Transformers: Zánik

• USA Transformers: Age of Extinction (více)

Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Zoufale se mu nedaří, ale jen do doby, než se z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Cade z toho jen těžko může mít radost, protože Amerika se ještě úplně nevzpamatovala ze souboje „hodných" Autobotů se „zlými" Deceptikony, který na konci třetího dílu zlikvidoval půlku Chicaga. Čtyři roky poté jsou všichni zástupci téhle mimozemské rasy na indexu a elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale víme, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly, a jinak tomu nebude ani v tomto případě. To však Cadea příliš netrápí. Zatím. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku. (Bontonfilm)

Veskoslav

Dejte režisérovi prachy a řekněte mu, že kromě porna tam může dát všechno. Jako souboje robotů jsou fajn, ale kdyby to mělo 20 minut soubojů a závěrečné titulky bez těch sraček okolo, bylo by to o 200% lepší. ()

gefr

Jednička hrála na moment překvapení, dvojka byla v podstatě to samé a trojka naprostu zbabělý pokus o vyždímání značky. Čtyřka se mi ovšem velice líbila! Jsem fanda robotů a tak bych se na ně podíval i kdyby získali 10% v hodnocení. Konečně zmizel Shia a jeho harém "sexy bitchces", který si na Transformerech vybudoval moc veliké ego a ukázalo se, že film se bez něj v pohodě obejde :) . Casting je zde naprosto vynikající, hláškující Wahlberg je super, konečně sem dostal sexy kočičku, který se mi líbila a nebyla to jen umělá modelína a Stanley Tucci je zde naprosto vynikající :). Co se týče děje, v podstatě jsme se konečně zbavili Deceptikonů a je tu něco nového co má jiskru. Velkým překvapením pro mě byly natáčecí lokace. Když se dopředu oznámí, že film je super protože se natáčel v Asii, mávnu rukou, odfrknu si a hodnocení klesá. Zde jsem ovšem dostal velmi příjemný čerstvý vánek a za mě jedině veliké plus. Co se týče Dinobotů. Četl jsem několik negativních recenzí, že lidé chtěli "víc". Já na Dinoboty v průběhu filmu úplně zapoměl a proto pro mě byli na konci filmu velkým překvapením a byl jsem nadšen! Další skvělá věc je ta, že konečně rozpoznáme jednotlivé roboty! Chvály bylo dost, co se mi tedy nelíbilo? Stopáž je prostě moc dlouhá. I když se pořád něco děje, na pár místech bych ubral a 2 hodiny by byli až až. ()

davistercz

Kvalita čím dál víc klesá a je to škoda. Tady už nic prostě nepomůže. Bay točí dál a dál jen aby na tom vidělal, ale že by to mělo nějaký smysluplný hlubší dějovou linii a pořádnou zápletku? To asi ne. Samý výbuchy a padajicí auta, to je nadhera, ale to je asi tak vše. Efekty luxus, to se musí nechat. Jinak Nic moc. ()

Cannonball

O tom, že aké to je prázdne a hlúpe nájdete na čsfd niekoľko desiatkov komentárov. Zostala tu jedna zásadná vec na ktorú by som rád upozornil a to tá najstrašnejšia a tým je dĺžka trápenia. ()

pida123

No - už trojku přehnali a přeplácali a tady mi ještě vyměnili hlavní představitele, takže nůůůůůďo....a navíc ten film měl 2 a půl hodiny !!!!!! Hrůza, všechno moc protahovali a vlastně se tam krom nějakých chabých akčních scén nic moc nedělo a na konci jsem si jen říkala: "Že já debil na to koukala, totální ztráta času". Jediný plus, co na tom bylo, že tam nechali mýho oblíbenýho Čmeláka a dali mu tam pár docela dobrejch hlášek. :) Jo a taky se mi líbilo, že konečně Optimus zabil člověka - mohlo to bejt klidně víc morbidní a mohli tomu věnovat víc času, ale i ta půlvteřinová chvilinka, kdy dostane "bídák" kanonem do hrudníku stačila, abych byla konečně trošililinku spokojená, že se můj náklaďáček trochu pochlapil. Mám takový pocit, že z filmů, co by mohly být fajn, se jen stávají sračky bez jakéhokoliv smyslu a jediným důvodem, proč jsou uvedeny na světlo světa je, aby si tam zase nějaká bloncka s umělýma kozama vyječela hlasivky a celým filmem proběhla buď v šíleně vysokých podpadkách (který se jí samozřejmě nikdy nezlomí a dokáže s nimi běžet stejně rychle jako namakaný chlapi v teniskách) a nebo v šíleně krátkých kraťasech, který se jí zařezávají do....no všichni víme kam a zadek to není. ()

pafka

Michael Bay ma asi dost casu, tak nikam nespecha a nez se neco stane, musi si divak pockat. Ovsem nakonec se zase tak nic nestane, takze cekate vlastne jenom na titulky. A ani vas nebudou moc zajimat, protoze kdo delal tohle, neni tak moc zajimave. Snad jen digitalni triky za to stoji, protoze to uz je zkratka dokonale az na sceny, kdy mala robotomoucha krouzi kolem lidi a lidi se ji vyhybaji a koukaji uplne jinam, nez ta robomoucha je a leti. To bylo mizerne. Ale jenom to. Sophia Miles bezva na kalendar, ale jako herecka strasny. Tvurce zakousnout za metraz a roztahany scenar. Pro me film skonci po devadesati minutach a o od te doby to byla nastavena kase. Hm, popcornovka, u ktere se prezerete popcornu a to bude asi nejvetsi zazitek z kina. ()

David_Beer

Strašná, ale strašná hromada šrotu a mezi tím pobíhající Mark Wahlberg s rodinou. Ježiši, kam tahle série spěje. Nemám ani sílu to dále komentovat. ()

Vasyl

Nikdy bych nevěřil že to napíšu, ale bez Šáji to nebylo ono. Jinak ale furt dobrý, taková klasika, velký mimozemský roboti si dávají přes držku v nějakým random velkoměstě. Kdyby to bylo jen takhle, dal bych aji víc. Ale osobní nesympatie k Marky Markovi a další zbytečný ředění příběhu lidma a jejich problémama to stáhnou na 3 (musí se nechat že Tucci a ta nová mladá frnda byli dost dobří, za Megan z jedničky ale nikdy nenajdou adekvátní náhradu). ()

Blazis34

Ačkoliv nejsem fanouškem sci-fi žánrů, ságů Transformerů z povinnosti sleduji. Jako u většiny pokračování kvalita nestoupá, spíše naopak. První díl dobré, ostatní průměr. Tento díl z přízviskem zánik mi přišel zbytečně natáhlý a bez dvaceti minut tři hodiny mi moc neutíkaly. Samozřejmě efekty byly skvěle udělané, výkony Wahlberga a třeba Tucciho také dobré, avšak na mě byl film prostě málo zajímavý. Nemůžu dát více než dvě hvězdy - 45%. ()

jardoom

Transformery mám hodně rád, ale každým dalším dílem je rád mít přestávám. Zdá se mi, že čím víc toho natočí, tím víc je to pro náctileté puboše. Akční scény super, grafické zpracování a efekty není potřeba komentovat, zápletky jsou taky fajn a jen podtrhují výbornou fantazii všech zúčastněných na produkci filmu. Co ale úplně nesnáším jsou zamilované scénky pubertálních milenců uprostřed největších soubojů. Zkurvené klišé, které do Akčního Sci-fi filmu prostě nepatří. Občasné "legrácky" mají fungovat jako u Marvelovek, ale bohužel nefungují a člověku to přijde spíše trapné. Jinak je film ale bezchybný a netrpí ani na obsazení, ani na hereckých výkonech a už vůbec ne na What The FUCK momentech. ()

rasto87

Tak toto pokračovanie nebola až taká bieda, ako veľa ľudí tvrdilo na začiatku pri vydaní trailera. Je pravdou, že herecké obsadenie z prvých častí tu mnohým bude dosť chýbať, ale zas na druhú stranu M. Wahlberg je taktiež vynikajúci herec, ktorý svoju úlohu zvládol a do tejto série mne osobne zapasoval. Jedine šťastie bolo aj to, že sa spravilo tzv. voľné pokračovanie, ktoré by sa akoby ani nenapájalo na predchádzajúce časti. Áno snažili sa sa z filmu spraviť celovečerný trhák, ktorý aj trvá 165 minút , ale ako sa tu v komentároch už aj spomínalo, bolo tu dosť málo akcie. Konečná scéna filmu z dinosaurami bola však veľkolepá. Na záver by som bol rád keby M. Bay ešte nepovedal konečné stop, ale práve naopak, aby natočil totálnu pecku. ()

NightScene

Nejsem ani zklamaný ani potěšený.. 4. díl Transformerů už nemá to, co měly díly před ním. Romantický, ač mimostranný vztah Sama a Michaeli, vztah Sama a Bumblebeeho, tu napjatost mezi Autoboty a Deceptikony, mariňáky, kteří byli schopni položit život při ochraně Země a Autobotů... to všechno tam prostě hrozně moc chybí. Co se týče vizuální stránky, film nemá chybu, ALE myslím si, že je dost přehnaný. Nový Autoboti jsou super, stejný důvtip, souhru, i obětavost jako ti předchozí. Megatron je zde pořád, teď ale jako Galvatron. (toho se prostě nezbavíme) A co mě hodně naštvalo je to, že lidi se obrátili proti Autobotům a chtějí je zničit. Za vše co pro ně udělali. Jak velká je lidská hloupost? Zde se můžeme přesvědčit. Musím vyzdvihnout Nicolu Peltz, pořádná kost! I herecky na tom neni špatně. :) Celkově tedy dávám tomuto dílu 50% a myslím, že už by Transformers měli skončit.. ()

jack_scott

Film jsem viděl po nedobrovolném zhlédnutí Babovřesků, což mne nutí myšlenku, že český nechutný gay Zdeněk Troška nedosahuje kvalit ani hovna na botě Michaela Baye. Bude to tak. Sorry pane Troško. Tento film nabízí komerční podívanou také nejširšímu publiku, ale Michael Bay ukázal, že on uměl se i s málem skutečně prosadit, a komerční filmy alespon dokáže okořenit jeho unikátním darem - točit megafilmy s megamnožstvím i technickou kvalitou superzáběrů a měl celkem unikátní práci s kamerou vůbec. Někdo má alespoň nějaký božský filmařský dar. Michael Bay dokázal i s tak TUPÝM scénářem uplést z hovna bič - s to s efektivitou se všemi významy toho slova. Na filmu je úsměvné, že i když tam jsou v rámci šetření některé triky evidentně lacinější - a za moment vždy ukáže něco "wow". U Michaela Baye se mi víc líbí jiné věci než jeho debilní transformeři, ale ten člověk asi prostě musí nechat věci vybuchovat, jinak by to ani nebyl on. 65% ()

PaTeXx

Já si nemůžu pomoct, ale Bay to prostě na režisérském křesle umí (aspoň trošku, notak). Samozřejmě se opět jedná o jakousi vizuální nadílku s pokusy o zepičtění určitých momentů, které ve většině případů i vyšly. Hned od prvních chvil lze pocítit změnu ansámblu, přesto si stojím za tím, že Wahlberg nebyl špatný, i když Shia je prostě takovým maskotem tohoto univerza. Štěpán Jablonský skvělý jako vždy. Podtrženo, sečteno, pohodový sci-fi kousek na nedělní večer. ()

route60

Mluvící popelnice znovu na scéně od megalomana Baye, ono se říká kuj železo dokuď ....... však víte ale omílat stále to stejné do omrzení to mě vážně nebere, tak si říkam že ty filmy snad platí americký automobilový průmysl aby nedošlo k další krizi, akce fajn, triky též ale vážně to už tu přeci třikrát bylo, Michael Bay bude asi už do smrti natáčet tu nejdražší reklamu na kraksny jaká kdy byla, no je to jeho volba. ()

Jedifilm odpad!

Tímto dílem naprosto zničili všechny předchozí díly které měly smysluplný děj... Prostě třetím dílem pro mě transformeři skončili... Úplně znehodnotili hodnotu předchozích filmů - z Optima je totální troska kterou chce zničit každý živý člověk na planetě, vlastně všechny autoboty, kteří se je snažili chránit... A lidi roztaví deceptikona a vytvoří vlastní transformery kteří se svou prachovou transformací jsou nezničitelní a ještě se tímto způsobem přemisťují nejrychleji. No a o transformeřích dinosaurech ani nemluvím... Naprosto zbytečný film, který z původním dějem nemá co dělat, jestli ještě chtějí udělat pátý díl nemá cenu s ním ztrácet čas - na něj se ani nepodívám... Už tak jsem tímto dílem vyhodil 3 hodiny svého života oknem!!! ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (více)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014