V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

Hepy13

Od pana Bourna se má Jack Reacher ještě hodně co učit, ale našlápnuto má dobře. Každopádně čekám a těšim se na dalšího Reachera. ()

Nolanofil

Štýlová žánrovka s výrobným rokom 1992. Zápletka veľmi dobra, akurát je škoda odhalenie strelca, hneď v úvode, v neskoršom vývine príbehu by to malo lepší (prekvapujúci) efekt. Ale inak nemám výhrady. V rámci žánru a rozsahu rozpočtu to funguje skvelo. Kontaktné súboje sú prehľadné a efektné, auto-naháňačka je perfektná, inteligentne natočená. Cruise charizmu zvláda aj v 50-tke, nenápadná hudba ideálne pod kresľuje atmosféru. A finále je lepšie ako v hoci ktorom 150-miliónovom blockbustery. Dúfam že z toho bude trilógia a všetky časti budú rovnako kvalitné. Veľká spokojnosť. ()

Azurovydrak

Spolupráce dua Cruise-McQuarrie se zdá být stále plodná. Knižní předlohu jsem nečetl takže nemám problém s obsazením (údajně moc nízkého) Toma Cruise do role ostříleného vojáka Jacka Reachera, a to zaprvé proto že Tom je můj oblíbený herec a za druhé proto že mu ta role prostě sedla. Je to asi stejné jako když Henry Cavill nesplňuje prakticky žádný z aspektů pro seriálového Geralta, ale zahrál to jako šéf (na rozdíl od, ehm ehm, Triss) a dnes proti němu už nikdo nemůže říct ani půl slova. Film má hned poutavý úvod kdy sledujete park z puškohledu na první pohled šíleného střelce, který začne z pouhého rozmaru kosit nevinné, v průběhu filmu se ale spolu s Jackem prokousáváte složitým vyšetřováním a vychází najevo, že oběti střelce nemusí být vůbec tak náhodné a že by přeci jen mohl nakonec mít nějaký motiv. Se složitou strukturou zápletky tohoto filmu jde bohužel ruku v ruce i občas přílišná zamotanost děje. To ale není nic hrozného, mnohem víc mě třeba mrzí že poté co to mezi Tomem Cruisem a Rosamund Pike celý film tak jiskřilo tak se McQuarrie bál udělat poslední krok a nějak ten vztah tzv. doklepnout, protože ta nedotažená verze ve filmu mi přišla zbytečná. Jó kdyby se rozhodl natočit i dvojku tak nad tím přivřu oko ale potom co se dvojky ujal Zwick a Rosamund Pike nahradil Cobie Smulders mě to mrzí o to víc. Je to skoro jako by se v jakémkoliv ze svých filmů co jsem od něj zatím viděl (M:I 5 a 6) bál McQuarrie vybudovat mezi postavami něco víc než jen přátelství. Je to škoda. A když už jsme u Mission Impossible, přijde taky někomu v tomto filmu Tom Cruise mnohem starší než v Rogue Nation, které vyšlo až o 3 roky později? 90% PS: Jak se tam za Reacherem plížil ten chlap s baseballkou, taky někdo čekal že mu Jack dá instinktivní lokýtek do ksichtu a pak ho seřeže bez jediného škrábnutí? Co se sakra stalo s tvým šestým smyslem, Jackie? xD ()

Snake.Charmer

Takhle parádní oldschoolová podívaná už tu dlouho nebyla! Největší pochybnosti na celém projektu vzbuzovalo obsazení Toma Cruise do role dvoumetrového stokilového chlapa. Cruisovo podání Jacka Reachera je však tak famózní, že musí všem pochybovačům zavřít pusu. Jeho brilantní výkon a charisma totiž hravě zastíní veškeré tělesné "nedostatky". Další díly! Další díly! Další díly! ()

janculeeh

Tom Cruise má stále co nabídnout. Díky tomu bylo 130 minut naplněno napětím, akcí, sem tam nějakým vtípkem. Do toho krásná Rosamund Pike a vzniká z toho akční film, jak má být. ()

warrenur

Parada! Ukazkovy krimi-akcak. Velmi chytlave, atmosfericke, so stupajucim napatim ako sa zapletka rozplieta. Po technickej stranke opat bezchybne. Hudba, zvukove efekty (zvlast tie v zavere), kamera, akcne pasaze vobec, cista fajnovost. Ziadne butlaviny a prepisknute blbosti. Znacne som sa totiz bal, aby to nesklzlo do stylu hlaskovej a high-tech Mission Impossible, ale nastastie tomu tak nie je. Taktiez herecke obsadenie je vypiplane a Tomik to stavia "do late" tym spravnym slusnackym, ale nekompromisnym stylom. Perfektne pobavenie na dobru noc. Coskoro si to opat zopakujem. Vrelo odporucam! ()

Eragon93

Fajnovej akčňák točenej postaru, takže minimum triků, pokud vůbec nějaký jsou. Nedávnou jsem zrovna koukal na Smrtonosnou past 1 a co se týče způsobu točení, jsou si filmy dost podobný. Tom je fajn(až teď jsem si uvědomil, jakej to je skřítek.. :D), ale ta umělá blondýna Rosamund Pike se sem nehodí, vlastně se nehodí skoro nikam. Docela jsem se pobavil, ale na plný hodnocení to není, hlavně kvůli nudným pasážím, které si mohli tvůrci s klidem vyškrtnout. Na druhou stranu honička s autama je dynamická a má švih. Nejlepší částí je samozřejmě konec. ()

Vlče

Teda takovouhle budoucnost akčního filmu bych si nechal líbit mnohem víc než Bournea nebo Bonda. Samozřejmě se to ale nestane, protože Jack Reacher je až moc ukotven ve starších akčních filmech a formálně v podstatě nepřináší vůbec nic nového. Pro mě osobně to ale vůbec není problém, protože ty detaily jako je parádní položení se do role ze strany Cruise, skvěle minimalistická a zároveň přesvědčivá finální přestřelka a hlavně ultimátně nasnímaná automobilová honička za prostředkem filmu (nejlepší za poslední roky) bohatě stačí na 2 hodiny čiré akčně-thrillerové zábavy. Bonusem pak je chladně děsivá postava hlavního záporáka, dokonale ztvárněná uměleckým režisérem Wernerem Herzogem. Lee Child je sice "jen" thrillerový autor, ale jeho zápletka je stokrát víc strhující, než co z Hollywoodu v posledních letech v tomhle žánru vylezlo. ()

zahadum

Už nadupaná titulková sekvencia dáva tušiť,že pôjde o niečo viac než len o prezent super hrdinu ktorý vie za každej okolnosti čo so svojím po prípade cudzím telom. A skutočne...takto prepracovaný akčný thriller tu nebol celé roky..... pripomína to najlepšie čo dali roky osemdesiate a je v tom cítiť aj mierne závan filmu noir....skutočne...netradičná práca s kamerou ...tiene....neon.....noc.....zamotaný prípad...tajomný muž ...neznámy páchateľ. Milé prekvapenie...civilný a zemi držiaci sa Cruise cedí jednú suchú hlášku za druhou...chýba mu už len klobúk zarazený hlboko do tváre...a kabát ktorý isto skrýva.......kadečo. ()

gonga

Popcorn, na jedno použití. Po jednom dni od shlédnutí už nevím o čem to bylo. Navíc rádobyhumorné scény do filmu vůbec nepasují. ()

TaanStari

Knihy jsem nečetl, takže mě upřímně nezajímá, že je filmový Reacher "vyschlý prcek", akční scény byly hodně slušné, Rosamund Pike je plus v každém filmu, jen ten záporák vypadal jako vytržený z nějaké parodie na Bonda. ()

joudas

Nemastný neslaný průměrný film. Nezajímavé postavy (Jack je sice, co se týče dovedností, kombinací Jasona Bourna a Sherlocka Holmese, ale skutečně se o něm nedozvíme prakticky nic), nezajímavý děj (tady je největší průser, že od počátku víme, co se skutečně stalo a zhruba po půl hodině víme i proč a kdo, zatímco hlavní dvojici to zjištění trvá další hodinu a půl. S tím úzce souvisí i mírně přestřelená délka.), občas poněkud zvláštní výskyt humoru, ale po technické stránce je to na slušné úrovni (automobilová honička). Ne že bych se přímo nudil, ale znovu už to vidět opravdu nemusím. ()

KOZEL84

Výborný (v baru fakt pobavil) Tomášek,vedle Nolana snad už poslední jistota Hollyshitu,nabízí totálně nepodbízivý oldschool.Knihy neznám a tak je mi celkem fuk,že to není Arnold krát 2.Ale očividně občas cosi zvedne.Přichcíplost filmu mě překvapila,páč sem čekal něco ve stylu MI,ale nevadila.A první scéna je luxusně ledově natočený hnus. ()

godycz

netusil jsem, ze to bude komedie. hlavne ta scena na zastavce. ale dokavad se ten krujze nenauci hrat, pet hvezd jim nedam. ()

Heffleyka

Hm, tak tenhle film šel celkem mimo mě. Nevím jestli se mi to zdá, anebo jsou opravdu všechny filmy s Tomem Cruisem skoro stejné? ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)