Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Diskuze

(hodnocení, recenze)

liskam

Ano, máš pravdu....a to zcela jistě vystihuje komentář Douglase:

Lucy je po hodně dlouhé době film, u něhož vlastně nejsem schopen říci, jestli se mi líbil, nebo nelíbil. S tím pak souvisí, že ještě těžší je povědět, jestli je, nebo není dobrý. Ze stejných důvodů je skvělý (jako ničeho se neštítící kompilát) i neskutečně příšerný (coby ničeho se neštítící kompilát). Estetická kritéria ztrácejí svou vypovídací hodnotu, protože snímek stojí mimo jejich působiště – a třeba významová struktura mu slouží jako pouhopouhá záminka pro filmařské blbnutí se stylem, vyprávěním, paralelami a možnými světy, kdy člověk jen doufá, že nikdo nic z toho žvanění nevezme vážně. Více a detailněji v Poznámkách.

Já zas můžu říct, že Lucyn výkon se mi líbil a to hlavně ze začátku. Jak jsem viděl trailer, hned jsem věděl o co půjde, takže jsem nebyl ani zklamán ani nadšen. Byly tam i celkem solidní hlášky, akce rozhodně byla.....jen mi tam jaksi neseděla ''ta'' zápletka, jak Lucy byla dokopána asijským nadržencem a přišlo k protržení balíčku v těle. Určitě bych vložil jinou zápletku o tom, jak se jí syntetická droga dostala do oběhu těla.....to bych změnil....
Ale jak říkáte Vy, mám smíšené pocity a dostávám se na 20% využití mozku, což se rovnám k delfínu a to je zatím jen začátek :)

liskam (hodnocení, recenze)

Ano, jsem zvědav pak sem písni jak to vidíš, ale jak jsem psal,je to rozporuplný film který se dá hodnotit jak kladně tak záporně :)

(hodnocení, recenze)

Tak jsem zvědavej, z jedné strany slyším kritiku, z druhé zase chválu...dnes večer budu mít tu možnost, abych to zhodnotil sám a uvidím na kterou stranu se přikloním :)

na příspěvěk reagoval liskam

liskam (hodnocení, recenze)

Paul_cz

No mě tedy Besson vyloženě zklamal! Vím že si dokáže pohrávat s hlavními hrdiny svých filmů, ale Lucy naprosto odbyl. Místo toho aby ji pustil pořádně ze řetězu, tak to vzal hop hop a byl konec. :(( film jsem hodnotil pozitivně, ale jsem zklamanej. Byl jsem ochoten solit 5*

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Tak já jsem spokojenej. evoluční teorii kdovíjak nežeru, ale líbilo se mi jak to tady bylo pěkně srozumitelně a polopaticky vysvětlený dokonce i pro vola jako já kterej by byl štastnej kdyby byl schopnej využít aspoň těch 10% svojí mozkový kapacity. Jinak po řemeslný stránce kvalitní prácička. Nějak se mi nezdálo, že by Besson zapomněl jak se dělají dobrý filmy, ale nezapomněl. s Transcendence bych to moc nesrovnával, protože to byla vyloženě nudná užvaněná píčovina ze který jsem musel po 70 minutách odejít. jako myšlenku to má podobnou, ale zatím co v Transcendence jsem vůbec nepochopil co tím básník chtěl říct, tak v tomhle jsem se orientoval bez problému. Hlavně se tu furt něco děje a při tý stopáži nějakých 80 minut bez titulků opravdu není šance se nudit. za mě 4*

CrashHP

CrashHP (hodnocení, recenze)

možno to nakoniec bude prekvapenie tak ako pred rokom s "Podfukármi" s ktorými sa príliš nepočítalo...sám som zvedavý :)

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

tak já věděl že to bude sci-fi , já mám rád sci-fi , mám nakoukáno hodně scifáren , tohle je blbost

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

Paul_cz

Paul_cz (hodnocení, recenze)

Lucy - naprosto chápu že má tak rozporuplný reakce. Je to film u něhož je nutný akceptovat že se jedná o sci-fi a že základní premisa není úplně reálná. Mě to nedělalo problém, takže jsem si to užil. Po extrémně dlouhý době zase zajímavej a ambiciózní Besson, za což jsem hrozně rád. Je to v rámci akčního thrilleru fakt dost nekonvenční, ale těch 90 minut uteklo jak nic. Skvělá hudba mého oblíbence Erica Serry a perfektní kamera Thierryho Arbogasta, jako obvykle. Docela rád si to dám znovu.

Jinak nás dvakrát evakuovali z kina, prý že hoří, takže to bylo odložený o 20 minut. Funny stuff.

na příspěvěk reagoval liskam

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

v tomhle roce sou lepší scifárny , které sou akčnější , zábavnější a nebo se na ně aspoň hezky kouká

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

nepobaví to vůbec , akce je sice pěkná a Johansson taky , ale ten nápad je značně nedotažený a zůstalo to někde v půlce

mzss1

mzss1 (hodnocení, recenze)

Wacoslav1

No uvidime, je to částečně sci-fi, tak to může omluvit no...délka filmu je přijatelná tak se ještě rozhodnu, jestli do toho půjdu :-)

na příspěvěk reagoval Wacoslav1

mzss1

mzss1 (hodnocení, recenze)

Wacoslav1

No kámo, já nevím. Mě to přijde dle traileru, že to bude blbost. Jako Johansson, která má schopnosti zastavovat kulky a bůh ví co ještě :-))) Ale třeba budou dobré nápady a akce. Mám rozporupné pocity no, tak nevím..

na příspěvěk reagoval Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Zejtra na to zajdu, tak jsem sám zvědavej co se z toho vyklube, ale zatím pozoruji, že lidem kterým se nelíbili Expendables 3 se líbilo tohle tak fakt nevím co od toho čekat.

na příspěvěk reagoval mzss1

jhr

jhr (hodnocení, recenze)

Podle mě by bylo dobré kdyby všichni, kterým se film líbil zvedli hodnocení z principu na plný počet, aby se film dostal do červené barvy protože si to podle mě zaslouží.

na příspěvěk reagoval ywo666

warv

warv (hodnocení, recenze)

konec bylo uzasne ale tento film v dnesni dobe patri mezi ti nejkratsi ,kdyby tam jeste pridali aspon 40 minut :/

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell