Reklama

Reklama

VOD (1)

V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Videa (2)

Trailer

Recenze (159)

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

47 multi-kulti róninů v americko-jihokorejské koprodukci přicválalo v do lacina obraz strhávajících kamerových filtrech do českých hradů a ulic, aby svojí krvavou odplatou, při níž padne nemálo jiných běžných vojclů od rodin, unudili Aksela "Lovce hlav" Hennieho k potupné smrti. Bohužel se jim to zadařilo i u mě. Příliš nezajímavě vykradených už beztak vykradených 47 róninů, v rámci šetření naštěstí alespoň osekaných o magii a fantasy prvky. Ta česká herecká camea bez smyslu mi přijdou namísto "to je cool" spíše úsměvná. Jen o malinko lepší, než Cageův čínsko-nesmyslný Outcast. ()

pilarius 

všechny recenze uživatele

Ne, tohle se mi nelíbilo. Není to ani středověké, ani fantasy. Svět není vůbec vykreslen. Kromě Morgana Freemana a pár hereček tam skoro nikdo nehraje, sám císař je prázdná nádobka. Všelijaké a nanicovaté zároveň - prostě tam není po většinu doby nic, na co by stálo za to se koukat. Aspoň o nějakou tu myšlenku se to ale snažilo (i tím prapodivným koncem) a hudební doprovod se poslouchal fakt dobře. Potěšili taky čeští herci. ()

Reklama

DEXTER099 

všechny recenze uživatele

Deo raseuteu naitsu nebo spíš The Last Knights je příběh o šlechtici Morganu Freemanovi a jeho oddaném rytíři Clivu Owenovi.Freeman coby panovník svého kraje odmítne dát další úplatek ministrovi a tím i samotnému císaři jako jiní panovníci a postaví se na odpor,ale u císaře tohle chování nemá pochopení a dá ho popravit navíc svým oddaným rytířem a jeho mečem,navíc celý kraj musí opustit místní lid a trpící bojovník Raiden se utápí v alkoholu a myšlenkách po pomstě na ministrovi.Tři čtvrtiny filmu máte pocit,že se nic nestane a snímek kde se mihne i Pavel Kříž co by doktor jen tak skončí,ale nakonec se přeci jen dočkáte nějaké akce a z pocitu co,že to zase mé oči vidí se to vyšplhá na hodně průměrný film o cti,ale pokud na to chcete vidět například kvůli nějakému historického kontextu atd ak se nedočkáte,ale jako film na odpoledne ,který chcete zkounout jen kvůli známým tvářím tak to potom budete spokojeni,Za mě celkově 50 % a tři hvězdy. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Ucházející středověké drama o znovuzískání cti a promyšlené pomstě, osvěžené neurčitým časovým i místním zasazením (tedy poznal jsem, že se natáčelo v Česku :-)) a multikulturním mixem americko-evropsko-asijských idejí (a herců). Příběh si zbytečně dával na čas, snad aby (marně) dodal rytířskému počínání honosnou "hloubku", nicméně provedení onoho plánu na infiltraci "neproniknutelně" zabezpečené pevnosti slušně vtáhlo a diváckost nakoplo, že jsem chvilku zvažoval i vyšší hvězdičkový příděl. ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Zprvu jsem byla mírně zmatená. Na první dobrou v Evropě pán velkého klanu - černej, u vojáků Asiati, císař v japonském oblečení je Evropan a sedí na trůně v chrámu, co se šmahem podobá evropskému, no blázinec hadr. Pak mi došlo, že vše je totální fikce a sedlo si to. Po dalším rozkoukání mi došlo, že bylo natáčeno v Čechách, i když jsem o filmu nic nevěděla. Jak bylo psáno přede mnou, zvuk nic moc, fakt jsem měla dojem, že je vytahován zásobník z myčky, kde je samý příbor. Clive byl fajn, nenudila jsem se, tudíž tři hvězdičky. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Ačkoliv to tvůrci snímku veřejně nepřiznávají, během tvorby filmového snímku se nechali přímo inspirovat dnes již legendárním a jen těžko překonatelným příběhem japonských róninů, tzn. samurajů bez svých pánů, mstících se na uchvatitelích právě za smrt svého pána, Genroku Akō incident (元禄赤穂事件). Tehdy, v osmnáctém století, byl příběh zaznamenán neznámým učencem, který jej exemplárně interpretoval jako absolutní oddanost samuraje vůči svému pánu, tzn. absolutní znak samurajského kódu Bushidō (武士道). Do této doby se popularizovanému příběhu dostalo velkého množství filmových, televizních, divadelních a dokonce i rádiových zpracování. Mezi nimi vynikají filmová zpracování Shijushichinin no shikaku (1994), Chushingura - Hana no maki yuki no maki (1962), Daichūshingura (1971), The Fall Of Ako Castle (1978), či operetní zpracování Chūshingura autora Shigeaki Saegusa z roku 1997. (Conspi)
  • FIlm se natáčel částečně i v České republice, a to především na Křivoklátě, v Doksanech, Kladrubech, Praze či na hradě Rábí.Celý závěrečný útok na zámek a cesta bludištěm z křoví se natáčel na zámku Dobříš. (Beckett51)

Reklama

Reklama