Jurský svět

• USA Jurassic World (více)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (Cinemart)

Diskuze

Foxhound#1

Foxhound#1 (hodnocení, recenze)

K tomu stejnému T-Rexovi. Nějak mi to nejde do hlavy. SPOILER nebyla ta lebka ve starém návštěvnickém centru náhodou tyranosaura? Velká mi přišla dost. A pak když v jedničce mluvili o závislosti na té aminokyselině, tak by po tolika letech měl být původní t-rex dávno po smrti. Ty jizvy na krku byly čerstvé ze souboje na konci filmu, nicht wahr? Čimž trochu reaguju na jednu ze zdejších zajímavostí.

Pod (hodnocení, recenze)

Vždyť jo, hlavně že teď se všichni oháněj, jak byl první film vědecky přesný. To, že stejný humbuk o "chybách" byl i kolem prvního dílu, o od prvního dílu se dinosauři vlastně nezměnili, na to už se asi zapomnělo.

Pod (hodnocení, recenze)

A hlavně, že by nedodržovaly pravidla série. Jsou to volove.

Deryll

Deryll (hodnocení, recenze)

Tvl ale jedno tomu stellonemu musite nechat...kde se yskytne tam je o zabavu postarano:)

na příspěvěk reagoval Kobain

kamigava

kamigava (hodnocení, recenze)

Stallone

Nejhorší právě je, že jsem se ani nebavil. Byl jsem připravený, že to bude postrádat kvalitu jedničky, ale až tak průměrné jsem to teda nečekal. Bavit jsem se opravdu začal až závěrečnou scénou s Tyranosaurem. Je mi líto tvojí šikany. Mě by tenhle film moc na jiné myšlenky nepřivedl.

(hodnocení, recenze)

Stallone

Můžeš mluvit o čem chceš, o kom chceš, ale stejně si pro nás profláknutá vyhaslá hvězda ;-)

Jop, dobře napísané.

na příspěvěk reagoval Kobain

Stallone (hodnocení, recenze)

Duke47

Když se jde na takový film, tak je zapotřebí si uvědomit, co od něj čekat a na co tedy připravit. S mojí krásnou přítelkyní jsme na film šli s tím, že je mládeži přípustný. Od toho se dá poté očekávat, že musí zaujmout širokou populaci lidí (děti, dospělé, seniory). Krásná devadesátá léta jsou pryč a doba postoupila. Dinosaurus na plátně už nezpůsobí ´´šok´´, už prostě neohromí. To si režisér uvědomil a nesnažil se budovat, jak tu někdo nazval ´´syrovou´´ atmosféru původního parku, ale rodinnou zábavu. Není náhoda, že jde film do kina v létě, v čase dovolené, prázdnin, nic nedělání, koukání po bikinách a pití chlazené coca coly.

Tohle je přesně ten typ filmu, kdy se vykašli na herecké výkony na ´´OSCARA´´, vyprdni se na příběh, kup si popcorn, chlazenou coca colu a bav se. Chechtej se, užívej si to. Ten film říká: Jsi nespokojený v práci? Podej výpověď. Přemýšlíš o založení penzijního spoření? Kup si raději porsche. Bojíš se? Tak si dej facku.

Tohle ten film říká a o tom to je. Chápu, pokud jde na film někdo v kvádru, před kinem si dal lathé s našlehanou pěničkou a čeká velkolepý, historický epos o nadvládě dinosaurů s neskutečnými hereckými výkony, tak odejde zklamaný. Já to nečekal. Já se chtěl po šikaně zlých lidí v práci bavit a to jsem dostal. Za vstupenku, kterou jsem si koupil jsem dostal to, co jsem kupoval a čím se film také v reklamě prezentoval.  4*

Já jsem kritik filmů, ale tady nemůžu kritizovat něco co se dobře natočilo a je to sexy.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, j.linhi, kamigava, Prometheus69

kamigava

kamigava (hodnocení, recenze)

Pod

Podle mě má tak trochu pravdu. :-) Jeho komentář zní velmi přímočaře, ale obrazně řečeno je to tak. Já jsem byl také zklamaný. Kde je ta syrová atmosféra z roku 1993. Jurskému světu jsem dal tři hvězdy a každá z nich je za Pratta, za tu sexy zrzku a za cameo T-rexe. Trailery vnadily na mnohem velkolepější podívanou. Tohle by mohli klidně vysílat na Jetixu pro děti. :-D

DannyBurino

DannyBurino (hodnocení, recenze)

Duke47

Prvnímu filmu se to sice nevyrovná ale taková katastrofa to rozhodně není, nevím sice co si po tom filmu vyhulil ale herecké výkony nejsou vůbec hrozné a celý film NENÍ VŮBEC TRAPNÝ TY VOLE JEDEN.

Pod (hodnocení, recenze)

Na to nemá smysl ani reagovat. Ten Duke47 tu plácá uplný nesmysle.

na příspěvěk reagoval kamigava

BackPa

BackPa (hodnocení, recenze)

Tak já nevím, mě se film líbil, pravidelně chodím do fitka, mekáč a další tyto občerstvení taky nevyhledávám....

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Uživatel chaometic smazal svůj příspěvek.

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru