Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

Davson

Celkem solidní řezničina, ale od filmu, který má na IMDb 8,1/10 (v době psaní tohoto komentu) jsem očekával nějakou přidanou hodnotu. Místo toho "jen" slušný žánr, který moc nepřekvapí, kromě toho, že se většinu stopáže odehrává v tanku. Jinak variace na klasické téma - iniciační proměna vyjukaného mladého bažanta v tvrdého hocha pod dohledem drsného seržanta, natočena samozřejmě dle současné módy patřičně špinavě a syrově se spoustou bláta, mrtvol, hořících lidí a ustřelených částí těl, která se však nevyhne mnohým klišé (nechybí klavír!) a laciným emocím. V kině jsem se zabavil, ale do roka a do dne na to zapomenu. ()

filmsim

Povedená válečná výprava, která místo nonstop válečné řežby pěkně vykresluje jednotlivé postavy a válku jako takovou. Výprava je opravdu exceletní, krásně špinavá a realistická. Postavy se přmo rochní v bahně a krvi. Když už přijde na řadu válečná akce, tak je napínavá a triky nejsou vůbec zřetelné, tudíž máte pocit jako by ste doopravdy sledovali válečnou vřavu. Hlavním problémem je banálnost příběhu a postavy. Z upoutávek mě zaujala hlavně postava Brada Pitta, ale ikdyž skoro nesleze z plátna, nepředvede nic zapamatováníhodného, pouze svou hereckou rutinu. Ani postava Logana Lermana není ničím vyjímečná, ale aspoň zde tento mladý talentovaný herec předvedl čeho je schopný. Naopak mě překvapil Shia LaBeouf, který je zde naprosto brilantní a svým výkonem nejvíce vyčnívá nad ostatními. I přes tyto neduhy film rychle odsýpá a subjektivně mi utekl mnohem rychleji než bych u přes dvě hodiny dlouhého fláku očekával. 7.5/10 ()

JJ.Gibson

Objektivně za čtyři, subjektivně za 4,45! Fury se mi líbil, těšil jsem se na něj a kupodivu, i když některé herce tankové posádky (LaBeouf, Bernthal) moc nemusím, tak mi nevadily a zhostili se svých rolí poměrně zdatně. Těšil jsem se hlavně na Pitta a jeho rozhodovací schopnosti v bitvách a toho se mi dostalo! Ona vůbec bitva třech amerických Shermenů proti německému tanku Tiger byla dechberoucí! Fury na rozdíl od Zachraňte Vojína Ryana, není tak milým snímkem, zatímco v Ryanovi se umírá spíše na dálku, zde se umírá přímo v bitevní vřavě děj se co děj, kamarádi nekamarádi! To na tomto snímku chválím. Je pravda, že ani Fury se nedokáže zbavit amerického "nechutně arogantního" pozlátka, ale je to amerických film, takže se to bude muset nechat skousnout. Trochu zvláštní mi přišel filtr, jakým filmaři použili na střely němců a američanů, občas jsem si připadal jako v přestřelce ze Starwars s těmi zelenými a červenými dráhami střel. No budiž. Moc jsem si přál, dát Furymu plný počet, ale přeci jen k dokonalosti tomu ještě něco malinko scházelo. Ale i tak, solidní zážitek jsem si odnesl! ()

MikO_NR_1909

Strašne predvídateľná a nenormálne nevyrovnaná vojnová freska. Američania sa nie a nie vyrovnať s históriou i nevyhnutnosťou patetickosti fragmentov, čoho následky dopadajú na celý kooperatívny celok. Ťažko sa zahmlievajú elementárne nezmyselnosti, vojnový žáner sa podľa kvality meria proste iným pravítkom hodnotení, než ostatné, menej vážne i závažné žánre či izmy. Brad Pitt mi pripomína Humphreyho Bogarta v Sahare (1943) : charizmatický, avšak scenárom (pre svoje zrejme oddané vlastenectvo) v tomto prípade akokeby otupený ako nikdy inokedy. Jeho pevná ruka, ako i ďalších vojínov zmetie váhavé nezrovnalosti v náročných misiách, vrhne dôležitosť na morálku i disciplínu, predčítavania či improvizácie preslovov zase zvrátia predom prehrané bitvy, eticko-morálna zodpovednosť vraví stoj čo stoj, i premeny zloduchov a nováčkov do jednej partie (hoc oneskorene) si musia nájsť svoje miesto atď. Variácie zvratov (Nemka, príchod spievajúceho práporu SS...), škatulkovanie, epickosť či Star Wars prestrelky, o tom všetkom je Fury. V disproporciách takej Čaty som sa aspoň necítil trápne, ako tu. Vôbec ma teda neprekvapila prítomnosť všetkých piatich hlavných hrdinov v poslednej štvrtine filmu (ostatní spojenci také šťastie pochopiteľne nemali :)), ba dokonca šlo o jednu z mnoha nevierohodných tvorcovských zásahov. Skrátka konvenčná jednohubka, jasná hitovka v kinách. ()

UncleG

V muničních skladech už došly normální náboje, takže Němčouři střílejí výhradně zelenýma trasírkama, zatímco Američani střílejí červenýma. Každá bitva či přestřelka tak vypadá jak lejzrový blikanice ze Star Wars. V momentech, kdy zrovna nelítají lejzry, exceluje přehlídka snad všech válečně-filmových klišé, na které si kdy kdo vzpomněl. Velkofilm nám vrcholí momentem, který zcela popírá dosud tak upachtěně omílanou psychologii antihrdinské tankové posádky: totiž, že důležité je přežít, a všechno ostatní máme na salámu. V extatickém momentu, v němž se posádka nefunkčního tanku rozhodne hrdinně zemřít, vystřílí celý Německo a ještě pro jistotu půlku Rakouska. Podřadní Němčouři, degradoavní na ubohou karikaturu zlých "Nácků" nabíhají pod hlaveň kulometu jak banda zdivočelých skautů. Aby byli koseni americkým nadčlověkem stejně jako jsou koseni podřadní Američani vojínem Zollerem ve filmu "Stolz der Nation" ()

zipper111

Všechno co je ve Fury jsme už někde viděli, první scéna s Pittem mi hned připomněla jeho roli v Basterdech, ale pak se to srovnalo a já mu začal jeho postavu věřit, i když se někomu může zdát že jeho chování je trochu přehnané. Možná je, ale není to na škodu. Konec filmu je naprosto jasně danej a uhádnout ho můžete hned po scéné, kdy mladej Norman přijde na scénu. Některé pasáže jsou opravdu kulervoucí, zejména boj s Tigrem, hutnost války ukazují pozitivní a příjemné scény, které se jako mávnutím proutku přemění na brutální masakr a ruce i nohy začnou letát vzduchem. Jedna z posledních scén filmu s jedním z esesáků filmu trochu podkopla nohy, bylo to laciné a rozhodně nepatřičné, stejně tak jako neustálé citování z bible, kdy každej z bandy zná všechny verše nazpamět... to určitě. Celkově je to fajn vojenskej film, který sice příběhově táhne asi jako Saving Private Ryan, ale akce a komorní scény z tanku ho vytahují docela vysoko. 4* ()

numi

Fuck the story, rock the tank! Nejsyrovější a nejvěrnější vyobrazení druhé světové, co má filmová paměť pamatuje. PS: Best job I've ever had! ()

erased

Stokrát vyřčené mi nezbývá než trochu zklamaně kvitovat. Držet se Ayer jednoho konceptu a zběsile jej neměnit v každém jednotlivém aktu, mohl být Fury výjimečný, každý z těchto aktů má totiž něco do sebe. Mně sedlo především vše, co se odehrálo v prvních dvou třetinách, ať už zrovna šlo o správňácké zacvičování zelenáče, military akci s desítkytunovými monstry, nebo (a to především) zobrazení zhovadilosti a špíny války při socializaci s podrobeným národem a průjezdech zablácenými kovovými hřbitovy. Ani ta závěrečná přepálená akce mi nevadila, na to byla až příliš zábavná, a stejně jako celý film perfektně natočená, jenže především po tom lahodně cynickém, a přitom nejednou i dojímavém úvodu je to jako přesedlání z koně do eM čtyřky a celkový dojem takový šok prostě chtě nechtě lehce kazí. Nicméně díky brilantní filmařině každé ze zmíněných epizod spolu s vynikajícím castingem nakonec přece jen převažuje nadšení. Ostatně, první polovina je dost možná tím nejlepším, co se v ryze válečném žánru kdy objevilo. ()

fragre

Vypadalo to zprvu na zajímavý válečný film, který však, jak se blížil k závěru, začal připomínat remake některého z dílů seriálu Čtyři z tanku a pes říznutý Vojínem Ryanem. Závěrečná bitva mi připomněla jeden z příběhů knihy Hrdinové bojující Koreje (Praha, Naše vojsko, 1952), kde osádka pohybu neschopného severokorejskeho tanku chrabře čelí periodickým útokům amerických imperialistů a lisynmanovských zrádců, takže tank je nakonec, samozřejmě po hrdinné smrti osádky, obklopen širokým pásem nepřátelských mrtvol. --- Kdyby tam přidali nějakého toho Šarika, uvažoval bych o hvězdě navíc. ()

Alementina

Objektivne 4*, subjektivne 5*, protože Wysch :) A musim rict, ze Brad Pitt proste neni muj typ, nelibi se mi jeho oblicej s tim smesne malym prasecim nosikem... ale kdyz se vysvlece, to je opravdu radost pohledet a clovek mu ten oblicej odpusti. Sice dejove clovek i bez traileru dokaze odhadnout, jak se dej bude vyvijet, tak je to prijemna podivana a ve stylu Ayera, ktery se s tim opravdu nepare, kluci toho nepotrebuji zas mnoho nakecat, takze se to obejde bez prilisneho hrdinskeho patosu. Amen. ()

Tirion

Ayerův film je takové Call of Duty v tanku. Bez většího příběhu, s plochými postavami bez hlubšího vývoje, s velmi dobrými hereckými výkony, se super bojovými scénami, spoustou klišé a s mnoha nelogičnostmi. A taky, stejně jako CoD, nestíhá nudit. Prostě je to přesně takový válečný nášup, který divák chce a od takového filmu očekává. Váhal jsem mezi 3* a 4*, ale kvůli nulovému přínosu světovému míru a kinematografii, to budou jenom tři. Jo a Brad Pitt dokazuje, že je neskutečně dobrej. Nikdo mu v tom filmu nesahá ani po paty. A to se Shia může sebelíp snažit bulet a citovat Bibli třeba do alelujá... ()

Pragrik

Pokud to vezmu pohledem historika, najde se tam pár nesrovnalostí. Scény, které by ve skutečnosti nemohly nastat. Jinak je zde mimojiné popsán příběh zelenáče, který je hozen do boje těsně před koncem války a ukázána krutá realita. Trochu mě mrzí závěr, kde braly tolik nábojů a jakto že nacisti je nevyřídili dřív...... ()

MultiTobi

Železná srdce nám nabízí pohled na druhou světovou válku z té snad nejhorší perspektivy, problém je však to, že nám nabízí právě jen tento pohled a v podstatě nám vnucuje poněkud zkreslený obraz války. Chápu, že Ayer chtěl zdůraznit to jak byla válka strašná, ale tato snaha nám trochu pokřivila postavy a zbyly nám zde pouhé dvě typizované a to mladí nezkažení zelenáči a tvrdí labilní matadoři. Co se týče samotné akce, tak si nemyslím, že barevné střely tanků bylo rozumné řešení toho, jak ukázat odkud a kam se vlastně střílí a čištění nepřátelského města rozhodně nevypadá tak, že armáda napochoduje do města a uvidí se odkud začnou nepřátelé střílet. Fury se pro mne stalo možná díky vysokým očekáváním poněkud velkým zklamáním. ()

kaylin

První recenze mě překvapily, že byly celkem negativní, ale mě se tahle bitva jednoho tanku nesmírně zamlouvala. Skvělé charaktery výborně zahrané vybranými herci, Brad Pitt, který si drží laťku pořád neskutečně vysoko, a navíc nesmírně věrohodně nasnímaná špína a bolest druhé světové války. Kdo je vlastně zrůda? ()

Makky

Surové a drsné až na kosť. Neštýlovým spôsobom poňatý príbeh chlapov zbičovaných vojnov a v plnej nahote zobrazujúci dopad skutočností na psychiku človeka v sprievode skvelej hudby. Tlieskam Ayerovi a najmä hercom, dobrá práca! ()

Žralok

Tento film sleduje osudy posádky tanku Fury. Americký sherman za 2. světové války. Akční scény jsou perfektně natočené. Už jsem viděl hodně válečných snímků ale marně pátrám v paměti po tak skvěle zobrazených tankových bojích jako zde. Film se odehrává na samotném konci války. Wehrmacht byl zdecimován. Jediný obávaný nepřítel je SS. A to je zde krásně zachyceno. Celkově je film natočen velice syrově, reálně a hlavně téměř absentuje typický americký patos. Žádní američtí super hrdinové a strašně zlý Němci. Prostě obyčejný chlapi co se musí denně vyrovnávat s peklem zuřícím všude kolem. Pro nadšence do historie válek a zbraní je velikou zajímavostí že si zde zahrál poslední pojízdný tank Panzer VI Tiger na světě. Poprvé ve filmu. Ve všech ostatních se jedná pouze o repliky. Závěrečná scéna sice realitě utíká ale to je pouze malý flíček na lesku tohoto snímku. ()

harfuska

Pitt je bezpochyby bojovník najvyššieho kalibru a nesie so sebou známku úspechu. Lepšieho štvanca na eSeSákov si nemohli vybrať. Spolu so zúrivou bandou ozbrojencov rozsieval okolo seba smrť a nemal zľutovanie nad žiadnym smradlavým náckom. A aj keď šetrili muníciou, nešetrili humorom, a preto ma tieto krvavé jatky bavili. ()

blackrain

Dík za ten syrový, drsný a zabláceně brutální pohled do srdce jednoho tanku. Naturalistické scény mě ohromily. Příběh je velmi jednoduchý a přímočarý. Někam se přijelo, něco se rozstřílelo. Žádná zbytečná hra na kličkovanou. Charaktery všech účastníků tohoto zájezdu na konci 2. sv. války jsou taky jasně dané a vymezené. Škoda, že všechno, co se odehrávalo, bylo na konci zazděno hollywoodským klišé. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce