Noomi

Uznávam, zbožňujem horory s podtextom "podľa skutočných udalostí". To samo osebe vyvolá v človeku hororovú atmosféru. Keď k tomu pridám svoje podkrovie plné pukajúceho dreva, neustále buchotanie dverí v prievane a nočné cvrlikanie všakovakých obludností v tme za oknom...prosto mám rada duchariny a dnes je príšerne ťažké nájsť skutočne dobrú ducharinu, pretože (načo to zapierať) v danom žánri sa už toho veľa vymyslieť nedá. Ale aj overené, avšak správne umiestnené a ozvučené ľakačky dokážu vystrašiť. V zajatí démonov je podarená, duchárska klasika, pričom pôsobí naozaj veľmi verne (napr. nutnosť povolenia Vatikánu k exorcizmu). Výber hercov veľmi sympatický a celkovo v podstate nemám výhrady. Nie je to niečo, čo by mi vyrazilo dych, ani ma to nedonútilo spať zakuklená v perinách, no zaujalo, vystrašilo a dotlačilo ma to k spokojnosti v podobe 4*. ()

Rambo159

Pre mňa po väčšinu filmu len obyčajná typická klasická hororová "priemerina", ktorej tunajšie hodnotenie stúplo len vďaka poslednej štvrtine exorcistickej vymietačky. A stúplo aj u mňa. Záver sa vydaril a keďže som bol prvýkrát na horor v kine, tak aj za atmosféru a ozvučenie prilievam do štvrtej hviezdičky. 4* ()

El-Barto

Čtyři hvězdičky nejsou za to, že bych se u toho bál. Ale za to prvotřídní a nápaditý zpracování, poctivě budovanou atmosféru a napětí. Lepší horor jsem už hodně dlouho neviděl. ()

jorgus

nekdy opravdu staci malo a clovek je vystraseny...zde pomalu se rozjizdejici pribeh, parta sympatickych hercu a peclive budovana atmosfera..paradoxne nejhorsi na filmu bylo, kdyz se konecne neco zacalo dit:) ()

Wardan

Tím pravým démonem je Wan. V subžánru vymítačských hororů se toho moc vymyslet nedá (minimálně základním styčným bodům se prostě nevyhnete) a tady se o to ani nikdo nesnaží. Jediný ozvláštňující prvek je vztahová linie manželů vymítačů. The Conjuring je ale tak dobře zrežírované, že je všechno jedno. Vynikající atmosféra a funkční lekačky, hrátky s kamerou (průlet celým domem na začátku, nahlížení přes okraj postele), se zvukem, s hloubkou ostrosti (ruce ve skříni). Jediná opravdu větší výtka patří scénám s panenkou. Působilo to na mě, jako by scénáristé dělali třetí příběhovou linii, ale na konci se na to vybodli. Jinak tohle je prostě poctivý oldschoolový horor a zatím nejlepší horor roku. Jestli se po Insidious 2 hororový král opravdu vykašle na horory, tak asi skočím z okna (no to asi ne, ale víte jak to myslím) ()

warrenur

Velmi podarena ducharina. Po Insidious jednicke sa chystam i na dvojku. Tento pocin ako medzikus stal ozaj za to. Hutna atmosfera, "prijemne" mrazenie a dalsia z mojich oblubenkyn, okata Vera Farmiga, hra, co to da. Vobec, vyber hercov, i tych detskych, je na urovni. Pan Wan je ozaj pan. Vynikajuca rezijna praca a tiez super kamera a ozvucenie. Vrelo odporucam. ()

sNeDy

Není to horor, ale extrémně mrazivý thriller, v rámci možností dokonce inteligentní. Neděsí lacinou brutalitou, obehranými lekačkami, ani vypilovanými úmrtími (není tohle spoiler?), ale jen a jen pomalou, temnou atmosférou. Podobně jako Sirotčinec to není nic nového pod sluncem, ale to neznamená, že nebudete celou stopáž koukat na monitor a hltat jeden úžasný záběr za druhým a náramně si ten zážitek užívat. ()

johnymdoe

Ale tak jo, dívat se na to dalo a dokonce jsem u toho neusnul nudou. Film podle "skutečné události", no dobře už se přestanu smát, o jedné takové milé rodince kterou fakt fest otravuje pár nemilých duchů. Občas nějaké zatahání za nohu, občas nějaký ten chlad či smrad v domě, občas nějaká posednutá matka... Sakra to jsem to mohl natočit u nás!! Různé panenky, klauny a podobné hnusy nemám rád a tak hodnotím vysoko, ale lekl jsem se jednou, nebál prakticky vůbec a jen na dobrých hereckých výkonech horor stát nemůže. 75% ()

sandinista

Horor klasického střihu. Hodně podobné Vymítači Ďábla, 3:15 Zemřeš nebo Insidious. Lekačky celkem ušly, ale přišlo mi, že to všechno už tu bylo. 1080p ()

Tred2

Vesměs všechno co už bylo v rámci žánru viděno. Tvůrcum se tu však povedlo efektivně "vybrat" svoje předchůdce a udělat z toho velmi působivou podívanou. Pořádných "lekaček" je tu relativně málo, ty totiž usoupily v zájmu budování atmosféry, za což si to ode mne odnáší velké plus. Trošku mě mrzelo to sousedské pokyvování a neustálé děkování a ty blbosti okolo. Naštěstí těch otravných pasáží bylo minimum. Finále pak trošku neobstálo oproti náporu, který byl film schopný vyvolat v předešlých desítkách minut, ale to se vesměs ani jinak nečekalo. Žánrová "pecka", skoro s plným počtem. ()

heihatchi

Když to porovnám s podobným Insidious, tak toto mělo trošku lepší děj (věci spojené s křesťanstvím jsou mi bližší jak nějaký snový svět), ale zato závěr filmu byl slabšího ražení. Insidious mě koncem naprosto odzbrojil. ()

spoonman

Obecně jsou pro mě všechny horory stejné, protože jsem strašpytel. Vždycky si představuju, jak se se strachem vypořádávají ostatní s tím, že to je jen film, místnost je plná štábu, je to jenom jako...ostatně to dělám stejně, tedy do momentu, než se zase leknu ČEHOKOLI a vyletím z kůže. Touhle optikou jsou pro mě zajímavé jen tři momenty filmu. úvodní strašení, vysvětlení proč se tak děje a vypořádání se s tím. Conjuring to všechno zvládlo docela obstojně a navíc s parádní kamerou a uznatelnými herci. Pro člověka co se na horor může podívat jednou za uherský rok, snesitelná volba. ()

Eragon93

Viděl jsem Kruh, Připad č. 39, Saw, Insidious a mnoho dalších hororů a musím říct, že nejsou špatný. Ale "V zajetí démonů" je o stupeň výš. A to jak v děsivé, temné a ponuré atmosféře, tak i tím, co tam ti herci předvádějí. Třeba taková Vera Farmiga by klidně mohla zahrát Lorraine Warrenovou bez mluvení, jak byla dokonalá, a zároveň se skvěle doplňovala s Patrickem Wilsonem. James Wan stvořil horor, na který se bude zapomínat pomalu a dlouho. ()

Ctitel

Shlédnuto v kině, zvuk tak nahlas, až se chvěla sedadla, mražení studeného potu, párkrát husina až na prdeli, ale naštěstí jsme to všichni přežili :] Jednoznačne jeden z nejlepších hororů! ()

Helldo

První půle napínavější než druhá, druhá zase o dost zajímavější. Škoda happyendu, který tomu moc neslušel, ale co hororovej nadprůměr The Conjuring určitě je. ()

Saur.us

Hodně slušná duchařina, která mě nenechala vydechnout strachy od začátku do konce neustálým přívalem hororového napětí, poltergeistu, šepotu, kroků a bouchání. Tolikrát zpracované téma a přece tak vyjímečné zpracování. Je vidět, že je stále z čeho čerpat. O stupeň lepší než jeho minulý počin. Jen tak dál. Slabší 5 ()

ASSBURGER

Musím uznať že to bolo kur** strašidelné ale na Rec to nemalo aspoň podľa mňa... Ale aj tak nebolo to perfektné ani dementné bolo to proste dobré (3/5) ako hovorím dobré !!! ()

Endavour

Tohle poněkud ohrané téma, a sice dům, ve kterém straší nabídlo zajímavou podívanou. Atmosféra celého domu, zvláště pak sklepu Vám zaručeně zajistí slušnou dávku husí kůže po celém těle. Volba herců byla adekvátní a hudba byla zde někdy děsivější než příběh sám. Mezi největšími slabinami tohoto snímku patří jak jinak než happy-end konec, který se tak trochu dál předpokládat. Celkově vzato slušný horror, u kterého se člověk bojí, ale na klasiku typu Omen, Saw nebo Věc tomu něco chybí. Mé hodnocení činí 70%. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění