Reklama

Reklama

Jurský svět

  • USA Jurassic World (více)
Trailer 1

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (Cinemart)

(více)

Videa (32)

Trailer 1

Recenze (1 848)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Je to tu! Po x-letech se konečně do kin podívalo pokračování filmu mého dětství. Nestihl se sice symbolický dvacetiletý odstup, ovšem přecijen jsme se dočkali. Nyní už ve mě sice neproudí onen dětský entuziasmus, ovšem ačkoliv je u mě jednička dokonalost sama a figuruje v mé top 10, stále mám určitou slabost i pro dvojku a trojku a vehementně bych je i dnes bránil. Nostalgie je zkrátka silná zbraň, ovšem z dnešního pohledu už musím být přecijen trošku ráznější, samozřejmě nelze být u recenze objektivní, ale doba pokročila a jak říkají v samotném filmu...co fungovalo před 22ti lety, dnes už netáhne tolik a je třeba něco navíc. Abych byl ale férový, tak druhé shlédnutí celkový dojem o něco vylepšilo (vůbec u mě nejvíc boduje druhé shlédnutí v kinech). Zaprvé nemůžu nezmínit, že se mi líbí krok, který provedli v Universalu u režisérské stoličky a vůbec, že se tak děje v moderním Hollywoodu. Že "čtyřku" už netočil možná trošku senilní a dosluhující Steven Spielberg, ale blockbusterovský debutant, v tomto případě talentovaný Colin Trevorrow. V případě Godzilly a Garetha Evanse se třeba podobný krok neprojevil pozitivně v plné výši, ale řekl bych, že novému parku přezdívajícímu Jurský svět dravý krev prospěla. Zadruhé jednoznačně celkové obsazení a především vycházející hvězda na Hollywoodském nebi - Chris Pratt, který už si možná tak trošku trénuje na Indiana Jonese a řekl bych, že po tomhle kousku to má v kapse. Viděno v kině 2x. PS : Vincent D'Onofrio je naprostý bůh a neskutečně mě v roli vyšinutého zeleného mozka bavil. PPS : Velká, převeliká škoda, že se v miniroličce těsně před smrtí neobjevil ještě jednou původní zakladatel parku - Richard Attenborough ...90%...[10.6.2015_ČSFD projekce_Kino Atlas] ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Zábavný, napínavý, dojemný, důstojný, skvělý. Jurský svět dopadl nejlépe jak mohl. Bez sebemenšího problému odsýpající scénář, pečlivá režie s citem pro střídání vážnějších i odlehčených momentů, spousta nostalgie, ale zase ne taková, aby se film zbaběle spoléhal jen na ni, nové nápady, vynikající sympatičtí herci, zkrátka vše je, jak má být. Navíc trailery zdaleka neukázaly vše, takže není nouze ani o překvapení (pro mě nejlepší momenty filmu). Jsem rád, že se to Colinu Trevorrowovi tak povedlo a všem pochybovačům vypálil rybník. A Michael Giacchino je také pašák, protože se na rozdíl od Dona Davise v Jurském parku 3 nesnažil napodobit Johna Williamse, nýbrž použil jeho motivy jako základní kameny své vlastní hudby, což byl ten nejlepší možný přístup.___P.S. Ovšem ty české titulky! Nevím, v jakých podmínkách je Petr Zenkl tvořil, ale aby se z triceratopsů stali "triceratoptoři a aby se ze samice indomina rexe stal samec, ač se o "něm" stále hovoří jako o "she", případně "it", to opravdu nebylo nutné.___P.P.S. Pro DVD vydání byly bohužel použity ty samé titulky bez jakýchkoliv oprav. ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Pôvodná trilógia síce nepatrí medzi moje srdcové záležitosti, ale aj tak hlavne prvé dva diely považujem za klasiky, ktoré sa dajú pozerať opakovane a aj preto som sa na Jurský svet celkom tešil, no zbytočne. Ale v tomto prípade určite nemôžem kritizovať jeho tvorcov, že by to nezvládli, viditeľne sa snažili natočiť dokonalo neškodný blockbuster pre všetkých, ktorý by presne naplnil šablóny hlavného prúdu súčasných blockbusterov, čo sa im podarilo bezchybne, stačí sa pozrieť len na jeho tržby, ale práve preto ma to ani moc nebavilo, celé je to príliš sterilné a zúfalo opozerané. Film vlastne len kombinuje prvé dva diely, ale v podstatne vlažnejšom prevedení, takže už nielen, že očakávane nefunguje originalita jednotky, pričom ale kvôli tomu celá úvodná fáza vlastne ani nemá čím zaujať a prišlo mi to zbytočné, ale ani dynamika, napätie a akčnosť dvojky. Takže sa na to síce dá bez väčších problémov pozerať, ale v polovici som si uvedomil, že to nielen, že nemá čím predchádzajúcim dielom konkurovať, teda s výnimkou veľkoleposti, čo je ale u mňa na poslednom mieste, ale hlavne to, že ma to vlastne ani nebaví a bolo mi jedno, ako sa to skončí. O moc lepšie na tom nanešťastie nie sú ani akčné sekvencie, jedine tá prvá výrazná, pri ktorej už dôjde aj k úmrtiam ľudí sa mi skutočne páčila, toto bolo napínavé, ale inak sa ich zaujímavosť a zábavnosť celý film len znižuje a finále mi už prišlo len nechcene smiešne, to mi už štýlom pripomenulo detské animáky a to asi nie je dobré. Čo sa týka vizuálnej stránky, rozpočet je síce vidieť a pôsobí to dostatočne veľkolepo, ale mne sa tieto efekty moc nepáčili a vôbec mi to neprišlo hodnoverné. A tak najlepšie dopadlo asi obsadenie, Chris Pratt je tu ten správny sympaťák, k tomu moja obľúbenkyňa Bryce Dallas Howard a plno známych tvárí, len tá potreba multikultúrneho zloženia prakticky v každej scéne mi už prišla len smiešna, ale je mi jasné, že v podobných filmoch americkej produkcie je to samozrejmosť. A plusom je aj hudba, ktorá ale bola aj v pôvodnej sérii. Keby som Jurský svet videl v detstve a ideálne ako prvý z celej série, moje hodnotenie by bolo určite omnoho lepšie, ale takto ma to už jednoducho nebaví, tento hlavný prúd súčasných amerických blockbusterov mi príde ako strata času. 47% ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Jurský Svět mi udělal obdobnou radost asi jako dítě, které si otevírá vánoční dáreček. Jurský Svět je skvěle vymyšleným blockbusterem ( překrásné atrakce), přál bych obdobný park navštívit. Dinosauři až hmatatelně a živě zpracováni a inteligentní Indominus Rex snad největší Bad ass creautura ve filmu vůbec, především jeho inteligenci bylo úchvatné sledovat ( kamufláž, oblafnutí senzorů, odstranění GPS). Chris Pratt opravdu nový Harrison Ford, správný a férový hrdina a role Indiána Jonese mu bude velmi slušet. Chválím i velmi solidní tempo, perfektní finále, které bere dech, na PG 13 poměrně drsné úmrtí a skvěle šlapající napětí s fungujícím empatizmem. Kdo si film nevychutná, nemá srdce, neumí se bavit a filmů by se měl nadobro vzdát. 100% ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Colin Trevorrow je tak trochu zloun. Hned na začátku dostane diváka přesně tam, kde ho chce mít jenom tím, že mu hází jednu nostalgickou kost z Jurského parku za druhou a dojí tak emoce na maximum. Máloco na mě v poslední době fungovalo tímhle "vyděračským" způsobem, jako Jurassic World. Ve výsledku je mi celkem jedno, že je to brutálně sestříhané a mentálně spíš na úrovni takového Jumanji. ()

Galerie (113)

Zajímavosti (75)

  • Celosvětová premiéra proběhla 29. května 2015 v Paříži. (Varan)
  • Keď Owen (Chris Pratt) vstúpi so strážnikom do voliéry Idomina Rexa, vstupujú iba dvaja. V ďalšom zábere sú však vo voliére už traja. (zetpi)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 150 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Dinosaurům v kinech rozhodně ještě neodzvonilo. V roce 2015 odstartovaná trilogie Jurský svět sice v létě 2022 oficiálně skončila, ale přestože druhý díl s podtitulem Zánik říše a zejména pak třetí… (více)

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

24.05.2020

S blížícím se třetím dílem blockbusterové franšízy Jurský svět, jenž tentokrát ponese název Jurassic World: Dominion, by se mohlo leckomu zdát, že se nová dinosauří trilogie chýlí ke konci. Tvůrci… (více)

Reklama

Reklama