zuzzuli

Hodně zajímavý horor u kterého jsem se opravdu bála. Neměl nějak nezvyklou zápletku,ale přesto byl tento snímek hodně nadprůměrný. Většina hororů je spíš už tak nějak ohraná, ale u tohoto filmu jsem musela neustále držet deku, abych se případně zakryla... ()

Bigfuckman

Ani po tomhle horou jsem nemusel navštívit toaletu s doprovodem, ale atmosféra mrazila stejně jako ochlupená záda. I bez 5,1 a 3D jsem se správně hororově nastartoval akorát zamrzelo, že moje drahá polovička tu atmosféru nevydržela a šla radši spát. Škoda, že jsem jí na snímek nevzal do kina.Ale nejsem zas tak škodolibej k špatně placeným uklízečkám kinosálu. Inu takovýhle horory můžu. ()

MartinTerran

Další horor podle skutečné události. Bylo to poutavé a zajímavé, i když je to vetšinou na jedno brdo. Zase tu lítá nábytek, padají obrazy, vymýtá se, prostě vše co k správnému duchařskému hororu patří. Hodnocení: 72/100. ()

Havala

Všechno podle skutečných událostí mě fascinuje. Velmi povedený film. Je vidět že ne vždy je potřeba horda mrtvých k dosažení děsivého efektu. ()

bohhous22

James Wan mne svojí tvorbou moc neoslovuje,kromě Saw samozřejmě.Insidous to moc nevytrhl,ani jeho zbytečná pokračovaní.Mluvím v množném čísle,poněvadž neočekávám ani od následující trojky nic inovativního.Možná trochu pokrytecky.S ostatní tvorbou jsem na tom u pana Wana obdobně!The Conjuring ale za zmínku rozhodně stojí.Nepokládám za nutné toto dílo neprodleně vidět,ale tvrdím,že shlédnutí rozhodně není bezprizorní žrout drahocenného času.Snad si tento (zatím stále ,,jen" nadějný) tvůrce udrží alespoň takto poměrně vysoko nastavenou laťku a budeme se mít na co těšit.I čeho se štitit:-)! ()

Tashi

Dal bych snad i čtyři hvězdičky - film skvěle gradoval, diváka příběh napínal a skoro každou chvíli se objevila scéna, při které mrazilo v zádech. Bohužel byla ale většina poměrně dost dobře předvídatelná a značná část motivů jen používala staré dobré prvky z již osvědčených filmů. ()

zubrik66

Som strašlivý bubák, na bývanie som si zvolil opustený dom v šírom poli ďalekom bez susedov. Medzi moje záľuby patrí ponocovanie, strašlivý rámus a sem tam aj dovolím veciam lietať. No a v tom sa do môjho domu nasťahuje zase typická americká rodina, ktorá sa ani neunúva, aby dala deti pokrstiť!!! A ešte si na mňa zavolajú podivný pár, ktorý sa živý tým, že do diskavery predáva dokumenty o tom, akože chytajú bubákov...To by nasralo aj nepálskeho mnícha a nieže mňa strašlivého bubáka, ktorý má rád o 3.08 riadny buchot a treskot. ()

JK77

Ja vlastne nemam rad horrory. Ale toto bolo super. Normalne ze som mal zimomriavky. A to tam nik nezomrel. Uff a povodnej rodine teda nezavidim. Muselo to byt hrozne. Ale zit tam 10 rokov, tak to by som scvokol. ()

matobystro

Hhmmmm .... Už 2 dni rozmýšľam čo by som o tomto napísal a tak sem napíšem môj scenár ,,filmu". Plne nabitý mobil, slúchadla, film v mobile a podvečer pekného dňa. Pustil som si film. ANNABELLE to čo nám film ponúka ako prvé a bol to skvelý úvod potom už ide dej filmu, rodinka sa nasťahuje do strašidelného a starého domu, chvílu sa tam zabívajú, chvíľu sa hrajú a potom to príde... začne sa niečo diať, otvárajúce sa dvere, mŕtvy pes, zima, vôňa starého mäsa a divné zvuky. A teraz prídu hororové postavy. Musím sa priznať že pri tých scénach som otáčal mobil a určité scény som dopozeral až na druhý deň a na obed. Scény sú Deja Vu ale tu som si to uvedomil až neskôr. Po exorcistovi asi najlepší film tejto kategórie. ...................a ešte poďľa skutočnosti..........................................bbrrrrrrrrrrrrrrrrrr........ ()

mmoi

Příjemný horor. Nevím, jestli něco takového existuje, ale tenhle film tomu odpovídá. Klasická zápletka, nadstandardní provedení, skvělí herci. Co víc si přát? ()

kirmakX6on

mírně hororové... Z popisu víme...že v domě bude strašit. Velice absurdní námět ..přesto se režizérovi povedlo mě znervóznit a zneklidnit. Hlavním zdrojem této nervozity až strachu byli herci - to, jak se bojí oni, se přenáší na diváka. Film má dobrý spád ...a ve svém průběhu mě párkrát překvapil, například velmi skeptickým a racionálním přístupem vymýtačů, který jsem nečekal a který film oživil. Poslední část flmu je poměrně rychlá a napínavá ..bohužel obsahuje i dost trapnou scénu, jak posedlá přivázaná k židli levituje vzhůru nohama ..to fakt jako..tam být nemuselo. Celkově si ale horor docela udržel úroveň. 55% ()

DoNotCross

Fajn strašák. Nejsem žádný zkušený horrorista, takže mě není těžké vyděsit. Ale i já jsem poznal tu slabší, tu silnější závany klišovitosti. Wan naštěstí dlouhou dobu hraje na strunu strachu z neznámého a tak je první půlka správně k podělání. Ta druhá už malinko ztrácí, bububu sice nabírá na intenzitě ale zlo taky dostane tvář a postavy se začnou chovat debilně. (proč mají do prdele ti super lovci duchů sklad extrémně nebezpečných věcí posedlých ďáblem hned vedle obýváku, když mají doma desetiletou dceru) Chápu, že si to nejspíš hororový žánr žádá, ale když je velký část napětí uměle šponována pitomostí protagonistů, jde zážitek krapet do kopru. Ale i tak jde o solidní zážitek, který musel být v kině naprosto dokonalý. ()

regentor

Hororová mozaika poskládaná dohromady z různých snímků. Od Čarodějek ze Salemu(1957) přes Hitchckockovy Ptáky(1963) až po Vymítače ďábla(1973). Říznutá dokumentárním stylem o životě a působení Eda a Lorraine Warrenových.Režisér James Wan s těmito prvky však pracuje volně a v zásadě docela zajímavým způsobem, jako totální vykrádačku bych to nedefinoval, jako inspiraci rozhodně ano.Rodina dálkového řidiče zakoupí od banky v odlehlé oblasti dům o jehož temné minulosti jim není nic známo a tak hned po příjezdu se začínají dít podivné věci a zlo začíná své rejdy. Obyvatelé domu se za chvíli zorientují , že se nejedná jen o meluzínu v komíně a paní domácí navštíví přednášku E+L Warrenových.Co se bude dít dál divák tuší ale rád se nechá překvapit...Na vcelku malé ploše jednoho domu rozehrává Wan docela zajímavou podívanou která je svým způsobem i docela uvěřitelná a postavy se nechovají jako naprostí idioti . Ráz i atmosféru 70. let minulého století neničí mobilní telefony ani internet a tak všichni zůčastnění musí makat na likvidaci démona takřikajích za své.Pokud připustíme, že jsou na tomto světě věci které jsme zatím nepoznali či nepochopili což nám film docela umně předkládá pak je to docela slušná zábava v klidu domova. Silnější hudební motiv by se jistě hodil jakož i lepší popis toho proč zrovna tento dům , za tři hvězdy na duchařinu docela koukatelné. ()

vipeerr

po hodnocení hororrových snímků musím uznat, že tento je ze všech asi nejpovedenější. Resp. nejvíc jsem se u něj bál..možná je to jediný u kterého jsem se bál. No dozajista je to jediný, který mi dal takový ten divný pocit i po dokoukání. ()

nula87

Po dlouhé době jsem viděl horror, který měl takový efekt, jaký má mít - totiž vyvolat napětí, nejistotu a místy až děs. 80% ()

marek29

No, jak to říct? Žánrový etalon nikoliv, nýbrž pořádný skvost. První hodinka chladnější i když postupně to přibubává a posledních 50min to je čístý zlo :D Doporučuju pravou moodošku tmu, samotu a tak - zábava zaručena. Asi netřeba nic dodávat, kromě "přesah mi tu chybí". OK film podle skutečné události. OK film ze sedmdesátek a vůbec - chtěl bych pořádně zmapovat nebo se vzdělat o USA let sedmdesátých a dříve. Muselo to být super. Achjo. Tak se zase mějte. A bojte se, když na to dostanete chuť 3:-) Fakt super. Neměl jsem problém uvěřit vše, co bylo k vidění. ()

Gamekeeper77

Asi se zaměřím na tenhle žánr, poslední dobou už jsem celkem přežranej všech těch přiblblejch komiksů,co jsou na jedno brdo. Neni vůbec špatný se občas bát a že tady to stálo za to. Dívat se na to v noci, asi bych neměl daleko k tomu stříknout si do gatí. Takhle si představuju horor. 88%. ()

MarvelLover

Myslím si, že Conjuring jednička je nejlepší a můj nejoblíbenější horor úplně právoplatně. Joo, je to prostě pecka, kdo neviděl nepochopí a kouknout rozhodně musí... Samozřejmě ve více lidech, je to pak větší pecka! ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění