Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Scénář:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (více)

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Kozik

Jen co film začal tak jsem si vybavil Mafii. Prostředí perfektně vytvořený, hudba úplně perfektní, která krásně doplňovala scény. Přestřelky dobrý, občas dost vtipné scény při, kterých se smálo celý kino. Herecké výkony dobré, Emma Stone nepopsatelně úžasná. Ryan perfektní až na jeho hlas, nezvládl udržet si italský přízvuk přes první polovinu filmu. Sean Penn se úplně hodí na takovéto postavy, stejně jako Al Pacino. Výkon ostatních herců taky super, třebas i že to byl jejich první lepší film. Celkový dojem je na 4*, na pět tomu už moc nechybí. ()

DavidS.

Pokus o klasickou gansgterku s chlapským glamour lookem, nějakou tou zpomalovačkou, stylizovaným násilím a Seanem, co vypadá jako Freddy Krueger.... Scénářem jen kopíruje, vrší absurdnosti a místy by se mohl zvrhnout v němou grotesku...Ale nejhorší je fakt, že všem těm slavným testosteronovým řízkům s T-1000 chybí charisma a celku drive...Ty necelé dvě hodiny utíkají pomaleji než celá trilogie Kmotra...Trestuhodně promrhaný potenciál... ()

Ivusha

Ty chyby mě vůbec nezajímaj, protože jsem si v kině ty dvě hodinky parádně užila... a na Ryana a Anthonyho se prostě pěkně kouká.:p ()

cachina

Bohužel velké zklamání. Miluju mafiánské filmy a gangsterky, ale Lovci mafie se pouze tak tváří. Ve skutečnosti jde o bezduchou akční střílečku. Snímek měl slibný potenciál, k čemuž mu dopomáhala i plejáda hvězd, ale režisér a scénárista to dokonale zpackali. Snaží se jít po stopách De Palmy a jeho Neúplatných, ale nesahají jim ani po kotníky (nesmí zde chybět ani přestřelka na schodišti). Oba filmy využívají násilí, ale zde explicitní násilí je pouze samoúčelné a chybí mu De Palmova ,,krása" a schoponost diváky šokovat. Sice má snímek svižné tempo, ale to je asi tak vše. Postavy jsou povrchní a děj předvídatelný. Všechno i všichni se tváří hrozně stylově a hrozně drsně. Na začátku filmu je sděleno, že je děj inspirovaný skutečnými událostmi, ale režisér po vzoru Tarantina a jeho Hanebných panchartů si skutečnost vykládá velmi po svém. Prostě škoda, dalo se z toho vytěžit mnohem více. ()

charlie_ando

Tenhle film hned od začátku ukáže, že nepůjde o žádnou selanku. Hlavními protagonisty jsou drsní chlapi, kteří opravdu nechodí pro ránu nikam daleko. Člověk se musí připravit, že dostane takřka dvě hodiny poctivé řízné filmařiny provoněné střelným prachem a potřísněné spoustou krve. Zápletka je jednoduchá, vychází ze skutečných události a přenese nás do města Los Angeles po konci druhé světové války. Bývalý boxer Mickey Cohen, vyšinutý maniak toužící po neomezené moci nad podsvětím, v podání velmi přesvědčivého Seana Penna se snaží strhnout město andělů do té nejhlubší žumpy organizovaného zločinu. Na jeho výplatní listině je skoro každý kdo ve městě něco znamená. Ale pár neúplatných a čestných mužů zákona se najde. Náčelník policie Parker ztvárněný Nickem Noltem si vybere jako svého favorita seržanta Johna O'Maru. Nekompromisního bojovníka se zločinem si zahrál Josh Brolin. Kolem sebe vystaví tým tvrdých střelců. Tihle ostří hoši jsou schopní pro úspěch úkolu, vyčistit město od šmejdu odložit odznaky a ušpinit si ruce. Z party spravedlivých vyčuhuje mladý policista seržant Jerry Wooters, který si nejprve život užívá, ale brzy pozná, že ulice dokáže být drsnější než si dokázal představit. Femme fatale pro Ryana Goslinga se stane svůdná favoritka mafiánského bosse Grace Faraday, ztvárněná Emmou Stone, která hraje ženu pro níž se riskuje život. Děj velmi slušně plyne vpřed a nenudí. Je doslova plný akce a adrenalinu. Vše je zasazeno do povedených kulis L.A. roku 1949. Pokud mám něco vytknout, tak je to umělá digitální kamera v některých akčních scénách. Ale jinak je to velmi povedená zemitá zábava se skvělým obsazením. ()

Indy

Trailer vyzeral sľubne, potom sa film zviditeľnil odloženou premiérou spojenou s pretáčaním scény streľby v kine (kvôli reálnej streľbe v kine na Batmanovi) a potom už mohol uzrieť svetlo sveta... Ale keby aj ostal niekde v strižni, o veľa by sme neprišli. Lovci majú totálne priemerný scenár a priemerné herecké výkony (z tieňa priemeru občas vykročí iba Sean Penn). Je to trochu zarážajúce, keďže sa v hereckom ansámbli stretlo toľko známych mien. Akcia ujde, aj keď sa za každú cenu chce tváriť moderne, čo sa ale nedocieli iba tým, že použijem samoúčelné spomalené zábery. Film našťastie vyslovene nenudí, ale v rámci žánru treba určite preladiť na výborných Neuplatných s K.Costnerom, S.Connerym a R.DeNirom, ktorí sú všetkým, čím tento film chcel byť, ale nie je. 5/10 ()

vaja

Život je válka. A válka je boj. Život je těžký. Nechci žít ve světě, který ovládá Mickey Cohen... A najednou jenom sledujete, jaké hovadiny je schopný Josh Brolin a další osoby ještě pronést. Mohla to být stylová hláškující akční gangsterka. Není. ()

Spike23

Chybí tomu sice skoro všechno, co bych si představoval od filmu, který by to maximální hodnocení měl dostat, nicméně to nemění nic na tom, že jsem se u filmu s podobnou tematikou málokdy takhle bavil, a co je hlavní, připadalo mi, že tu jsou kompletně vynechány nudné scény, kterých jen tak pro srovnání například Public Enemies mělo přibližně 140 minut. Velké plus za to, že ještě někdo v téhle době dokázal natočit old-school akčňí film, který za něco stojí, klobouk dolu. ()

korndaddy

Moderní pojetí gangsterského žánru. Je jasný, že všichni budou porovnávat Gangster squad s klasikou jako Kmotr, Zjizvená tvář a podobné klenoty. Ale to nejde. Přece jen rozdíl dvaceti a více let je prostě znát a doba je hold jinde. Gangster squad je taková mafiánská oddychovka, kde nic neřešíte a jen se kocháte akcí a Tommygunem. Pár slabších míst bylo (dva Tommyguny v ruce? to i přijde jako píčovina, ale budiž..), sem tam i nějakej ten patetickej žvást, ale v rozumné míře. Celkově vzato pěkná podívaná, že i možná jednu bambuli přihodím. Dokážu se představit, že podobnej příběh by v rukách Quentina Tarantina byl hotovej klenot. ()

Chipsonator

Miluji filmy odehrávající se v době 40. a 50 letech. Miluji ty auta, módu, muziku, zbraně a tu jedinečnou atmosféru, kterou zmíněné věci vytváří. Takže už jen kvůli době zasazení jsem se na Lovce Mafie těšil. A dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Perfektní dobovou atmosféru, zajímavý příběh a postavy a skvělou akci. Tým Lovců Mafie je prostě skvěle složený, no řekněte sami, Josh Brolin, Ryan Gosling, Giovanni Ribisi, Anthony Mackie, Michael Peña a kovboj Robert Patrick, no není to prostě tým Lovců Mafie jak má bejt? K tomu si přičtěte okouzlující Emmu Stone, a slušně zahraného záporáka, kterého si vzal na starost Sean Penn (ale musíš říct že bych Garyho Oldmana bral radši). Jak už jsem se zmiňoval, dobová atmosféra je skvělá, není na to když se po ulici prohánějí ty nádherné dobové auťáky, a v ulicích lze slyšet rachot thomsnů, které svírají ruce chlápků v kabátech s klobouky, no prostě nádhera. Co se týče akce, tak ta je zvládnuta hodně dobře, kamera zabírá co má a neposkakuje jak postižená, jako například v Hunger Games, největší dojem pak na mě udělala automobilová honička, to byla těžká paráda a vážně jsem chrochtal blahem. Od Lovců Mafie nesmíte očekávat žádný super chytrý film, musíte k němu přistoupit jako k fajn akčňáku s dobrou a sympatickou bandou herců v krásném období naší historie a pak budete dozajista spokojeni. 80% ()

Mistickzz

Netreba čakať klasickú gansterku a film sa stane hneď zábavnejší. A ja som sa uňho bavil, príjemné herecké výkony, božská Emma Stone a síce nie moc prelomový príbeh, ale aspoň mal spád a nevyvolával pocit trápna, či nejakého klišé. 70% ()

divak84

parádní jízda s parádní úvodem a ještě lepším obsazením... žadne zbytečné kecy, dokonce i rodinná/milenecká linky byly ok a k věci.. ()

KoRner

Ten digitál ma raz zabije... Táto komixová gangsterka má veľkú chybu v tom, že Los Angeles sa mi k nej proste nehodí a tiež, že Fleischer nie je De Palma a jeho "kúlové" prestrihy mi kúl vôbec nepripadajú. A byť na plagáte si Gosling ani nezaslúži. ()

jondoe

Tak plochu gangsterku ako su Lovci mafie som snad este nevidel. Postavam sa tu nedava ziadny priestor a len akcia stieda akciu. To ako tak dokaze divaka udrzat pri obrazovka. Herci sa tu snazia, hlavne Penn, ale ani on nema co hrat. Nemozem si pomoct, ale toto je asi najhorsia gangsterka aku som kedy videl. A gangster Mickey Cohen musi asi v hrobe robit salta. Zasluzil si lepsie spracovanie. Zatial najlepsie bol vykreslny vo filme Bugsy, ale to bolo este za jeho mladych cias. Ostava len dufat, ze si nejaky schopny reziser najde cas a dobreho scenaristu a natocia o nom ozajstny film a nie takyto paskvil. Davam dve hviezdicky a to len z ucti k zanru, ktory mam najradsej. ()

Billie777

Trochu jako "Sedm statečných" (ačkoliv tady jich je jen šest) bojujících proti zlu pro změnu v jiné době a v jiném městečku. Spíše ve městě. V Los Angeles. Několik opravdových, sympatických hrdinů v boji proti jednomu hazjlovi a jeho poskocích. Ovšem nemůže chybět ani krásná žena. Samozřejmě si tyhle dva filmy podobné vůbec nejsou ale během sledování mě to prostě nějak problesklo hlavou. Kdo by neměl rád takovýhle frajery? Ale teď vážně, fakt mě to bavilo. Uznávám, že to není nic světoborného ale fajn akční podívaná to je. Pěkná vizuální stránka filmu, atmosféra, herecké obsazení a rychlé tempo, to je to, co se mě líbilo. ()

Seti

Naleštěná akční gangsterka natočená v moderním videoherním stylu, jež má svoje pozitiva např. v podobě hutných přestřelek, sympatických drsňáků, stylových filtrů a zpomalovaček a slušně odsýpajícího tempa, ale také slušnou porci negativ, mezi nimiž je především značná povrchnost, ne zrovna oscarový a předvídatelný scénář, a notná dávka klišé. Režisér má štěstí, že se může opřít o našlapanou hereckou sestavu v čele s dvojicí Brolin - Gosling, která si navzdory nevýbušnému scénáristickému střelivu krade svým charismatem všechny scény pro sebe. Ono je to ale logické, jelikož ostatní členové likvidačního komanda dostali bohužel až příliš málo prostoru na to, aby se divákovi zažrali pod kůži. Gangster Squad se tak zřejmě žádnou klasikou nestanou, protože přeci jen do druhých Neúplatných jim slušný kus chybí, ovšem jako solidní přírůstek do žánrové škatulky fungují víc než obstojně. ()

666Carnage

Neni to tak špatný film jak jsem si myslel :) Ale Neúplatní s Costnerem a Connerym jsou lepší!!! Film odsejpá hezky to ano je tam pár zvratů, akce taky neni špatná i jsem se parkrát zasmál ale finální bitku jsem si představoval jinak. Je to jen jedna z dalších gangsterek ()

klukluka

Všechno tady bylo hodně přitažené za vlasy, jako příklad bych uvedl scénu, kdy se šéf policejní bandy poprvé setkává s černým policajtem, kterej právě jinýmu černochovi probodl ruku kudlou. Celej ten film byl díky podobným záležitostem ostrej jak břitva, všichni klaďasové tady byli neskuteční tvrďáci, hlavní záporák byl kromobyčejně odpornej, ale právě tahle důsledná přehnanost (závěrečná přestřelka v hotelu) se mi líbila a beru ji jako záměr, nikoliv jako selhání. Tohle je prostě pohádka pro velký kluky, a z tohoto úhlu pohledu se ten film povedl. ()

Pyth

Zezacatku to vypadalo na supr gangsterku, ale nakonec se tam motala klise, az me to malem unudilo. Skoda, potencialu byla kupa :/ ()

jirijost

Rád koukám na válečné filmy takže na násilí jsem zvyklý ale po té úvodní scéně jsem se zdráhal film vypnout, nakonec jsem tak neučinil a jsem moc rád, protože jsem narazil na další výborný film z prostředí mafie. Sympatičtí herci v čele Robertem Patrickem a Ryanem Goslingem vytvořili skvělé napínavé krimi na které se určitě jednou podívám rád znovu, film je natočen v krásném prostředí a je doplněn navíc o výbornou hudbu. Dostal jsem to co jsem si přál a dávám tak plný počet hvězd, k tomuto filmu nemůžu říct jediné špatné slovo. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka