Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

topi

Jak píše kolega Contrastic - bál jsem se... Což se mě u hororů podobného tipu tak často nestává, spíše jen vyjímečně (Noroi). Ale tady to funguje přesně jak má, výborná zápletka, lekací, až husí kůži nahánějící scény a výborná hudba Christophera Younga, která perfektně podkresluje jednotlivé vraždy nahrané na páskách, které Ellison objeví na půdě domu, kam se přistěhoval se svojí rodinou, aby napsal novou a nejlepší knihu svého života. Pak se začne do příběhu zaplétat duchařská atmosféra, což začíná film dělal hodně děsivější. Jak se objeví Baghuul, tak mě docela zatrnulo. Ještě musím zmínit malinkej podíl na soundtracku od norských náladotvůrcu Ulver. ()

..Lucas..

Po delší době pořádný horor. Konečně něco, kde je příběh, který vás vtáhne do děje a zajímá vás, co bude dál. Navíc několik dobrých lekaček a o dobrý horor je postaráno. ()

katuska138

Možná to dělalo to kino nebo spíš to, že jsem totální srab, ale bála jsem se obstojně. Je to úplně obyčejný horor, takový, jakých jsou natočeny stovky, ale tenhle má mimo toho klišoidního schématu něco navíc, lekačky jaký jsem už dlouho neviděla. Ethan Hawke a jeho postupný zešílení jsem mu sežrala i s navijákem. Vrah se dal celkem hodně rychle odhadnout, asi tak po prvních patnácti minutách, ale ani to tomu moc neubralo. Konec byl na horor celkem dost promyšlený, což mě docela překvapilo, že to do sebe všechno takhle hezky zapadne. Ale jo, jsem srab a se silnějšíma povahama to asi moc neudělá, ale já byla spokojená. ()

MATADOR

Pomyslené zařazení do fochu "Nic nečekám, snad budu překvapen aneb nové horory mě vážně neberou!" není určitě od věci. Přesto jsem se na film vypravil a nutno dodat, že jsem prostě čekal něco úplně jiného, než jsem ve výsledku dostal. Každopádně to není bráno jako výtka, ale jako fakt, že i tak je poctivý horor, který si zaslouží pozornost. Už jen proto, že nepřekypuje horou efektů, nemá předem jasný závěr a netopí se v kaluži klišé. Poctivá filmařina má u mě vždy dveře otevřené a já ji rád věnuji svůj čas! ()

Kačulína

Už ne! Tento strašidelný, drastický a "lekavý" horor mi zase ukázal, kam až může bujná fantazie zajít. A že zašla daleko. Téma hororu bylo opět takové to, mystické cosi, co se předává a nebo se drží podle určitých tradic, takže nic extra nového. Ale to provedení, to bylo opravdu něco. Protože jestli se chcete bát, taky u Sinisteru se bát budete! Je to plné lekavých momentů, při kterých se vám vždy pomalu zastaví srdce a které v mnohých chvílích čakáte, ale stejně vás dokonale vyděsí. A když k tomu zkombinujete zvuky, které byly bezesporu výborně zvoleny, tak máte na světě tenhle povedený snímek. Na který se možná někteří z vás budou dívat taky skrz prsty jako já... ()

stration

Komentář může obsahovat spoiler! Po velkém očekávání přišlo zklamání. Možná by byl můj názor jiný, nebýt jistého idiota v diskuzi, který prozradil pointu, ale i tak. Nebýt poslední čtvrt hodiny, film by byl perfektní. Lekačky jsou parádní, zvláště zmiňovaná sekačka, ale i u dalších jsem se málem pototo. Herci výborní, hudba naprosto geniální, atmosféra ukázková. Ale ta poslední čtvrt hodina. Vždyť po jistém telefonátu už je zcela jasné, jak to dopane! Proč tedy ten doslovný konec? Správná, šokující pointa by podle mě měla přijít až na závěr a ne čtvrt hodiny před koncem a zbytek se jen dohrát. Proč, když teda všichni tuší, jak to dopadne, nezačnou něco dělat? No, nechci spoilerovat moc, ale konec je IMHO odfláknutý a zkazil mi dojem z jinak učebnicového hororu. Škoda. ()

Hadža

Perfektni stupnujici atmosfera,napeti do konce a mraziva hudba.A jeste jsem se i pekne lekl. Co vic je u spravneho horrou potreba.To musite videt. ()

de_FACTO

Seru na to. Prostě pět. Viděl jsem ten film už asi šestkrát, a i když v poslední půlhodině ztratí to atmosférický génium hodiny první, pořád je to něco, co si zaslouží nadhodnotit. Ta první hodina je totiž jedno z toho nejlepšího, co v mainstreamovym hororu po roce 2000 bylo natočeno. A kdybych dělal urbex a v půl třetí nad ránem začal hrát v osamoceným baráku sám od sebe soundtrack tohohle, už nikdy nebudu stejný. ()

runner85

i keď sa tu píše že je to mysteriózny-horor skôr je to akási mysteriózna-komédia .... pár "lakačiek" má na pol sekundy vyľakali ale aj tak suma sumárum film to bol dobrý a neľutujem ... najlepšia hláška ale prišla z kinosály ... pri jednej scénke som sa zasmial a dievčina nadomňu že veľmi smiešne :D :D ()

kajas

Hudby jsem se možná bála více než samotného filmu, ale i přesto se jedná o solidní hororovou podívanou se sympatickým Hawkem v hlavní roli. Ohledně pointy jsem měla svou teorii, ale byla samozřejmě úplně mylná. Do kina by mě na to každopádně nedostali ani párem volů, jedině za světla :D. ()

FilmFan24

Sto a vícekrát provařený námět zachraňuje výborné zpracování. Hustou atmosféru strachu hlavně v okamžicích, kdy si hlavní hrdina kterého hraje Ethan Hawke, prohlíží staré 8 mm filmy navozuje především hudební doprovod Christophera Younga. No když se to skoro celé odehrává v noci v domě, kde v minulosti byla vyvražděná celá rodina, je strach a otázka co bude dál zcela namístě. Konec zas až tak šokující a překvapivý není. Potěší ale, že je stoprocentně hororový. ()

grogodil

Zase bubák s xichtom pretretým primalexom, dávajúci o sebe vedieť skrz fotky a videá. Jasné, zívačka. Ale keďže som už dávnejšie rezignoval na očakávania nejakého originálneho scenára alebo pointy pri tomto žánri, musím uznať, že aj s tým málom, čo Derrickson mal, zahral veľmi slušný šponovák. Škoda len, že keď už zvláda diváka držať v permanentnom napätí, tak občas toho nevyužije a nevybafne spoza rohu s nejakou slušnou ľakačkou. Takto to nejak prešumí na jednej vlne do nie zrovna najuspokojivejšieho konca. Ale aj tak, lepšie to asi už tento rok nebude, treba byť vďačný za takéto sympatické kúsky. ()

stuntmanMIKE

Ako sa hovori kto hlada najde... a ja som nasiel. Velmi dlho som tuzil po horore ktory by vo mne vyvolal mrazenie alebo aspon neprijemny pocit. V dnesnej dobe je problem take nieco najst. A zrazu prisiel Sinister. Siel som do kina s miernym ocakavanim ze by to mohlo byt dobre (kvoli hodnoteniu na csfd) a ono to naozaj dobre bolo. Pritom namet to nie je nic extra inovativne. Rodina, otec fanatik do prace ktoru stoj co stoj chce urobit "no matter what", deti ktore nic nechapu atd. Je vela takych filmov no ani jeden sa nepohrava s atmosferou ako tento. Skutocna zanrova delikatesa postavena na atmosfere a napäti. Skvela hudba a kamera a v neposlednom rade rezia. Zobral som kamarata do kina na tento film stym ze som mu povedal ze ide o mysteriozny triler pretoze on horory nemoze a ma z nich nocne mory. Po dnesku som prisiel o kamarata :))) 90% ()

KoRniky

Jak já na horory nekoukám (protože mě to nedělá dobře na srdíčko), tak jsem si po letech odvážně na jeden do kina zašla. Po 60ti minutách jsem se naprosto posraná strachy zvedla a šla domů, jako největší zbabělec. Tak bych řekla, že to bylo asi povedený, ale hodnotit to nebudu. ()

Kopik

Musím se přiznat, že do kina mě na tohle dílko nalákal trailer. A na druhou stranu, musím říct, že jsem nelitoval. Já osobně moc horrory nemusím, protože jsou pro mě povětšinou zklamáním, bez špetky nápadu. Ale musím říct, že toto mě doopravdy chytlo, zvláštní a zároveň zajímavá hudba dotvářela velice dobře atmosféru, velice dobrý námět. Jediné, co to trochu kazí je, že nedošlo k nějakému ještě zajímavějšímu zvratu. Nicméně, já byl po odchodu z kina spokojen a nic mi nebrání dát čtyři hvězdičky. ()

GILLWANDER

Film prekvapivo správne funguje. Od začiatku si pekne nabieha, neuponáhľa to a diváka nechá vo vytŕžení až k samého, krvou ozdobeného záveru. To čo tu žiaľ nefunguje sú postavy. Nebudem sa už v tom prehrabávať ale chcelo to lepšie zahranú šachovú partiu. Hlavný hrdina nič moc, dostane čo preto no technická stránka filmu skvelá. Strih a tmavšie scény, kde si hlavný aktér nevie dať rady s návštevníkmi sú desivé. Požierač deti fakt k posráni, rituálne popravy cool. Vydarený film s dobre načasovanou atmosférou a scénami, kde nejednému tuhne v žilách krv. Horor nadštandardného typu. 75% ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení