Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

Diskuze

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Tento film pro mě stále těžce funguje a tak se mohu jen smát,zdejším debatám. Rádoby debatám. Už je to venku,tak co to budu furt řešit. Páček.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

woodsman

nemusí kopírovat, jen nemusí do kamery dávat jasně najevo že absolutně neví která bije v případě předlohy a dokazovat, že jí vlastně vůbec nečetl

na příspěvěk reagoval woodsman

Rocky88

Rocky88 (hodnocení, recenze)

woodsman

Pokud chceš vidět opravdový kouzla, pusť si jakýkoliv behind the scenes LOTRa. Z jejich práce s perspektivou, miniaturama nebo virtuální realitou mi padá huba i teď.

na příspěvěk reagoval dragon94

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

Mám rád tieto videá. Vždy ma pritom fascinuje práca ľudí cez efekty.

PhilTesi

PhilTesi (hodnocení, recenze)

Hanyou

Sen to nebyl, ty papiry na stole se po "probuzeni" pohybovaly po mistnosti. Ja to chapal jako kdyby byl v nejakej tranzu a opravdu prozil to co se stalo neco jako kdyz se dela regrese do minulych zivotu. A tady tu regresi udelal prave flash. Sorry za hacky, pisu z mobilu.

Odurko

Odurko (hodnocení, recenze)

Liga je film, ktorý zničil všetko od MoS až po BvS. Aj keď sa filmy priveľmi nepáčili, ponúkli nám niečo iné čo JL absolútne zničil a nedáva logiku už s vytvoreným svetom. Prečo je odrazu Batman za totálneho idiota, pritom v BvS v snovej scéne, ktorá je mimochodom z budúcnosti (aj keď iná realita), je v poho. Superman sa začal správať ako úplný hlupák atď. Ten film je sám o sebe celý zlý a nedáva logiku a ani zmysel.

na příspěvěk reagoval woodsman

Ratemus (hodnocení, recenze)

Ištván87

Přesně tak...mě ten nolanuv Batman v tomto zklamal, byl to prostě obyčejný boxer snad kromě prvního dílu...v BvS to bylo famózní ovšem v lize marnost a šeď

na příspěvěk reagoval Sweat55

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Ratemus

No, rvačka s Banem se mi líbila. Ale to spíš z toho důvodu, že Tom Hardy působí opravdu strašidelným dojmem. Jinak je fakt, že bitky v Nolanově trilogii jsou většinou na prd (možná s výjimkou dvou bitek v Batman začíná), a přitom třeba Inception má výborný akční scény.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Ištván87

U smrti rodičů bych to přirovnal lehce i k Homecomingu. Stejně jako strýčka Bena a kousnutí pavoukem jsme ji viděli již několikrát. Proto je fajn, že to vyřešili pomocí dobrého flashbacku (v případě Spideyho nějaké záblesky teprve přijdou). Ta smrt je opravdu skvělá a s vizuálem souhlasým. Je jen škoda, že ten stejný vizuál podojila v závěrečné scéně i Wonder Woman, potažmo JL.

Ištván87 (hodnocení, recenze)

No, alespoň se snad všichni shodnou na tom, že v BvS je ze všech Batmanových filmů nejlépe natočená smrt Bruceových rodičů a že má ze všech Batmanovských filmů nejhustší rvačku s padouchy (skladiště). Překvapivě málo lidí se ale shodne na tom, že Supermanova smrt je úžasná (přinejmenším díky skvělé hudbě a nádherným vizuálům). A přitom líp by to asi nikdo nenatočil.

na příspěvěk reagoval Nevka, Ratemus

Superman: Legacy nabírá další herce