movieband

Výborná ukázka toho, že i z akcí přebušeného akčáku se dá vytřískat solidní, kvalitní a sofistikovaná podívaná. Reeves s přehledem, s tváří jako šmirgl papír, likviduje jednoho padoucha za druhým a do toho zachovává zabijácké dekórum. Výborná akce od začátku, až do konce s kvalitním a uvěřitelným scénářem. Reevsův trénink bojových umění a střelby z různých zbraní je tu víc, než okovidný. Film, který má velké charisma. A jmenuje se John Wick. ()

Maq odpad!

Ááááách, to jsem zas jednou kopl do kytek. Příznivci tohoto díla mi nejspíš namítnou, že je to přece jenom zábava, tak wo co de? Problém rozumného člověka je v tom, že má v hlavě mozek, který se takovou imbecilitou prostě nepobaví. ()

italka63

Keenu s Mustangem, no co si přát víc, že jo? Zraje jako víno, až na ty příšerné vousy, tedy, ale chlap je to zkrátka pořád parádní, radost pohledět, nedejbože když ho namíchnou. Ono odsuď, potsuď. Takovej naštvaného zabiják na odpočinku po ztrátě ženy, tak místo aby měl klid, tak mu jeden mafiánský rozmazlený spratek zvedne mandle. Film byl skvěle obsazený, včetně mého oblíbeného Nyqvista a gradoval výborným závěrem. Na dvojku se opravdu těším! ()

stration

Je velice pozitivní vidět konečně po dlouhé době film, kde se s tím tvůrci jednoduše neserou. Žádný zbytečnosti, chození okolo horké kaše, zbytečný filosofický kecy. Prostě krásná, úhledná a nekompromisní kupa mrtvol, kde je zbytečný přemýšlet proč a jak. Jenom se tak tupě usmívat u jednoho z nejpoctivějších nářezů poslední doby. Jsem rád, že chlapi ještě nevyměkli. ()

CarnTheNunya

Keanu Reeves jako pomstychtivý zabiják ve výslužbě. Zabít někomu jeho oblíbeného psího mazlíčka a ukrást mu jeho drahé auto je jako spáchat sebevraždu, tedy aspoň pokud tohle provedete Johnu Wickovi. Téhle Baby Jagy se totiž zkrátka nezbavíš, ať už zkusíš cokoliv a snažíš se co nejvíc to jde, ba dokonce ho nasereš ještě víc. Všechny čtyři filmy jsou skvělé, ačkoliv už u toho třetího se projevuje typické klišé známé jako plot armor, které zde není zrovna kvalitně zpracované a tvůrci se to moc ani nesnaží zakrýt, ale to nemění nic na tom, že jsou všechny díly prostě bravurně zpracované. ()

salalala

Poctivá žánrovka, která ani nechce být ničím jiným a na nic si nehraje. Od začátku je jasné, jakým směrem se to bude ubírat, což vůbec nevadí, protože debutující Stahelski moc dobře ví, co točí a s ničím se nemaže. Nastoluje hodně zajímavou atmosféru, překvapivě pomalé tempo, ale hlavně přiměřeně brutální, syrovou a drsnou akci, která se dnes už nevidí, počet "headshotů" je fascinující (víc jak polovina úmrtí je tímhle způsobem), navíc se režisér neuchyluje k rychlým klipovitým střihům, takže je vše krásně přehledné a nechybí ani odpovídající hudební doprovod. Fantastický Reeves táhne film zcela sám a vystačí si s minimem výrazů a stačí mu jen střílet, dívat se do kamery a sem tam zahlásit a ono to funguje, což je dáno i správným režijním načasováním. Nyqvist mohl být sice výraznější, ale to celkem nevadí, protože je pořád hodně solidní. Je jasné, že se u toho nesmí moc přemýšlet, protože je tu plno nesmyslů a občas nelogičností, charaktery ploché, ale komu by to vadilo, že? Objektivně se dá asi vytknout roztahaný začátek a absence lepšího finálního souboje, protože ten se odbude poměrně rychle a nijak výrazně. Vzato kolem a kolem je ale John Wick osvěžením, které ve skomírajícím žánru chybí a také jedno z největších překvapení roku. 70% ()

Duotone28

Na hard reset tvojho unaveného mozgu po ťažkom týždni v práci ako ušité. Úvodné klišé? Jebať! Hlboké zamyslenie? Jebať! Silná pointa? Jebať! Toto je John Wick! Nazdar ()

vegetol.mp

Přesná režie, přesný herci, přesnej scénář, solidní dávka poctivýho násilí a cynickej smysl pro humor. Keanu Reeves už dlouho nebyl tak cool. Jeden z nejlepších filmů roku. ()

Ice.dog

Velmi vydařená žánrovka, výborná kamera, k tomu John má smysl i pro logiku věci a zvládá i přebíjet zbraně a nejede obvyklý tupý fullout. Film měl výborný spád a o čistou akci nebyla nouze. Když k tomu přihodím pár velmi zábavných hlášek, o které se primárně staral Lance Reddick jako epesní recepční hotelu Continental, tak se dohromady jedná o velmi zdařelé dílo u kterého jsem v kině nelitoval ani času ani peněz. 80% ()

AlistairMir

Když jste profesionální zabiják v "důchodu" , umře Vám manželka, ukradnou Vám auto a zabijou psa tak se stane co?? Sprááávně...Už nejste v důchodu, ale zpátky v akci což znamená pokud se jedná konkrétně o Johna Wicka, že pozabíjí cca sto a více šmejdů a střelí tam tolik headshotů, že je jasný, že se hodně koukal na jeden novější film se Stallonem a vzal si z toho silnou inspiraci. Gaunerům celkem rychle dochází, že se stal kolosální průs...průšvih a tak na Johna posílají možné i nemožné, ale jediné co se stane je fakt, že roste počet mrtvol. U filmu jsem se krásně odreagoval protože přesně tohle jsem potřeboval. Hromadu mrtvol s prostřelenejma hlávkama a dacana co místo hodinových proslovů prostě střílí, kuchá a tak různě likviduje...Pecka ()

Derek

na jeden film az prilis vela headshot-ov. vacsina filmu je prijemne zabavna ale najviac vychvalovana cast filmu (a to akcia) mi prisla prilis jednotvarna... ()

FilmFan24

Bez nějakých keců s kamennou tváří jde nekompromisně John Wick za svojí pomstou! Stokrát omletý béčkový námět v perfektním balení! Akční film roku! ()

gegina31

Jsem docela cíťa co se týče zvířat, takže pro mě byl velký problém se na tenhle film podívat. Ale tu část filmu jsem nějak přežila a potom jsem si užívala, jak je tam všechny zmydlil, Takže za mě dobrý. Spokojenost, zmetci byli ztrestáni. ()

dom156

To je akčnák s velkým A. Nic tomu nechybí, člověk je skoro součást děje a náramně si celý film užívá. Také výkon Reeves je uctyhodný a doufám, že se tímto filmem vrátil opět na výsluní. Jediné co sráží v mých očích tento film, je skutečnost posledních scén, když tam leží prošedivělý padesátník a další záběr kamery z větší vzdálenosti je vidět že tam lží někdo černovlasý a mladší, a tento fail byl tam asi 4x proto nemohu hodnotit plným počtem, ale jen 4*. ()

Hamaradža

Súhlasím s pomom. Neprekážajú mi príliš uplakané scény (naopak dodávajú Wickovi motiváciu zabíjať a divákovi motiváciu mu držať palce), prekáža mi však absencia kvalitného a mrazivého záporáka. V takto nabúchanom akčňáku ide o fatálnu chybu a koncept "Neporazitelný Wick versus ustráchaný podnikatel" sa veľmi rýchlo preje. A ten ohraný scenár tomu tiež práve nepomáha. Efektné ale žáner nikam neposúvajúce, ani s ním nezaobchádza hravo a netradične - ako napr. Payback. ()

AffectedFace

"Nikdy nevraž ďáblovi kudlu do zad". První díl Johna Wicka působí přirozeně a nehraje si na žádnou PG-13 akci, ale na pořádnou one-man army vyvražďovačku, až do samotného konce. Derek Kolstad udělal pro film jednoduchý scénář nad kterým není třeba nic koumat. Potom přišel na řadu Chad Stahleski a David Leitch, aby dodali filmu správnou šťávu. Naverbovali Reevse do tréninku bojového umění, zbraně + kung-fu = gun-fu, aby ve filmu ukázal, že není obyčejný spratek od vedle, jako většina hlavních hrdinu v dnešních akčňácích, kde vystřelí a následuje záběr na padající tělo. Ne, ne dámy a pánové, tady to funguje jinak, Reeves dává jednoduše najevo, že není sráč a jde na to přímo z úhlu kamery. Líp fungující akčňák se snad ještě nenašel. Máte to za 100% pane Reevs a doufám, že mě 23.2 2017 překvapíte ještě více. ()

Lexonka97

Esence akčního žánru! Film o pomstě jako žádný jiný. Film kterého budete chtít víc. To a mnoho dalšího je právě první John Wick. 101 minut čisté žánrové akce s drsným a nenáročným příběhem. Málokdy je v kvalitním filmu vidět tak drsná až špinavá akce, kde většina nepřátel pro jistotu dostane tři zásahy. I takový detail jako auto, které při nárazu neexploduje vám udělá radost a vše působí reálněji. Strach většiny postav z našeho hlavního protagonisty je uvěřitelný stejně jako jeho zranitelnost. Ten moment, kdy má hlavní hrdina příběhu zašitý bok a nepřítel toho využije a začne mu do něj mlátit vší silou je kulervoucí a člověk nikdy neví, co se může stát. Za zmínku stojí hudba, která sice není něco co by jsem obvykle vyhledávala, ale sám jsem se divil, jak často si skladby právě z tohoto filmu pouštím. První shlédnutí je pro mě neuvěřitelný zážitek (stejně jako druhé a třetí) a vždy si film rád pustím znovu. Snímek s takovým příběhem nemůže být dokonalost, ale i přes to je jedním z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (více)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch