barlollipop

Málokterý horor mě osloví. Tento ale u mě získal všech pět hvězdiček. Není v něm dlouhé čekání na to, až se ve filmu začne konečně něco dít a donutí mě sedět a dokoukat jej až do konce se zatajeným dechem. Líbí se mi na něm také věrohodné zpracování - dům ve filmu je k nerozeznání od toho pravého a i herce vzhledově vystihli naprosto perfektně. Těším se na druhý díl. ()

Futulama

Osobne by som ho nazval králom horrorov. V tom filme je všetko, čo by mal každý horror mať, je napínavý, desivý a to najhlavnejšie netečú tam potoky krvi, ktoré mi vždy pokazia zážitok z filmu (ako napríklad remake Evil Dead). ()

Dr.Bishop

Bezbřehá nuda. Tímhle snímkem James Wan dostane možná tak pár dětí a slabších povah, toť vše. Vyjma pár záběrů zabitej čas. 55% ()

blondboss

Od čias Kruhu jeden z najlepších hororov súčasnosti obohatený o fakt skutočnej udalosti, ktorý divákovi prináša hrôzu od prvej do poslednej minúty bez nároku na oddych. James Wan primiešal tak dokonalú dávku strachu, bolesti a mysterity, akú som už dávno nevidel. Aj napriek slabšiemu záveru sa vcelku teším na pokračovanie. U mňa absolútna spokojnosť. 90 % ()

xpaja

Horory zrovna nejsou můj žánr. Natož pak takové, které jsou založené na 100x přežvýkaném tématu. Ale musím říct, že v tomto případě je výsledek překvapivě dobrý. Dávám --- == 74 % == --- . ()

MP17

Solidní duchařina, velmi oceňuji, že se žádný z charakterů nechoval nepředvídatelně/debilně, ale že všichni byli normální. ()

nemer

Prakticky jsem se nebála. Film mi přijde stejně hloupý jako kdysi Vymítač. Schází atmosféra, jen se vřeští, ječí, blije, což budí spíš úsměvné reakce než děs, stejně tak pověry a katolické výklady jsou směšné a trapné. The Others mají tisíckrát lepší atmosféru i příběh, tady je celý predikovatelný, bez jediného překvapení, podobné vymítačské seance mi připomínají spíš středověce pojaté "léčení" (vymítání) schizofreniků (a největší "gól" schvalování vymítání Vatikánem :D) Mám ráda mrazivé horrory, ale tento k nim rozhodně nepatří. Spíš nemá daleko k odpadu. Jedna hvězda za retro hudbu v úvodu. Z mého pohledu má být kvalitní horror především znepokojivý, skutečné zlo působí sofistikovaně, žádné školkové bubání a lekání. Horrory typu V zajetí démonů jsou na můj vkus moc dětské. Radši ani nechci vědět, kolik lidí zase uvěřilo báchorce "podle skutečného příběhu" (a i pokud by se i něco podobného stalo - pokus o vraždu vlastních dětí, což nemožné samozřejmě není - vysvětlení bych spíš hledala v psychotické atace než u jakéhosi pofiderního démona jako ve středověku, ale ten démon je asi furt pro plno lidí přijatelnější, jinak vřele doporučuji nastudovat, co se ve skutečnosti v Amityville odehrálo, pěkná kachnička) ()

Vasyl

Zkuste si v dnešní době natočit horor, kterej bude originální. Řekl bych že jako poslední se to povedlo právě Wanovi před 10 lety. Conjuring nepřekvapí ničím, ale je tak dobře udělanej, že mi stály chlupy i na chlupech. Po takovým filmu vždycky doufám, že duchové jsou jenom vymyšlení...protože jestli někdy zjistím že ne, dám se na modlení. ()

lobo87

Priznám sa, že toto bol môj prvý Wan, ale som viac ako spokojný. V niektorých momentoch, hlavne v prvej polovici som mal doslova zimomriavky, čo sa mi asi ešte nestalo. Dá sa povedať, že všetko sme už niekde videli, ale Wanovi sa podarilo vytvoriť takú atmosféru, ktorá ma pohltila. Teším sa na jeho ďalšiu tvorbu... 75% ()

mikessc

také vecicky jako v paranormal aktivity ,ale je tu aj kopec inych věci vymatanie atd, no slusne natocene. akurat by ma ten film dostal viac keby tam hral namiesto Patricka Wilsona menej znami herec, jeho pozname tiez z Wanovho insidious.. Vera Fermiga mi tam nejako neprekazala, asi preto ze si ju zo ziadnych duchařských hororov nepamatam ()

Meow86

Co bylo opravdu mrazivě husokožně děsivé: samotná panenka Annabelle, "útulný" sklípek, škubání za nohu ve spánku, Cindynina náměsíčnost, "skuteční" Warrenovi a jejich muzeum posedlých artefaktů. Naopak lekavé scény byly díky hudbě v podstatě předvídatelné. Což ovšem nebrání tomu hodnotit za 4*. Takže? Schovej se a tleskni! ()

Juuroo

Vynikajúci horor, na ktorý sa dalo len tak-tak pozerať v kine medzi ľuďmi. Sám doma by som to asi nezvládol :D Veľmi dobre vybraní herci, dobrá réžia, ľakačky fungovali. 4 a 1/2* ()

Elephant13

Začal bych tím, že nejsem fanda hororového žánru. Ale se vší úctou, u tohoto filmu jsem se málem posral strachy! Podle skutečné události? To jako fakt? Nejdřív jsem viděl Annabelle, ale tu nelze srovnávat s tímto dílem, protože je slabá. V zajetí démonů je podle mého názoru jeden z TOP hororů, které kdy byly natočeny. Wane smekám! ()

Hezonja7

Výborná práce Jamese Wana, začal jsem se bát už po úvodních 5 vteřinách filmu. Velká porce strašení rodiny kterým se snaží pomoci tzv. "krotitelé duchů" když do domu přijde Patrick Wilson a Vera Farmiga,pořád umí film spolehlivě vyděsit, myslím že ve Wan ve svém podání předčil veškeré filmy o Vymítání ďábla, dokonce i The Exorcist, též výborná hudba, pro mě jeden z nejlepších hororů. ()

Kub_ees

Majstrovsky odvedená práca. Tak toto bol teda dosť silný zážitok. Film dokáže vybudovať hustú atmosféru už od začiatku. Počiatočné príznaky, že v dome nebude všetko v poriadku postupne hustnú a záver je už len takým poriadnym vyvrcholením filmu. Vyšetrovatelia Ed a Lorraine Warrenový v podaní Very Farmigy a Patricka Wilsona sú úžasný. Pri scénach ako tlieskajúce ruky v pivnici, alebo potiahnutie za nohy v izbe behá mráz po chrbte, plus mrazivá zvučka a to ani zďaleka nie je všetko. Tento horor určite stojí za pozretie a nemám k nemu žiadne výhrady. Som zvedavý na dvojku. ()

Nikitoss95

Žánrově mi to spíš přijde jako mysteriozní než horor,neboť jsem se nebál,či nevim co je špatně,nicméně, perfektní zápletka, velmi simpatičtí Warrenovi,exorcisti,kteří hledají oběti posedlé zlými duchy, velmi kvalitmí atmosféra,nedám pět hvězd,protože jsem odhadl všechny baf baf scény,ale kvalitní animace démonů ()

nattyxh

Je v tom všechno. Mrazivě strašidelná atmosféra, krev, lekačky (fungující!)... Strašidelná atmosféra začíná od začátku, lekačky taky. Příběh není žádná píčovina, jako u většiny hororů. Asi nejlepší horor, kterej sem kdy viděla. Snad bude 2 taky ta skvělá. Je zde vidět, že k vyděšení diváka stačí pouhé tlesknutí. ()

jirijo

Je labužnickým potěšením sledovat, že v dnešní době, kdy jsou horory plné sexuchtivých teenegerů porcovaných na kusy partičkami venkovských vidláků, existuje někdo (= James Wan), kdo suveréně vysekne elegantní a skutečně napínavý kousek. Jistě, všechno už jsme někde nejednou viděli - strašidelné domy, temné sklepy, vymítání, démony za dveřmi/ve skříni atd. Ovšem James Wan tohle všechno natočil a sesadil dohromady způsobem, který (nejednou) vezme dech (a zrychlí tep). Napětí (a nejednu lekačku) navozuje výhradně pomocí kamery, hudby, zvuku a střihu, již notně otřepané krvavé hody se (díkybohu) nekonají. A funguje to parádně. A tleskání při hře na schovku už nikdy nebude takové jako dřív... :-) ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění