Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

MáŠa

Slušně natočené něco, co je pěkná blbost. Co by se stalo, kdybyste mohli využívat mozek ze 100%? Podle tohoto byste mohli silou svých myšlenek vše ovládat, že by to i létalo. A nějaký vědec na to téma má i výzkum, že kdyby se mozek využíval z 20%, tak by se dělo to a to, kdyby z 30%, tak to a to. Bla bla bla. Povídat o tom prostě bolí. Ale jinak se na to nekoukalo zle. ()

Lucasion

Po prvním traileru jsem si říkal, že tohle bude perfektní promakané sci-fi. Navíc s mojí oblíbenkyní Scarlett v hlavní roli. Bohužel jsem se nechal napálit. Od režiséra Pátého elementu jsem skutečně čekal víc. Příběh Lucy není vůbec zábavný. Ať už asijské nebo francouzské prostředí, je to jedno. Hrdinka si začne postupně odemykat zamčené části mozkové kapacity a film místy působí jako videohra než film. Nejzajímavější na celém filmu je vlastně ta samotná myšlenka, co by se stalo, kdyby člověk začal skutečně využívat více neutronů ve své hlavě. Závěr Lucy je ale absolutně bez pointy. (55 %) ()

Beastmaster4

Snímek, který nám vytváří obraz toho, čeho by mohl člověk dosáhnout, kdyby dokázal na 100% ovládat svou mozkovou kapacitu (nyní umíme ovládat "pouhých" 10%). Na podobné téma jsem viděl několik dokumentů a musím uznat, že jde o velmi zajímavou otázku v naší evoluci - co vše se skrývá za zamčenými dveřmi v našich mozcích??!! Jestli se toho film chopil s grácií nebo klišé je otázka. Za sebe (abych dlouho neplkal), musím říct, že jde o krásnou podívanou, plnou akce a scén k zamyšlení. Nemůžu se ale ubránit pocitu, že je to celé pojato moc moderně. Proč by Lucy měla po ovládnutí 100% své mozkové kapacitu skončit jako obrovský server, energie, signál a kdo ví co? Proč by měla skončit ve všem kolem nás, ve vší moderní technice, jako putující částice hmoty po celém světě. Mně to přijde moc naivní a raději bych viděl nějaký hlubší cíl, něco nečekaného. Vždyť nám ona kapacita byla dána do vínku dávno před vznikem počítačů, mobilních telefonů, radií aj. Za sebe bych to zakončil víc s ohledem na čas, prostor a tím pádem i vesmír. To sice na konci v určitých záběrech bylo k vidění, ale úplný závěr mě moc nepotěšil. Nemůžu se také ubránit srovnání se Stromem života, Terrence Malicka, který mi tu byl několika záběry hodně připomínán.....Oba nám chtějí ukázat smysl a cíl, ale každý si jde svou cestou. I tak na mě LUCY zapůsobila hodně dobře a Scarlett Johansson jakbysmet :-) ()

Morholt

Plné využití mozkové kapacity za pomocí drog už jsme tu nedávno měli a Všemocný dopadl docela dobře. Ovšem Besson šel na to úplně jinak. Nechal Scarlettku užít si nájezd snů a pak jí vyslal na neskutečně šílenej trip, během kterýho se čím dál tím víc začala měnit v bohyni. A to doslova a dopísmene. Místy možná film až moc filosofuje, ale to vem čert, protože to se v tom množství Lucčiných eskapád docela ztratilo. Besson, zdá se, znovu nabírá dech. 80% ()

Grran

Vynikající film s nevšedním nápadem a myšlenkou. Krásně si tvůrci poradili s myšlenkou, jak vlastně vše vzniklo a jen je mi líto, že tento výborný film má jen 90 minut, protože ten potenciál je obrovskej a i když jej využili naprosto dokonale, nevyužili jej celý... Jinak jsem v duchu tleskal proměny Scarlett Johansson, podala zde opravdu úžasný výkon! Vřele doporučuji pro příjemné strávení hodiny a půl vašeho času... ()

Handle

Lucy je jak z jiného světa... ovšem není to bohužel myšleno v tom pozitivním slova smyslu. Debilnější Sci-Fi už jsem pěkně dlouho neviděl, logiku to opravdu nevidělo ani z vlaku. Vizuálně je film sice obdivuhodný (ať chci nebo ne, 2* musím uznat), ale obsahově radši všechno zapomenout. VŠECHNO! Větší slátanina se prostě vidí málokdy, avšak pitvat to tu raději nebudu, protože jinak bych si mohl rozmyslet i ty dvě hvězdy... :) ()

ScarPoul

Mohol by som byť viac tolerantnejší. Je to postavené na dobrom nápade a minimálne prvá polovica je naozaj nápadito aj zaujímavo natočená. Johansson na spapanie a Min-sik Choi skvelý záporák. Lenže od 20% mozgovej kapacity začína moja pozornosť pokulhávať. S niektorými myšlienkami sa stotožňujem. Naháňačka v Paríži zase má v sebe to pravé filmové, ale ako koncept s hlbším presahom, alebo zaujímavý akčný film slash sci-fi, je to nefunkčné. Motivácie postáv sú na nulovej úrovni. A to že to má tempo ešte neznamená, že to funguje. Nechcem to porovnávať so slovenským Lóve, ale to som videl pred nedávnom a má to všetky atribúty ako Lucy. Hlupučké, strašne popisujúce, a v konečnom dôsledku bez pridanej hodnoty. Možno len s tým, že efekty sú tu zaujímavejšie, ale zase Scarlett neukáže prsia. Nie je to strata času, ale považujem to skôr za horké zaplakanie za režisérom, ktorý kedysi točil výborné filmy a teraz je tak mainstream až je nechcene parodický. A finálna pointa rozosmiala, čo si tiež nie som istý, či bol účel. ()

Lacike

Film v ktorom hlavna hrdinka nakoniec vyuzije 100% kapacity svojho mozgu, ale od divaka vyzaduje, aby pri sledovani zapojil maximalne jedno percento, inak si ho nenavratne poskodi. :))). Premisa je blazniva a zaroven jednoducha ako je u Bessona zvykom. Hlavnej hrdinke sa zhodou okolnosti podari postupne vyuzivat svoju kapacitu mozgu az na maximum, vdaka comu pomaly ziskava nadprirodzene schopnosti, az sa z nej nakoniec stane skoro boh a silou myslienky je schopna urobit cokolvek. Prvym problemom tejto koncepcie je, ze vsetci protivnici, ktori po nej idu nemaju proti nej absolutne ziadnu sancu, takze akcnym scenam chyba napätie. Druhym problemom tohto filmu je, ze samotna postava nevie, co zo sebou a svojimi schopnostami ma robit. Takze film vôbec negraduje, nikam nesmeruje, proste len tak samovolne plynie az nastane WTF koniec. A poslednym problemom je, ze hlavna hrdinka je dost nesympaticka, takze som ani nemal chut jej fandit. Medzi klady patri Scarlett Johansson na ktoru sa napriek nesympaticky napisanej postave velmi dobre pozera, kvalitna technicka stranka a nepredvidatelny vyvoj zapletky. Takze vysledok je taka nemastna neslana nezavadna jednohubka. Evidentne sa uz viac od dakedy davno genialneho rezisera ocakavat neda. 5/10. ()

Gwaihir

Očekávat, že pod taktovkou odjakživa poněkud bláznivého režiséra vznikne v rámci daného žánru a tématu "normální" film, by bylo samozřejmě velice bláhové a jsem rád, že jsem se této chyby nedopustil. Snad proto jsem ze sálu kina odcházel tolik potěšen, jelikož přesně tak bessonovsky ujetou audiovizuální mozaiku jsem vlastně chtěl vidět. Luc totiž opětovně dokazuje, jakým pošetilým šílencem je, když se jeho mozkové buňky utrhnou ze řetězu a začnou naprosto neobvyklým způsobem míchat dohromady často velmi kuriózní momenty, včele s naprosto geniálními prostřihy do světa přírody. Celé to dotváří vynikající hudba Erica Serry, poměrně vynalézavá kamera a nakonec i samotná hlavní myšlenka korunovaná víceméně překvapivou tečkou, i když by se nabízela ještě jiná, mnohem neotřelejší. 80 % ()

Borrtex

Trošku jsem film srovnával s Limitless, jelikož se jedná o podobné téma, tedy využití mozkové kapacity na maximum. Musím říct, že kvalitou se tyto dva filmy nedají srovnat. Limitless byl podáním podstatně o krok před. Na druhou stranu, Lucy se na tuto problematiku dívá z jiného úhlu, který byl více sci-fi, a více nereálný, což je asi jeden z hlavních důvodů, proč dávám průměrné hodnocení. Co se týče hereckých výkonů určitě byly dobré. Scarlett i Morgan zahráli dle mých očekávání. Průměrný film, který měl blízko k tomu, aby se stal nadprůměrný, bohužel, z mé strany se tak nekonalo. 60% ()

Tommassi3

"Ale těmito teoriemi už vstupujeme do říše science fiction, přitom nevíme víc než pes, co prdí na měsíc.." ;) Dnes s Lucy v podání překrásné a ve všech hereckých polohách famózní Scarlett Johansson a šílencem Lucem Bessonem, který snad ještě nikdy nebyl takhle hravý, výraz guilty pleasure dostal zcela nový rozměr, alespoň pro mě rozhodně.. Přátelé, zkuste se nebrat tak moc vážně !! ;) Tenhle Bessonův matrixově natripovaný Strom života naruby, který je prostě stejně skvělý jako je naprosto otřesný, to taky nedělá a chce jen pobavit a snad i šokovat něčím stojícím naprosto mimo běžné normy, přičemž na své cestě za tímhle cílem se neštítí absolutně ničeho a zachází do těch nej(ne)možnějších krajností.. ()

maseer2

člověk by od Bessona čekal spoustu věcí, ale rozhodně ne takovou sci-fi brnkající na struny evoluce či filozofie a s přesahem až kamsi ke smyslu existence všeho.. jo, je to sice v podstatě jen zběsilá slátanina všeho možného, ale zatraceně zábavná a ve spojení s moc příjemnou stopáží zde zkrátka není prostor se nudit.. palec nahoru! ()

GeusX

Nějak jsem tomu nepřišel na chuť. Až druhá polovina filmu mne začala relativně bavit (a uvažoval jsem o vyšším hodnocení), ale závěr byl takový trapně matrixovský. Možná, že jsem tvůrcovu myšlenku úplně nedocenil, protože jsem používal málo procent mozkové kapacity :) ()

BoPo

Terminátor 3: Vzpoura strojů našiel imitátorku. Tak ako v T3 nefungovali a rušili "humorné" vsuvky, tak úplne rovnako mrvia dojem aj u Lucy. A tak isto ako robotická ničiteľka nevyvolávala ten správny zničujúci dojem, tak ani táto "robotická" panenka nie je tým správnym postrachom pre nepriateľov vyššieho záujmu. Najväčšou chybou Lucy je, že vlastne nevie aká chce byť, čo chce povedať. Len chce u toho dobre vyzerať. No blondýna, čo dodať. ()

MoiJe

Nevyuzity potencial plny oci rozslzajucich nezmyslov. Aaale co, bavit som sa bavila, nenudila, casu nelutujem. ()

Terva

CITÁT - Ono ti daj tisíc dolarů za kufřík s dokumenty?......... Zajímavý a vtipný je nápad prokládat příběh dokumentárními záběry. Mnohdy tyto záběry řeknou více, než dlouhý dialog. Zpočátku je to celkem smutné, Lucy je vám líto, protože to, co se s ní děje, není žádná sranda. Později, když si Lucy uvědomí sama sebe, se rozjede jakáž takáž akce, ale vůbec nepůsobí adrenalinově. Lidé se stávají "buňkami", které vlastně jen překážejí. CITÁT - Dnes řídím poprvé......... Po konci filmu jsem si vzpomněl na příběh o Trávníkáři z roku 1992, skoro odsuzovaný film, na stejné téma, měl té akce rozhodně víc. ()

Johny_fork

Besson si není úplně jistý, zda točí béčkovou vyvražďovačku a nebo filozofický film o smyslu bití. Üvod s prostřihy na africké Safari je doslova zabijácký (že by inspirace u Eda Wooda:). Druhá část mě bavila rozhodně víc, kupodivu přinese pár zajímavých myšlenek a i pěkný vizuál. ()

JohnCZ

Lucy je tak trochu film, kterej neví, jestli má být adrenalinovým akčňákem či intelektuálním zážitkem, protože neumí být úplně ani jedno. Akce je klasicky bessonovsky slušná, ale v kontrastu s častým vysvětlováním a bizarními výjevy, které ale nemají ani zdaleka tak velikou hloubku, jakou se prezentují, působí trochu nesourodě. Vizuálně je to lahůdka, Scarlett opět hraje o sto šest a její herecká poloha mi připomínala její nedávný festivalový film Under the Skin. Škoda, že nad číslem 42 film nefilozofuje trochu více, současná kinematografie si o moderní verzi Vesmírné odyssey vyloženě říká. Ale jo, jako sci-fi akčňák je to fajn. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell