Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

Kryton

Pětka se mě líbila, protože vedle skvělé (popcorn) akce nabízela prostředí Ria, skvělého Rocka a příběh měl v rámci mantinelu smysl. Šestka je totálně videoherní adaptace Need For Speed od EA. Je tu záporák (skvělý Evans) a ten chce ukrást součástky, aby mohl udělat superzbraň. Nikdo nemůže tohoto superzločince chytit lépe než parta kolem Vina Diesela. Bondovka točená pro (pod)průměrné Američany. Reálnost většiny akčních scén by se dala vyučovat na vysoké škole v oboru "Jak vyjebat s fyzikou". Vin Diesel skáče a lítá vzduchem, auta odskakují jako z papíru a nikomu se moc nestane. Teda až na (spoiler) dvě minipostavy týmu. Vážně jsem čekal, že někdo vytáhne světelný meč a začne házet auty po sobě. Bohužel je film nabouchaný videoherní akcí až po okraj. Pro někoho dobře, pro jiného špatně. Ještě, že je tam Rock, který by měl dostat vlastní díl jen pro sebe! (spoiler) Jsem zvědavý na pokračování, kde bude Statham. To by mohlo být jako Kurýr vs Rychle a zběsile. Hodnocení OST: Lucas Vidal asi hodně čerpá z Briana Tylera nebo Hanse Zimmera. Dunivé elektro zvuky a klávesy - asi dnešní standard akčních filmů. 5/10 ()

maddy

Je zaujímavé sledovať, kam sa táto séria po prvom viac menej nízkorozpočtovom závodnom fláku z roku 2001 posunula. Keď po pôvodnej kvalitatívne slabšej „trilógii“ vyzeralo, že s ňou už bude nadobro koniec, tajne transplantovali (inak si to neviem vysvetliť) mozog Justina Lina a po tom, čo natočil zatiaľ najslabší diel série Tokyo Drift dokázal frančízu opäť vrátiť na výslnie. Štvrté pokračovanie (Fast & Furious, akýsi pokus o reštart) bolo síce len priemerným premostením starých „rýchlych a zbesilých“ s tými „novými“, ktorí však svoju akčnú megalomanskú púť započali znova veľkolepým úspechom Fast Five. Áno, vyžiadalo si to síce obmenu motívov zo závodného filmu k čistokrvnému akčňáku, ale napodiv táto zmena prospela a vrátila jej druhý dych. Fast Five ospevovali kritici, diváci, popularita séria nabrala neuveriteľné rozmery a navyše sa aj kapsy hollywoodskych producentov plnili k prasknutiu. A aktuálna šestka pokračuje v nastolenom trende, ba čo navyše napĺňa všetky atribúty pokračovaní, ktoré musia byť minimálne dva krát (aj keď v tomto prípade skôr 10x) väčšie, výbušnejšie a nadupanejšie. Pokiaľ Vám záverečný útek s trezorom v päťke pripadal „over-the-top“ tak ste po prvé vtedy asi zablúdili do zlej sály, ale hlavne po druhé si ešte ani len nedokázali predstaviť, čo bude nasledovať. Tento krát príde na rad automobilový súboj s Tankom, Lietadlom a takmer až „wannabe-Batman-Mobilom“ (navyše fyzikálne zákony už pomaly prestávajú platiť). Podstata je viac menej stále tá istá: dať dohromady starý známy tím, vyslať ich na ďalšiu misiu a postaviť pred nich záporáka s deštruktívnym plánom. Tieto základné parametre sú naplnené aj tento krát. Áno, príbeh s pár nedôveryhodnými zvratmi (oživovanie Michelle Rodriguez je teraz v móde, viď Resident Evil 5) tu je, ale funguje len na to, aby vyplnil medzeru medzi akciou, ďalej sa funguje podľa pre túto sériu klasického konceptu 15 minút akcie a 5 minút kecov až do záveru. Ale vážne niekto chodí na šieste pokračovanie akčného filmu kvôli domyslenému príbehu s nečakanými zvratmi? Asi ťažko, a Justin Lin si jeho toho vedomý a preto sa sústreďuje hlavne na zbesilú divácku jazdu a ponúka fascinujúci zážitok. Akcia nabrala tie najdeštruktívnejšie rozmery, najbrutálnejšie tempo a maximálnu prepálenosť. Tá prepálenosť však nikdy neskĺzne do trápnosti a som si istý, že v budúcich rokoch sa z niektorých scén stane až kult, ktorý bude niekoľkokrát citovaný a/alebo parodovaný v iných filmoch (spomínaný závod s tankom alebo stiahnutie lietadla k zemi pomocou áut). V určitých momentoch sa akcii síce nevyhla roztrasená kamera a mierne neprehľadná strihová skladba (hlavne záver s lietadlom = 4 strihy za sekundu), ale nič čo by vyslovene narušovalo plynulosť a kazilo zážitok. Dopĺňa ju drsná a úderná hip-hopová/dance muzika, ktorú síce osobne veľmi nevyhľadávam, ale pri tejto sérii si lepší podmaz neviem predstaviť. Scenár je síce zbytočne patetický (nekončiace rozpravy o rodine), ale na druhej strane to vynahradzuje niekoľkými desiatkami naozaj vtipných hlášok. Doslovne jednou vetou sa pomocou scenára presúvame z jednej lokácie do druhej, čo občas pôsobí až príliš „na efekt“ a film dosť zjednodušuje; nehľadá v postavách komplikovaný prerod charakterov, ale nabaľuje na nich len detinské motívy („musím zistiť, či je to pravda!“ / „v tom prípade idem s tebou, sme predsa rodina.“); postavy však naďalej ostávajú sympatické, a aj v takomto nabitom počte (asi 10) má každá svoj priestor a nepôsobí zbytočne. Muži sú tradičné testosterónové korby a ženy správne „bitches“ na potešenie každého chlapského oka. Hlavný záporák má výhodu v tom, že čerpá z charizmy Luka Evans inak mu chýba požadovaný rešpekt a pocit budenia beznádeje, ale to hravo vynahradí takmer až kultová potitulková scéna so Stathamom, ktorá navyše vybičuje očakávania na už pripravovanú sedmičku na maximum (vidíme sa o rok!). Najväčšou slabinou tak ostáva prepálená 130 minútová stopáž, ktorá ma pár absolútne zbytočne naťahujúcich odbočiek (návšteva väzenia Paulom Walkerom), a hlavne tempo začne v 3/4 filmu zbytočne drhnúť – nastupujú siahodlné ukecané scény a zbytočný závod Vin Diesla s Letty aka Michelle Rodriguez, ktoré len brzdia rozpálený motor pred „over-the-top“ polhodinovým finále s tankom a následne lietadlom, na ktoré v tom momente už všetci čakajú. Tie 4* však bez mihnutia oka. Takto má vyzerať ten pravý letný blockbuster, ktorý očiam a ušiam pripraví ten najintenzívnejší zážitok (jedine na veľkom plátne!), navyše je na Linovi sympatické, že sa ani na sekundu nehrá na nič viac, ale servíruje „len“ odľahčenú, za to však prvotriednu, akčnú zábavku. A tá prepálenosť nepôsobí vôbec trápne (za mňa až na jednu scénu „supermanovského“ skoku Vina Diesla z jedného mostu na druhý z rozbehnutého auta .. a ešte medzitým stihne zachrániť aj svoju milovanú a pristáť na kapote auta). Má to pár podstatných chýb - jednoduchší občas až nežiadúco patetický scenár, zbytočne prehnanú dĺžku, miestami až „over-the-top“ prepálenosť, ale tá megalomanskosť a to najzbesilejšie akčné tempo ich hravo zatieni. V rámci 100%-ných akčných blockbusterov nie je tento rok nič lepšie. Na sofistikovanejšie a prepracovanejšie kúsky typy Man of Steel alebo Star Trek Into Darkness si ešte pár dni počkáme. PS: neviem si predstaviť, kam sa chce posunúť ďalší rok sedmička, po tomto prichádza do úvahy jedine závodenie po Mesiaci (a hlavne ako si s ňou poradí James Wan - Insidious, Saw, Conjuring); PS2: vidieť, že Lin zabral, lebo toto si evidentne diváci želajú podľa pompéznych víkendových zárobkov! Finančný mega-úspech zaručený. Kto nechce byť túto dobu „out“ tak povinne do kina! PS3: nikdy by som neveril, že náš lokálny Popradský Cinemax bude obsadený do posledného miesta (o tom som doteraz počul len z počutia, keď mal premiéru posledný Twilight, brr). () (méně) (více)

JimWayne

Séria naberá neskutočné otáčky, prekonáva všetky predošlé časti. Akcia nad akciu, perfektne zvládnuté po režisérskej stránke, príbeh, odkaz na ďalšiu časť super. Dva hodiny odsýpajú vo vysokom tempe a na konci v Tokiu chcete aby sa film neskončil. Nadupaný nárez, ktorý dá divákovi maximum. Milovníci série si prídu na svoje, taktiež ako aj producenti pretože peniaze sa budú len sypať. PS: Gina Carano je neskutočne sexi! ()

kikuka

.... ešte raz sa ma niekto opýta, čo vidím na týchto "chlapáckych filmoch"? seriózne? ja by som od prírody mala zaberať na také množstvo testosterónu (okej, Expendables ho mali viac, ale to aj implantovaného kolagénu a tak)!!! .... takže: nabúchaný prequel k Los amantes pasajeros s Dieslovým vrnením .... takže to Adrianovo "less sexi" by som brala s rezervou ;) ....zato návrh od Nathalie sa mi páči :P.... ()

VojinRyan

"Justin Lin povýšil túto sériu po predchádzajúcom diely na viac akčnú záležitosť a v tomto šiestom filme je toho všetkého ešte dva krát viac. Väčší rozpočet, viac hlášok, viac akcie, viac naleštených aut, viac polonahých báb, viac Hulkov, viac fightov, viac nábojov, viac výbuchov, viac terminátorov, viac Rambov, no proste všetko čo končí na ov" [Citované od kolegu Shakersa]. Muím povedať, že kolega Shakers to vystihol všetko v týchto dvoch vetách. F&F 6 ponúklo presne to isté ako F&F 5 akurát je toho 2x viac. Teraz negatíva. Hneď na začiatku ma trošku sklamal ten povestný automobilový súboj medzi Torettom a Brianom. Čakal som, že to bude viacej epickejšie a ono to netrvalo ani 2 minúty a hneď sme sa prehupli do postele za Elsou Pataky. To mi spravilo náladu. Ale ani som sa poriadne neusadil a film sa rozbehol takým tempom, že už som bol na spomínanej dráhe s lietadlom. A to ma dorazilo. Justin v tejto scéne vážne stratil pojem dĺžky, váhy, gravitácie a podobne. To už bolo trošku moc. Ale na tento film nesmiete chodiť s mozgom. Ten láskavo nechajte doma. v takom prípade sa vám nič nestane a užijete si zábavu celé dve hodiny. Ďalšia vec čo ma trošku mrzela bola malá účasť Mii a to čo sa stalo na " dráhe " s jedným členom týmu. Doslova som bol smutný. Ale vo všeobecnosti sa môže 6. diel hrdo postaviť vedľa "lepšieho" brata č. 5. Ale musím pogratulovať Linovi ako dokázal vytiahnuť túto sérii do výšin, o ktorých asi nikto ani nesníval. Takže som zvedavý na počin nového režiséra, ako dokáže nasadnúť do rozbehnutého vlaku a nevykoľajiť ho. všetko ukáže čas. Za mňa 85% - 4* ()

baribal

Diesel konečně přestal tankovat diesel a přešel na win-benzin. Je to hloupý, zdlouhavý a místy nepřehledný. Ale konečně od dob jedničky je to pro mě nejpřijatelnější díl série, auta mají alespoň nějaký prostor na úkor dementních dialogů. Jsem zvědavej na Stathama, ale obávám se, že jeho postava bude akorát kurýr s NOSem. ()

agentmiky

Každý divák podle mě dostal,to co chtěl a přál si,tedy akci,akci a ještě jednou akci.Už se nedá nové Rychle a zběsile srovnávat se starými díly,protože dnes jde hlavně o akci.Herci josu pořád stejní,tedy dobře sehraní,a to je velmi dobře.Pokud v příštím díle bude i Statham,tak se máme podle mě na co těšit.Hodnocení:70% ()

Korbitch

Neskutečný propad o třídu dolů.... přepálená akce, nedrží to pořádně pohromadě, přinejmenším naivní scénář...pár výborných fórů to nevytáhne výš...a to nemluvím o přetažený stopáži...Justin se chtěl rozloučit se sérií ve velkém stylu, ale stylově to přehnal. Pořád tam něco lítá, bouchá, padá. Navíc Londýn je naprosto nezajímavá lokace, jenže se to tam odehrává bohužel většinu filmu. Snad tomu Wan vrátí v příštím díle grácii a propracovaný styl vyprávění, tohle mi totiž místy přišlo, jako bych hrál nový díl Need For Speed. ()

Paxxx.cz

Druhá triologie se vyznačuje především kupou akčních scén, auta tu nejsou úplně v hlavní roli. Já s tím zásadní problém třeba nemám. Šestka dle mě kvalit pětky určitě nedosáhla přesto jsem se docela docela bavil, především konec diváka určitě nažhavil na pokračování. Trochu k zamyšlení byla scéna na letišti kdy runaway působila, že má snad 100 km...70%. ()

zlabus

Po víc než příjemné pětce přišlo zlé vystřízlivění v podobě šestky. Tohle už neutáhne ani The Rock s Ginou dohromady. Ach jo, a to ten minulej heist byl tak zdařilej. Nefunkčnost a hloupost, která nemá daleko ke stupiditě posledního Die Hard. 45% ()

SaNcHeZ_cz

Justin Lin se loučí ne zrovna rychle a už vůbec ne zběsile. Pro sérii se vyčerpal výborným pátým dílem a v šestve mu bohužel došla šťáva. Tenhle průser ovšem na triku nemá sám, Chris Morgan mu tentokrát hodně dopomohl. Šestá zběsilá jízda na plný plyn je i na poměry série absurdní a hloupoučkou akční výplachovkou, která po většinu času nedává tak trochu vůbec smysl. Nostalgie tam je, akce tam je taky, jen to postrádá ten náboj. Zvláště v případě, že snímek má být zakončením druhé trilogie a oslím můstkem pro trilogii třetí. Vážně doufám, že Wan si s Morganem u sedmičky sednou lépe. Druhý kvalitativní sešup by tahle značka nemusela ustát. [55%] ()

Wysch

[bohužel jsem nezhodnotil hned po zhlídnutí, jsem pitomec] Jelo to na setrvačnost Fast Five, což není divu, když Fast Five bylo tak kurevsky dobrý, akorát to zařadilo o stupeň menší rychlost a na silnici to nemělo takovej drajv, jako heistárna z Ria. V době, kdy píšu komentář, je Paul Walker už dead, a tak se tak upřímně bojím, že náš vztah herec-divák byl ukončen jaksi předčasně nevyspělým pokračováním. ()

Vxxx

Přiznávám, že tento díl je první, který jsem z celé série viděla. Plus je to už pár dní, takže si nejsem jistá, jak moc dobře se mi vše vybaví, Každopádně jsem se bavila :) Spousta skvělých vtipů, ale ty akční scény... to už bylo občas "too much". Jak skokem zachránil svou milovanou ve stylu Supermana, nebo se klouzal po křídle letadla... Upřímně celá ta scéna s letadlem byla docela vtipná. Člověka to nutí přemýšlet, jak dlouhé mají v Americe ranveje.... Dvaceti minutová scéna, minimálně 120 km v hodině :D Ale opravdu jsem se bavila. Mám v plánu zkouknout všechny ostatní díly a pak znovu klidně šestku :) ()

javak810i

Justin Lin se nám opět pěkně vybarvil. Kdo by čekal, že si dá po akcí nabité pětce oraz, šeredně by se pletl. Fast and the Furious 6 jakoby pomyslně zařadili další rychlost - na otáčkách přidaly nejen motory vytuněných kár, ale i soudtrack a celkově akce je zde ještě více přeefektovaná a over-the-top než v díle předchozím. Hlavně během druhé části filmu (a v grandiózním patnáctiminutovém finále především) se bude tetelit blahem snad každý fanda akčních filmů. Více prostoru se dostalo i Dwaynu "The Rock" Johnsonovi, který má dobře našlápnuto na kariéru "novodobého Arnolda" (a navíc umí aspoň trochu hrát) a sexy holkám, které se umí i pěkně poprat (fanoušci Michelle Rodriguez si jistě přijdou na své). Velkým překvapením byl pro mě Luke Evans, který se své role zhostil velmi dobře a jeho záporák "měl koule". Co bych filmu vytkl, jsou srdceryvné morální kecy o rodině, které mi tak nějak nesedly k celkovému vyznění a pojetí filmu. Tak jako tak se jedná o velmi dobrou zábavu s pořádnou náloží akce, kterou podle mě nějakou dobu žádný film nepřekoná. Snad jen Tokijská jízda 2 s Jasonem Stathamem? Budu věřit! Slabších 5* za absolutní over-the-top akci. ()

MartinezZ

Muskulaturní limonáda ~ (spoilery!) ~ Tak po předchozí Fast Five pro mě zklamání. V 'pětce' se lákalo na akci, mělo to spád, celkem i humor a hlavně se tu měly sejít v Expendables absentující dva pochodující svaly - Vin a Dwayne. celé to byla mnohem testosteronovější, akčnější a prostě celkově vodvazovější "Dannyhoparťákovina". A vyšlo to. ~ Šestka je ale limonáda, nastavovaná. Všichni už jsou usazeni, Dwayne je po pětce v podstatě nutností a samozřejmostí a jde se konat dobro a hledat minulé lásky iluzorně padlé. Do toho se nám zaláskuje další dvojice, která potupně pochcípá, celé je to nějaké příliš "Letty", jejíž postava mi byla ukradená a tady byla naprosto nevyužitá a zbytečná, nehledě na ultra-levný nápad s výpadkem paměti. Hlavní záporák byl zbytečný, tedy vlastně samozřejmě že ne, ale prostě to nebyl žádný záporák, jen zlá vata. Humor sice nějaký byl, ale maximálně jsem se dvakrát usmál, holt jsem kakabus. Ve výsledku tak šestka byla zbytečný díl a pětka měla končit Stathamovým entrée. ~ Fast and the Furious mě u pětky bavili právě proto, že se jednalo o odklon od "hlavně-autíčkových" F&F. Šestka se pokusila tyhle dvě linie spojit a nevyšlo to. Z filmu jsem odcházel nenadšen a ani jsem na něj nemyslel, za chvíli zapomenu, že byl. To přejíždění civilů tankem taky bylo sice hodně záporácký, ale taky mi to přišlo dost pitomý. Prostě jen svalnatá limonáda. ~ Jak mi byla pětka překvapením roku, je pro mě šestka zatím zklamáním roku. ()

Praxis

Sebeparodická akční krávovina, která byla navíc k uzívání nudná a dlouhá. Kam se sakra poděla ta svěžest pátého dílu? Tady se neustále hrálo na jakési pseudovysvětlování, Dieselovi padaly z huby hlášky, ze kterých jste se trapností v sedačkách kina až červenali. Spousta vymaštěných dějových zvratů, které napsal zjevně nějaký pětiletý nerd. Tohle je pro mě asi zklamání roku. Z kina jsem odcházel rozčarován. Kromě některých opravdu dobrých akčních scén (a nemyslim tim letadlo) je tohle opravdu propadák. 40% ()

ArsenalEagle

Nářez ;) Bohužel mi to někdy přišlo až přehnané, přeci jen jet 10 minut na plný plyn po rovné letištní dráze je trošku ujeté :D. Každopádně jsem se dost pobavil, bylo tu mnoho strhujících zvratů, šokujících momentů a Rychlých a zběsilích postav. Navíc jako vždy nádherná Jordana Brewster. A kupodivu 120 minut filmu uteklo strašně rychle, děj nebyl ani na chvilku nudný a já se ani chvilku nenudil. ()

Ellmariachi

Jak moc tenká je hrana mezi idiotskou a pitomě přemrštěnou akcí (Smrtonosná past 5) a šíleně zábavnou přemrštěnou akcí ukazuje právě tohle dílo. To, že WD nemá křídla a stejně machruje. To, že dráha pro letadlo byla sakramentsky dlouhá. To, že ....No prostě hodně věcí prominete. Protože takhle jsem se u přepálenejch scén nebavil ku*****y dlouho. I příběh narozdíl od SP5 drží pohromadě. A to i díky povedenejm flashbackům. Postavy mají pořád koule. Hláškují, baví se a na některé stačí prostě jen pohled. (Mia nebo jak se to píše) Bitky jsou super a baví. Jednou choreem a jindy vtipem. Prostě až se to promlátí, prohláškuje a prokroutí ke konci jen se usmějete a řeknete si, že tohle stálo za to. A konec?... "Po pláči je nejlepší smích" a to přímo ďábelskej...Bejt blázen do aut dám plnou. Takhle "jen" 85 procent a 4 hvězdy. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson