Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Scénář:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (více)

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Lilien

svižné tempo, slušná akcia bezkonkurenčné herecké obsadenie v romantických gangsterských rokoch. Scenár to je už však iná káva, ktorá absolútne ničí ducha tej doby a nechápem ako naň nalákali danú hereckú zostavu. ()

Zombiepod

Presne podľa očakávaní. Priamočiary, jednoduchý a známymi tvárami obsadený akčný blockbuster, ktorého jedinou odlišnosťou od podobných kúskov je umiestnenie príbehu do filmovo menej frekventovanej doby. Parta drsných nepodplatiteľných policajtov pod vedením komicky sa škľebiaceho a hláškujúceho Brolina, proti ktorým stojí vyšinutý mafián Penn (ktorého účasť treba brať s nadhľadom). O akciu núdza nie je, prestrelky a naháňačky sú natočené svižne a dynamicky (niekedy až príliš, čo dobovej atmosfére trocha škodí) a človek sa pri tom nenudí. Povrchná jednorázovka, pri ktorej som sa po celú stopáž dobre bavil a nevidím dôvod znižovať hodnotenie. ()

TommyDiamond

Jsem hluboce zklamán. Na tento film jsem se vážně těšil. Čekal jsem od toho mnohem víc. Je to bohužel obyčejný akční film převlečený do hávu gangsterky. Připomínalo mi to příběh o Mirku Dušínovi a jeho partě, která chtěla vyšachovat Dlouhé bidlo (zločince v L.A.). Herecké výkony byli podle mě slabé. Emma Stone na tuto roli ještě dostatečně nedozrála. A výkon Seana Penna nebyl takový, jak se povídá v kuloárech. Atmosféra a finále byli chabé a jedna dvě dobré scény to celé nezachrání. Navíc když vás na začátku upozorní na to, že příběh je podle skutečnosti, beru to jako lehkou formu alibismu při pochybnostech. Prý tajná jednotka o které nikdo neví....to jsou teda kecy.... ()

Mrs.Vader

Přišlo mě to takové studené, neosobní, nedokázala sem si vytvořit vztah nebo sympatie k žádné z postav, možná to bylo kamerou nebo režií, protože herecké výkony nebyly špatné, jen ta forma je nedokázala divákovi přiblížit, všichni působili až moc vzdáleně, nevýrazně. Přestřelky byly dost zajímavé, ale neubráním se pocitu, že to celkově mělo být líp natočené čistě z té jiné stránky než obsahové, příběh tam rozhodně byl, čekala sem ale lepší provedení a zachycení atmosféry. A jinak Ryan tady naprosto postrádal veškeré charisma, které jsem od něho navíc v kombinaci s Emmou Stone očekávala. ()

mimozakon

Ani neviem, co som od tohoto filmu cakal a preco som sa na neho tesil. Dostal som prijemnu mafiansku (alebo anti?) akcnu oddychovku, ktorou som si sprijemnil let z Londyna do L.A. ()

Oudee33

Měl jsem ten dojem že z akčních filmů už jsem vyrostl, ale s tímto zpracováním opravdu nemám problém. Krásně to do sebe zapadá, scény fungují a hlavně to nebyla nuda! Nechápu některé komentáře, asi blbej den, ale ten mívám občas taky ;) ...s přehledem 85% ()

dydl1

Vynikající hudba,ale jinak parodie na gangsterky,jak vyšitá.Styl filmu se podobá Transformérům(hodně klišé,jednoduché věty a mrtě akce),ale tohle bohužel není pohádka.Průser. ()

Terka_127

Dobrá gansterka ze 40.let... Nejen dobré drama a akční podívaná, ale především dokázala také pobavit a ukázala, jak to opravdu je, že hodní policajti zkrátka neumí loupit, vraždit a škodit lidem. Šlo jim to totiž opravdu mizerně:-D Btw. skvělé kostýmy, skvělá kamera! ()

vZeč

Krásný příklad vyleštěného ho*na. Co tam všichni ti herci dělali, mi hlava nebere. A proč se v hollywoodu začínaj zfilmovávat scénáře dvanáctiletých kluků, co si myslí, že už se vyznaj ve velkym světě, to taky ne. Update: Ještě na jedno krásné slovo jsem si vzpomněl. "Povrchní" to vystihuje krásně. ()

PanPaniscus

Nevím, jestli ještě někdy dostane na sebe tak skvělou roli Ryan Gosling, kterej mě naprosto uchvátil. Nezklamal ani Sean Penn. Pár dobrých akčních scén, pár dobrých vět, líbivé vykreslení doby, a pak vše upadá do průměru. Do očí bijící nelogické počínání Brolinovy party + (ne)hledání Emmy, pár opravdu špatných vět a ne tak zasahující atmosféra. Přesto ze čtyř hvězd padá u mě film až závěrem, který by se mohl promítat na filmových školách pod názvem "Jak udělat zjevně nechtěnou parodii". ()

GudMen

Vyjma zrádce ve vlastních řadách tam bylo snad vše. Multikulturní skvadra hrdinů, žena v červeném, scénka s kyselinou, neudržitelné despotické chování ústředního vypatlance a dokonce i opisování z oblíbené videohry. Kdekdo se ohání slovy, že to není nic pro intoše. Ano, i takové hollywoodské škváry existují, ovšem nesmí vás soustavně debilizovat. ()

Rastabilly

(57%) Velké ambice, ale nakonec spíš lehké zklamání. Rozkolísaná kvalita. Klasický problém: "Dobře nakopnutej začátek, ale pak kvalita a napětí přestane stoupat a spíš stagnuje". V neposlední řadě to je hudba co selhává. Hodně nevýrazná. A přitom je to taková škoda. Hlavně Sean Penn a Josh Brolin zvládají své role skvěle. Kolem a kolem, jen tak tak tři hvězdy a průměr. ()

Don82

Taková průměrná žánrovka, neurazí ani nenadchne. Gangster Squad vychází ze zaběhnutých mechanizmů klasických gangster filmů, se vším pozitivním i negativním. Režisérsky i scenáristicky dost rozpačité a v hodně ohledech řemeslně nedotažené. V podstatě se jedná o takové novodobé Neúplatné, se kterými se tento film až podezřele shoduje ve více věcech. Děj tedy předvídatelně lineární, postavy až na dvě či tři poměrně nevýrazné (Sean Penn rozhodně nehrál na 100%), konkrétně bych vyzdvihl Josha Brolina který se mi jak charakterem postavy, tak výkonem líbil. Rozhodně promarněná šance, protože to mohla být lehce úsměvná gangsterka v moderním kabátu. ()

Kozy9

Gangster Squadu som nedával veľké šance, čo sa mi aj v konečnom dôsledku príjemne vrátilo. Gangster Squad totiž od začiatku až po koniec pôsobí ako dokonalý dôkaz holywoodskej produkcie. Je mierne naivný, viac akčný než reálny, plný klasických hlášok a scén, pri ktorých si v hlave hovoríte, to som už niekde videl. Postavy sú vykreslené pekne, každá má určitú pozíciu vo filme, niektoré sú výraznejšie, niektoré zas postranné, no každá do príbehu krásne zapadá a to na čele s prekrásnou Emmou Stone, ktorá je nádherný drahokam, ktorý ožiari každú scénu. Hudba je klasická, kostými a prostredia prepracované, herci šikovný a presvedčivý, ale čo iné sa dalo čakať s takým rozpočtom a s takým obsadením. Problém Sqadu nespočíva iba v určitej bežnosti, ale aj v dosť zjednodušenom príbehu, ktorého rozbeh je naozaj kvalitný, no čím dlhšie film beží, tým dlhšie sa všetko zdá až moc jednoduché, čo sa najviac asi potvrdilo na konci, ktorý bol skutočne slabý a znamenal pre mňa aj veľké sklamanie. VERDIKT: Gangster Squad nie je zlý film, a dokonca nie je ani odfláknutý. Autori sa snažili, no divákovy neponúkli nič nové pod slnkom, skôr iba taký strieborný štandard. Určite sa pobavíte, no nečakajte hlbšiu pointu alebo trvalú nadhodnotu. OPLATÍ SA KÚPIŤ NA DVD/BD: Skôr nie, ak by ste mali investovať do tohto filmu, tak iba v kine, poprípade ak ste to nestihli tak vám nezostáva nič iné ako skočiť do požičovne alebo si ho doma pozrieť pomocou Magia. CELKOVÉ HODNOTENIE: 70%. ()

.killer.

Film, který po příběhové stránce nepřináší takřka nic, ale na unavený sobotní večer je ideální. Pro velký kluky tu stále bude L. A. Confidential, tak se kvůli této nevinné rodinné zábavě nerozčilujte :-). ()

slavokvasic

Pravá gangsterka na prelome polstoročia vynovená pre moderného diváka. Sean Penn výrazne vynikal medzi hercami ostatní na mňa extra nezapôsobili. Krásna Emma Stone zvýšila hodnotenie na 4*. ()

Knor

Řekl bych až komiksové podání mafiánské příběhu 40. let. Vlastně není si ani na co stěžovat, obsazení, přestřelky, děj, brutalita, banda drsných hrdinů, kteří chtějí zničit pěknýho hajzla...všechno to šlape, má to tempo a ani na cvhíli jsem se nenudil. Je to pravda hodně jednoduché, žádné pletenec mezi postavami nebo náznak kriminální zápletky ale co...je to dobrá zábava pro otrlejší. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka