Reklama

Reklama

Ukradli torzo Jupitera

  • Francie On a volé la cuisse de Jupiter (více)
TV spot

Obsahy(1)

Policejní inspektorka a profesor řečtiny na svatební cestě aneb Ztřeštěná honba za překupníky s uměním. Málokdy se stává, aby volné pokračování filmu předčilo úspěch první části. Dvěma francouzským komediím Něžné kuře a Ukradli torzo Jupitera se to podařilo. Ve filmu Něžné kuře se policejní inspektorka a profesor řečtiny potkali, zamilovali, nakrátko rozešli a znovu si spočinuli v náručí. V pokračování nazvaném Ukradli torzo Jupitera se hned na začátku vezmou a odjíždějí na svatební cestu do Řecka, ostatně kam jinam. Zdá se, že je čekají jen antické památky, slunce, moře a dobré víno, ale opak je pravdou. Osudovým se jim stává setkání s poněkud rozevlátou manželkou potrhlého francouzského archeologa, protože díky této nesourodé manželské dvojici mají na krku vrahy, řeckou policii a překupníky s uměním. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (143)

Garch 

všechny recenze uživatele

Malinko jsem se bál, podívat se po letech znovu Nechtěl jsem si kazit vzpomínku na dobrou krimi-komedii. Zbytečná obava - Ukradli torzo Jupitera patří v žánru francouzské krimikomedie k nejlepším. Předcházející Něžné kuře bylo jiné, decentnější, ale pár Annie Girardot a Philippe Noiret zvládají i ztřeštěnější pokračování. Dobře sekundují Francis Perrin s Catherine Alric. Přidejte opravdu vtipné dialogy, přechody z čisté komedie do thrillerových momentů a zpět. Plus přihoďte řeckého policejního komisaře, který cizince vůbec nemusí a s případy se také zrovna nepředře. A celé to dohromady šlape, včetně dabingu z královské éry. ()

classic 

všechny recenze uživatele

...Včera som zrovna toho de Brocu príliš, a k tomu asi aj úplne zbytočne prechválil, teda aspoň, čo sa konkrétne týka tejto danej veci: » Skrátka, Filipovi nemali vôbec povoliť to, aby nakrúcal sequely svojich vlastných filmov, viď Muža z Hongkongu, čo je hneď vedľa aktuálne recenzovaného pokračovania v podobe Ukradli torzo Jupitera, ďalším, naprosto odstrašujúcim príkladom, v ktorom sa znovu (scenáristicky) pokazilo úplne všetko, čo sa proste pokaziť dalo, pričom z obidvoch prípadoch, som taktiež postrehol i maximálne trápnu atmosféru, až takmer intenzívne-neznesiteľnú, ktorú bohužiaľ ešte podtrhovala i samotná prítomnosť dvoch, hereckých hviezd v podaniach Filipa Noireta a Aničky Girardotovej, ktorá nielenže z jednotky na dvojku, akosi strašne zostarla, no súčasne z nej už vonkoncom nesálal ten zvodný sexappeal, ktorým sa totálne vyzbrojila v predchádzajúcom dieli, inými slovami, ťažila z neho, ako sa len dalo, a zas povedzme taký Toníček, sa tentoraz zmenil na ne(s)poznanie » • Ďalej si zase ani vonkoncom nemyslím, že by zmena klímy a prostredia, našim postavám výraznejším spôsobom pomohla, t.j. bolo by to ku prospechu celkovej myšlienky, skôr práve naopak, totižto z neho nedokázali vyťažiť ani toľko, koľko by bolo vskutku reálne dosť možné, trebárs ma okamžite napadá uviesť exotický príklad v priamom ponímaní s originálnym prístupom v Mužovi z Ria, kde sa tvorcovia dokázali veľmi vkusne pohrať s tými exotickými, brazílskymi exteriérmi, zatiaľ čo s tými gréckymi, si nevedeli dať žiadne rady! • A predsa napokon spadá ešte do úvahy i ďalšie pokračovanie ohľadom „mužovej trilógie”, kedy by si mohol konečne ten nepodarený Fili(p)es, napraviť svoju pošramotenú reputáciu v záverečnom zúčtovaní v Mužovi z Acapulca, keď si následne práve teraz myslím i to, že dokáže byť mimoriadne originálnym vo svojich režisérskych origináloch, ak v tejto chvíli rozumiete, čo má tým básnik vlastne na mysli? PS: Otázka na záver: „Ktorý je podľa vás najlepší Filipov film, ktorý jednoducho má poriadneho filipa?” ()

Reklama

Zagros 

všechny recenze uživatele

Něžné kuře mělo úspěch, dáme si dvojku... Ústřední dvojici, v podání Annie Girardotové a Philippa Noireta, to klapalo, nakonec se vzali a vyrazili na svatební cestu do Řecka. Tam se zapletli do jedné krádeže a opět začalo detektivní pátrání a ztřeštěná zábava. Většinou mi francouzské komedie sednou do vkusu a skvěle se bavím. Tady se to bohužel nestalo. Zápletka je na mě moc jednoduchá, humor až moc ztřeštěný, dialogy neměly tu správnou údernost a postavy mi k srdci nepřirostly. Doplnění mladého manželského páru se nepovedlo, byl jen do počtu. Za atmosféru letního Řecka a za ústřední dvojici nechám nakonec slabší třetí hvězdu, ale popravdě jsem se nebavil, což je u komedie to zásadní. ()

Rozjimatel 

všechny recenze uživatele

"Užívam to 5 rokov, ale zabudol som prečo. Snáď proti skleróze."     Ohromne pohodová komédia s množstvom výborných hlášok a perfektnými hercami v titulných rolách (na mimoriadne charizmatickej dvojici Annie Girardot - Philippe Noiret v podstate stojí celý film). Dej sa odohráva vo veľmi príťažlivom prostredí Grécka, takže o nádherné obrazové výjavy nie je núdza (antické pamiatky, malebné pobrežie, kláštorný komplex Meteora). A v tomto prostredí sa pohybuje veľmi sympatická ústredná štvorica, ktorá preživa dobrodružstvo ako vystrihnuté z Indianu Jonesa: milo sarkastická policajná inšpektorka Lise (Annie Girardot), vždy šarmantný profesor gréčtiny Antoine (Philippe Noiret), trochu streštený archeológ Charles (Francis Perrin) a jeho nebezpečne príťažlivá manželka Agnes (Catherine Alric mi tu vzhľadovo silne pripomína slávnejšiu krásku Catherine Deneuve). Keď ku všetkému prirátam ešte aj výborný český dabing, jedná sa o pre mňa veľmi príjemné prekvapenie (žiaden zo slávnych filmov od Philippe de Brocu takto na mňa nezapôsobil), keď mi počas celého filmu neschádzal úsmev z tváre.     "Drive, one, two, return. To znamená "spiatočka"." "Go out! To znamená "vypadni"." ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Moc příjemný film. První díl s názvem Něžné kuře jsem viděl a mrzelo mě, jak se v něm postavili s pojmem komedie. Tady už to ale všechno bylo daleko lepší. Humor typicky francouzský, jenom si člověk trošičku musí zvyknout na samotné herce. Prostředí v Řecku boží a Catherine Alric také docela dost potěšila. Celkově vzato jsou čtyři hvězdy naprosto adekvátní. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení probíhalo od září do listopadu 1979 na několika místech v Řecku, konkrétně v Athénách, na ostrově Korfu nebo v klášterním komplexu Meteora. (argenson)
  • Ve francouzských kinech vidělo film více než jeden a půl miliónu diváků, z domácí produkce ale v komerční úspěšnosti obsadil až třináctou příčku. (argenson)
  • Tříkolový vůz (rikša) ukradený místnímu sedlákovi je Mazda T1500 3-wheel Pick-up z roku 1962. (sator)

Reklama

Reklama