Reklama

Reklama

Sedmero krkavců

  • Slovensko Sedem zhavranelých bratov (více)
Trailer

Obsahy(1)

Pohádkový příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové "Sedmero krkavců". Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky... Hlavní hrdinkou je mladá dívka Bohdanka, která se narodí do utrápené rodiny pekaře, jehož žena před lety v návalu vzteku proklela sedm svých synů a z těch se stali krkavci. Rodiče před Bohdankou toto rodinné neštěstí tají. Když se Bohdanka na prahu dospělosti dozví o prokletí své rodiny, rozhodne se, že musí bratry zachránit. Od místní čarodějky se jí dostane rady, že musí svým bratrům ušít košile. Ale ne lecjaké - sama bez pomoci musí natrhat kopřivy, zpracovat vlákna, utkat látku a ušít každý steh. Bohdanka se vydává na dlouhou cestu za záchranou svým bratrů. (Bohemia MP)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (595)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Dlouhá linie filmových pohádek podle Boženy Němcové sahá ve svých počátcích až do roku 1929. Jak šla léta, měnil se vkus, styl i filmové vyprávění. Zatím poslední výzvu přijala Alice Nellis a vytvořila cosi nového. V hlavní roli drzá Martha Issová, poměrně ponurý námět ustoupil moderním gagům a i v dalších rolích se můžeme setkat s netypicky vedenými Remundovými či Bydžovskými. Z princů potěší příjemný Lukáš Příkazký i Václav Neužil. Zprvu jsem si nebyla jistá, ale když to srovnám s těmi "lepšími" podle Svěráků či Trošky, tak Nellis jasně vyhrává. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Keď je človek nahnevaný, mal by byť ticho.“ Behom roka vtedy šli von dve rozprávky – Láska na vlásku a táto. Láska na vlásku bola lepšie ošetrená režijne, ale nebola čistou rozprávkou, neobsahovala žiadne nadprirodzené prvky. Sedem zhavranených bratov je síce príšernosť ťažkého kalibru, ale zas kto od rozprávky vyžaduje veci medzi nebom a zemou (čo by podľa mňa každá normálna rozprávka mala obsahovať, inak predsa nejde o rozprávku, ale o historickú kostýmovú melodrámu), ten si príde na svoje. Bosorky v chyžiach uprostred hustých lesov, čary a kúzla, na zvieratá sa meniace ľudské bytosti, je toho vcelku dosť. Ten film je však hrozný! Dobrou správou je, že hrozný takým tým parádnym spôsobom, kedy je to AŽ TAK zlé, až si to užívate. V prvom rade kasting je zlý. Skôr štyridsiatnička, než tridsiatnička Martha Issová sa do úlohy veselej puberťáčky hodí asi ako Terminátor do sitkomu. Miro Noga bol v roličke kráľa trápny už na pohľad. Sabina Remundová ako kráľovná neuveriteľná. Pripadala mi ako neherečka, ktorá je obsadzovaná asi len preto, že má slávnu mamu. Jej synovia sú po hereckej stránke takisto nevydarení a divní. Ako-tak sa držia snáď len Bydžovská a Jana Oľhová, tá zvykne bývať fajn v kladných rolách. Scenár je plný šialených momentov a nápadov, ako je vražda manžela skalou (to muselo byť fakt majstrovsky na centimeter presne vyrátané) alebo bizarný nápad s hrebeňom, kedy „to“ vidí len ten, ktorý danú osobu češe, ale minimálne z upaľovacieho finále sa zdá, že „to“ vidí aj okolostojaci dav. Výprava nie je zlá, no z ustavičného škriekania havranov si budete musieť vziať paralen. Na facku je strih, ktorého mizernosť dosahuje rozmery Arktídy. Čiže ona vlastne porodila a potom čo? Kráľovná vzala bábätko, hodila ho do rieky (!!!) a následne čo? Čo povedala rodičke? Že dieťa je mŕtve? Ak áno, nemali ukázať žiaľ ženy pri najväčšej tragédii jej života? Alebo jej len dajme tomu povedala, že dieťa je v poriadku, ale práve teraz spí a tak ho nemôže vidieť? Finále s poltuctom flashbackov ma prizabilo, museli ma oživovať. ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Je těžké se ubránit srovnání s verzí z roku 1993, kterou člověk sledoval ve svém dětství a jednalo se o dost ponurou pohádku, která uměla zapůsobit svoji atmosférou, hereckými výkony, prostředím, ale také vynikající hudbou Petra Hapky. Nová adaptace pohádky je zdařilá, červená čísla si určitě zaslouží, což se o většině nových českých pohádek říci nedá. Chyběla mi tu ovšem lepší hudba (vlivem srovnání s Hapkou) a výraznější herecké persony (kontra Brzobohatý, Hlaváčová, Dlouhý, Chýlková, Rösner ve zpracování z roku 1993), takže nejlepší výkony tu podává Martha Issová, coby Bohdanka (avšak na roli dívenky je již poněkud stará) a Zuzana Bydžovská. Sabina Remundová na můj vkus přehrává a princové jsou nevýrazní. Co ovšem potěší, je výprava celé pohádky a nádherné exteriéry. Výsledné hodnocení nechávám na 3*, tedy stejném hodnocení, které jsem udělil i Sedmeru krkavců (1993). ()

Jinny 

všechny recenze uživatele

Pohádka převyprávěná klasicky a originální hlavně v detailech, ale zaplaťpámbů za to, jak dobře funguje. Martha se mi v hlavní roli moc nezdála, protože její typ by spíš odpovídal postavě princezna bojovnice, ale jiní herci to vynahrazují. Co diváky ovšem okouzlí asi nejvíc, to je technické zpracování filmu. Krásná kamera, krásné exteriéry, velmi dobře zvládnutá přeměna krvavců v lidi. Sedmero kravců nespadlo z nebe, ale s přehledem strčí do kapsy snad všechny vánoční pohádky České televize, a tak při hodnocení zaokrouhlím nahoru. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době konečně kvalitní česká pohádka, která si zaslouží srovnání i se zahraniční produkcí, protože ji může zcela bez okolků konkurovat. Rážova verze z roku 1993 měla rovněž něco do sebe, byla taková syrová a temná, nicméně film od Nellis se mi přece jenom líbil více. Sedmero krkavců je pohádka se vším všudy - disponuje nádhernými záběry a (v rámci tuzemské produkce) slušně udělanými speciálními efekty, vedle toho nepostrádá humor, obsahuje tajemnou zápletku a má takový ten milý pohádkový nádech. Zkrátka moc pěkně udělaná pohádka, která vedle zpracování zaujme i sympatickým hereckým obsazením a nevídaným způsobem herectví (gestika Issové). ()

Galerie (58)

Zajímavosti (12)

  • Scény z dediny boli natáčané v Múzeu oravskej dediny, v obci Zuberec. (ti88na)

Související novinky

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (více)

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (více)

Reklama

Reklama