Diana, princezna z Walesu (1961–1997) byla patrně nejznámější, zcela jistě však nejfotografovanější ženou dvacátého století. Její předčasná smrt po autonehodě v Paříži na konci srpna 1997 šokovala celý svět. Film režiséra Olivera Hirschbiegela zachycuje poslední dva roky života této výjimečné ženy (ve filmu ji představuje Naomi Wattsová), která už v té době žije v odloučení od manžela, prince Charlese. Při jedné návštěvě v nemocnici se Diana seznámí s kardiochirurgem pákistánského původu Hasnatem Khanem (Naveen Andrews), který ji okamžitě zaujme svým klidem a profesionalitou. Překonat „stavovské rozdíly“ není pro lékaře ani princeznu až takový problém. Horší jsou překážky, které přijdou poté, co se z obou stanou milenci. Jakou může mít jejich vztah budoucnost? Diana je v hledáčku bulvárních novinářů, kteří sledují každý její krok – a tudíž i každý krok jejího partnera. Případné manželství s ní by tedy pro Hasnata znamenalo opustit lékařské poslání. Jeho muslimská rodina je ostatně proti sňatku s rozvedenou křesťankou… (Česká televize)

Arsenal83

Podľa mňa herecky veľmi dobre zvládnuté. Naomi Watts bola skvelá Diana, teda asi aj skvelejšia než originál, povedzme si narovno, že Naomi je a bola atraktívnejšia. Na strane druhej film pokrýva v podstate len Dianine ľúbostné vzťahy a problémy, ostatné je len okrajové, akoby jej život bol len o láske. Aj vzhľadom na to by sa film nemusel volať len Diana. Možno by bolo lepšie Diana - kráľovná (moslimských) sŕdc. ()

dr.horrible

Príbeh Lady Di sa dal rozprávať rôznymi spôsobmi. Mne by najviac vyhovovala asi agresívna 90s atmosféra a v nej thriller o konšpirácii. Alebo vlastne hocičo, len nie love story Diany a nesympatického doktora, bez vyhrotenejších okamžikov a uveriteľnej chémie. Nuda. Nuda, akú som od režiséra Pádu tretej ríše, nečakal. A havárku ani neukážu.. 50% ()

Marek1991

O Diane som toho veľa dodnes nevedel, ani som sa o ňu príliš nezaujímal, navyše keď zomrela, tak som bol ešte malý chlapec. Bol som zvedavý, čo zo života ukážu, ako ním prebehnú, nayvše koľko a ako sa budú venovať tej havárii, o ktorej sa toho už veľa popísalo a rozprávalo, no dočkal som sa iba romantického príbehu zo záveru jej života, vlastne väčšina deja mi prišla dosť pozitívna, s minimom kontroverzií, až by si človek povedal, že na čo sa sťažovala. Problém však vidím už v obsadení. Diana z môjho pohľadu nebola nejak extra krásna žena, naopak Naomi Watts je dosť príťažlivá a z môjho pohľadu veľmi krásna, až akoby som nepozeral film o Diane. Jej správanie mi vo filme prišlo veľmi emotívne, veľmi naivné, až hlúpe. Neviem, či taká bola naozaj, no jej život bol gýč, bola len bábka systému, ktorý potreboval a stále potrebuje také osoby s charitatívnou pôsobnosťou, ktoré robia povrchné gestá, akože inšpiratívne, ktorými sa má zlepšovať svet, pomáhať chudobným, nastolovať mier, no vieme, že to tak nie je. Mám veľké podozrenia, či pri tých jej výlevoch to nebol zámer ju ukazovať v takom svetle a či si cestu takejto pomoci nevybrala dobrovoľne, to by však hraničilo s hlúposťou, aj keď s ňou to hraničilo aj tak. To, ako ju využívali bolo zreteľné. Nechcem však pôsobiť nejak negatívne, možno mala svoje rozumné a dobré vlastnosti, pomohla, všetká česť, no mne oslavované osoby takzvanej západnej kultúry veľa nedávajú. Film bol obsahovo úbohý, to ho radšej nemuseli natočiť. Forma z môjho pohľadu priemer a zážitok z toho mám tiež dosť slabý, vlastne som sa ani nič významného nedozvedel, okrem toho jej vzťahu s človekom z inej kultúry, ale keďže vieme, aký bol a je britský princ Charles, tak sa ani nedivím, že sa dosť zmenila. ()

Malarkey

Nemůžu si pomoct, ale Naomi Watts vypadá jako Diana jenom na plakátu. Ve filmu pak snad ani jednou. Nicméně film jako takový nebyl úplně zlý, i když bylo vidět, že ho natočili tak, aby nikoho neurazili a zalíbil se všem. Ono to snad ani jinak nejde, když jste Angličani a tímhle filmem k Vám shlíží celý Britský národ v čele s královskou rodinou. Zřejmě neradi byste ji urazili a čekali na dopis o vyhoštění ze země. ()

Wormboy

Film z kategórie úplne zbytočných, ktorý neponúka nič, čo by mohlo diváka zaujať a čo by si mohol odniesť z tých takmer dvoch prázdnych hodín. Nikto nepochybuje, že N.W. je dobrá herečka, no na to, aby mala čo hrať potrebuje scenár a tento je na úrovni slovenských denných seriálov. Filmová Diana je jeden veľký fail, ktorý mne ako divákovi, čo o tej skutočnej Diane mal informácie na úrovni bežného prehľadu, neodovzdáva okrem nepríjemnej pachute, nič. 1,5/5* ()

• Natáčení probíhalo po dobu 9 týdnů, a to v Chorvatsku, Londýně, Pákistánu a Mozambiku. (jenik71)
  • Film se měl původně jmenovat Caught in Flight. (R´Hell)
  • Královská rodina umožnila natáčení před a v zahradách Kensingtonského paláce, v němž Diana bydlela. (jenik71)