Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Scénář:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (více)

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Mrazik7

Celkový film je jen na 3 hvězdy a to i přesto, že mafiány hltám jako malej kolu, ale závěrečná přestřelka připomínající mix Matrixu a Mafie 2 si vysloužila hvězdu navíc. ()

xenon96

Já jsem spokojen, pro mě jednoznačně skvělý film. Miluju dobové mafiánské filmy, tu dobu bych si přál zažít. Hudba, kostýmy, děj.. nic nemělo chybu. Herecké obsazení bylo skvělé. Prostě další do sbírky gangsterských akčňáků, víc v tom nehledejte. Doporučuji. ()

hAldarion

Slabá atmosféra, jednorozměrné postavy, naprosto předvídatelná zápletka, v akčních scénách opravdu nepříjemná kamera (přišla mi daleko nevhodnější než v Public Enemies). Člověk nemusí být Scorsese, aby natočil dobrou gangsterku, ale možná by nebylo od věci se na klasiky žánru před natáčením alespoň podívat. SPOILER Finální souboj byl více než zbytečný a navíc daleko slabší, než když se Mel Gibson pral na dvoře Dannyho Glovera ;) ()

Frosty_CZ

Herecký výkony (na pár výjimek) jako by z domova důchodců. Víc emocí projeví Putin za minutu než Nick Nolte za celej film. Nápad a provedení dobrý, ale krom Ribisiho a Goslinga do filmu nikdo nepatří. Ani Penn nepůsobil jako největší drsňák široko daleko. Spíš klaun. ()

Mesmeric

Attention, Attention. Čeká nás úklid ulic po výbuchu hlav všech intelektuálních mozků, které tento rozměr filmu nebudou schopni pobrat. Skvělé, prostě skvělé. ()

Ruslan

Moc dobrá gangsterka z doby , kdy se zásobníky pro thompsony nešetřilo , kdy policie byla zkorumpovaná a ve městě měla hlavní moc mafie. Od pěti hvězd mě odradil hlavní záporák , kterému jsem prostě v průběhu děje nepřišel na chuť a nějajý vážnější zvrat v příběhu. Vše bylo moc předvídatelné. Film jsem si přesto užil a doporučuju všem co maj rádi filmy z této doby. ()

house336

Jakkoliv tomu chyběl příběh a v podstatě i scénář, tak to byly nesmírně rychle utíkající dvě hodiny. Dalo by se to nazvat takovým sestřihem těch nejlepších misí z Mafie, kde si zastřílíte na všechno, co se hýbe třeba v hotelu nebo na nadzemním parkovišti. Zkrátka svižné, užijete si odpoledne, byť z toho nedostanete ucelený příběh. Navíc na mě velmi zapůsobil Ryan Gosling. Do této doby jsem s ním viděl asi jen jeden film, nicméně má v sobě nesmírné kouzlo, jímž si tahá každou scénu, ve které se objeví. Jinak závěr pěkně po americku, rasově spravedlivý. Příjemný večer. ()

Terminator666

Tenhle snímek se opravdu povedl. Retrogangsterka se zajímavým dějem, který má spád. Nechápu, proč to zde někteří tak přehnaně pranýřují. Vždyť je to klasika. Město, kde nevládne zákon, ale podsvětí. Nikdo s tím nehodlá nic dělat až na několik statečných. Těch několik odvážných proti zbytku města. Vůně undergroundu, která vane všude kolem. Napětí, kdy leckterý divák čeká na dobu, kdy na náš tým přijdou. A ta nádherná hudba, která podkresluje děj. Osobně myslím, že si tento počin zaslouží alespoň tři hvězdy. ()

Copter

Je to dost dobrej film o mafii.A hlavně to finále v tom hotelu bylo skvělý.I ty zpomalovačky se tam docela hodili. ()

90125

Skoda, toto mohlo byt slusne. Pekny 1940tkovy set design, dusna gangsterska atmosfera. Prvych 15 minut ma celkom bavilo. Skor ci neskor sa ale ukazalo, ze scenar dali napisat niekomu, kto este nema ani len podanu prihlasku na filmovu skolu. Skutocne trestuhodne mizerne a amatersky napisane. Cela zapletka je jedno pekelne klise. Figurky su neuveritelne jednorozmerne, pripominaju komiksove karikatury a ich dialogy su prinajmensom priblble. Absolutne chyba akykolvek moment prekvapenia. Divat sa na pribeh, ktory sme videli uz tolkokrat, to chce od scenaristu daleko-daleko lepsi vykon ako je tento. Chudaci herci, bolo mi ich luto. Mozu sa snazit ako len chcu, v tomto filme proste nemaju co hrat. A asi ani ti, co maju radi strielacky a nahanacky na autach, si moc na svoje nepridu. Povedal by som, ze su dost slabo zrezirovane a zostrihane. Z tohoto filmu mi neostane v pamati vobec nic. Ze naco sa taketo filmy tocia ? Ved tento vraj zarobil, minimalne 30 milionov dolarov. Tak a teraz idem a pustim si po 128 krat The Untouchables (1987). 51 % ()

pavelpetr

Nevím, jako dobrý. Začátek slibnej, pak to šlo z kopce. Dokoukal jsem to, ale že by mě to vystřelilo na měsíc. Asi člověk musí mít rád tu dobu a tyhle typy filmů. U mě to jasně na 3 hvězdy - fajn vidět, ale znova už to nepotřebuju. ()

Signore

65 % Formálně (téměř) brilantní, obsahově převážně velmi plytké. Fleischer chtěl patrně natočit Neúplatné pro jednadvacáté století (či co?), ale bohužel není druhým De Palmou. Jinak plně odkazuji na komentář uživatele Mattyho. ()

Monellito

Dobrý film, jež překonal mé očekávání. Skvělé obsazeni, děj i akční scény, jež vám nedají moc času si vydechnout ()

lepinla792

Gangsterky mam rad, ale tahle je takova naivni, hodne zamerena na hrdinstvi poldu, co jdou proti mafii mafianskyma praktikama. Skoda taky je, ze nekterym mafianum jsem neuveril, ze jsou drsny. Ale propadak to taky neni. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka