Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

Diskuze

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

Tak som si to včera dal druhý krát a musím povedať, že je to fakt bomba. Len nechápem jak to, že nejaký tretí Iron Man ma väčšie hodnotenie ako Hail Hydra ... ale vlastne mi je to u prdele.

na příspěvěk reagoval GigaPudding

Camulator

a cacaca pýtal som sa preto lebo v každej diskusii je niekto kto vie skoro všetko tak som myslel že mi niečo napovie ale vidím že nikto nič o tom momentálne nevie

Mukade

Mukade (hodnocení, recenze)

to si ani "neviem predstaviť" že oni dvaja budú opäť kamaráti a bojovať bok po boku, pretože to bude tak kuuul, že neznesiteľné! :)))

Spiker01 (hodnocení, recenze)

Johnny_SVK

Jasně no. Já tě chápu, taky občas chodím do okresního kina a znám ty poměry. Odteď už budeš vědět, že Marvel to ustálil na tom, že jedna scéna je po artových titulkách a druhá až úplně na konci...

Spiker01

jednu podtitulkovú scénu som videl ale druhú nedali -.-
kvality kina do ktorého chodím je... no o tom radšej pomlčím často tam ani nedávajú podtitulkové scény a keď už dajú tak sa na mňa dívajú že čo tam robím lebo som tam zostal úplne sám -.-

na příspěvěk reagoval Spiker01

Spiker01 (hodnocení, recenze)

Johnny_SVK

Dle mého skromného názoru si myslím, že určitě. Pokud se má Winter Soldier přidat na dobrou stranu, musí přijmout svou minulost...

Jen mě zarazilo, že i lidi, co zde diskutují nezůstávají až do konce. Samozřejmě chápu, když vás z kina vyhodí dřív, ale myslel jsem, že zde diskutují samí geeci :D

na příspěvěk reagoval Johnny_SVK

Johnny_SVK (hodnocení, recenze)

tý jo ja som až teraz našiel druhú podtitulkovú scénu v captainovi :D
Bucky sa teraz dozvie ako to bolo medzi nimi, kto bol a ?
čo to znamená pre pokračovania :D

na příspěvěk reagoval Spiker01

TheDarKnig

Že? :) Ten včera byl z toho celej vzteklej, když jsem souhlasila s jeho vlastním tvrzením. Navíc přítomnost Dexterovy laboratoře jako největšího konkurenta Šikuly a Tonyho Starka si rozhodně zaslouží oslavu s tancem a zpěvem a krásnou duhou v pozadí. :)

TheDarKnig

Jasně že nemám. Jak bych mohla, když jsem souhlasně přejala j.linhiho a tvoje tvrzení? :)

Dokonce je to takhle mnohem lepší, protože to otevírá prostor i pro Gumídky nebo třeba He-Mana :)

j.linhi

j.linhi (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

ja to vydržel do konce, jednak z duvodu abych o nic nepřišel a jednak proto, že sem chtel dokončit co jsem začal, ale dneska uz bych to asi nedal

j.linhi

j.linhi (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

uz bych ji nechal bejt, vcera sem bohuzel narazil na existenci která je mnohem debilnější než ona, avsak na sedmčtyřijedničku to stále nemá, budou se muset víc snažit, amatéři

Jsi paranoidní? :)

Pokud souhlasím s něčím tvrzením tak to znamená "žes to jako zesměšnování myslela"? :) Každopádně jsem ale ráda, že se strýčkem Skrblíkem tedy už nemáš problém :).

GigaPudding

tys přišla první s tím, že klidně může být šéfem Avengers strýček skrblík (nebo něco na ten způsob, ty tvé výlevy většinou nejdou číst příliš dlouho :)), jenže jelikož Marvel opravdu podobné věci ve svém universu má, nějaké přeživší KGB po rozpadu SSSR je opravdu nic.

Jenže to stále nic nemění na tom, žes to jako zesměšnování myslela :P

na příspěvěk reagoval GigaPudding, j.linhi

TheDarKnig

Pokud by to mělo být nějaké "zesměšnění", tak to asi nebude mojí vinou, protože já jsem za něho jeho příspěvek o tom, jak si může vymýšlet co chce, nenapsala :).

A taky nevím, kde vidíš to "zesměšnění", když hned v druhé části svého příspěvku je už zase všechno "prakticky potvrzeno" :).

GigaPudding

tomu se neříká souhlas, ale snaha o úplné zesměšnění mnohem více racionálnějších pokusů o vysvětlení problematiky zcela dementními kecy o disney postavičkách :)

Na druhou stranu, Marvel ve svém universu má třeba toho kačera Howarda, mývala z obřími kanóny a další zábavné postavy, takže to KGB v podzemí už je prakticky potvrzeno :)

na příspěvěk reagoval GigaPudding

TheDarKnig

To by to musela být nějaká soutěž, aby to mělo vítěze nebo poražené, ale i tak nevím, kde vidíš "prohru", když jsem nakonec úplně souhlasila s tím, co tady povídal j.linhi :).

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

aneb představuji vám Gigu.. takhle ona diskutuje ve sporech vždy, bez jakékoliv možnosti její prohry nebo odstoupení.. Takže spor s ní = automatická prohra, ať se ti to líbí nebo ne, tím pádem nemá smysl ani žádné spory začínat :)

na příspěvěk reagoval Beckett51, GigaPudding

Mukade

Mukade (hodnocení, recenze)

Larrysbride

súhlasím že expendables sú na poslednom mieste, aj keď niektoré z tých filmov som ešte nevidel, ale pochybujem že môžu byť horšie, heh . Dobre tam vystihli jednu z jeho hlavných chýb. Capa 2 by som rovnako ako Beckett dal na 1. miesto :)

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

Larrysbride

hele řekl bych že to úplně sedí :) ikdyž na první místo byhc dal Capa 2 a na druhé Opice a až na třetí Strážce, ale to jen dle mého názoru :)

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018