Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

Diskuze

TopGunner

TopGunner (hodnocení, recenze)

Tak jsem dneska taky viděl novýho Spidermana (Londýn) a musím říct že to teda bylo nic moc, absenci nějaké dobré hudby jsem očekával stejně jako trochu ucelenější příběh. Je to vlastně přehlídka scén které spolu moc nesouvisí. Akce tam také moc není, jen na konci a asi tak po první třetině filmu (zatčení Elektra). Co se povedlo jsou zmíněný Elektro a Harry Osborn. Obě zajímavé postavy a zajímaví herci. Dále je pěkně ztvárněný vztah Petera a Gwen, proto je podle mě opravdu stupidní jeden opravdu významný zvrat, ke kterému dojde tak dvacet minut před koncem filmu, k němuž se naštěstí Raimiovky nikdy neodvážily. Srovnání s Batmanem a Robinem (1997) se nabízí. Oba filmy jsou si vizuálně dost podobné ale tím podobnost řekl bych končí. Ten film je dost takový pestrý a barevně křiklavý, což podle mě není úplně dobře vzhledem ke zmíněnému závěru. Promiňte, ale i když odhlédnu od svojí averze vůči novým Spidermanům a absolutní zbytečnosti jejich výroby, ten film mi přišel dost hloupý. Kapitánovi Amerikovi 2 např. nesahá ani po kotníky.

mahler

mahler (hodnocení, recenze)

dragon94

Taky jsem se těšil na tři záporáky, bohužel dva z nich jsou tam hodně pomálu, jeden v podstatě až na úplném konci.

dragon94 (hodnocení, recenze)

Spiker01

Ta délka toho filmu mě právě že dost láká :-) ... Teším se na 3 záporáky a dobrý příběh a amazing spidermana ... Je to takovej příslib, že ten film bude rozmachem vážně dost velký... a je to pořád lepší než, aby to byla jen jednoduchá 90ti minutová blbůstka.

na příspěvěk reagoval mahler

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

Paráda. Projekce, ale bohužel v homo nula Dé. Takže regulérní kino to jistí.

Lukadlo

Lukadlo (hodnocení, recenze)

Oproti jedničce určitě změna k lepšímu. Dává to trochu víc smysl a není tam tolik momentů "what the fuck" jako v předchozím díle. Konec má grády, pro mě 4 hvězdy. Přišlo mi to jako takovej dospělejší bráška jedničky ;) ...Předpremiéra v Chemnitz 16.4.

Stanislaus

Stanislaus (hodnocení, recenze)

Film je srovnatelný s prvním dílem, a zatímco kde se kvalita jednička ztrácí na konci, tak právě druhý díl si to koncem velice vylepšuje, takže určitě doporučuji zajít na film do kina. Kdybych mohl ohodnotit, tak dám 4 hvězdy (75%).

departed

departed (hodnocení, recenze)

Milky.

Existují i negativní názory, jestli o tom nevíš. A kde jinde vyjádřit negativní názor na film, který nemám rád, než v profilu daného filmu (tady konkrétně na pokračování onoho filmu, což ve výsledku vyjde na jedno brdo)? V diskuzi o palačinkách?

...

Blackhand47

no, stane se tam toho hodně. A je to kvalitně podaný. Jak jsem psala níž, je to víceméně motivovaný střetem postav, plus se rozkrývá tajemství ohledně Peterova otce, ale to je vedlejší. Pro čtenáře komiksu (i pro diváky kreslenýho seriálu), se tam nestane nic nového.

LizianShaw

Je to mnohem lepší než jednička v tom smyslu, že to nefunguje jen jako představovačka, tudíž je to konečně odlišný od Raimiho verze, a ubírá se to hodně komiksovou cestou (až tak doslovnou, že to nikdo nečekal). Garfield hraje skvěle, protože má co.

na příspěvěk reagoval Blackhand47

LizianShaw (hodnocení, recenze)

Citace recenze: It's my birthday...time to light the candles!" - sucha hlaska Electra :D

jh666

jh666 (hodnocení, recenze)

LizianShaw

Kritiky a recenze dávno neberu, kolikrát jsem vychvalovanej film pomalu nedokoukal (Watchmen) a jiný mi přijdou podceňovaný (Fantastická čtyřka, Daredevil, Wolverine, ani Batman navždy nebyl zas tak špatnej)

LizianShaw (hodnocení, recenze)

Recenze jsou opravdu ruzne. Nektere tvrdi ze je to super film, jini tvrdi ze je to Batman & Robin Marvelu. Kazdopadne vetsina tvrdi ze Andrew Garfield podava mistrovsky vykon a on JE Spider-Man + na imdb to ma 8.1 takze nadeje jeste je. Podle me to bude o trosku lepsi nebo stejny jako jednicka. 71%

na příspěvěk reagoval jh666, KlárkaS

Uživatel LizianShaw smazal svůj příspěvek.

TheDarKnig

Sama jsem byla z Capa dost nadšená, stal se z toho můj oblíbený disney-marvelovský film. Hlavně co se týče nulový romantiky a reálnosti, stejně jako díky hlavnímu místu děje ve Washingtonu, což je pro politický thrillery takovýho kalibru dost hodící se. Spider-man je vích (dechberoucně) akčnější, romantičnější a samozezřejmě víc rodinně založenější, ale taky míň temný a víc slzopudný. Ale to je daný cílovkou, kterou  má podle mě Marvel v čele s Avangers trochu jinak utvořenou, a taky si můžou žánrově dovolit víc.

dragon94 (hodnocení, recenze)

KlárkaS

Hmm to je potešující já už od začátku říkám, že to má větší potenciál než Cap :-)... takže pokud se to fakt povedlo budu příští víkend velmi potěšen :-)

GAZ789

Před promítáním dvojky jsem znovu viděla jedničku, takže můžu s klidem říct, že dvojka opravdu vyhrává. V Imaxu sice vypadá všechno líp, ale tady je TOLIK zpomalovaček a efektních Spideyho skoků, že to stojí fakt za to. Plus perfektní akční scény, ta z Times Squre má tak 20 minut. I příběhově je to supr, zlevněný Dr. Manhattan (Electro) i Green Goblin jsou suprově záporácky motivování. Imho tomu filmu dopomohly všechny ty rumors, jaká to bude slátanina s tolika záporákama, a přitom se to snažilo zakrýt úplně něco jinýho.

na příspěvěk reagoval dragon94

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

KlárkaS

hezké slyšet něco tak optimistického, ale lepší než Cap to nebude :) Resp. v úplně klasicky superhrdinském smyslu by to lepší být mohlo, ale jinak.. Nicméně se na to samozřejmě těším :)

na příspěvěk reagoval KlárkaS

KlárkaS (hodnocení, recenze)

Právě viděno v Imaxu v Londýně, a je to snad lepší než Captain America (v americko-patriotickém a klasicky superhrdinském smyslu)!

na příspěvěk reagoval ManOfPhoenix

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)