Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Diskuze

jhr

jhr (hodnocení, recenze)

Tento film se mi hodně líbil a to jak svou atmosférou, tak i svým obsahem. Jeho ideová stránka přesně odpovídá mému přesvědčení, takže všechny ty reakce útočící na "Darwinismus" považuji za projevy nevzdělanosti a typického náboženského primitivizmu a také právě proto jsem za tento film rád.  Scarlett Johansson byla jako vždy skvělá a pokud bude pokračování tak by bylo zajímavé, kdyby se její postava opět vrátila. Lucy sama na konci řekla, že je všude (je jasné, že je i všemocná) a tak by se mohla sama opět rozhodnout na chvíli zhmotnit do podoby svého biologického těla.

Spiker01

Spiker01 (hodnocení, recenze)

Jsem se těšil na sexy Scarlett, která to tam celý vykosí a co jsem tak četl, tak akce je poskromnu (opět asi případ, kdy trailer lže a ukáže veškerou akci, která se vleze do toho 2minutovýho traileru). Kdo už ste to viděli, stojí na to jít do kina?

E=mc2

E=mc2 (hodnocení, recenze)

už z traileru to vyzeralo ako vzkriesenie 5 elementu, brutálnej Nikity a spojenie X menov.

Ainy (hodnocení, recenze)

Hees

na tohle jsem já dala málokdy :-)) Občas jsem se spálila, ale vesměs to byly filmy, které šly v televizi, takže jsem nelitovala peněz. Lucy vypadá jako film, který mě bude bavit a je mi celkem jedno hodnocení ostatních uživatelů. :-)

Hees

Hees (hodnocení, recenze)

navigator

No mne to Elfen Lied nepripomenulo :D ale ako napad to zle nie je. Keby ten film mal taku hudbu :D ako je opening v Elfen Liede :D...

navigator

navigator (hodnocení, recenze)

iba mne pripomenul trailer anime Elfen Lied? dokonca aj protagonistky z obidvoch diel majú rovnaké meno

na příspěvěk reagoval Hees

TheSlezy

Fakt co jsem četl tak spoustě lidem se to líbí fakt hodně, a spoustě vůbec. Zase jeden z těch polarized filmů :)

Paul_cz (hodnocení, recenze)

Já doufám že ty tržby Bessona přesvědčí aby se zase do režírování pustil pořádně a přinesl nám konečně nějaký ten follow-up Leona nebo 5th Elementu. Ne nutně narativní, stačilo by kvalitativní. Lucy je dobrý první krok :)

(hodnocení, recenze)

teraz som sa vratil z kina (new jersey). mne sa to pacilo na 4 hviezdy. scarlet perfektna, z filmu citit francuzsku produkciu (co je dobre). strasne nevyuzity potencial, ale o to tu ani neslo. film sa skor zameriava na filozoficku rovinu a ilustracne ukazuje, ako by to mohlo vyzerat. takze necakajte ziadny matrix. ma to par dobrych scen a napadov.. a tie dokumentarne vlozky no LOL. take osviezenie a sviezi zavan v tohtorocnej kinematografii..

Ainy

Paráda, tak na to zajdu hned.

Dojmy zatím dost dobrý:

"Taking place in less than a day, while simultaneously synopsizing three million years of human evolution in a hurtling 82 mins. of screen time, Lucy tops its only competition, Tom Cruise and Doug Liman's underappreciated Edge of Tomorrow, as the summer's best, coolest, juiciest, smartest action movie."

(TIME)

na příspěvěk reagoval Ainy, Deryll

Ainy

Hmm, tak já mám rád Angelinu i Scarlett, ale Natálii nejraději :)

Hlavně bych prostě chtěl navázání na Leona, ale to by si musel Besson dát pořádnou práci se scénářem.

Mimochodem kdy u nás jde Lucy vůbec do kin?

na příspěvěk reagoval Ainy

Paul_cz (hodnocení, recenze)

Po letech spojení Bessona, Serry a Arbogasta, tzn svaté trojice stojící za dokonalým Leonem a dokonalým Pátým Elementem, modlím se aby to dopadlo dobře.

Ale raději než Scarlett bych tam viděl Natálku, a místo Lucy Mathildu, dammit..

na příspěvěk reagoval Ainy

misterz

misterz (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Ano, kedysi tocil perfektne filmy, ale od Zradnej hlbociny (1999) nenatocil uz nic, co by nejak oslnilo. Proste upadol, dosiel mu dych :)

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Madsbender

Tak jsou samozřejmě filmy, u kterejch  z traileru uhodneš, že se něco nepovedlo, a pak filmy, který neodhaneš vůbec. Tam myslím spadá i Lucy. Harlin točí dle mýho dobrý akční filmy. To, že s léty ztratil výsadní postavení a stal se námezdní silou, to je věc druhá. Každopádně ve věku, kterej mu můžou ostatní závidět, natočil Die Hard 2, Cliffhangera nebo Dlouhej polibek na dobrou noc.  To, že neznáš M. S. Johnosona ani Roba Cohena je smutný. Netvrdím, že jde o nějaký zásadní tvůrce, ale neznat ani režiséra co natočil provařený Rychle a zběsile... Hybaj k televizi:) Každopádně, nevím jak ty, ale já fakt nemám náladu koukat se na něco zásadního každej den. A tebou jmenovaná Sezóna zabíjení to např. dokonale splňuje. Je to průměrný, kompetentně natočený, zábavný a z hlavy to vyšumí za pár minut. Ale svůj účel to splní. Já mám takovej pocit, že ty seš takovej ten idealista, co poctivě sleduje všechny zásadní světový filmy, kdyby na chleba nebylo:)

na příspěvěk reagoval misterz

Madsbender

Madsbender (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Nie som náhodou dôkaz, že to tak brať ide? :-D

Myslíš? Napr. Rennyho Harlina (videl som od neho síce dve veci, ale aj tak sa mi dajako nevryl do pamäti, takže mi to meno nič nehovorilo) vôbec nepoznám, ale z traileru na Herkulesa mi bolo hneď jasné, že to bude prepadák jak sviňa. Piata Smrtonosná pasca prakticky to isté - trailer nič moc, niečo som od neho videl, ale kým som sa znovu nepozrel do jeho profilu, nemal som tušenie, kto to je. Sezóna zabíjaniaVražedná hra - to isté len s tým, že tvorcov stále vôbec nepoznám a nič iné som od nich nevidel.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell