Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

MoiJe

Viditelne to muselo stat strasne prachy. Ale cele mi to vyznievalo tak nejak do prazdna. A tie tenisove titulky poskakujuce zo strany na stranu... // Aj po 8 rokoch to pre mna zostava najslabsim filmom MCU/Avengers serie, ktorej nanicovatostou konkuruje len Captain Marvel. ()

Johny_fork

Druhý Thor je kvalitou zcela srovnatelný s prvním dílem, což znamená, že se Temný svět velmi vydařil. Potěšili mě zejména dvě věci. Mnohem větší prostor dostala Natálka, což tedy opravdu kvituji a za druhé, Thor neztrácí nadhled a akční sekvennce jsou velmi dobře vybalancované s humornými. Zejména popichování Thor vs. Loky mi hodně bavilo. V kině jsem navštívil 3D verzi a rozhodně bych vám doporučil zvolit 2D formát. ()

JohnCZ

Slušná oddychovka, která na jednu stranu kvalit jedničky nedosahuje, ale po celou dobu je to zábava sledovat jednak díky hereckému obsazení a jednak díky na oko nádhernému audiovizuálu, byť hodně digitálnímu. Nejdřív New York, potom Londýn. Které město Marvel roztříská příště? No každopádně se těším na propojení s Agents of S.H.I.E.L.D., ti budou mít po těchto událostech určitě co na práci. ()

jh666

První Thor se mi neskutečně líbil, ale tohle překonalo moje veškerá očekávání. Velkolepější, akčnější, vtipnější. Bitva v Asgardu nebo pohřeb jsou technicky dokonale provedené. Malekith je pro mě po Lokim nejlepší záporák. A když už jsme u Lokiho, jetsli byl v prvním díle a v Avaengers super, tady je dokonalost sama. Navíc film vsadil i trochu více na vtipy, které jsou občas fakt bomba, např. setkání Thora a Selviga. 100% ()

Terva

Dlouho před světlem byla temnota. Loki má charizma a je to příjemnej komediant. Prostě super záporák, kterému by slušel nějaký samostatný příběh. Třeba se dočkáme. Scéna v 8 minutě mě dostala do kolen a to je teprve začátek. Sranda jak má být. CITÁT - Ještě někdo?.......... Legrace, napětí, hudba klasika, dobré triky a povedená kamera. CITÁT - No, ty vole!!......... Scéna s Kapitánem Amerikou je prostě i přes svou krátkost, boží. CITÁT - Zabiješ mě? To už na mě bude fronta......................... DIALOG: JANE - Co tu děláte? Musíte odtud pryč!!! STUDENT - Co blázníte? Teď? Venku lítá Thor a máchá kladivem, je to supr!!!........................... Další perfektní ironická scéna je ta z metra, ale to se podívejte sami. Úvodní závěrečné titulky jsou krásné a po nich je ještě dovětek. A když vydržíte ty druhé dlouhé závěrečné titulky je tam taky malý štěk. CITÁT - Thor se vrátí....... Nevidím důvod, proč tomu nedat plné hodnocení. ()

Dale

Keď už sledujem rozprávku, mala by mať zaujímavý príbeh, táto nemala, Na rozdiel od niektorých iných komixov to nemá ani to potrebné odľahčenie a vtipné momenty (na to tu asi mal byť Chris ODowd). Takže celé je to vlastne len o efektoch a tie sú tak preplácané, že ani tie nie sú príliš zaujímavé. ()

Seabeast

Typický akční hollywoodský řemeslně dotažený biják vhodný na večerní odreagování. Nic víc od toho nečekejte a nudu taky ne. Tyhle typy filmů ode mě sotva dostanou víc jak 3 hvězdy, protože v nich nevnímám žádnou hodnotu a jsou dobré tak na jedno skouknutí. Oceňuji vhodně zvolené typy herců a velmi mě zaujal Tom Hiddleston v podání Lokiho, který byl nejvíce charismatický. A vůbec, vizuální stylizace celkově (obzlášť temných elfů) je perfektní. ()

CiTrus007

Druhý Thor mi udělal radost. Jako sequel je trochu teatrálnější, akčnější a epičtější, to je asi dnes již samozřejmé. Touto kombinací se mi však překvapivě trefil do vkusu mnohem více než první díl. Filmu opět herecky dominuje Chris Hemsworth. Nemohu ale také přejít úžasného Toma Hiddlestona, který si během několika minut získal celé publikum, a krásnou Natalii Portman, která zde bohužel upadla do jakéhosi scénáristického zákrytu. Scénář je obecně dosti temný a spíše rozvíjí fantasy mytologii Marvel univerza po vzoru konkurenčního Man of Steel. Film je technicky řešen dostatečně kvalitně a kromě uchvacujících CGI nabízí i hezky postavenou kameru a příjemně epickou hudbu. Jediné, co mě tedy nutí srážet skóre, je epizodovost celého filmu. Po vzoru amerických sitkomů se totiž na konci vracíme přesně tam, kde jsme začali. A tak by celý film vlastně mohl být dvojdílem stejnojmenného televizního seriálu. Přesto si ale stojím za svým – málokdy si oblíbím sequel více než originál. 8/10 ()

Chermy

Stejně hloupoučké jako jednička, jen daleko vtipnější. Elfové bezkrevní, absolutně nezajímaví. Hemsworth začíná být svou prkenností nudný, Natalie Portman je neskutečně otravná ženská a ne femme fatale. Hopkins nevyužitý a celá zápletka dost jalová. Jen ten Loki je stále boží a Kat Dennings tím svým hlasem strašně sexy :) ()

corpsy

Toto súčasné Thorovo dobrodružstvo, v mnohých ohľadoch prevyšuje svojho o dva roky staršieho predstaviteľa. Nie však až natoľko, aby si zaslúžil maximálne hodnotenie. O väčšej epičnosti a akčnosti tu niet pochýb, pribudla veľká dávka skvelého humoru, ktorá snímok náležite odľahčuje a postavy sú snáď ešte sympatickejšie ako minule. Ak by však kladivobijcove nasledujúce sólové dobrodružstvo, ak teda vznikne, bude v nastolenom trende pokračovať, máme sa načo tešiť. ()

cjmafia

První Thor byl pro mě obrovským překvapením a ze všech Avengerů jsem si ho oblíbil nejvíc. Druhý díl je opět skvělý, svět Asgardu je prostě pastva pro oči a tak trošku připomíná středozem. Akci střídá vtip, ale najdou se i smutnější okamžiky na které u marvelu nejsme moc zvyklý. A myslím si, že je škoda, že Marvel nedokáže být temný ještě více podle mého by mu to prospělo. Největším hláškařem je určitě Loki a zároveň i nejlepší postavou filmu. Osobně jsem ho neměl rád až do teď, je opravdu skvělý. Fanoušky Doctora potěší Christopher Eccleston kterému role záporaka opravdu sedla. Sice dávám pět hvězd, ale je to spíš 4,5. Pár bodů musím strhnout za přechody z vážnějších událostí na vtipné a za trošku vlažnější finále. 8,5/10 - 25.11 - Kino ()

Hwaelos

Ještě blbější, než jsme doufali. Expozice trvá 70 minut ze 110 minutové stopáže. Padouch zaměnitelný, finále nablblé, hudba vykradená z Pána prstenů, triky barvičkové, nikoli však efektní. Logika, respektive konzistentnost fikčního světa dostává těžce na prdel. Dva příklady za všechno: Idris Elba dokáže plášť lodi rozpárat dýkou, ale ta samá loď projede hromadou kamenných pilířů jako nic; nejmocnější bojovníci devíti mýtických světů používají meče a padají pod ranami střelných zbraní jak králíci (jaký div!), i když na vývoj bojového arzenálu měli několik eónů, kdežto jejich protivníci používají ty samé jako kdysi. Lepší hereckou sestavu by člověk pohledal, ale je vidět, že ani jim moc nejde vyslovovat banální a toporné dialogy (vidět tak Skarsgarda, Hopkinse a Portmanovou je k breku). Delší komentář to nepotřebuje... ()

joehot

Žel, druhý Thor se vydal cestou Avengers: pod všemi těmi super gagy, hláškami, nadhledem a sympatickými postavami (po čertech boží Loki) jsou schovány klišé a přiblblost. Bohužel na Avengery nedosahuje ani akcí, ve které si vypomáhá, kde může (od LOTRa přes seriálového Herkula či Star Wars po X-men: Poslední vzdor). Ze všeho nejvíc pak chybí to shakespearovské charisma, které dodal Branagh první části. 70% ()

Petrson17

Přišel jsem, viděl jsem, odešel jsem, no a že by ve mne film zanechal nějakou výraznou stopu se říci nedá ! První polovina filmu nemastná neslaná, docela jsem přemýšlel, že to zalomím, jako kolegyně vedle mě. Vše se změnilo příchodem Lokiho na hlavní scénu, který zvrátil mé úmysly a tak jsem se naštěstí dostal k dobrým akčním a vtipným scénám! Teleportace po Londýně, Lokiho Kapitán Amerika, Thor v metru a Rene Russo s mečem v ruce patří neodmyslitelně k nejlepším scénám celého fantasy akčňáku ! Je to průměrný film, očekával jsem trochu víc! .. 55% ()

Pegas1632

Tento film nepovažuji za špatnou volbu, pokud se vám líbí marvelovky. Pravda, děj je trochu plochý, zápletka (jestli se tomu tak dá vůbec říct) odhadnutelná a záporňák o ničem. A teď trochu té chvály, ať jen neremcám. Vizuálně zajímavé, divácky chytlavé (ano opět se snaží zalíbit všem), sem tam vtipné. Honička v 1/3 filmu mi přišla spíš jako Star Wars, konec zase trošku jako poslední Star Trek. Aneb slovy klasika "Každá jednotlivost je na nic, ale dohromady to nějakým zázrakem funguje" ()

liquido26

Nejvíc mě prostě bavil Loki, to je frajer po celou dobu co je na plátně. Vizuální stránce nemůžu vytknout nic, ale ten příběh mnou jenom prostě prošel a zase vyšel aniž by mě nějak zvlášť zaujal. Nenudil jsem se ani chvilku, ale nějaké nadšení z velkolepých akčních scén nebo něčeho takového jsem taky nezažil. ()

M.Macho

Základy Shakespearovského dramatu velkolepě pokračují - alespoň v náznacích a Thor plní mezi všemi příběh lži a nenávisti, odčinění zla a dalšího. Zkrátka rytířský epos. Dokonce to občas vypadá jakože mají filmaři rádi Star Wars (přistání v hale je nápadně podobné průvodnímu filmečku Old Republic a scéna pohřbu zase nápadně svítí jako v Epizodě III - tedy s tím, že v rakvi neleží Amidala, ale Natalie Portman se na pohřeb aspoň dívá). Znesváření bratři, několik neurčitých odpuštění i lstí. To vše ve výsostně královských kulisách Londýna, s herci a jejich nádherným akcentem a pár opojných detailů. Je to skvělá skládačka pro neposedné děti. Netroufám si říct, jak obsáhlý bude asi DVDset celé série... ()

ConanVJ

Já mám Marveláky a vlastně drtivou většinu nových superhrdinských filmů hodně rád. Nejen, že jsou většinou parádní na efekt, ale i hrdinové celkově mi začali přirůstat k srdci. Na Thora 2 jsem se těšil hodně a tušil jsem, že mě to prostě nezklame a taky se tak nestalo. Po předchozím filmu se film posunul k nadupanější akci, ve které se ke konci ničí co se dá. Začátek filmu je taky hodně povedený i když má pomalejší spád než druhá polovina bijáku. Zezačátku jsou i některé vtipné scény, bez kterých by se to neobešlo a skvěle pasujou. Co se týče příběhu, tak film nepřeskakuje tak moc mezi Zemí a Asgardem (i když to tu je samozřejmě taky), víc se odehrává na Asgardu a v soustavě devíti světů. Jinak je to jednoduchý, dokonce i místy smutný a njaký to překvapení je zde taky. Herecky je to suprově obsazený, což byla i jednička. Postavy si to dávají jako svin a když je spolu duo Thor a Loki, tak to neuvěřitelně šlape (dokonce i kameo nekameo Captaina Ameriky/Lokiho je k zasmání a přirozené. Co se týče efektů, tak to je zas vizuální masáž jak má být. Jak jsem psal i akce přibylo a to je jen dobře i přehnanější konec se mi líbil (Ono aby ne, když se mi líbil konec Muže z oceli a ten byl kurňa našlápnutej). Hudební doprovod všechno dění taky perfektně doplňuje. Celkově je to prostě popkorňák a já se nehrabu v detailech když se mi jako celek film prostě líbí, takže mu dávám 95% a těším se na BD..... :) ()

paulieM

Začátek a uvedení do děje má zajímavou atmosféru, Chris a hlavně Tom předvádí dobrou práci a triky jsou na velice solidní úrovni, byť mi vadí rating filmu, protože by si zasloužil nějakou tu kapku krve. Stejně jako u prvního Thora mám ale velkej problém se scénářem, téměř nic nedávalo smysl. Jednak problém s chápáním dřívějších poměrů ve světech. Při prequelu je divákovi ukázáno, že Temní elfové drtivě prohráli válku a nezbylo jim nic než nějaká zatuchlá loď. Po hibernaci trvající 5000 let si to naštrádují do "nepřemožitelného" Asgardu se svou relativně zastaralou technologií a drtivě Asgard zničí (proč to neudělali předtím jestli měli takovou sílu?). Dalším problémem jsou pravidla, která si film určuje. Měl jsem problém, že si kolikrát protiřečí, např. co se týče síly Aetheru, jednou funguje jako surový odrážeč agrese, jindy zase ne, Thorovo kladivo - v některých bitvách tak silné a jindy bezmocné, anebo (ne)logiky, která se prolíná podobnými filmy - proč se ti nejsilnější na sebe pořád vrhají pěstmi a hážou po sobě balvany..proč na sebe raději nepoužijí nejlepší arzenál a efektivní zbraně rovnou? Evergreenem zůstává chování záporné strany, která je si natolik sebou sebejistá, že stále vystupuje "v klídku a pohůdce" jakoby se nechumelilo, nelogické nevyhlazení Asgardu a Thora s Jane v době kdy byli na kolenou atd. Nejsem ani průměrný fyzik, ale přírodní zákony jsou dle mě iracionální a pokud je mám přesto přijmout, neakceptuji to, že je jako jediní kompletně uchopí nějací amatéři, kteří mají vědu jako koníček. Opět se projevuje také faktor nevyskytnutelné náhody, a to že se hlavní hrdinové octnou vždy v pravý čas na pravém místě anebo úplnou náhodou naleznou něco dříve než celé národy na Zemi i v přidružených světech. Přemožení Malekitha byl jeden velký fail, opět se potvrdilo naprosto nelogické přesouvání moci, kdy dominantní síla držící všechny trumfy je jakoby nic přemožena "náletem" Thora. Konec filmu byl tedy opět vycucaný z palce. Tu jednu hvězdu opravdu jen za Toma Hiddlestona. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)