Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

Arkanoid

Tento film si nezaslúži charizmu Toma Hiddlestona. Scény s Lokim mi pripomenuli The Lord of the Rings, a pohreb bol taký epic, až som si spomenul na Nibelungov. Záver samozrejme scény s Lokim pokazil, bol aj zbytočne naťahovaný kvôli ďalším pokračovaniam MCU. Dej predvídateľný, s postavami sa scenáristi samozrejme charakterovo veľmi nepohrali. Pri spojení Thor a humor neviem, či sa mám smiať alebo plakať. Fanúšika Marvelu to pobaví, filmového kritika až tak veľmi neurazí. No ani jedného to nenadchne. ()

LuciusWlk

Fantasy je vůbec můj nejoblíbenější žánr. Rád sním. A tady je vše. Byď je to ze stáje MCU, i jako samostatný film by byl vynikající. Souvislosti by unikly, ale jako pokračování Thora by to šlo přijmout. Ve světě Marvelu další klíč k velkému finále. ()

hefoo

Priznám sa. Mal som troška obavu keď sa Thor dostal do rúk pána Alana Taylora. Ale vravel som si, že určite prekvapí teda mal som tušenie a ono tomu naozaj tak bolo! Thor: The Dark World v mnohých ohľadom predčil svojho prechodcu: atmosféra bola podstatne temnejšia, viac akcie, viac fightov (veľké plus), postavy ktoré pôsobia viditeľne zraniteľnejšie (vrátane samotného Thora) a fakt nemáte istotu ako to skončí alebo inými slovami kto prežije a kto nie. Ďakujem za fenomenálnu scénku dvoch bratov (Loki & Thor) a finálny battle tie fakt stáli zato, ten Tom Hiddleston sakra umí! Kat s Natálkou a s Jaime Alexander pohladili oko, Stellan Skarsgård prekvapoval každou scénkou a krásna rola pre Rene Russo už od prvého dielu. Samozrejmosťou je Odin alias Anthony Hopkins a chlapík menom Idris Elba alias Haimdall s neskutočne brutálnou charismou. Jedným slovom sa prikláňam k názoru Toma Hardyho. ()

Rudinsky

Trošku lepšie, než jednotka. Nudní, divní a naoko mocní záporáci sú evidentne marvelovský trademark... Napriek tomu ale niekoľko príjemných, vážne sa tváriacich osviežení, perfektný Hiddlestone, ktorý si svojou suverénnosťou kradne film pre seba a jedna naozaj šťavnatá scéna. V zásade tá nevyváženosť nie je vecou scenára, ale skôr režisérskej nudy a rutinérstva - pritom potenciálov je vo filme mnoho. Taylor proste blockbustery nezvláda. Napriek tomu ma však Thor 2 celkom bavil - možno práve pre tú urputnosť, s akou nám ju tvorcovia naservírovali. ()

charlie_ando

Blonďatý severský krasavec je zpět ve své druhé sólovce a s ním i spousta známých tváří z jedničky, ale zásadní změna se udála na režisérské stoličce, kde Kennetha Branagha vystřídal Alan Taylor. Tahle rošáda přinesla změnu ve vizuálním pojetí. Shakespearovsky rozmáchlé snové pojetí Asgardu vzalo zasvé a bylo nahrazeno realističtějšími kulisami, které mi více evokovali sci-fi kontury marvelovského universa. Vyprávění to neškodí. Bojové scény jsou řemeslně zvládnuté a nepostrádají nádech dramatičnosti. Na druhou stranu se film nebere až tak vážně. Zvládá dobře zabrnkat na odlehčenou notu a zdařile pobaví. Překvapivě se tu najde i pár pasáží, které oplývají emocemi. Musím se přiznat, že film na mě zapůsobil lépe než jednička a ta se mi vcelku líbila. Chris Hemsworth v roli Thora podává svůj standardní výkon a musí se zručně ohánět Mjölnirem, aby zadržel temné elfy vedené démonickým Malekithem the Accursedem (Christopher Eccleston), který chce využít konvergence devíti světu a nastolit tak temnotu. Pokud někdo opravdu září tak je to Tom Hiddleston, který ukazuje, jak mu role Lokiho sedí přímo na tělo. Natalce Portmanové to jako vědkyni Jane Foster v přiléhavém brnění sluší a na plátně se přímo rozplývá. První půlka je rozmáchlá, ale nenudí. Jak se blíží velké londýnské finále tak temní elfové přitápějí pod kotlem a děj má rychlý spád. Příjemná lehká komiksová pohádka, která v divákovi zanechá osvěžující pocit a nevtíravé 3D neurazí. PS: potěší cameo Stana Lee v blázinci a samozřejmě se jako obvykle vyplatí počkat až do konce závěrečných titulků. ()

joora1

Vím, že všichni jsou unešeni z Thora, ale je to Loki, kdo mě baví. Jeho výrazy ať už vážné nebo komediální nemají chybu. *Spoiler*. Už jsem se docela lekl, že už ho příště neuvidíme :). Bohužel v Thorovi opět chybí nějaké zajímavé postavy, byť záporák a jeho nejdrsnější kumpán nejsou špatní. První část filmu byla docela nuda a to zejména začátek a bitva, kde zabil Thor kamenného obra - trapný. Navíc scéna vypadala jako z nějaké parodie. Jinak, ale od druhé části vše vpořádku a proto hodnotím kladně. ()

Koři

Scénáristicky to není žádná bomba, ale herecký ansánbl to zachraňuje a nástup Lokiho tomu dává koule. ()

Chipsonator

Je to tady, bůh hromů a blesků Thor a proradnej Loki se vrátili a to ze vší parádou (Ti dva když jsou spolu na scéně tak je to prostě slastí-chemie mezi herci prostě funguje parádně). Druhý Thor je oproti komornější jedničce epičtější, monumentálnější,temnější a Sif AKA Jaimie Alexander je tu více sexy. Akce je velkolepě skvělá až se někdy tají dech, příběh je temnější a nutí nás abychom měli obavy o to aby se všechny postavy dožili titulků ale i přesto se tu najde ta Marvelkovská nadsázka a odlehčenost (Thor v metru vede). Thor je prostě další skvělou dvouhodinovou zábavou která uteče jako voda z dílny Marvelu! 85% PS: Cameo Kapitána skvělé! Už teď jsem zvědav kterým cameem mě překvapí ve své vlastní sólovce. ()

Sajuska1991

Nechápu ... jednička mi teď přijde jako úvodový plivanec, který se ani v jiném vesmíru nedá srovnat s touhle parádičkou ... Ve dvojce je více akce, více vtipu, více všeho !! a konečně méně předvídatelný konec i děj ! Jsem nadšená jako už dlouho ne ... ()

HiddenDragon

MCU PHASE 2-02: Pro me opravdu zklamani. Nato, ze jsem film videl v nejdrazsi kinoverzi u nas (4Dx), tak si po par hodinach nevybavuju z deje nic, co by me zasahlo. Opravdu velmi plytky snimek. Maly zdibec hrani a milion tun CGI triku, ktere by uz prece jen chtely trochu upgrade (i videohry vypadaji dneska lip...od prvniho dilu rozdil minimalni, a proti Hobitovi slabota). Vsechno to slusne boucha a lita, ale nema to srdce, koule, nebo jak to nazveme. To co dela Dark Knighta tak bozi, nebo Spider-Mana tak svezi a Iron-Mana cool, tu proste neni. Zadny "hero-feeling". Thor tu vubec nevycniva, jak kdyby byl Hemsworth myslenkami nekde v "Rivalech". Scenar je jedna slatanina a klise vedle druheho. Spis nez komiks to pripomina ultramegascifarnu typu "ber nebo nech bejt, mozek nepotrebujes". Dlouho se mi nestalo, ze bych ve filmu tolik veci nechapal. Proste to "je" a basta. Do urcite miry to je pro komiks typicke, ale zde to mam dojem prehnali. A to ani nemluvim o celem designu zaporaku, od masek az po lode a styl niceni. Jak kdyby zkoukli prumerne becko "Chronicles of Riddick" (2004) (ktere mimochodem kopirovalo Star Wars) a rekli si "to uz si nikdo nepamatuje, tak to sem vrznem". Jedine co pridali, je jakasi pro me nepochopitelna substance Aether (jeden z Infinity Stones), ktera zas pripomina Venoma (znalci komiksu pochopi). Je tu proste vseho prilis...pocitacove animace, Asgardu, nudnych az trapnych hlasek, a pritom malo dramatu, uveritelnych citu a vubec motivace hrdinu. Kdyz pak nesmyslne tema konvergence deviti svetu dospeje k finale a ty se prekryji v Londyne jako vesmirne pizzy (kdyz druhy dil, tak v Evrope of course!! - exotika :) , tak uz jsem nevedel, jestli je to zamer, nebo to chteli tvurci zasmodrchat tak, aby divak proste "zral" a nemyslel, protoze sami neprisli na lepsi napad, jak to vse zakoncit. [v titulcich opet 2 dotacky: prvni odkazuje na "Guardians of the Galaxy" (2014), druha je jen nepodstatna tecka k pribehu] ()

adam9

Dost možná nejvtipnější Marvelovka, jakou jsem viděl, respektive v celkovém dojmu humor převažuje nad zbytkem. Loki vévodí celému filmu a Thor je až na druhé koleji. Větší prostor pro Kat Dennings je skvělým krokem, její humor je zkrátka neocenitelný. Temný svět je vydařeným upgradem jedničky, no hodnocení v pětihvězdičkovém systému se ve změnu nepromítne. ()

Ivusha

Loki, Loki, Loki! :-) Ukradl si to pro sebe... (a nejlepší bylo, že druhý den jsem si pustila osmý díl Agentů SHIELDu, nic netuše...:-)) ()

BlackTom

Už úvod umne kombinujúci to najlepšie zo svetov Star Wars a Pána prsteňov ma príjemne navnadil, nehovoriac o neskoršom príjemne nahláškovanom pokračovaní a závere so snáď ešte o chlp epickejším bojiskom než v Avengers. Čo preto zamrzí je skutočne fakt primitívna rozprávka o ďalšom na kolene vyrobenom artefakte. Nebavil ma už teserakt, ktorý sa trtkal snáď cez tri marvelovské postavy a ani tento bazdmeg ma moc nenadchol. Zato poteší Tom Hiddleston, ktorý hrá neporovnateľne lepšie než v jedničke, či dokonca aj Idris Elba, na ktorého Heimdalla som si nakoniec zvykol. Konečne aj vtipné scénky (Lokiho premeny, Thor v metre, všetko so Selvigom) zachraňujú veľa, ako aj pár WTF?! vytrhávačiek s Lokim. Hodnotenie je síce rovnaké ako v prípade rovnakého ročníku Iron Man 3, avšak kým v Starkovom prípade sa jednalo spíše o sklamanie, tu je to dvojhviezdičkový posun nahor. Tak či tak sa však najviac teším na kapitánskeho Winter Soldier. Pobavilo. ()

wooozie

Typická marvelovka se vším všudy, tedy epická akce a extrémní nálož humoru a parodování sebe sama. Bohužel v některých momentech velmi nepřehledné a občas i nudné, což mě velmi mrzí, protože první díl byla neskutečně našlapaná bomba, kdežto tady jsem už párkrát pokukoval po čase, kolik ještě zbývá do konce. Přesto veškerá negativa, kterých není rozhodně málo, převáží pozitiva, především pak hlavní postavy, kdy hlavně Tom Hiddleston začíná Cumberbatchovi šlapat na paty. Prostě je to pohodová komiksovka s některými nezapomenutelnými scénami jako metro, Kapitán Amerika a v okamžiku, kdy odložil Thor kladivo na věšák, tak jsem šel do kolen. ()

Mistickzz

Oveľa pútavejšie a lepšie spracované ako chabá jednotka. Plus nový Thor dostal kvalitnú dávku humoru, zaujímavého záporáka, skvelého Lokiho i podla mňa zaujímavý nádych a vizualizáciu. Bavilo ma to omnoho viac. ()

KoRner

Vôbec nechápem konanie ani jednej z postáv, takže hodnotím iba to medzi tým. Niekedy ma to bavilo, väčšinu času nudilo. Zaujímavé je, že sa to dalo odbaviť oveľa skôr, ale každý správny marvelácky hrdina si musí vždy zvoliť tú najťažšiu cestu. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)