Paranormal Activity: Prokletí

• USA Paranormal Activity: The Marked Ones (více)

Jesse (Andrew Jacobs) právě dostudoval střední školu a ocitl se na prahu typické prázdninové nudy. Během zoufalého hledání jakéhokoliv rozptýlení uslyší z větrací šachty podivný hluk z bytu o patro níž. S kamarádem „pošlou na průzkum" zapnutou videokameru, která zaznamená bizarní rituál. Z bizarního se stane děsivé, když obyvatelka onoho bytu náhle zemře a vzhledem k přítomnosti policistů na místě činu rozhodně ne přirozenou cestou. Zvědavost u kluků zvítězí nad pudem sebezáchovy a policejním páskám navzdory se rozhodnou sousedčin byt prohlédnout. Jako suvenýr si Jesse z expedice odnese podivné kousnutí, po kterém už jeho život nikdy nebude stejný jako předtím. Stejně jako životy těch, kteří se mu budou snažit pomoci. Podle režiséra Christophera Landona, který má na svědomí scénáře předchozích tří dílů, je toto volné pokračování jakýmsi bratrancem slavné hororové série. Do té doby fádní a nezajímavý osud hlavního hrdiny se vinou jeho zvědavosti nečekaně protne s tragickou historií postav předchozích dílů. Od tohoto protnutí vše půjde už jenom z kopce a na divácích bude, aby prudký nával filmového děsu přežili až do konce. (Cinemart)

bruceman7

Oproti přecházejícím filmům změna - už se tolik nemotáme po uzavřených prostorách, respektive po jednom baráku, a dokonce už ani ty houpající se lustry a pánve nejsou to, co bejvaly. Nicméně výsledný dojem to nijak zvlášť nevylepšilo. Oceňuju zajímavé napojení na předchozí díly a postavy. 6/10 ()

Han22

Asi nejsnesitelnější díl. Pětka se odehrává někde v mexickém ghettu, dvojice hrdinů chlastá, hulí, balí holky a rve se. Vše natáčí na ruční kameru, takže odpadají nekonečné scény rodinné nudy a dlouhé záběry z TV kamer. A v dabingu se utrhli ze řetězu, takže asi tisíckrát zazní kurva. Takže celkem klasický found footage horor. Nicméně hororového se zde nic moc nestane, finále je opět naprosto nepochopitelné a jako obvykle nakonec všichni zařvou. Takže víc jak 1* to opět nebude. ()

MareT.

Tak kravinu roku jsme si odbyli hned v lednu, takze ted uz prijdou snad jen ty dobre horory. Ach Orene, ceho ses to dopustil. Film upustil od tradicniho vypraveni uplne (zadne cctv kamery, spici loznice) a nejvice je podobny ctvrtemu dilu, kde hlavni pubertacka nepatri do pribehu (jako tady Jessie) a prichomejtne se k nestesti nahodou. Tady se nam tvurci snazi ukazat, ze sila Zla ma pevnejsi zazemi, nez se puvodne zdalo. A tak sledujeme prvni asi pul hodinu dva kamarady, kteri asi poprve v zivote drzi kameru v ruce a delaji prkotiny a film zacina jako naramna "komedie". Pak prituhne, Jessie si mysli, ze ma superschopnosti a je to k popukani, rve na prodavace v obchode, je zly na kamarady a babicku a ve finale se rve, utika a rve, zaverecny twist (!) a konec. A k cemu to vse? Tvurci si fikane rozvazali ruce tim, ze udelali spin off, tudiz maji vymluvu natocit to same, ale jinak a jinde. Jestli mi nekdy prisli PA desive, tak hlavne proto, ze se cele odehravaji doma (takove mini "home invasion") a tudiz tisnivy pocit, ze nejste prakticky nikde v bezpeci, je hlavni teziste celeho napadu. Bohuzel to nijak nefunguje v zadnem smeru, vypada to vse jako pokus udelat neco "strasidelneho", ktery nehorazne nevysel. Ztrata casu a penez, protoze tohle se vyrovna variacim na PA od Asylumu. ()

Norino12

Neviem či som bol na paródii, komédii alebo... horor to však nebol ani zďaleka. Dokopy asi jedna scéna kde som zmenil polohu pozerania filmu v kine a niekoľko scén kde som sa zasmial. Jeden bod za humor a za herečku, ktorá preletela strechou.. tú by som rád zachránil :D keby šlo o komédiu pokojne dám hviezdičky aj tri. Takto však nemôžem, bohužiaľ. ()

Speedy01

Svůj účel splňuje. Pokud člověk nežije ve vakuu a alespoň některý z této série už viděl, tak ví co má očekávat. Celkem jsem se párkrát lekl, dobrá atmosféra, dobré umístění příběhu. Na druhou stranu asi nebudu mít už nikdy potřebu si znova pouštět. Na jedno sjetí dobré, 3,5 z 5. ()

Krabak odpad!

Proč tuhle sra-serii pořád rozšiřují? To jim to ještě pořád někdo kupuje? To jim na to pořád ještě někdo chodí? BTW tohle už nemá společného s původní myšlenkou vůbec nic. A jak tak koukám, má být další PA xy? To se bude hodnotit jak, když se tu nedá jít s hodnocením do mínusu. Už i ta kamera stojí tak za hovno, že se z toho dělá člověku blbě. --->5% ()

mclenin

Nová, v poradí už piata časť rozrastajúcej sa série paranormálnych aktivít vybočuje z radu nielen svojím podtitulom ale aj spôsobom prerozprávania príbehu. Oproti predchádzajúcim, už stereotypným a predvídateľným dielom sa prevažne statická kamera rozpohybovala, opustila stiesnené priestory rodinných domov a vyšla i do ulíc. Hoci v súčasnosti veľmi populárne found - footage nájdeme v každom druhom horore, originalite franšízy PA to neuškodí, keďže je s ňou imanentne spätá od začiatku. The marked ones nie je až tak veľký "prúser" ako by sa mohlo zdať, latku nastavenú prvou časťou drží na priemernej úrovni a podľa môjho názoru ide o jednu z vydarenejších častí, aj keď napätie ako také ustupuje príbehu, ktorého cieľom je vybudovať hlbšiu mytológiu. Z toho potom pramení aj negatívum - kvantita na úkor kvality, pričom je jasné, že pokiaľ bude séria produkovať peniažky, bude sa nekontrolovateľne naťahovať prakticky donekonečna. ()

jurasino

Tak tady si myslím že není o čem diskutovat. Tohle je nejstrašnější díl série Paranormal activity. Po delší době jsem se zase docela bál u filmu a to je už co říct. Sice nám tento díl nic nepřidal do příběhu ale za to pobavil a splnil očekávání. Jsem zvědav co nám nabídne další pokračování. ()

Prochy38

Tak zklamaný opravdu nejsem. Za ty roky šla kvalita rapidně dolů... Přesto šlo zase o trochu jiný, přesto v podstatě stejný díl. Jde o to samé, v každém filmu se dostaneme kousek dál, ale jen o malý. Hlavní představitelé jsou výborní. S tou ruční kamerou je jen tenká hranice mezi nemožným a ještě tak nějak reálným... Jo, líbilo. Zase trochu jiné, ale pořád obstojné. ()

Harapes

Ale jo,i když jsou dva hlavní hrdinové strašní trapáci,tak jak vstoupí do filmu démon,tak to má spád.Nečeká se na akci buhvíjak dlouho a něco se děje.Jak se série bude dál vyvíjet...???? ()

mosnak odpad!

Je smutné sledovat další kravinu, která je něco jako Kronika, V.H.S. a předchozí dily Paranormal :-( ma to nahánět hrůzu ovšem misto toho sledujeme dva chlapce z mexikanskeho prostředí jak řeší čarodějnictví a následné prokletí jednoho z nich. Nuuuuudaaaaa.... ()

Lovely.Bones

Svěží nový přístup není vždy to nejlepší... Ale v případě série Paranormal Activity to mohlo jedině pomoct a to také udělalo :-) ()

ProgLaney

To už nemá s Paranormal Activity - tedy s jeho původní myšlenkou - vůbec nic společnýho. Atmosféra nula, lekačky totální naředěný klišé. ()

Flopik

Tak sklamanie.Po trailery som sa fakt tešil a nevedel som sa dočkať no vôbec to nestálo zato.Skoro celý film sa nič nedialo a keď aj hej tak z toho nič nebolo.Herci dosť nesympatický . Neviem ostatné PA , mi prídu osobne zábavnejšie a strašidelnejšie.Proste nič moc a to som sa fakt tešil.Začiatok dlhý v jadre sa v podstate nič nedialo a Koniec za ten asi tie 3 hviezdy.Strašne srandovný v niektorých pasážach . Menej než priemer 3* a 50%. ()

Antaeus

Ako by som to len.. No hrozná blbosť. Chlapci sa snažia, toť pravda, lenže skoro 40 minút na absolútne nič nedeje. A tým myslím ABSOLÚTNE nič. Sledujeme nejaké zábery, to ako zasa áno. Z promócii. Z následnej oslavy. Z odpalu petardy. Z toho, ako si mladý hispánec "kopne" frťana so svojou babkou. A tak podobne.. Potom asi minútový záber na nejakú tehotnú nahotinku spomedzi mreže vetráku a máme na ďalších 10 minút o dokument z prostredia hispánskej komunity opäť postarané. A končí to chaotickým bu-bu-bu. No potešpánboch.. ()

BlackHood

LoL tady zaznělo slovo kurva minimálně 300x . Tento díl je určitě lepší než 1 a 2, ale na trojku nemá. Aspoň se The Marked Ones neodehrává celou dobu v jednom domě. ()