Reklama

Reklama

X-Men: Budoucí minulost

  • USA X-Men: Days of Future Past (více)
Trailer 1
USA / Velká Británie / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. K bytostem s výjimečnými schopnostmi se vrací režisér Bryan Singer, strůjce jejich mimořádného úspěchu. Spolu s ním ve filmu X-Men: Budoucí minulost přichází i nejvíc mutantů v historii této ságy. Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce „hodných" X-Men, profesora Xaviera (Patrick Stewart, James McAvoy) a jeho protivníka Magneta (Ian McKellen, Michael Fassbender). Pouze Wolverine (Hugh Jackman) zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti. (Cinemart)

(více)

Videa (11)

Trailer 1

Recenze (1 389)

ORIN 

všechny recenze uživatele

Singer si to v matrixovském Návratu do Budoucí minulosti dělá po svém. Ačkoli je narativně, stylově i významově odlišný od Vaughnovy První třídy, snaží se na ni přesto navázat, a hlavně pak napojit na původní x-menovský svět a vytvořit jeden funkční celek připravený na další pokračování mutantní odysey. Právě tento sjednocující přístup dvou odlišných vývojových větví je asi nejdiskutabilnějším a zároveň nejcharakterističtějším rysem celého díla. Zda pak výše zmíněné znamená klad či zápor, je čistě na subjektivním vnímání, resp. hodnocení každého diváka. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Bryan Singer nezklamal a X-Men: Days of Future Past zdařile navázal na předchozí díly pod svou režijní taktovkou, kterým vdechl svůj osobitý styl. X-Meni patří mezi mou nejoblíbenější "superhrdinskou sestavu" od komiksového giganta jménem Marvel. A ještě Spidey, samozřejmě, ale to je teď vedlejší:) Vizuálně a trikově úchvatný zážitek, po této stránce nelze nic vytknout. Ti nejlepší X-Meni se zde setkávají v sestavě, která neskonale potěší snad každého fanouška a v podání těch nejúžasnějších a nejvíc sexy herců:) Já byla konkrétně "excited" na tyto: Hugh Jackman, Michael Fassbender, James McAvoy, Nicholas Hoult, Lucas Till a Evan Peters. Zejména Hugh snad nikdy předtím nebyl tak sexy jako tady. A i jeho svalů se opět dočkáme, stejně jako, premiérově i nahého pozadí:) James se zase naopak prezentuje jako zarostlý, vulgátní ožrala a feťák, který ztratil víru (McAvoy for Oscar, please!). A velká škoda, že pánové Havoc a Quicksilver nedostali více prostoru. Zejména Lucas Till byl naprosto nevyužitý. Zato alespoň "Kit Walker" rulezz na maximum a scény s ním jsou naprosto dokonalé. Musím říct, že ústřední "trojka" Wolverina, a mladé verze Magneta a Charlese ve mně vzbuzovala velmi hříšné představy. Především scéna v letadle mě dostávala svou "fan slash" energií. Prostě jsem si říkala, že takoví úžasní chlapi jsou spolu v jednom letadle a co dělají? Hrají šachy. Místo prostě, aby třeba... *threesome* :-P. No nic. Just dirty minds:) Jediné, v čem mě snímek trochu zklamal, byly scény, v nichž přišly na řadu minuty trvající dialogy, které v sobě nesly otřepané a čistě šablonovité přednášky o hrdinství, svobodě a válce typu "Pak už bude pozdě..." a podobné. Přišly mi zbytečně dlouhé a často se opakující. Ale nejspíš takové proslovy k žánru patří. Takže toto je snad jediná výtka. Jinak jsem spokojena. ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Simon Kinberg / Predloha: Chris Claremont, John Byrne - Days of Future Past | Hudba: John Ottman | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: 20th Century Fox, Marvel Entertainment, Bad Hat Productions, The Donners Company, TSG Entertainment | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 746 miliónov $ || Projekt s tak obrovským potenciálom, že len ťažko mohol naplniť očakávania. Days of Future Past je vynikajúci film, s obrazovou vyšperkovanosťou a filozoficky plnohodnotným obsahom. Niečo mu i napriek tomu chýba. 80% | CineStar Anděl Praha, 21.5.2014 | Čo je chýbajúcim článkom k dokonalosti, neodhalila ani druhá projekcia. Je to jednoducho skvelý film, ktorý ale nikdy nebude výnimočný. Nie tak, ako jeho trailer. Ten je dychberúcejší, než celý film. A možno práve to je ten problém. Ukážka obsahuje najstrhujúcejšie momenty filmu, a najlepší hudobný motív celku. Každopádne, napodruhé bol zážitok ešte lepší. 85% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Nenechte se zmást vysokým hodnocením zástupu nadšenců X-menovského universa. Ti by dáváli 5 hvězd i kdyby tam Fassbender s McAvoyem soutěžili kdo sní za hodinu víc ústřic a rozhodčí by byl Jackman. Bláhově si všichni mysleli, že návrat Singera bude návrat krále. Je to přesně naopak. Singer zprasil fantasticky odladěnou retro "First Class", která byla bystrá, inteligentní a dramaturgicky výtečně zmáknutá s peckově neokázalou efektivní akcí. Pokračování se snaží využít tohoto invenčního režimu a navázat na něj, ale naprosto selhává jak v dramatických sekvencích (nuda, bez emocí), tak i v akčních pasážích, kdy se zmůže ledatak na pěknou zpomalovačku ala Matrix a okázalou vyžranou destrukční scénu s Magnetem, která je totál přes kopírak vzatá z minulého dílu a tudíž je jak pěst na oko. Nezajímavé jsou i dějové propletence a veletoče tak aby to všechno zapadlo do sebe. Ten film v podstatě nemá co nabídnout. Nuda to úplně není, na očko to do sebe zapadá ok a snaha o mytologii tu je. A ve finále, měl jsem z toho skákání v čase daleko větší strach. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

EPIC! Vidět v jednom filmu mladé i "staré" X-Men, to je zkrátka splněný sen. First Class pro mě sice nadále zůstává nejlepším filmem série, ale její pokračování mě ani v nejmenším nezklamalo. Jistě, těch postav je tu opravdu hodně, ale pro fanouška x-mení série by neměl být nejmenší problém se zorientovat a tuhle fantastickou filmovou jízdu si plně užít. ()

Galerie (270)

Zajímavosti (79)

  • Štadión, ktorý Magneto (Michael Fassbender) ničí vo filme, je Štadión Roberta F. Kennedyho vo Washingtone. (Laslo)
  • Ve filmu se objevují záběry z předchozích šesti filmů o X-Men. (tyzmrde)

Související novinky

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (více)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (více)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem

22.03.2016

James Wan, režisér Saw nebo Rychle a zběsile 7, se řadu let snažil dostat MacGyvera na velké plátno. Seriálová klasika to tam nakonec nedotáhla, Wan ale rozjel alespoň televizní reboot, který právě… (více)

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

Bryan Singer, režisér X-Men, X-Men 2 a X-Men: Budoucí minulost, nám příští rok představí X-Men: Apocalypse. Ano, čtyři z jeho (brzy) devíti filmů jsou z mutantí série, není tedy divu, že Singer… (více)

Reklama

Reklama