Reklama

Reklama

Král Škorpion: Cesta za mocí

  • Česko Král Škorpion 4: Cesta k moci (více)
Trailer 2

Vládce království Norvania byl zavražděn a ze zločinu byl obviněn Mathayus, legendární král Škorpion, po jehož stopách se vydává celá armáda vojáků. Mathayus (Victor Webster) je se svými jedinými zbývajícími spojenci, tajemnou ženou a jejím výstředním otcem, posledním, kdo může zastavit krutého následníka trůnu na jeho cestě za ovládnutím pradávné mystické síly. V hlavních rolích filmu se představuje Lou Ferrigno (Neuvěřitelný Hulk) a hvězdná sestava zápasníků, jako jsou Roy "Big Country" Nelson (Vítěz soutěže Ultimate Fighter), Royce Gracie (Síň slávy UFC) a Don Wilson (Trojnásobný mistr světa v kickboxu). (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (51)

Lucasion 

všechny recenze uživatele

Po naprosto tragické trojce, jsem čekal, že si na mě producenti Krále Škorpióna připravili další "skvělý" film. Kdybych film vypnul hned po deseti minutách, tak bych u toho názoru zůstal. Ale jak je vidět, i divné věci se čas od času stávají. Vychvalovat Cestu za mocí nebudu. Od příšerné výpravy, na kterou jsem si stěžoval už minule, po přehnané scény až k vykradačce mých oblíbených filmů. Začátek s výměnou vázy hned dal vzpomenout Dobyvatelům ztracené archy. Ovšem u tanečku mezi břitvami jsem kroutil očima. Musím říct, že se tvůrci alespoň poučili, protože mi film kupodivu vcelku příjemně utekl. Tím chci říct, že se dal sledovat. Možná mi tam hezky zapadla Ellen Hollman. Taky velmi oceňuju (ne)krkavé dialogy. Až tedy na soutěž u stolu, které se účastní i zmiňovaná Ellen. Příběh se tedy už konečně dal snést. Tvůrci pak už definitivně vyměnili poušť za lesy a finále filmu je jak Poslední křížová výprava. Režisér asi musel často koukat na Indyho. Díkybohu, že to je lepší než Bitva osudu. Ale na poli zábavy je to stále zbytečně dole. (28 %) ()

beso74 

všechny recenze uživatele

Štvrtý diel pseudohistorickej fantasy ságy posunul celú sériu do oblasti absurdnej komediálnej paródie, ktorá vykráda všetko možné od filmovako Monthy Python, cez Dragonslayer, Beastmaster, Barbar Conan, Hawk či viac prvý a tretí diel Indiana Jonesa. Victor Webster sa vrátil ako akkádsky kráľ a podobne ako tvorcom tejto časti, nič mu nie je sväté. Aj vďaka nemu má tento diel silný komediálny nádych, ktorý sa snaží uhladiť dojem z nie práve najchytrejšieho scenára a žalostných špeciálnych efektov. Už na začiatok filmu som zažil menší šok, aj keď by sa dej mal odohrávať niekde v staroveku, z obrazovky na mňa požmurkuje stredovek a nie hocijaký, ale neskorý a rumunský. Aj keď musím uznať, že hrad Rasnov je veľmi malebný, kráľovstvo Norvania s rumunským image a poniektorými bulharský znejúcimi menami (Boris, Valina, Bogdan) ma hneď v úvode poriadne zneistilo, že čo to vlastne pozerám. Hnacím motorom filmu je trojica v zložení hrdinský Victor Webster (Matthyas), krásna Ellen Hollman (Valina) a trafený otecko Barry Bostwick (Sorrell). Urputne sa im snaží sekundovať hlavný zaporák Will Kemp ako po moci baživý budúci kráľ sveta Drazen, v jeho prípade to bol však casting úplne od veci. Navyše, vo filme si v epizódnych úlohach zahrá celá plejáda známych tvári, len treba dávať pozor, aby ste ich neprepásli, Don 'The Dragon' Wilson s krvavými päsťami ako bodyguard hneď na začiatku, starý kráľ albino Rutger Hauer či legendy ako Michael Biehn a Lou Ferrigno. Pri sledovaní tohoto filmu som rozmýšľal kde je hranica medzi inšpirovaním sa nejakým filmom a bezbožným kopírovaním, úvodná scéna s Urnou kráľov ako keby z oka vypadla úvodnej scéne z Dobyvateľov stratenej urny, joj archy a záverečná scéna s korunou je zas viac ako voľne inšpirovaná zomierajúcim starým Indiánom a zúfalým mladým plniacim 3 skúšky v Poslednej krížovej výprave. Je to minimálne na hrane, Ak to všetko spočítame, film mi poskytol to, čo vo filme takého to typu hľadám, zábavu. A to dokonca v takej miere, ako som určite nečakal, preto to bude pekných 60%, pre mňa druhá najlepšia časť série. ()

Reklama

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Po první minutě jsem to chtěl vypnout, protože se to zdálo jen jako snůška slaboučkých momentek nebo slabých provedení lepších vtípků z jiných filmů. Jen díky jménům jako Lou Ferrigno, Michael Biehn, Ruther Hauer a Barry Brostwick jsem vydržel přes polovinu filmu. Na jednu stranu se to dalo vydržet díky humoru, který byl občas, no, s nadhledem občas skoro povedený. Zbytek je ale papundekl jak v Xeně (což je daň televizního filmu) a akce, akce, akce a akce. Té je tolik, až by si jeden řekl, že se tam prohání Jackie Chan, nebo že je to mazec jak s Arnoldem. Ale to si autoři jen toužebně přáli. Je to ptákovina. Děsná. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Druhý díl je nadobro zapomenut. Tohle je opět to béčko, které jsem očekával, béčko, které chci vidět. Jednoduché, akční, zábavné a s postavami, které jsou více než snesitelné. Ano, je to naivní, je to hloupé, ale pro mě to prostě funguje. Takové seriálové podání s jednoduchými a špatnými efekty, ale bavil jsem se. ()

Likan7 

všechny recenze uživatele

Poslední Král škorpion je Mumii tak blízký, jako já ekonomice Kazachstánu. Victor Webster alias Hercules si fakt (jak jsem předesílal u předchozího filmu) našel svou Xenu v podobě nádherný Ellen Hollman a 100 minut z tý stopáže 105 minut s ní běhá po lesích, po hradech a snaží se..vlastně nevím o co. Den po shlédnutí tohodle blockbusteru si pamatuju jen funny scénu, kde je oba honí stráže, oni vylezou na hradby a skočí z nich dolů. Nějakým Mortal Kombat obratem skončí z 20 metrovýho pádu na kámen, hned se odrazí a 5 minut se kutálí se svahu dolů. Náhodou netrefěj kámen, strom, ani kopřivy. Nic si nezlomí, a Ellenka skončí Victorkovi na mužné hrudi, oba něco pronesou a jdou dál. Nejpovedenější scéna je u ženskýho kultu plnýho 90-60-90 kněžek. Prostě WTF. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v Rumunsku v lokalitách Rasnov, Snagov, Sibiu a nebo ve studiu Castel Film v Bukurešti. (Terva)
  • Sídlom kráľovstva Norvania je vo filme rumunský hrad Rasnov, ktorého počiatky siahajú do 13. storočia. (beso74)
  • Don 'The Dragon' Wilson, který hrál Gizzana, byl v úvodní scéně omylem bodnut mečem do nohy, což si vyžádalo několik stehů. (Terva)

Reklama

Reklama