Osem náhodne vybraných nešťastníkov sa ocitá vo vnútri zvláštneho objektu zostaveného z miestností v tvare veľkých kociek. Nevedia ako sa dostať von a sú masakrovaní fyzikálnymi silami nadpozemských dimenzií. Panika prerastá v zúfalstvo, zúfalstvo v šialenstvo. (POMO)

Fiftis

Tak na tento film som naozaj čakal s veľkým napätím, pretože predchádzajúca Kocka bola naozaj zaujímavá. Bolo jasné, že originálnosť predchádzajúceho dielu, rozhodne nemôže prekonať, ale autori sa i tak mohli pokúsiť ísť ďalej a napríklad aj za hranice kocky. Takto sa tu opäť prebudí niekoľko uväznených obetí, ktoré sa pretĺkajú labyrintom a postupne umierajú. Z dômyselne "reálnych" vraždiacich nástrojov predchádzajúcej Kocky tu máme trikovo lepšie dômyselné vraždiace nástroje, ktoré však odporujú fyzikálnym zákonom. Už to nie je ten klasický horor, ale viac tu smerujeme do sci-fi. I tak si to drží vysokú úroveň a veľmi ma to bavilo. Skvelý nápad. ()

Melies odpad!

0 / 10 Kocka 2 bol jeden z tých filmov, na ktoré som sa pomerne tešil, za čo mohol hlavne strašný hype okolo prvého dielu, no to čoho som bol svedkom bola jedna veľká, kockatá nočná mora - osmička absolútne nulových charakterov blúdi v nejakom rádoby premyslenom pletenci viac či menej nebezpečných miestností a snaží sa exnúť čo najefektnejším spôsobom. To je všetko, o príbehu sa tu nedá hovoriť, pointa je slabá ako trikrát lúhovaný čaj a výsledný dojem z filmu je tým pádom veľmi, veľmi zlý. Berúc do úvahy fakt, že ide o druhý diel, ktorý je len priehľadným pokusom o nasyslenie ďalších drobákov do peňaženiek nenažratých producentov, nemôžem film ohodnotiť inak - odpad! ()

Jordan

Sú filmy, ktoré by NEMALI mať pokračovanie, sú filmy, ktoré sú VYNIKAJÚCE také aké sú, ktoré majú nápad, myšlienku a všetko, čo nimi autori chceli povedať bolo viacmenej vypovedané a téma bola dotiahnutá do zdarného konca, filmy, ktoré dávajú zmysel a niekam spejú a keď tam dospejú, tak vo vás niečo zanechajú,. prinajmenšom pocit, že film sa logicky a systematicky skončil s posolstvom, ktoré sa vám buď páči alebo nie, ale skrátka tam je - as takéto filmy by pokračovania mať nemali. Dúfam, že je jasné, že k takejto skupine filmov zaraďujem aj Kocku. Keď som na ňu bol pred rokmi v kine, na druhý deň (po dobe potrebnej na uležanie filmu v hlave) som poslal kamarátovi dlhý odporúčací mail na tento film. O pár dní som vo svojej mailovej schránke našiel mail od tohto kamaráta, v ktorom napísal rozsiahlu a pozoruhodnú štúdiu o ľudskom strachu, paranoi a nepriateľovi, ktorý je okolo nás, medzi nami a často aj v nás - o nekonečnej ľudskej hlúposti a čistej ľudskej osobnosti/duši, ktorej sa nikdy nezbavíme - esej inšpirovanú práve filmom Kocka - nízkorozpočtovým polohororom so skvelou atmosférou, prepracovaným scenárom s vynikajúcim námetom. Je pochopiteľné, že takýto exemplár sa dočkal pomerne zaslúženého ohlasu a úspechu. A potom si niekto povedal, že tyký skvelý film by mal mať pokračovanie (buď to bol niekto dostatočne "neinteligentný" alebo až príliš vypočítavý) a natočil . . . "toto" ! Niečo (nebudem to volať film, dobre?) bez šťavy, pointy - od pokračovania sa čaká, že bude mať všetko dobré z jednotky a navyše lepšie efekty a viac akcie (ale to sa samozrejme očakáva od filmov akčných, sci fi a hororov - takých, ktorým pokračovania nijako neublížia), ale v tomto prípade tu nebolo ani to dobré z jedničky (ba dokonca ten nápad a niektoré finty z jedničky tu boli extrémnym spôsobom zhovadené a zanedbané) a ak očakávate lepšie efekty - pozrite si Káčera Donalda. (Keď už nič iné - v jednotke mali "obete" văzenské rovnošaty a miestnosti boli farebné). Ja som len vďačný, že kdesi v sebe mám zakódované akési teliesko, ktoré včas vycíti, že sa jedná o kravinu a akosi podvedome ma prinúti zaspať. Na druhý deň som sa však kamarátky pýtal, ako sa to všetko skončilo a ona iba vyvrátila všetky moje pochybnosti (či lepšie potvrdila ich) a tak bez váhania vyslovujem toto želanie: dúfam, že tvorcovia hypekocky sú tiež len ľudia, ktorí sa učia na vlastných chybách a v budúcnosti ich nenapadne natočiť Kocku 3 (alebo kváder . . .) alebo že neprídu s nejakým diabolským nápadom natočiť pokračovanie ET. mimozemšťana . . . jednalo by sa o film, ktorý ak by sa mal zmeniť na zviera, bolo by také škaredé, zbytočné a choré, že by sme ho z ľútosti čo najrýchlejšie utratili a urobili by sme to tajne, aby sa o ňom nikto iný nedozvedel a nemohlo by tak robiť zlé meno ostatným príslušníkom druhu. Ďakujem za pochopenie. ()

honajz

Druhý díl hororového trháku a zajímavého nápadu nepřináší nic moc nového – opět skupina lidí v kostce, tentokrát ve čtvrtém rozměru a ohrožována i zevnitř hladovým lovcem-kanibalem. I když se dozvíme o trošku víc, než v prvním díle, zase tak mnoho toho není a otázky zůstávají. DVD: Hledáte-li nějaký bonus, smiřte se s tím, že vedle traileru již na DVD nic jiného není. JL: Film 2/4, Bonusy 0/4, Zvuk 3/4, Obraz 3/4 ()

TomX2 odpad!

Ak už nič, tak je Hyperkocka aspoň ukážkový materiál toho, ako by pokračovanie filmu nemalo vyzerať. No nielenže je Hyperkocka zlé pokračovanie, ono je aj dokonca veľmi zlý film. Prostredie kocky je neoriginálne a nezmyselné, herci sú odpadoví, no najviac deprimujúci je na tom extrémne zlý scenár. Technická stránka už tak márna nie je a aspoň sa to neberie prehnane vážne, no nepáčilo sa mi to. Proste nie. ()

• "Rtuť" na konci filmu byla vytvořena programy Real Flow a Real Wave. (Piggsy)
  • Vlna energie, kterou je zabit plukovník Maguire, je ve skutečnosti vytvořena pomocí vysavače nastaveného na vyfukování (aby mu odfouknul oblečení). (Piggsy)
  • Když Jerry (Neil Crone) ukazuje druhé hodinky, které patří jinému jeho já, lze vidět, že mají oba kusy jiné seriové číslo. To by ale nebylo možné, pokud patřili jeho kopii z jiné reality. (Habansz)