Reklama

Reklama

Syn zmaru

Trailer 1

Když devatenáctiletý JR skončí na čas za mřížemi, stane se chráněncem Brendana Lynche - australského veřejného nepřítele číslo jedna. Po odvážném útěku z vězení a výnosné loupeži zlata se ale hranice mezi přítelem a nepřítelem pomalu stírá. Devatenáctiletý JR, který byl za menší zločin odsouzen na šest měsíců do vězení, se rychle seznamuje s drsnou realitou života za mřížemi. V zájmu vlastního přežití si tu neprodleně musí najít spojence. Záhy se ocitá pod dohledem nejznámějšího australského zločince Brendana Lynche. Tohle spojenectví však není zadarmo. Lynch a jeho banda mají se svým mladým chráněncem velké plány. Po propuštění musí JR ostatním pomoci s útěkem z vězení a zajistit, že bude Lynch na svobodě v bezpečí. Za odměnu se pak může připojit k jejich skupině, která se připravuje na velkou loupež zlata, jež jim má vynést miliony. Nic však nevyjde podle plánu a začíná smrtící hra na kočku a myš. JR je svému bývalému učiteli najednou na překážku a neví, komu může věřit. (HBO Europe)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (178)

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Film balancuje mezi standardem s nadstandardem. Ta hranice je ale tenká a neuvěřitelně subjektivní. Třeba australská angličtina. Nebo vůbec australský styl je něco co působí tak svěže a "jinak" (pokud je někdo háklivý na US šablony a cenzory, ví o čem mluvím). Další je přítomnost McGregora. Jeho vousatý vzhled mi hned připomněl jeho cestování po světě na motorce. Když jsem ve scéně "nákup zbraní" slyšel známý, cca 20 let starý, rave mix bylo to jak balzám (no vzpomínky, no)... Akce není okatě přestřelená. Vedlejší postavy sympatické (Alicia Víkendem, Matt Nable, atd). To vše jsou ale jen ty drobné subjektivní plusy. Z jiného soudku je dějová nevyváženost. Je to jak na houpačce. Střídavě se děj vleče (vybavuje se mi spousta zbytečných záběrů a scén co nemají na děj žádný vliv) nebo letí dopředu bez vydechnutí (útěk z vězení, loupež zlata). Díky tomu jakmile film skončí, v paměti zůstanou jen útržky. Také mi nějak nesedl Brenton Thwaites. Slaďoučký... až moc. A chováním nijak extra sympatický. No a teď si z toho vyberte ;). ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Je to dostatečně tvrdé, vcelku nadprůměrné, příjemně se na to dívá a je s tím zábava i opakovaně. Ne, nebojte se, popis svého přirození si schovávám až do komentáře k novým Hangrygejs, zde se výhradně věnuji dílu samotnému, které jsem si pracovně překřtil na Romeo, Julie a Eman MekŘehoř. Nebýt těch vcelku krutých kástingových minel a jedné scénáristické štěrbiny, vyhonil bych to i výš. Hlavní hrdina to sice herecky slušně zvládá, avšak nechápu, proč někdo, kdo má být vcelku ostříleným kriminálníkem, vypadá jako občerstvení pro pedofily, které jakoby právě vypadlo z reklamy na dětský zásyp na opruzeniny. Také mi nebylo dost jasné, jaký zločin že to vlastně spáchal, když vyfasoval neobvyklou sazbu šest měsíců v base s nejhnusnějšími vrahy s trojnásobným doživotím. Asi při vylupování mléčného baru se stříkací pistolí šlápl nějaké paničce na čivavu, přičemž jí způsobil těžké ublížení na zdraví s doživotními následky. Holt ale nějak ten náš Sanavagan toho Sanavabiče Emana potkat musel. Ten to jako obvykle herecky nezvládá vůbec a navíc ve mně takové vyteplené kopyto v roli nejkrutopřísnějšího a ultradrsného australského mukla nechtěně místy vyvolávalo samovolné dušení se průduškovým hlenem. Mnohem věrohodněji by zde určitě působilo obsazení Žorže Majkla, Eltna Džona nebo Šer. Po vzoru místních erudovaných kritiků hodlám být nyní pregnantně objektivní, doufám, že z toho po pár měsících neporodím nedonošenou pětikilovou demagogii, a cítím tedy nutkavou potřebu uvést, že mé hodnocení v tomto případě leží přesně v uzavřeném intervalu <58,235;69,251>. Jako by to někoho včetně mě samotného, kurva, zajímalo. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Australané za rok 2014 váleli a i tahle akční žánrovka se dá pokládat za velký úspěch. Pěkně vymyšlené, chytlavé, zábavné se sympatickými herci, fajn akcí s parádním závěrečným zvratem a to vše podtržené solidním tempem. Za mě tedy velké nadšení a to jsem dokonce váhal, zda si film pustit. Díky Flipnicovi za tip. ()

Motinski 

všechny recenze uživatele

Syn zmaru chce pôsobiť ako silná dráma o postavách, pocitoch, motiváciach, no chýba údernosť a múdrejší scenár. Spracovanie je svojské, ale čakal som niečo drsnejšie a menej klišoidné. Veľa krát som mal pocit Dejavu ajkeď presne neviem kde, ale určite som niečo podobné už videl. Ako taký vzťah k postávam som si ale vybudovať vedel a vlastne som nemal problém film dopozerať. Nečakajte ale niečo výnimočné. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Drsný vězeňský úvod, kdy se nejde ve sprše pro mýdlo daleko, je na Zezbraněsynovi de facto to nejlepší, pak už jen následuje odfláknutý heist motiv a oplétačky s ruskojazyčnou mafií, která je (a to už je průhledné jak půllitr s vodkou) opět krajně lstivá a proradná. Prapor trochu drží netypicky obsazený šimpanz s kouzelným přízvukem, to parťák z tlupy bonobo je stejně otřesný jako v Maleficent. Jeho romantická linie zloděje a štětky přináší jen samoúčelnost a otravnost, vždyť i kamarádské pouto mezi těmi starými kriminálníky bylo přesvědčivější. Závěr s lodí, prádelnou a fotkou už jen utvrdí v přesvědčení, že se nehrály šachy, nýbrž jen dáma a to ještě s chybějícími kameny.. ()

Galerie (140)

Zajímavosti (5)

  • Názov filmu zaznie vo filme iba raz, v 96. minúte. (figis20)
  • Ve filmu zazní píseň „Enter One“ od Sol Seppy. (Duoscop)

Reklama

Reklama