Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

Diskuze

Ištván87 (hodnocení, recenze)

higuain

To byl dobrej film, ale přeci jen tam dost věcí drhlo. Například hned v prvních cca deseti minutách se tam objevil nějakej pirát, se kterým si nadčlověk Steve Rogers nevěděl rady. V jiných filmech kosí nepřátele po stovkách a tady nedokáže nějakýho pitomečka sejmout jednou ranou? Dost divný. Jednička tak nějak líp odsýpala a měla hodně dobrých nápadů (záporák hodí kluka do vody, ale on umí plavat, takže boří jedno z nejdementnějších klišé co americká kinematografie zná). Dvojka byla fajn jako thriller, ale zas byla plná klišé a zbytečně protahovaných scén.

na příspěvěk reagoval woodsman, GigaPudding

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

já mám teda nejraději v MCU serii Capa, už první díl nebyl vůbec špatný....naopak serie Iron mana mi přijde těžce průměrná až podprůměrná...Marvel začal celkem průměrnými filmy, přesně jak tu řikáte, ale i ten IM1 byl prostě průměr nic velkého, dvě hodiny dělá oblek a potom stojí proti zaměnitelnému průměrnému záporákovi a akce je tam celkem žádná...to se mi už líbí více oba dva Thorové než celá trilogie Iron mana.....osobně považuju  IM2, IM3 a Avengers 2 za uplně nejslabší filmy MCU

BackPa

BackPa (hodnocení, recenze)

Mě se líbí všechny 3 díl Kapitána ameriky. Druhý je asi best, ale ty ostatní jsou taky pecka.

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Shakers

Nedávno jsem koukal na všechny MCU filmy znova od začátku a opravdu - prvním filmem, který z toho mohu označit za výborný, byli Avengers. Předtím z těch několika sólovek byl nadprůměr snad jen první Iron Man, zbytek nijak moc nevyčnívající popcorn. DC naproti tomu začalo poměrně zhurta, bohužel jim kazí renomé neshody mezi tvůrci a studiem a s tím spojené škrty a přetáčky. Na druhou stranu, MoS se těmto neduhům ještě vyhnul a stejně je víceméně nedoceněný.

Shakers

Marvel začínal na lehce nadprůměrnejch filmech. DC začalo hned na nejlepších komiksovkách. Je mi jen líto že to nedokáže ocenit většina lidí. Budeme muset počkat až lidstvo zmoudří a konečně ty filmy docení. Jako příklad dám Věc - taky prý ve své době kritizována a teď doceněna a považována jako jeden z nejlepších hororů.

na příspěvěk reagoval higuain

Helo

Souhlasím, DC se podle mě ani nemohlo rozjet lépe. Ikdyž  má SS sem tam slabší momenty, pořád je to pecka.

na příspěvěk reagoval Shakers

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Jo, já taky o DC vím v podstatě jen to, co jsem viděl v těch "hlavnějších" filmech + něco málo z Arkham her, jinak prakticky prd až na pár drbů, co kde zaslechu... a BvS i MoS i SS (haha) se mi líbilo fest :O

Yoshitsune

Stačilo vidět Men of steel. Tedy alespoň mě. Fuka je tak trošku retard, takže se nedivím že to zkritizoval.

na příspěvěk reagoval Helo

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

tak třeba expert Fuka viděl jenom Nolanovy Batmany a přesto zkritizoval film a měl u toho šáličku, jako podle mně když dotyčný nezná postavy a svět a vyráží do kina film, o kterém nic neví, tak si musí něco málo zjistit o tom všem, aby pak v kině koukal jako debil

na příspěvěk reagoval Helo

Yoshitsune

Film musí fungovat i bez předlohy. Já komiksy nečtu (ale mám až podezřele mnoho komiksových filmů v oblíbených :D) a stejně se mi to líbilo. Až tak že je v mém žebříčku nejoblíbenějších filmů na prvním místě.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

a co sem tak koukal, tak spousta expertů ani nečetla komiksy, takže buď postavy znají z filmů a nebo je neznají vůbec a proto to můžou kritizovat, to sou panečku frajeři ti experti

TwoFace

TwoFace (hodnocení, recenze)

Nejhorší je, že ta kritika jsou furt ty samé žvásty o tom jak je to moc složité a nudné, jak to není sranda, jak je to moc temné, málo akce, špatné obsazení, a pak pořád dokola jen Martha, Martha, Martha,... Žádná oprávněná kritika, jenom stížnosti lidí, co nemůžou přenést přes srdce, že musí u komiksového filmu zapojit mozek. O naprosto nesmyslném srovnávání s Marvelem a Nolanovým Batmanem ani nemluvě.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Ištván87

Přes olovo neprojde radioktivní záření (záleží jak je silné a jak je intenzivní záření myslím) a jelikož má Superman zrak který funguje podobně jako rentgen, tak přes to vidět nemůže. A navíc ten zrak nepoužívá pořád. Jinak vím že spousta filmů obsahuje hodně náhod a v některých věcech ani nedávají smysl, ale štve mě že je za to hejtovanej film kterej tyhle věci skoro vůbec nemá. Podle mě je poslední komiksovka s přesahem Watchmen.

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Dneska (a nejen dneska) by se asi dost těžko hledal film, kterej dává stoprocentní smysl. Pokud jde o krimi, krimithrillery nebo akční filmy, tak snad neexistuje jedinej, co by nebyl plnej náhod a spoléhání se na to, že se lidé budou chovat přesně tak, jak některá postava chce. S tím se budeme muset smířit. Ale je překvapivé, že u některých filmů to diváci nebo kritici těm filmům bez problémů odpustí, a u jiných zase ne. Samozřejmě, některé filmy prostě nefungují, nebo jsou trapné, takže tam funguje jiný metr, ale BvS rozhodně není film, co by nefungoval. Samozřejmě, ta kinoverze má svoje mouchy a i v Ultimate cut se najdou voloviny (nevšiml jsem si, že by někdo věděl, že Superman nevidí přes olovo a přesto je to pro vývoj příběhu dost důležité), ale jako celek je to vynikající film, který má jen tu smůlu, že proti dnešním komiksům chce opravdu něco sdělit. Poslední komiksovka s přesahem jsou snad druzí X-Meni, takže diváci nějaké hlubší sdělení nehledají a řeknou, že je to prostě dlouhý a nudný.

(hodnocení, recenze)

Nedávno jsem se díval na Temnýho rytíře. Beru ho jako jeden z nejlepších komiksovejch filmů, ale když ho srovnám z Batman v Superman, atk je to nelogická blbost. Nechápu jak můžou lidi psát a říkat že BvS nedává smysl. Když Temnej rytíř je docela nelogickej. Je tam docela dost scénaristickejch berliček. Vlastně celej Jokerův plán byl závislej až moc na náhodách. A pak je tam pár nesmyslnejch scén. (Jako třeba výbuch na policejní stanici, Joker ho přežije bez úhony, ale policajti co na něho před tím mířili to neustáli a nebo jak tomu policajtovi držel pod krkem kus zrcadla a ani ne na místě kde byla tepna, mohli ho zastřelit, ale chápu že to se dá vysvětlit tím že ho zabít nechtěli) Přesto se mi, ale ten film líbí, protože i v jinejch filmech je spousta nelogičností a scénaristickejch berliček a navíc je to zábavbý a ten příběh není špatnej, jen má prostě chyby, přes které se dokážu přenést, ale štve mě že tam to nikomu nevadilo nebo spíš nad tím lidi nepřemýšleli. U BvS taky nepřemýšleli a viděli tam chyby, což já vážně nechápu. Nebo mysleli jen na půl, já nevím. U BvS bych mohl vypsat tolik argumentů proč smysl dává. Narozdíl od Jokerova plánu v TDK je ten Luthorův plán, geniální i bez rozdílu.

Mukade

Mukade (hodnocení, recenze)

woodsman , Deryll

pre mňa zas, keď už sa tu spomenulo že som dal 5*, priebežne to bolo za 4*, ale záverečný boj s tou milou ozrutou bol miestami taaak supper (najmä časti s WoWo), že som dal 5. WoWo ruuuulez! (:

Deryll

Deryll (hodnocení, recenze)

Mukade , woodsman

Přesně...šel sem do plnejch,páč mi to neskutečně sedlo(jako všechno od Snydera)...a ani nemluvim o prodloužené verzi ta je za 10*:)

na příspěvěk reagoval Mukade

Superman: Legacy nabírá další herce