Bez jakéhokoli varování zmizí po celém světě jen tak miliony lidí. Zbudou po nich pouze šaty a osobní věci... a pocit hrůzy. Není nikdo, kdo by komukoli mohl poskytnout nějaké informace.
Pilot Ray Steele se pokouší přistát s poškozeným letadlem plným hysterických lidí, kteří viděli své blízké mizet přímo před očima. Ovšem každé letiště je plné hořících vraků, a tak mu nezbývá, než doufat, že bude moci alespoň jednou v životě ještě mluvit se svou rodinou. Jeho dcera Cloe Steele se pro změnu vydává nalézt svou matku a bratra ve světě, kde zavládlo zoufalství a chaos. A Bruck Williams bojuje s pochopením nepochopitelné zničující události. Toto je příběh těch, kteří zůstali. (Zuzik.Bubu)

haluska11

Náboženská apokalypsa! Bůh spasil jen děti a nevinné, ostatním zůstávají jen oči pro pláč... anebo Nicolas Cage. Modlete se jak chcete, tenhle film z povrchu země bohužel nezmizí. Podivné rodinné vztahy a děsivé církevní smýšlení okořeňují bizarní dialogy, nad kterými občas stojí rozum. Většina děje probíhá v letadle, takže je to taková komorní křesťanská telenovelka. Jinak celkem nuda: 2 otčenáše z 10. ()

KrestanFilms

Toto zpracování se rozhodně nemůže měřit s tím předchozím, několikadílným. První zpracování je totiž o vlastním zmizení - proč jak, a co dál. Tohle zpracování si zmizení vypůjčilo jen pro vytvoření chaosu na palubě letadla a v celém filmu jde v podstatě o to, dostat letadlo na zem, což je trošku škoda. A když se přece jen dostalo dolů - člověk měl opravdu dojem happyendu! Což je ale blbost, protože zmizením, respektive vytržením, tady těm zůstalým teprve začne tóčo! Což Chloe sice v úplném závěru podotkne, ale není to tak důrazné, jako ten dojem happyendu. Klad tohoto filmu je, že dle mého názoru mnohem lépe vystihuje bezprostřední okamžiky po vytržení. A tak je z toho tak trochu guláš a nedivím se, že ho hodnotí jak ho hodnotí. Nepřiklání se totiž na žádnou stranu. Je na hranici mezi Bohem a světem. Jakoby se snažil obsáhnout jak ateisty tak i věřící, čímž si ale spíše více lidí rozkmotřil než naklonil. ()

Sheffield odpad!

Když jsem se rozmýšlel, jaký film si dát na jubilejní 500. hodnocení, jako první mi na mysl přišel právě Nicolas Cage, jehož kariéra za posledních 10 let zažila brutální downhill. Ale herecky si drží svůj standard. Tedy držel, než ho nějaký idiot v roce 2005 poznamenal. Od tý doby totiž bere nabídku na úplně každej junk, kterej mu přistane ve schránce. Mám dokonce pocit, že kdybych se mu do té schránky normálně vykadil, začal by roztáčet film s názvem Shit: The Movie - The Origins of 2 Girls 1 Cup. A co se týče tohoto filmu? S takovým scénářem nemohlo vzniknout nic jiného, než exkrement biblických rozměrů. ()

Ryuuhei odpad!

Prvních zhruba 30 minut se absolutně nic neděje. Ano, začátek je míněn jako seznámení s hlavními postavami, jenže to se dá udělat i jinak a nezabere to takovou úmornou a těžce nudnou dobu. Po půl hodině hurá - začínají mizet lidi, odteď to snad bude konečně zajímavé! Houby! Dějství se překlenuje do letadla a žánr se mění v řadovou misi o přežití s cílem přistát i navzdory unikajícímu palivu, panikařejícím cestujícím a dalším hovadinám. Hrdinka byla natolik dobrá, že mezitím dokázala na zemi mimo neustále bezcílné přecházení z místa na místo řídit postupně auto, motorku, válcovač a div ne i letadlo. A mizení lidí, to se mezitím přece dá svést na víru v boha. Nicméně co mě drželo až do konce, byl zájem o to, jak vše dopadne a co bude nakonec moct za to tajemné mizení. I když nedávalo žádný smysl, jelikož zmizely nejen všechny děti, ale pak i náhodně co oné podivné síle přišlo pod ruku. A jaký byl teda závěr? Takový, že jsem nevěděl, jestli si ze mě film celou dobu dělal srandu a nebo to opravdu myslel vážně. Závěrem, je to hovadina, je to odpad a ztracených 110 minut času čekáním na něco, co vůbec nepřišlo. Nudné, navíc i škaredě natočené a vůbec, nenacházím jediné pozitivum. Opravdu se hodně divím, že se zrovna Nicolas Cage upsal něčemu takovému. Myslel jsem, že se díky němu bude jednat alespoň o trochu dobrý film. Ale ne. 14% ()

Stíba

Blbost to je ale neni to tak fatální. Místy z toho demence srší, ale naštěstí to není tak často, efekty nevypadají jako vytvořené doma na počítači a příběhově to i docela šlape. Námět je sice trochu úsměvný ale alespoň originální a na to napojený náboženský nádech není zdaleka tak otravný jak by tu někdo psal. Celkově tak celkem stravitelné ale proč se tomu upsal zrovna Cage stejně nechápu. ()

• Film získal na konferenci katolických biskupů, oddělení pro film a vysílání, známku A-III, což znamená "morálně nezávadné pro dospělé". (AGAMENON)
  • Ve filmu se krátce v roli obsluhy u letištní brány objeví mistryně světa v běhu přes překážky na 60 m Lori "Lolo" Jones. (Zuzik.Bubu)