Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

jarkolar

Tak tohle byl zrovna film, u kterýho mi to prostě nedalo a musel jsem si ho "prověřit" zde na csfd a to už jak podle hodnocení, tak podle komentářů, protože asijský mlátičky mě moc neberou a většina z těch, co jsem už měl tu příležitost vidět, si moje sympatie rozhodně nezískala... Nicméně následující večer jsem si už užil tuhle jízdu a když to mám popsat, tak musím zopakovat to, co už přede mnou řeklo milion lidí a sice, že je to brutální asijská řežba, která je plná originálních akcí a taky soubojů, co mají šťávu. To, co jsem si od toho sliboval, bylo překonáno ještě o jeden level a já se bavil od začátku do konce. Jediný, co mi místy trochu vadilo, byl všudypřítomnej řev, halekání, skřeky a pazvuky, kterými obyvatelé našeho činžáku rozhodně nešetřili. ()

DEXTER099

Ač nejsem fanoušek asijských filmů tak tento jsem zhlédl po superlativech od místních uživatelů a musím říct,že se tyto ódy na tento snímek potvrdily.Film se sice odehrává v jednom domě,ale to na kvalitě neubírá ba paradoxně naopak.Alce je opravdu vyvedená a je vidět ,že si na tom choreografové dali záležet.Hlavní hrdina taky ujde a člověk mu musí přát.Takže objektivně 85 % a pět hvězd. ()

ledzepfan

První polovina je fakt šílený nářez a perfektní ukázka bezchybně fungujícího sdružení nájemníků..Tak odporné charaktery, v tak odporném baráku a takový počet mačet na metr čtvereční to se jen tak nevidí.... Ve druhé půlce ta syrová a špinavá atmosféra trochu ustupuje před poněkud jednodušeji(tuctověji)uchopenou mlátičkou, která je sama o sobě prvotřídní ale závažnější adrenalínové střiky(jako v první půlce)se už nekonají. ()

Kryton

Asie opět dokázala, že akční žánr má v krvi. Hong Kong, Čína, Korea a nyní i Indonésie. Zátah je adrenalinová jízda, kdy vám bude bušit v uších srdce a trenky budete měnit aspoň třikrát. Malou nevýhodou je až totálně über-akce, kdy se půl hodiny bije hlava-nehlava až se člověk ztrácí. Finální bitka je pak totálně videoherní masakr, kterou by nepřežil nikdo z Expendables 2. Vynikající zážitek pro milovníky asijských akčních filmů. Jen přeci ten příběh tu chybí. To je dobře/To je špatně - vyberte si. Hodnocení OST: Hudba místy nehraje a je realistické, když nezní v určitých sekvencích. Naopak dynamická elektronika dodává velkým bitkám drajv. 7/10 ()

schizmo

Místy až přehnaná řežba, která evokuje umění starých asijských bojovek a to tak, že vám přechází oči a sotva stíháte sledovat. Děj má rezervy, výprava minimalistická, ale produkce obdivuhodně moderní. Pokud máte rádi liskanců až hamba, tak na tomhle si ujedete! ()

VojinRyan

Toto je tak krvilačný masaker, že už len kôli tomu to musí byť v "červenom poli" tu na ČSFD. Za posledných pár rokov asi najlepší prehľad v akčných scénach. Príbehovo veľmi jednoduché ale všetky detaily dotiahnuté do konca, dobrá hudba, bojová choreografia, že som mal pocit, ako by sa bili naozaj.Huw Evans nám predviedol, ako sa má robiť poctivé akčné R-ko s litrami krvi. Za mňa 90% - 5* ()

baribal

Tohle se mi proste moc nelibi, mlátičky ve stylu a la wolfenstein. Ne nepodobny soudce dredd byl v podstate to same a taky me to nechytlo. Aspon jsem si tuto svoji teorii overil na dvou procentuelne dobrych filmech a uz se na ne vice koukat nemusim. ()

agentmiky

Film, jenž se během těch let stal kultovním počinem. Když se řekne to nejlepší z akčního žánru za 21. století, první se mi vybaví Serbuan Maut. Nikdy bych to do indonéského filmu předtím neřekl, ale je to tak. Američané by si měli vzít z tohoto zpracování příklad. Možná v tom má lví podíl Iko Uwais, jenž mě svým sympatickým vzevřením dokázal o své roli přesvědčit, to samé se ale dá říct i o ostatních, zejména takový "Mad Dog" ztvárněný Yayanem Ruhianem se mi do paměti zařezá na hodně dlouhou dobu. Je až neuvěřitelné, jak může tak jednoduchý námět (barák obsazený grázly) zaujmout, jindy bych to asi vytýkal, ale v tomto případě mě to překvapivě nevadilo. Film sází zejména na kontaktní akci, jasně, přestřelek se zde takdy dočkáte, ale mačety, různé ostré předměty všeho druhu či holé ruce zde mají výsostné postavení. Takovou choreografii jsem nikde jinde nezaznamenal, kamera se snaží být pořád v klidu, tudíž ve výsledku si vychutnáváte dění na obrazovce dvojnásob (narozdíl od většiny západní konkurence, kde se všechno rozklepe a vy z toho nemáte nic). R přístupnost asi nemusím připomínat, nic pro slabé žaludky. Konec také slušně vygradovaný. Nemám ani jednu námitku. Za mě dávám 91 % ()

RasputincZ

WOW! Šílená asijská řezničina, kde se nikdo nešetří. Béčkový příběh, jeden malý twist na závěr, typický hlavní hrdina a hromady kriminálníků, kteří čekají na výprask. Dech beroucí choreografie, Gareth Evans střídá frenetické přestřelky s boji mačetou a posledních cca. 20-30 minut patří už jen závěrečnému souboji holýma rukama. Soundtrack má na svědomí Mike Shinoda z Linkin Park a vše sedí, jak má. Spousta lidí kritizuje plytkost děje, ale myslím, že by bylo dobré si uvědomit, že na to se v Raid opravdu nehraje. Akce je úžasně sestříhaná, natočená a především předvedená. Násilí zobrazeno věrohodně a motivace hlavního hrdiny více než očividná. Klenot bojového žánru. Víc takových! Vřele doporučuji fanouškům akčních filmů nebo lidem, kteří nemají tendence film vypínat při první kapce krve, protože zde na pár kapek přeci jen dojde :) ()

Ozo

[Čtvrté zhlédnutí] No, prostě se mi to líbí. Je to možná absolutně nereálný, možná je to jen zfilmovaná počítačová hra, ale to mi vůbec nevadí. Takhle nabušenou akci jsem ještě neviděl. Po Intouchables druhé zjevení roku. „Tak si aspoň vezmi jiný hadry, než se tam vrátíš.“ „Ne, tohle mi sedí tak akorát. ()

Paxxx.cz

Ze začátku nemilosrdná akce, kupa napětí a spousta skvělých scén. Ke konci film trochu ztrácel grády a někteří borci vydrželi více než by bylo zdrávo, ale to je klasické klišé v tomhle žánru. Přesto převažují pozitivní dojmy proto 7/10. ()

TomX2

Výborné spracovanie po stránke technickej i vizuálnej, o scenári je však škoda hovoriť a vo výsledku z toho je max nadpriemerný martial arts film (v prvej tretine, žiaľ, so zbraňami), ktorý má sem tam dobrý spád, no vzápätí začne stagnovať. ()

MartinezZ

Akční bitkaření patro po patru. O nic jiného ve filmu nešlo, příběh byl naprosto nepodstatný a vlastně absentující. A ačkoliv akce a bitky byly skutečně dobré, místo toho až příliš a na můj vkus zbytečně brutální. O deset minut zkrátit. ~ 2,5* ()

Ellmariachi

Mnoho filmů si myslí, že ví co divák chce. Mnoho snímků si myslí, že ví co chce divákovi nabídnout. Dost filmů si myslí, že divákovi dokáže dát co divák chce. Mnoho filmů je o tom dokonce přesvědčeno a myslí, že tak učinilo. Někdy je ale nejlepší nemyslet a jen činit. The Raid se nesnaží myslet. Jde tvrdě na ruku akčnímu fans a nehraje si z hola na nic.Scénář? Jakej? Příběh? Na co? Napětí? Ale jo. 15ti patrový vězení s bachařema různých národností, vyznání, ale jedním cílem. Zabít, rozsekat, zlikvidovat. Proti nim několik výborně vycvičených profesionálů. To je fér. Nebo ne? Akce, akce a akce. Takhle ryzí akci jsem vážně dlouho neviděl. Často vybroušena do nádherných barev, odlesků a tvarů. Choreo balancuje na hranici uvěřitelnosti, ale nikdy ji nepřekročí a jestli ano je vám to fuk. Kamera nelítá jak splašený prase a na celý to divadlo se pěkně dívá. Někdo tu v komentech píše, že Jason Statham by se zde nedostal ani do druhého patra. Já si dovolím nesouhlasit. Jediný ze současných borců kdo by měl alespoň teoretickou šanci uspět by byl právě JS. Narážím tak na jediný mínus celýho pokoukání. Mě osobně přišel hlavní hrdina poněkud mín výrazný. Ale na druhou stranu asi o to víc uvěřitelný. 90 procent a jednoznačný doporučení. všem milovníkům akce. ()

Praxis

Prostě epic! K tomu nemám co bych dodal. Libec jak sviň pro všecky velký kluky, co chtěj vidět hodně bitek a nefalšovanou choreografii soubojů na sto a jeden způsob. Pecka 91% ()

Laxik

Teda, ta Indonésie je ale krajina divů. Každý policajt, gangster i vařič kokainu tam ovládá thai box. Jen bych příště poprosil o trochu víc světla. ()

KIT.HL

Zručně, až skvostně natočené souboje...Smekám, takovou choreografii nápadů a akce jsem už dlouho neviděl.Štáb si zaslouží každý dolar co vydělal tento film. Byla to určitě makačka.Výborný střih jen podtrhuje akčnost. Ale dost chvály. Je to samozřejmě jen slátanina, souboje zaslouží pokrátit a děj, no to nechejme tak. AKCE, AKCE AKCE ! Nic pro mě.Navíc naprosto nereálné. Tři do sebe mlátí jako blázni, nebo stroje, dlouhé minuty...únava a vyčerpanost nikde. Jo, pokud je vám 12-14roků máte o čem povídat. Za rok už si na to nevzpomenete. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)