusím, ale do série patří). Co se týče aut tak ty už totálně dospěly, protože se sem dostávají ke slovu všelijaké sportovní káry bez většího tuningu a ani z tuningových akcí zde není skoro nic. Děj filmu se přesunul hlavně do Londýna a změnil se i soundtrack, který mění zažitý hudební styl filmu. Už se těším na další díl a vůbec mi nevadí, že už bude sedmý. Potitulková scéna opět nabízí dalšího záporáka, kterej bude pro partičku tvrdým oříškem. Za mě 100% :) ()

Torision

Mírou zábavnosti je to skutečně na stejný úrovni jako pátej díl, je to pořád efektní, dobře natočený, jsou tu stylový rvačky, rychlý auta, výbuchy, přestřelky, tanky, letadla.... drsňáky The Rocka s Dieselem nebo hláškujícího Tyrese Gybsona a ucházejícího záporáka. Zápletka kolem Letty byla dost vycucaná z prstu, ale kupodivu mi ani nevadila. ()

PauloZ

Justin Lin, řežisér, který dokázal nakopat sérii F&F do prvotřídní akční, testosteronem nadusané, blockbusterové první ligy, která trhá plátna kninosálů! Osobně jsem si tuhle chlapáckou, akcí natřískanou jízdu, užil naprosto dosytosti, ne-li víc, než předchozí díl a náležitě ji ocením. Poctivá akční pecka, která oprašuje kontaktní fajty a vynáší je do nevýdaných rozměrů, ze kterých běhá mráz po zádech a asi nikdy jsem nezažil takový pocit, že jsem měl chuť si v kině stoupnout nadšním (Rock vs. Mazel, jen mohli dostat 10 minut navrch :-)). Navíc je to celé bráno s velice příjemným a zábavným nadhledem, který funguje na výbornou. Neustálé slovní výměny Tyrese s Ludacrisem neznají meze a bavili mě nevídaným způsobem. Upřímně lituju všechny ty, kteří momentálně žalostní nad nějakou naivitou příběhu, přehnaným sentimentem a fyzikálními paradoxi (ano všechno tam je, ale na rodinné hodnoty hrála už jednička), protože tohle je čirá letní zábava s jediným cílem...rozsekat nás milovníky bručících mustangů a nejdrsnějších chlapů současného hollywoodu na mikrokusy. Půlhodinka na ranveji zastavuje krev v žilách a nostalgický závěr je víc než dobrý. Lin si nás rozmlsal a doufám, že Wan dokáže tuhle rozjetou jízdu ukočírovat. Herecký kádr k tomu má záviděníhodný. ()

Marsik

Úroveň šla oproti minulému dílu rozhodně dolů. Už to bylo moc přetažené za vlasy a mělo to hodně WTF scén (zejména let Deisela a Rodriguez a hladký dopad na kapotu auta :)) Akcí tu je sice požehnaně, ale divák je už prostě přesycen. Navíc už ani duo Diesel Johnson tolik nezvedá ze židle. Stejně tak ostatní postavy, které v předešlých dílech bavily a se zaujetím jsme se s novými tvářemi seznamovali, tak zde už všichni působily obyčejně, řekl bych až usazeně. Závěr chytře udělaný, samozřejmě nahrávající na pokračování, které si po pravdě ujít nenechám. Hlavně kvůli Stathamovi. Vystihl bych 6. díl takto: Mohlo to být lepší, ale mohlo to taky dopadnout hůře. 75% ()

stiw

Slabší než předchozí díl, možná je to tím, že 5 dala téhle sérii jiný nádech, a taky nasadila laťku hodně vysoko. ()

berny2468

Rozhodně nemůžu říct, že by mě série Rychle a Zběsile nějak nebavila. Hodně me bavila jednička, která bylabyla skvělá, ale pak to šlo tak trochu do kytek a tenhle díl není výjimkou. První polovina filmů byla celkem i ,,reálná", ale druhá polovina filmu byla hrozná slátanina. Hlavně scéna, kdy vín Diesel v letu zachránil svoji holku, nebo nekonečná ranvej. Filmu hodně chybělo více holek. nudil jsem se ale i trochu zasmála, takže 40%. ()

FFilipCZ

Jsem sice cíťa a pozdní sledování posledního dílu F&F, kde hraje Paul Walker (R.I.P.) mě trošku sebralo, ale ani to mě neodradí od přísného hodnocení. Moc se mi líbil začátek při úvodních titulcích (bližší info kvůli spoilerování nebudu psát). Je to jeden tak z tisíce filmů, u kterého jsem sledoval úvodní titulky bez přetáčení (PC) nebo kecání s kámoši (kino). Neřekl bych, že to je 6.díl série. Spíš druhý díl té nové, jelikož od F&F5 tvůrci ubrali na auťácích a závodech a přidali akce, střílení a ničení. Ne, že by to byl špatný nápad, ale prostě už to není to staré F&F jak jsme byli zvyklí. Čím víc se blížíme ke konci filmu, tím víc si ťukám na čelo a říkám si, jestli ti tvůrci jsou fakt padlí na hlavu a dokážou zprznit dobrý akční film takovými nesmyslnými záběry. Bylo to vůbec potřeba? To mysleli jako vážně? Protože na mě to nezapůsobilo ani kdyby to byl džouk. Takže za mě 3* a to s pěkně odřenýma ušima. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson