Reklama

Reklama

Ve službách Jejího Veličenstva

  • Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)
Trailer

Obsahy(1)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (538)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Moc nechápu tu všeobecnou zášť vůči tomuto dílu série, který i přes četné odkazy k předchozím filmům může vlastně fungovat jako samostatný celek a jako jeden z mála v sérii se navíc pokouší o jinaký přístup i vyznění. Emotivnější scénu než zdejší závěr v raných bondovkách, a dost možná ve všech, nenajdete. George Lazenby sice jako Bond přišel a hned zase odešel, ale ve filmu funguje skvěle a v nějaké alternativní dimenzi bych si přál více dílů s ním (stejně jako s Timothym Daltonem později). Jedinou skvrnou na kráse díla pro mě i po letech zůstává objektivně šílený střih akčních scén, tvůrci to zkrátka v té době ještě neměli v ruce. A do závěrečných titulků, potažmo jejich melodie, měli střihnout taky až o pár vteřin později. Já bych je nechal tiché. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Bond 6 - Při úplně prvním zhlédnutí OHMSS jsem byl unešen vynikající atmosférou, Savalasovým Blofeldem, hudbou a lyžařskými scénami. Jen mi dojem mírně kazil Lazenby, kterého jsem považoval v porovnání s Connerym, Moorem a Brosnanem za "studený čumák". Ovšem po dalších zhlédnutích musím říct, že Bond v podání George Lazenbyho je opravdu cool, neboť působí arogantně, dokonale se pere, výborně vyniká jeho vysoká vojenská postava, svým mládím působí svěže, sype z rukávu jednu hlášku za druhou a celkově je takový uvěřitelný, chybující i zranitelný 007, který umí projevit své emoce (a tak si v dnešní době agenta 007 představuji). Třešinkou na dortu pak je, že nosí klobouk a kouří nejvíce ze všech představitelů Bonda. Lazenby sice nemá charisma, herecký um a vzhled jako Connery, ale přesto na mě působí daleko lépe než parodický Moore. Je tak podle mě obrovská škoda, že spolupráci na dalších bondovkách Australan odmítl. Sám říká, že roli vzal jen kvůli "prachům a ženským". Diana Rigg coby Tracy je jedna z nejúžasnějších Bond girl, veškeré scény s ní byly úžasné. Samotný film má opravdu geniální hudbu, která je mistrně dávkovaná ke scénám, odehrává se v atraktivním prostředí - ať už jde o Blofeldovu kliniku s lanovkou na Piz Gloria, nebo na podhorské alpské vesničky, kde můžeme sledovat úžasné, napínavé a akční scény s obrovskou atmosférou. Dál je třeba vyzdvihnout Tellyho Savalase, který je dle mého nejlepší Blofeld. Scény na lyžích jsou samy o sobě skvělé a díky parádní kameře působí svižně a dynamicky. Velmi kladně hodnotím také titulkovou scénu, závěrečnou "vyvražďovačku" a následnou svatbu - scéna s Moneypenny a kloboukem nemá chybu. Poté už můžeme sledovat nejsmutnější závěr v bondovské sérii, který u mě s postupem času definitivně zvedá OHMSS mezi nejlepší bondovky. Jednou ze zajímavostí je bulvární článek, že Lazenbyho arogance, kvůli níž byl (mimojiné) vybrán, se nelíbila jeho hereckým kolegům, takže si Diana Rigg před natáčením milostné scény dala jídlo s česnekem. (Ve skutečnosti však prý netušila, jaká scéna se po obědě bude točit.) Na tohle mohu odpovědět stylovou hláškou: To by se Connerymu nestalo! (This never happened to the other fellow.) :) ()

Reklama

Sonnery 

všechny recenze uživatele

JB 6:OHMSS je pro mě srdeční záležitost. Poprvé a až do Casina Royale naposledy, se tvůrci rozhodli nám Bonda ukázat jako muže z masa a kostí. Dělá chyby, zamilovává se, svádí na osvědčenou fintu a rve se tak, že je z toho cítit pot a krev. Tuto bondovku jsem viděl poprvné asi v 8 letech a popravdě - považoval jsem ji za nejhorší ( vadilo mi, že Bond brečí a zřejmě jsem celý film moc nechápal). S přibývajícím věkem jsem si ji však oblíbil . Oproti předešlým conneryovkám se vše přiblížilo k reálu bez extravagantních vychytávek. Celý příběh začíná nejpovedenějším gunbarrelem jaký jsem v celé sérii viděl. Je přirozený, lehký, ani trochu křečovitý a ne tolik profesionální. Hunt nám na začátku nového představitele ukazuje pozvolna na pozadí typicky špionské melodie, aby se vzápětí na pláži strhla tak drsná bitka, že se ji nepodařilo překonat několik desítek let (Moorovi rvačky opravdu počítat nemohu). Děj se potom odvíjí v zajetých 007čkových kolejích ikdyž - a budu se opakovat - v poněkud reálnějších. Lyžarské akční scény patří k vrcholu toho, co nám James Bond mohl za celá ta léta nabídnout. Dále úchvatné scenérie rakouských Alp a nejemocionálnější závěr ze všech. Věřím, že film může být pro někoho příliš dlouhý a může místy dohánět až k nudě. Mě však přijde vyvážený. Akce příchází včas stejně jako romantika a napětí. George Lazenby mi vůbec nevadil ba naopak pro mě to byla volba ideální ( vzhledem k tomu z čeho se vybíralo je volbou zaručeně nejlepší a díky bohu za ni http://images.google.com/hosted/life/l?q=george+lazenby&imgurl=ba489df142737af5) . Když si mám přestavit Jamese Bonda v našem reálném světě nevybaví se mi Brosnan, Dalton, Moore, Craig ani Connery, ale právě Lazenby - voják, automobilový závodník, dobroduh a jediný bondovský apelent, který při castingu zlomil svému protivníkovi nos....ten jediný se ve svém životě mohl chlubit bondovskými vlastnostmi . Všichni ostatní představitelé 007 byli "pouze" herci - byť skvělí (hlavně Connery a Craig). Lazenby možná herecky neoslní, ale jeho výkon je dostačující a nebýt toho, že nahrazoval skvělého Seana Conneryho, a toho, že si diváci poprvé v historii musel zvyknout na novou tvář, určitě by ho obecenstvo přijalo vlídněji.Co se týče ostatních rolí: Savalas je nejcharismatičtějším Blofeldem a Rigg krásnou bondgirl. Možná jste si všimli, že se to tu hemží samým "nej", ale to je proto, že já, bondofil, považuji V tajné službě jejího Veličenstva za nejlepší bondovku. Kdyby Lazenby nerozvázal kontrakt ještě před premiérou mohl patřit mezi oblíbené představitele agenta 007 a ve mně by se pokaždé nevařila krev, když někdo řekne nebo napíše, že byl příšerný. Škoda...100% ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Po krátkém rozehřívacím intru a zdvořilostním „Jmenuji se Bond. James Bond“, naběhnou úvodní titulky s motivem přesýpacích hodin a ženských těl. Stylový začátek nejvíce femininní bondovky. Lazenby není vůbec tak špatný Bond, jak mnozí tvrdí. Jako Australan sice nemá dokonale britský akcent (stejně jako Skot před ním nebo Velšan a Ir po něm), ale vzhledem k nulovým hereckým zkušenostem… na modela, kterého si tvůrci vybrali mimo jiné (ale především) pro jeho aroganci, slušnej výkon. Zároveň asi první Bond, který si s chutí prohlíží Playboye a pod skirtem nenosí trencle (ne, slipy taky ne). Přesto jeden z nejvážnějších a nejdospělejších Bondů. Jednak dočasným vyeliminováním hračiček od Q, jednak seriózní milostnou linií, která musí mít logicky tragické vyústění (show must go on). Suchý humor je sice opět štědře dávkován, avšak nemění film na komedii, k nimž měla blízko většina „mooreovek“. Akční scény oplývají slušným střihem, povědomou, ale účelně využívanou hudbou, vtipem a v neposlední řadě odvážnou kamerou (jak nasnímat skupinku sjíždějících lyžařů? v té době to řešili kameramanem zavěšeným na spodku vrtulníku). James Bond vysoké alpské vršky sjíždí výhradně na jedné lyži, přičemž unisono oblečené padouchy nechává daleko a vysoko (protože na stromech) za sebou – dneska se těžko ubráníte úsměvu, ale nejspíš vám dojde, že to v době svého vzniku bylo něco „mega“. Ze všech bondovek je mi tato navíc nejsympatičtější pro vybrané prostředí: Švýcarské Alpy, otáčivá restaurace Piz Gloria na Schilthornu. (Jasně, je tu ještě Casino Royale rozkročené mezi Prahu a Karlovými Vary, ale tam byl každý). Pobavilo mě, když se jeden borec škrábal na vršek, který lze vyjít běžnou turistickou cestou. Podobných nesmyslů je ve filmu víc. Pobaví a uznejte - jde snad u bondovek o něco jiného? 80% Zajímavé komentáře: Marigold, genetique, PALINO, Desperado ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Ano, je divné, že po vzájemné konfrontaci v Žiješ jenom dvakrát není Blofeld schopen Bonda ihned poznat. Není to tím, že jsou oba po plastice (Blofelda dokonce i natáhli do výšky), ale dlouho odkládané V tajné službě Jejího veličenstva zkrátka mělo být Bondovkou číslo 1. (ještě před Dr.No), což je vzhledem k závěru myslím i logické. Ano, Lazenby, jakýsi klon mezi Clivem Owenem a Jendou Čenským, je mizerný herec, co se hodí leda do reklamy na lyžařské brýle. Ano, prostřední pasáž z institutu léčby senné rýmy se táhne jako med a jejím vyvrcholením je zjištění, jestli dole pod kiltem navštívil Lazenbyho lazebník. Ano, pěstní souboje jsou podivně sestříhané a zrychlené záběry působí spíše komicky. To všechno je pravda. Přesto má Huntův film kolem sebe jakési fluidum, které ho dělá v mých očích více nadčasovým, než je většina Conneryho pokusů. Snad za to může akce dobývání Blofeldovy kliniky, z které nejspíš mírně čerpal mistr Nolan při lucidním snění, či samý závěr, který přinesl reminiscenci na jeden Truffautův film o pomstě novomanželky a vlastně vysvětlil, proč ženich bude v budoucnu tak rád chodit v černém (smokingu).. ()

Galerie (206)

Zajímavosti (95)

  • Jedna ze dvou bondovek, kde jsou použity záběry z předchozích filmů série. Tím druhým je Goldfinger (1964). (džanik)
  • Na jednom nepoužitém filmovém plakátu stálo: Nový Bond. 007 a nevěsta. (džanik)

Související novinky

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg

10.09.2020

Z Velké Británie dnes přišla smutná zpráva, ve věku 82 let zemřela filmová, televizní a divadelní herečka Diana Rigg. Informaci s odvoláním na jejího zástupce zveřejnila stanice BBC. Hereččina dcera… (více)

Reklama

Reklama