Max je geniální matematik, který dokáže spojit svou jedinečnou mysl s nejnovější technikou. Za pomoci vlastnoručně sestrojeného přístroje se pokouší zjistit, zda se nějak nedá předpovědět hodnota akcií na burze. Jeho skutečné cíle však míří ještě dál a chce pochopit nepochopitelné. Jeho aktivity začnou brzy zajímat představitele ortodoxní židovské sekty a vysoce postavené lidi z Wall Street... (oficiální text distributora)

Anderton

Aronofského debut sa mi z jeho filmov páči najviac. Má velmi originálny námet a je najviac k veci. Pravidlá sú tu jasne dané a vizuálny štýl sa k danej téme perfektne hodí, čím si už pri jeho ďalších, trochu nabubrelých filmoch nie som istý. Nejde tu iba o géniov, do podobnej obsesívnej situácie sa môže dostať každý v akejkolvek forme. Toto posolstvo sa mi páči najviac. ()

Jordan

Darren sa predviedol, skvelý vizuál a technická stránka zahrňujúca prácu s kamerou, strihom a zvukom(!) v službách výsledného dojmu a atmosféry filmu, polokonšpiračno vedecky-náboženské reči a "fakty" dávkované tak akurátne - nemusíte byť matematik alebo génius, aby ste pochopili, o čo ide, jednako treba chápať scenár predovšetkým symbolicky, ako metaforu, samotné postavy nám to radia svojimi rečami a celý film je toho plný . . . aronofsky je tvorcom akéhosi postmoderného hype-noir filmu a týmto dielkom nielen dokázal dostatočne upútať, ale predovšetkým, a to je hlavné, dokázal strhnúť a ohúriť diváka - mňa (a za to mu ďakujem); ()

AppleCore

U "The Strangers" sem psal, že je to největší psycho co jsem za tehle rok (2008) zatim viděl, to už ale neplatí. Tady tento film mě málem přived k šílenství, nemyslím to nijak zle, zkrátka je hodně zvláštně pojatej. ()

Frajer42 odpad!

Ten film mi připadá naprosto nedotažený. Nějak jsem tam nepochopil ty čachry s tím náboženstvím. Prostě pro mě je to nekvalitní sci-fi, žádnou genialitu v tom opravdu nenalézám. Darren Aronofsky pro mě asi nadobro zůstane číslo PÍ. V jeho tvorbě jsou výborné filmy jako Requiem za sen, či Wrestler a na druhé straně je schopen stvořit rádoby filisofické sračky jako je tohle, nebo Fontána. Naštěstí vytvořil také sračkoidní Černou labuť a tím se pro mě (možná nadobro) zařadil mezi ty méně oblíbené režiséry. Pro mě jasný odpádek. ()

teutates

Matematika ako spôsob komunikácie, hľadanie pravdy, zmysel života..? Zaujímavé prevedenie Aronofského, ktorý ma ani týmto snímkom nesklamal - jeho tvorba núti premýšľať, nestačí len sledovať. Po tomto filme vo Vás zostane len kopa nevyriešených otázok a pôsobivý zážitok... 7/10 ()

Campbell

Aronofskyho nejlepší film je jednoznačně Requiem za sen, ale tohle mě moc nevzalo. Matiku nesnáším a tenhle film jí byl celý prosáklý. Občas kápla nuda ale jinak je to obstojné drama. ()

DwayneJohnson

Tenhle film je místy nepochopitelný, jako pro mě některé matematické vzorce, které tu a tam byly vidět. To mu ale rozhodně nějak neubírá na kvalitě, ba právě naopak. Darren dokázal, že mu žádné téma není cizí a i v černovílém hávu natočil snímek, který je rozhodně velmi neortodoxní. Když už nic jiného. Uvidíme jak se mu povedl Noe, ale to až někdy jindy, dnes určitě ne. ()

Trajektt

Tak toto byla mírně psychidelická jízda plná zmatených obrazů geniálního a věčně naspeedovaného matematika židovského původu, který se snaží najít podstatu čísla Pí a zavaří si tím u mocných pánů tohoto světa. Pro nás obyčejné smrtelníky to může být celkem složité pochopit některé věci, které ve filmu uvidíme, ale třeba mi to naskočí do mé milované mozkovny možná za tejden, ale možná taky nikdy, což je pravděbodobnější. Zajímavě natočené drama v černobílém hávu, které se prolíná s klipovými obrazy a s občasně zmatenou kamerou a dobře zvolenou někdy až mystickou hudbou nás zavede k podstatě tohoto příběhu do velice působivého a pro někoho uspokojivého konce. Neskutečně mnoho čísel, matematických vzorců a mouder starověkých a středověkých učenců nám zaplaví všechny mozkové závity a náš mozek se postupně začne škvařit z nepřeberného množství zmatených informací. Náš hrdina je také tak trochu paranoidní a šmíruje své sousedy kukátkem, které je ve dveřích asi s pěti pojistnými zámky, ale hlavně má starého sympatického přítele a učitele, kterého si zahrál Mark Margolis, kterého si můžeme pamatovat z role starého prašivého dědka Hectora Salamanky v seriálu Perníkový táta. Tento snímek určitě stojí za vidění, ale musím podotknout, že než jsem zjistil o co ve snímku jde, tak už byl konec a já jsem čuměl s otevřenou hubou na pomalu ubíhající titulky, protože ten film byl tak rychlý, že to snad ani není možný. Možná to také bylo tou krátkou stopáží, ale jsem si jistý, že si ho určitě pustím minimálně ještě jednou a to asi až vystuduju nějakou tu univerzitu zaměřenou na tu matematiku na což se v nejbližší době nechystám. Jinak, co se týče hereckých výkonů, tak tam není co dodat, jelikož byly brilantní a proto taky dávám zasloužených 100%. ()

eLeR

V matematike som nikdy extra nevynikala, preto ma asi filmy o geniálnych matematikoch tak fascinujú. Matematike v Pí som vlastne vôbec nerozumela, ale v konečnom dôsledku, nebola až taká podstatná, aby som si film užila. To skôr réžia, kamera, strih, výkon Seana a padnúca muzika. Čo by som ešte ... aha, no moja migréna je v porovnaní so Seanovym záchvatom prechádzka ružovou záhradou. Výborný film. ()

Slarque

Linie vedoucí od Pí k Requiem za sen je jasně vidět. Svět posedlého matematika je stejně nakřivo jako svět drogově závislých. Ještěže Bůh stvořil elektrickou vrtačku... Výborná kamera, precizní práce se zvukem a hudba Clinta Mansella filmu dávají prostor i atmosféru. Scénář připomíná něco mezi Davidem Lynchem, Philipem K. Dickem a Umbertem Ecem. V žánru filozofických sci-fi thrillerů jasná špička. ()

Tomco

aronofsky je jeden velky filmarsky talent...requiem za sen vyrazil dych asi vsetkych, len teraz som sa dostal k Pí a som z neho uplne mimo...nadhera..ciernobiely format k tomuto nametu vyborne sadol, fantasticka kamera, hudba...proste nic ine len plne hodnotenie! vrelo odporucam! ()

Bachy

Ve výsledku ve mně zanechala Aronofskyho prvotina možná největší dojem. Klipařský styl mi sedl. Stejně jako postava profesora přirovnala hlavního hrdinu k Pythagorovi, dá se přirovnat k létajícímu řekovi celý příběh snímku. Jak jednoduché. Jenže je to všechno tak dokonale natočené. "Špinavá" psychárna od začátku do konce je vytvářena hlavně skvělým střihem (viz. Requiem za sen) a zvláštní hudbou + černobílá tomu sluší. Souhlasím, že mi také moc nesedli postavy židů a naroubování náboženství do příběhu. Respektive postava "přítele" z baru byla skvělá, ale jen do té doby, co byl za barem. Ale necháme pihu pihou, celkový dojem to nenarušilo. Výborný film. ()

iamek

Darren je naprostý génius. Příběh geniálního matematika, který se snaží přijít na to jestli jde vypočítat dění na burze. rychlý a dynamický střih dodává filmu na tempu a vše podtrhuje povedený soundtrack. ()

Chrustyn

První a zároveň nejpodivnější Aronofského film. Celý snímek je natočen na lacinou černobílou kameru a doprovázený depresivní hudbou ale neptejte se mě o čem to bylo. Vím, že hlavní téma je matematika a čísla. ()

Stanislaus

Aronofskyho prvotina mi zrovna nejvíce nesedla, z čehož viním nadměrné množství matematických úkazů, číslic a čehokoli jiného. Je to sice dost chatrná výmluva, která dokáže sotva vyvážit mé (na zdejší poměry) nízké hodnocení, ale já beru Pí jako zahřívačku a vstupní bránu k ostatním depresivním filmům od D.A. - vlastně jsem zde našel spoustu prvků a scén, které se objevily například i v Requiem za sen či v Černé labuti. Kamera je skvělá, stejně jako střih, zvuk a správně zrnitě-černo-depresivní obraz. Zkrátka film, na který bych se už podruhé asi nekouknul, ale rozhodně ho zde nechci nějak hanit, protože má určitě svou uměleckou hodnotu. ()

Flakotaso

Arofonsky mě prostě nebaví. Jak vidím, jeho styl je už od prvního filmu zcela předurčen k tomu, aby se líbil zejména mainstreamu a aby měl ten mainstream pocit, že se dívá na něco hrozně náročného a hlubokomyslného. Naprosto všechny prvky v jeho filmech (kromě Wrestlera, který v jeho tvorbě trochu vybočuje) jsou tomu podřízeny. Řemeslně je to dobré, ale jinak mi jeho tvorba nic nedává. ()

Pejpr

Výborná kamera, výborný obraz a výborný námět. Taky vám to odemykání dveří připomínalo Requiem za sen? Není feťák jako feťák. No nic půjdu si dát koupel..myslím, že koupelna je přesně 216cm daleko.... ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rekviem za film

Rekviem za film

07.11.2006

Je tomu jen pár dní, co se mohli první američtí diváci osvěžit ve Flicker dříve či později do našich kin dorazí, projekt Lone Wolf and the Cub, adaptace více jak sedmitisícistránkového komiksu… (více)