Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

Laxik

Je to sice stupidní, ale dobře to odsýpá a zajímá mě, jak to bude dál. Škoda jen, že je hlavní hrdina taková nevýrazná držka a že to nakonec bude na 100 % zklamání. ()

Džejkop

Ze začátku zajímavé a vzbuzující otázky, postupně fádní. Přemýšlíte, který, že dobytek, měl ten čas a chuť vymýšlet a zkonstruovat takový kolosální vězení. A především, proč si, ježkovy voči, do takového okázalého projektu, vyvolil jen a pouze samé chlapce. Jsem si říkal, jestli je součástí komplexu propracovaný systém kamerových systémů, pak se pravděpodobně nějaký retardovaný Big Brother dívá a ukájí se u toho. Načež do ráje výtahem přivezou i jednu slečnu, aby to nebylo tolik gay. Myšlenku o perverzákovi jsem tedy zavrhnul a napadlo mě, že by mohlo jít o mládežníky, kteří svým rodičům působili vrásky. Za jejich otrlosti je mamka s taťkou popadli za límec a umístili do revolučního nápravného zařízení. Doufajíc, že se jejich ratolesti konečně naučí prosociálnímu chování a zodpovědnosti. Vedle, opět jsem se zmýlil. Rozuzlení je nakonec jiné, možná natolik předvídatelné, že jsem o něm ani neuvažoval. Jenže je to vůbec rozuzlení? Nezbývá než doufat, že v Labyrintu: Level 2 totální nasazení přibydou i nějaké divoženky, protože tohle bludiště bylo nezdravě maskulinní. ()

JJ.Gibson

Nakonec asi za dvě, labyrint vypadal sice úžasně, ale byl takový nevyužitý, závoj alá Hunger Games se mi moc nelíbil! Hlavně proto, že nemám Hunger Games rád. Ale cením si zajímavého nápadu. Kdyby to byla vysokooktanová řežba ve stylu Běžícího muže asi bychom si to všichni užili mnohem více... ()

MikO_NR_1909

Detinské zasadenie sa do neznámej väznice teenegerských rozmerov Orwellovských smerníc je rovnako podlé ako spracovávanie výsekov z novodobého fantasy bestselleru. Reakcie a spôsob tvorby jednotlivej charakterovej špecifikácie vzhľadom k jednote kolektívu - slabý, rovnako ako emočná nerozhodnosť, ktorej jednoduché klišoidné konania výsledne napomáhajú. Má to však celkom vzrušujúce lokalizovanie, taká nejaká sesterská štruktúra seriálu Lost, ktorý sa však aspoň tváril, že svoje tromfy vyloží v neočakávaný čas. Labyrint by mohol fungovať v rámci 40 minútových série sequelov pre spomínanú sortu puberťákov, ktorým jednotlivé doslovné motívy vravia niečo viac, ako mne. A ktorým digitálne oddialenie neohrozeného hrdinu v poslednej fáze tiahne cieľom očami elixíru, zatiaľ čo monštrum tne (ako vždy), zásadným pochybením. Všetky tie abstraktné dynamické súvislosti vznikali pre zámer scenáristov, nie pre vzrušujúce pôžitky boja o existenciu. Tri s odretými ušami a ignorovaním hrozného záveru. ()

GodComplex

Koncept dobry, ale jednak je to cele strasne teenage, plne spatne hrajicich vrstevniku, a druhak podobne tema potrebuje mnohem vic prostoru na vystaveni sveta, atmosfery atd. tohle skonci driv, nez to zacne. 4/10 ()

erased

Čeho je moc, toho je příliš, a proto už bude před další instantní harrypotterovskou teen ságou v prášku potřeba důkladného mentálního klystýru - množství těchto rychlokvašků už dávno přesáhlo stravitelnou hranici. Co je však nejhorší, právě tato sága o vyvoleném náctiletém, jehož osudem je tváří v tvář traumatické minulosti za pomocí svého výjimečného nadání v (*doplňte dle oblíbené série*) zachránit svět, mě doposud bavila s přehledem nejvíc. Stejně jako jiné podobné příběhy na pokračování sice naprosto postrádá logiku a uvěřitelnost, je k prasknutí plný všech myslitelných klišé, a i jeho premisa je ztělesněním donebevolající blbosti, ale ze všech takových filmových adaptací je natočený rozhodně nejlíp, a to tak, že prakticky po celý film přichází s něčím novým a téměř nedá vydechnout. Navíc to má mechanické Odulieny a hodně běhání, takže proč ne? Proč ne? Protože čeho je moc, toho je příliš. ()

zipper111

Jako nechápu to, nechápu proč se postavy chovali tak jak se chovali, proč dělali to co dělali, proč nedělali to, co napadne každýho (zdrhnout horem, stromů na to měli dost), proč jsem se na to sakra koukal? Protože začátek je fajn, působí tajemně a hlavní hrdina nevypadá jako hlavní hrdina... a pak se to posere, film začne mít poselství a všechno jde do kopru. Je to asi něco jako když koukáte na geniální první sérii Lost a pak na ty další, najednou to všechno začne ubírat jiný směr a začne to stát za prd. Lepší 2*. ()

kaylin

Vzhledem k tomu, co se k nám v poslední době z Hollywoodu dostává, alespoň tedy v cílení fantastiky pro teenagery, je tohle ještě pořád povedené. To téma je hodně dobré, trochu nezvládnuté, protože je zde jednoznačně prostor pro něco drsnějšího, co by sedělo více. Ten závěr je trochu nejistý a určitě bude třeba vidět i pokračování, ale i tak mám z prvního filmu dobrý pocit. ()

ABLABLABLA

Na tento snímek jsem se velmi těšila. Za prvé v hlavní roli je Dylan "och" O'Brien, za druhé téma mysteriózních možných budoucích vizí našeho světa je pro mě velmi přitažlivé. No ale nakonec to nebyla žádná sláva. Sice jsem se ani chvíli nenudila, furt se tam něco dělo... ale čím víc se to chýlilo ke konci, tím víc jsem očekávala odhalování pravdy a vysvětlení daných skutečností. Jenže ono furt nic. Pak tam teda pustili nějaké video.. o super.. to teda vůbec nepomohlo. Jednoduše tam chybí celé to pochopení, nějaké vyústění, odpověď na otázku "proč tam byli zavření" /ne videu nevěřím/. Film jsem si užívala, bavilo mě to, Dylan byl bombózní, ale kde je sakra ta pointa? P. S. Ta exit cedulka byla vskutku vtipná. ()

Makky

Element neznámeho a neustále otázniky a nezodpovedané otázky sú na tomto filme najlepšie. Knižná predloha má evidentne ďalšie pokračovania, čo je fajn. Po všetkých stránkach ide o priemerný teen-postapo-akčňák, ktorý neurazí a rýchlo ubehne. ()

slunicko2

Pěkný film pro toho, kdo se neptá, nepřemýšlí a jen se kouká. 1) Film je třeba sledovat bez jakékoli předběžné znalosti děje, prostředí, či, nedej Bože, dokonce hodnocení samozvaných i opravdových kritiků, kteří se rojí na ČSFD jako vosy kolem koláče. Jakmile totiž pochopíte, o co vlastně ve filmu jde, přestane být zajímavý. Naštěstí se mi v souladu se záměry tvůrců dostalo tohoto prozření až na samém konci snímku. 2) Ne, že by první pointa byla tak šokující. Naplnila se prostě jedna z očekávaných možností. Ale nesporně bylo zajímavé pátrat po tom, o co tu jde. 3) Film se pyšní ještě druhou pointou, která je sice překvapující, ale v kombinaci s první pointou nepříliš věrohodná. Zde jasně tvůrci dali přednost efektnímu závěru před uvěřitelností a zdravým úsudkem. Navíc si pěkně otevřeli cestu k dalšímu pokračování. 4) Hejno mladých povětšině pěkných kluků mě potěšilo a je důvodem hvězdičky navíc. 24letý Thomas Brodie-Sangster (zástupce náčelníka Newt) sice neměl moc co hrát, ale i to málo zvládl jako obvykle na výbornou. 5) So let's move forward. It's time now to begin Phase Two. ()

Philcze

Pokud by všechny filmy podle YA novel vypadali takto, tak by ten žánr možná měl v budoucnu i co nabídnout. Teenage verze Kostky s nečekaně sympatickými postavami a překvapivou nekompromisností jejich osudů. Žádné čtyři hvězdy z lítosti a s přihlédnutím k odpadním zástupcům žánru, Maze Runner je všestranně poctivý mládežnický thriller. První noční scéna z labyrintu je dokonce famózní. 80% ()

Rakosnicek77

První z celkově třech dílů románové adaptace knižního sci-fi hitu, je podle mého názoru opravdu velmi vydařený. Labyrint: Útěk je adaptací stejnojmené knihy Jamese Dashnera a povedla se tak, že jsem hned po jejím shlédnutí pokukoval v knihkupectví po knižním druhém díle, protože čekat na jeho natočení, by se mohlo i celkem protáhnout. Závěrečná pointa sice druhému dílu připravuje celkem viditelně půdu, kdy ale k jeho natočení reálně dojde, je opravdu ve hvězdách. Rozhodně si ale při sledování prvního dílu příjdou na své i miovníci všech odrůd sci-fi žánru. ()

..Lucas..

Přesně typ filmu, na který se rád podívám, akce a nějaká záhada. Dylan je v hlavní roli hodně fajn a na pokračování se vyloženě těším. ()

MATADOR

Bavil jsem se a to nejsem teenager. Přirovnání k Hunger Games je vlastně na místě - mladí bojující o život, nervydrásající scény a momenty od kterých nemůžete prakticky nic čekat. Zamrzí jen zbytečné rozepře mezi přeživšími, bez nich bych byl v sedmém nebi. Ačkoliv jsem od toho nic nečekal, jsem překvapen, i když je příběh jeden velký otazník ... a to je asi to, co se mi na tom líbí! ()

stration

Opět něco pro "mladé". Nápad stoprocentní - neznámo, bludiště, potvory... Zpracování celkem ujde, jenom v bitkách a soubojích jsem se ztrácel a působily poněkud chaoticky. Herecké výkony slouží filmu a nijak nevybočují ani na jednu stranu. První půl hodina je ale nesrovnatelně lepší, než ta druhá. Parádní atmosféra a postupné odhalování všech zapeklitostí labyrintu. Mohlo by jich být sice trochu víc a celý challenge mohl být poněkud propracovanější, ale dejme tomu. Ve druhé půli se tajemno smrskne pouze na závěrečné odhalení a zbytek obstarávají pouze souboje a zběsilý útěk. Závěr je celkem obstojný a určitě navnadí na pokračování. Celkově vzato je to sice jenom lehký nadprůměr, ale ten nápad fakt stojí za to. Celkem jsem zvědavý, co bude dál. ()

salalala

Do tří čtvrtin velmi dobrá young adults záležitost. Má solidní atmosféru, která nemá daleko k hororu a Ball také skvěle pracuje s napětím a náznaky. Rozehrává hodně zajímavý příběh a samotný labyrint vypadá opravdu dost tajemně a přiznám se, že mě překvapivě zajímalo, jakým směrem se to bude vyvíjet. Zápletka je zkrátka hodně slušná a myšlenka jakéhosi labyrintu, z něhož není úniku a komunity lidí, kteří se snaží dostat ven, je atraktivní a dobře vymyšlená. Od chvíle, kdy se ovšem odhalí identita tzv. rmutů, všechno tak nějak opadne, část tajemna je pryč a najednou se z filmu stává tuctová záležitost. Triky ani akce, která se po většinu času odehrává ve tmě a není dobře sestříhaná, nejsou moc povedené, takže spíše ruší a rozptylují pozornost. Na druhou stranu herecké výkony vesměs neznámých tváří jsou velice obstojné a nikdo není nijak protivný, což považuji za velké plus. Hodnocení ale sráží úplný závěr, který nenabízí moc odpovědí ani uspokojivých vysvětlení a navíc navršuje další nejasnosti a nelogičnosti a působí poměrně rozpačitě. Velice zvláštní je závěrečný cliffhanger, který je jak vystrčený prostředník divákovi, že vlastně sleduje něco, co není nikterak uzavřené. Našlápnuto to mělo dobře, ale nakonec si to slušnou úroveň neudrželo. 60% ()

Falconica

Tak jo, varuju předem, že tenhle komentář bude pochodující spoiler. V první řadě musím zmínit, že mne mile překvapila kvalita filmu na to, že v něm žádná z postav nedovršila 18 let. Ale pořád je to tak trochu teenage film, s tím je nutno se smířit. Že to má spoustu kvalit, to je jasný, jedno ale nedokážu pochopit. Proč pro všechny bohy museli použít pro film takovýhle úrovně zase scénář, který já pracovně nazývám Fanatický kazatel? Tak se na to podívejme. Máme tu Limitovaný prostor a Základní zlo na okraji Limitovaného prostoru. V Limitovaném prostoru se nachází Velká skupina lidí, mezi kterými je i Velký hrdina, jeho Blízká osoba a také je tu Fanatický kazatel, který Velkého hrdinu prostě nesnáší. Fanatický kazatel se velmi bojí Základního zla, které je na okraji Limitovaného prostoru a je ochoten udělat cokoliv, aby Velkému hrdinovi zabránil na okraj jít. Jenže Velký hrdina je přesvědčen, že jediný způsob přežití je překročit okraj Limitovaného prostoru a se Základním zlem se utkat. Fanatický kazatel kolem sebe shromáždí velkou část Velké skupiny lidí, přesto se přes něj Velký hrdina i jeho Blízká osoba dostane až na počátek cesty k okraji Limitovaného prostoru. Nastává situace Volby. Velký hrdina vyzývá Velkou skupinu lidí, aby se přidala k němu a věřila mu. Fanatický kazatel ho tvrdě fakuje. K Velkému hrdinovi se přesto několik lidí přidá a odcházejí po Cestě. Teď je to takové Společenstvo prstenu, kde podle složení skupiny prostě předem rovnou víte, kdo umře a kdo přežije. Vždycky je tam někdo Pohybově omezený, zpravidla důchodce či tlouštík. Dále alespoň jedna Dáma v nesnázích a jeden Zraněný. Samozřejmě i někdo černý a žlutý, protože Velký hrdina musí mít nedotčenou čest. Ten Pohybově omezený vydrží překvapivě dlouho, ale nakonec zemře, Zraněný se ještě překvapivěji zachrání, Dáma v nesnázích pochopitelně také, atd...Všichni, kdo zůstali s Fanatickým kazatelem jsou ale odsouzení k smrti, protože ve chvíli, kdy Velký hrdina odváděl svou skupinu, už Základní zlo začalo porušovat hranici Limitovaného prostoru a nakonec se dostalo k Velké skupině lidí a všechny zbylé zabilo včetně Fanatického kazatele. TAK...právě jsem převyprávěla spousty filmů, leckdo vzpomene na Mlhu (která všechna čest dokázala nakonec stejně překvapit), Dobrodružství Poseidonu, Když se čas naplnil a spoustu podobných převážně katastrofických filmů. Ano. Převážně katastrofických...tak proč je to sakra v Maze Runner???:-DD ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu