Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

walkingdead

Fast & Furious 7 má o dost blíž k bondovce než k začátku této série, kde šlo v první řadě o nelegální závody aut. Chvílemi to působí jako sled akčních videoklipů než souvislý film. Russell překvapil tím, jak staře vypadá (no jo, hodně dlouho jsem ho neviděl), Rock je v akci dost málo, Tony Jaa taky (škoda, mohli z toho mít slušnou mlátičku), Statham zase (i v roli záporáka) hraje to samé jako vždycky. Walkera je škoda, ale jeho postavy ne, z Briana už by asi víc dostat nešlo, takže pro (pravděpodobné) další díly není žádným minusem, že si bude užívat roli fotříka někde v Karibiku. Ale celkově se s FF7 zabavit dá, akce je sice hodně přitažená za vlasy, ale jinak působí dobře. Tak něco mezi 3 a 4 hvězdami // 70 %. ()

koza3

Přeskočil jsem šestku s obavou, že mi unikne zápletka děje, ale stačily dva dialogy, které Vám to osvětlí a pokračujete dál ve stopě sedmičky. Řekl bych, že je to škoda. Série obsahuje postavy, ke kterým byste rádi našli cestu, ale plitký příběh Vám to neumožní. Zestárlý Vin Diesel a digitální Paul Walker jsou fajn, ale honí se pořád za tím samým. Kde nestačí auta, nasadíme nějaké ty zbraně nebo jiné mechanické stroje. Třešničku na dortu tomu dodává milující Kurt Russell jehož proklientský přístup Vám způsobí zácpu. Už bych tu sérii uzavřel a nezpůsoboval jí další trauma. ()

ESNYR

!! Bacha, komentář bude obsahovat spojlery a stopové množství ironie !! Aby bylo možné zabít Shawa, je potřeba zachránit hackera, který má program na hledání lidí (super hájtech) a kterej jim toho Shawa za pomoci toho programu najde. Do toho se připlete tajná organizace, která jde po Shawovi taky a navíc chce i ten program. Ruka ruku meje a tak se naši hrdinové opět vydávají na testosteronové dobrodružství, tentokráte s ještě dementnějším scénářem než jsou všechny předchozí dohromady. Ve filmu je asi tak 5 scén, kdy by Shawa mohl někdo zabít ale ani jednou se tak nestane, protože : a) Dom je namachrovaný pablb který nestřílí ale pouze používá ruce a montážní klíče // b) nikdo ze speciální jednotky neumí střílet přesně a tak (asi ve 3 scénách) minou a nechají cíl utéct // c) se neustále někdo musí vykecávat a dávat tak Shawovi možnost zmizet // d) nikdo sebou nenosí zbraně, i když ví že po nich jde zabiják // Ale pozor to není to nejhorší ! Aby mohly Shawa najít pomoci toho hájtech zaměřovače, tak před Shawem několikrát utíkají, aby mohly použít ten hájtech google, který jim má najít Shawa, který po nich celou dobu jde a tak by stačilo jen na něj někde počkat a bylo by po 5 nůších problémů. Že to nedává moc smysl ? No ten film ale takový opravdu je. Smyslu tady dává jen málo věcí a jediné co nepopírá zákony fyziky, logiky, chemie, lékařství a lidských možností, je vztah táty Hobse z jeho dcerkou. Všichni se tváří krutopřísně, odolávají všem zraněním (i ránou montážním klíčem do hlavy, popřípadě pádu ze skály v autě) a nekrvácí + neustále i v ohrožení života ze sebe sypou hlášky jak z levného porna. Co je ale pecka, tak v závěru zníčí půl LA a nikomu to nepřijde divný a to se tam ještě objímaj a pořád si třepou tlapkama jaký jsou frajeři. Těžce nevyužité postavy DwaynaJohnsona a ElsyPataky, tomu dávají další hřebík do pomyslné rakve.::::: -- ::::: Tam kde jsem byl ochotný u 6 přihmouřit oko a dělat že nevidím tunu nelogičnosti, tak tady nemůžu jinak než tomu dát 1 hvězdu (a to i ta jedna hvězda je spíše za "komické" scény které ale podle výrazů a nebo situace asi být komické nemněly) ()

Marty_cz

Když se kouknu na Rychle a zběsile 1 a hned po tom si pustím Rychle a zběsile 7, tak budu na konci koukat s otevřenou pusou co se to stalo, ten film mě přijde zaměřením někde úplně jinde. Ano postupně přes všechny Rychle a zběsile sklouzává přesně do této podoby, ale celou dobu jsem si nemohl pomoct a vadilo mě to, navíc některé akční kousky jsou už příliš přitažené za vlasy, takže za mě Rychle a zběsile 7 celkem blbost a zklamání. ()

Mograine

Docela mě mrzí jak strašně se díl od dílu měnil. Od začátku samá auta, málo akce a teď samá akce, málo aut. S tím Lykanem mě fakt dožrali skoro až k breku, neboť je to jedno z mých nejoblíbenějších aut. Bohužel ani Kurt Russell tomu moc popularitu nezvednul a dokonce ani smrt Pavla Procházky tomu nepomohla. Dějově dost divné a navíc skoro stejné jako šestka. Turbo Diesela začínám mít čím dál víc rád, Stathama začínám naopak úplně nenávidět a to jen díky tomuto dílu. Ale jsou zde i jisté klady. Třeba zajímavě pojatý humor ve formátu Dwayna Johnsona, přítomnost Tonyho Jaa a představa, že ten tupý Dieselův křížek koluje už od prvního dílu. Doufám, že další díl pro mě nebude totéž co tohle. ()

baclajean

Už to bolo v mnohých scénach prehnané a akoby sme sledovali najnovšiu časť "Mission Impossible", no napriek tomu som sa potešil ako predvedenej akcii, tak aj hereckému obsadeniu. Hlášky Dwayna Johnsona stoja tiež za to, no a záver to pekne uzavrel. Je veľká strata, že (nielen) v ďalšom pokračovaní F&F si už Paul Walker nezahrá. ()

prochyn

Automobilové honičky a rvačky. Absence děje. Další masturbační video pro náctileté hochy kteří ještě neměli ženskou. ()

Fanda.Boukal

Bohu dík že jsem se stihl opít před začátkem toho filmu, jinak by se to nedalo ani dokoukat........1 hvězda je za ten song, kterej je jediný dobrý na tom filmu. ()

vodkasesemte

No opravdu se toho moc nezměnilo. Chyběla mi kočička, vlastně nevím, proč jsem to stáhl, vždyt se minule zabila! Alespon tam bylo pár odkazu na NWO. Ted poslouchám titulky a je to v nich taky - Do me a favour. Whats that? Dont miss (ne, ne, to je i na mě moc, aspon se nenudim) - I couldnt live with myself if I screwed this up too (už jsem se zmínil, že toho dlouhána asi jako jedinej nemám rád) - I believe in us. Its all that matters (zkurvený rodinný drama) - I love you, Brain - V sedmym díle se ještě milujou? - Ale jinak pěkná MILFka - Hrajou tam samý písničky, co znám - When you find the guy that killed Han, what are you going to do? - Words aint even been invented yet (proč ho nezabil jako prvního) - NECESSARY DEVIL - Say hello to GODS EYE (Hello) - Tracking device on steroids (Skynet) - It took us nearly a decade to find Osama bin Laden. With this we could locate him anywhere on the planet within hours - Serious piece of machinery that could be catastrophic in the wrong hands - Prej Alfa, spíš starostlivej fotr, co nezavře hubu - Co udělali s tou jeho Lili, že se na ni dá už dívat? - We are in the pilot seat - Oni vážne přeložili z nuly na sto za 30 sekund sporták za 100 mega? - Nothing sadder than locking a Beast in a cage (ha ha, pěkně padala dolu, sjedte si komerční videa na Lexus) - Time to UNLEASHED THE BEAST (náhoda, co) - CARS DONT FLY - Its biomapping Shaws face. It will run that against every camera. Every audio device in this hemisphere - You just change the face of manhunts forever - I m prepared to MEET WITH THE CREATOR (normální hláška z FF) - I got no friends, I got family (zavřete mu už někdo tu hubu) - Fandim záporákum, celou dobu fandim záporákum, nesnáším ten tým! - A WAR IS COMING TO US WHETHER WE LIKE IT OR NOT ()

PaTeXx

Ježiši. Tolik akce, střílení, vybuchování a všech těch bum bum bum hovadin bylo až fakt moc. Bodíky odečítám za moc kladných i záporných postav, supermanskou výdrž Vina Diesela (a vlastně všech klaďasů, kteří by normálně umřeli, když se v jejich autě 95626625x protočí a spadnou vrškem na zem) a to nemluvím o Rockově železné ruce, když si ji "vytáhne" ze sádry, seskoky mezi mrakodrapy (kde mi před očima problikávaly jen americké dolárky z rozpočtu), stupidní, ale opravdu stupidní scénář a za ikonickou roli Rondy (i když ji miluju) a Kurta, který se tam prostě nehodil. A samozřejmě jako v každém americkém blockbusteru na konci nesmí chybět nějaké naučné kecy o rodině a přátelích a bla bla bla. To však nemění nic na tom, že v závěrečném sestřihu Paula jsem se málem rozbrečel. ()

dudo24

Najslabší diel série. Nové postavy sa mi páčili. Statham a Jaa strašne dávali. Ale celý dej nemal hlavu a pätu. Prehnanosť a bezrozumovosť boli posunuté na nový level. Celá posledná pol hodina kde sa naháňali v L.A. ma trochu nudila. A nejak až moc veľa sentimentálnych príhovorov s Domovým najobľúbenejším slovom “rodina“. ()

Knightey

Je to horis a horsi dale. Sice je to akcni celkem porad ale proste se vytratilo to kouzlo. Jeste ze tam je tech par aut. Ale s realitou to nema absolutne nic spolecneho, bohuzel :) ()

muti odpad!

po hodine aj nieco pozerania som rozmyslal ci dam odpad alebo nejaky vlazny priemer. napokon sa necakane priklanam k odpadu. zabudnite na realitu a akukolvek logiku, toto uz nie je ani vo filme mozne (vlastne je). Bond je chudacik oproti tomu co tu uz stvara cely Dominikov tim a clovek uz moze len neveriacky krutit hlavou. Uz ma neprekvapuje ze v osmicke uvidime ponorku a tank, kludne to mohli dat cele aj sem a do odmicky dat riadenie kozmickej lode. tato seria uz ale ozaj upada. A to co sa dialo v Abu Dhabi to uz bol vrchol. pockat, ten film ma este hodinu? tak to ma podrz... toto j eproste uz cast ktora nemala nikdy vzniknut. neda sa uz nijak brat vazne a pri kazdej druhej scene si hovorite wtf to sa neda. well, asi da. ked hodite na kocke vzdy sestku tak vyhrate vzdy. a o tomto je tento film.- vzdy vam vyjde vsetko. ()

johnsnow

Opäť úplne divoká, nerealistická a super akčná časť. Jediné čo ma trošku sklamalo, bol druhý súboj Walkera a Tonyho a málo priestoru pre Hounsoa. Ale stále je to super film a Wan určite nesklame ani pri Aquamanovi. A rozlúčka s Walkerom bola skvelo spravená. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)