Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

Ilinoiska

Logan ve mě zanechal hluboký dojem. Akce od samého začátku, brutalita, krev, silné emoce. Nejsem fanoušek X-menů, ale Logan mě dostal na celé čáře. ()

Gamekeeper77

Logan je rozhodně skvělý film, to se mu nedá upřít, vlastně ani nevím, co bych mu vytkl. A i když na mě působí docela pesimistickým a beznadějným dojmem, který se ještě zvyšuje díky stejně laděné hudbě, za mínus to také považovat nemůžu, spíš naopak. Už od samotného začátku tragická atmosféra dává tušit, jakým směrem se bude film ubírat a k jakému závěru asi povede. Určitě je to skvělé zakončení X- Menů, ale rozhodně ne nejlepší, alespoň ne pro mě. 82%. Podruhý 87% ()

DarweyD

Po Daredevilovi nejlepší komixová záležitost, od posledního dílu se James Mangold sebral a dal si na tomhle opravdu záležet. Narozdíl od posledního celkem nudnýho wolverina je tu víc akce, krve a celkově je scénář propracovanější, což si myslim, že si Hugh Jackman a Patrick Stewart plně zasloužili. ()

macetoma

Dávám 4 hvězdy. Tohle je opravdu důstojná rozlučka X-menů s postavou Wolverina. Má to hloubku. Doporučuji vidět. ()

horor2

Život není peříčko. Starat se o nepříjemného znechuceného človíčka je někdy za trest. Pravý pech ale přijde, když ti chce někdo utrhnout palici. R-ko jenom a jenom snímku prospělo! A celkově se jedná spíše o špinavý western s krvavou příchutí na jazyku. A to já rád :-) ()

MartinTerran

Sáhodlouhá sága o Wolverinovi končí a celkem ve velkém stylu. Krví a akcí se tady rozhodně nešetřilo a to je dobře. Logan už sice není v nejlepší formě, ale ještě mu to docela seká a zvládá co má. Příběh nikterak originální, ale to jsem ani nečekal. V celku solidní zakončení. Hodnocení: 74/100. ()

mrclTV

Tentokrát sa na hype train-e neveziem, osobné, smutné až depresívne a násilné (fíha, veď je to R-ko, tak nech hlavy lietajú vzduchom!) to môže byť akokoľvek, keď je to (ne)nápadná vykrádačka Children of Men a I, Legend (toho už trochu menej). Nepáčilo sa mi to. Mne na filme nevadí to, že zabíja časť svojho univerza, ale vadí mi, akým spôsobom to robí. Profesor X má nevysvetliteľné záchvaty a prečo? A film odpovedá: Lebo je starý. OK, to ešte beriem. Ale Logan stráca svoju schopnosť regenerácie. Prečo? A film odpovedá - LEBO (sa nám to hodí do filmu). Tento prístup/neprístup sa mi nepáči. PS: A pokiaľ sa dobre pamätám, adamantiové náboje nezabíjajú.... ()

WhiteDuke

”Now we have the problem that they tell us Logan is a great movie. Well, it’s a great superhero movie. It still involves people in tights with metal coming out of their hands. It’s not Bresson. It’s not Bergman. But they talk about it like it is. I went to see Logan cause everyone was like, “This is a great movie” and I was like, “Really? No, this is a fine superhero movie.” There’s a difference but big business doesn’t think there’s a difference. Big business wants you to think that this is a great film because they wanna make money off of it.” - Ethan Hawke ()

ESW

Nezničitelný akční hrdina umírá na rakovinu a fanousci DC chrci blahem, ze akcni komiksovka byla posunuta na vyšší level. No dobře, ale staci na to pár mrtvých mutantatek a krev na kapesníku? A dělá depresivní nalada z filmu lepší film? ()

Martin.Tokos

ANO! ANO! ANO! Od té doby co jsem se dozvěděl, že nový Wolverine bude mít R-rating, tak sem se těšil jako malé dítě. A bylo to přesně to co jsem si představoval. Drsný, brutální film, který si Logan konečně po těch všech filmech zasloužil. 5* ()

helrohir

Najlepší Wolverine, najlepší x-men film a nebyť Nolanovej trilógie, išlo by dozaista o jeden z top filmov natočených podľa komiksovej predlohy. Keď je komiksovka nakrútená v štýle, že vám pripadá akoby ani nešlo o divné fantasy, ale o (takmer) reálny životný príbeh, dokáže ma takáto forma strhnúť o to viac. Teší ma, že Wolverine dostal končene R-kové poňatie, a to maximálnym spôsobom aj využíva. Akcia je totiž to lahôdková, a to aj po choreografickej stránke, a taktiež nejaká tá tvrdšia nadávka do nálady filmu proste pasuje. Nuž a film ako celok pôsobí dosť depresívne, čo zároveň vyúsťuje do veľmi emotívneho záveru, ktorý dokáže rozcítiť nejedného diváka. Logan je jednoducho najlepším možným zakončením príbehu tejto kultovej komiksovej postavy (aj celej X-men série) a zároveň určitým spôsobom satisfakcie pre samotného Hugha Jackmana, ktorý do tohto filmu vložil všetko čo mohol. Až je mi ľúto, že X-meni idú k Marvelu, pretože tento neinfantilný štýl, ktorý si vypracovali u foxov, mi bude chýbať. 95%. ()

Nathaniell

Nejsyrovější záležitost co se Wolverina i všeobecně série X-men týká. Uzavření kapitoly nejoblíbenějšího mutanta s chromozomem X a zároveň úplně nový pohled, co se filmové optiky týká. Možná to mělo chyby, ale já jsem je neviděl. Pardon, sledoval jsem Wolverina na sklonku jeho života a na konci málem brečel. Tohle podle mě nešlo udělat líp. 5* ()

KillHurt

Logan povýšil komiksové filmy na opravdové drama. Jackman a Stewart hrají své role excelentně. Taky aby ne, když je hrají sedmnáct let. Mladá Dafne Keen ji perfektně sekunduje a je pro fanoušky nadějí, že Wolverina zvládne zahrát i jiný herec než Jackman. Místy jsem si nebyl jistý, jestli chci své oblíbené postavy vidět v těchto emocionálních polohách, ale skvěle natočený příběh mě přesvědčil, že opravdu chci. Důstojné rozloučení s jednou érou. ()

adamix

Dospelácky oldschoolový Marvel v doposiaľ najlepšom prevedení. Na starom Loganovi vidno, že má už niečo odžité, svoj pôvod však nezaprie a hodlá sa nám predstaviť naposledy v prvej paráde, kde sa leje krv potokom. Istým spôsobom pripomína LOGAN záchranný road movie s akčnými a hlavne dramatickými prvkami, kde si hlavná postava na svojej poslednej ,,krížovej" ceste začína uvedomovať hodnoty života a blížiaci sa koniec. Dokonca má na palube aj malú mutantku a senilného profesora Xaviera :). Názorný príklad obdobia, kedy staré postavy musia poslednýkrát (a nezabudnuteľne) vystúpiť pred publikom a prenechať začiatok novej kapitoly pre ďalšiu generáciu. LOGAN vie svojimi ironickými poznámkami pobaviť, dokáže dramaticky divákov šokovať a v samotnom závere vyčariť na tvári smutný úsmev. Takúto poctu si Wolverine rozhodne zaslúžil. Bravo! Za mňa 5*. ()

Pete

Povrchní filmové komiksy jsou přežité, žánr dávno vyčerpaný, a série X-men mrtvá. Tahle labutí píseň to jen potvrzuje, i když se poměrně vydařila a pobaví, jen kdyby nebyla tak dlouhá. Některé akční scény tam působí až rušivě, mrtvol je zcela zbytečně moc. Koncept útěku je vděčný, připomene třeba T2 i Potomky lidí, Jackman zestárl skoro do Eastwooda, a inspiraci očividně tenhle závěr jedné kapitoly nasbíral z vícero ověřených zdrojů. Avšak jedinou cestou, jak si udržet dospělého diváka do budoucna, vidím v úplné změně stylu celého odvětví, která již byla započatá v Jokerovi, tedy s nadějí na hlubší, promyšlenější a realističtější přístup k postavám i vyprávění. ()

Snagleo

Hodně ponurý a smutný snímek (nebudu říkat proč, jelikož nechci spoilerovat). Sám jsem se při sledování cítil zvláštně. Rozhodně to ale není výtka, jelikož je to super atmosféra, která filmu jen pomáhá. Úžasné zakončení X-menů, za které by se nikdo nemohl stydět. Staré známe tváře potěší nejednoho fanouška. Logan (Wolverine) a Profesor X jsou opět super. Ostatní také nejsou špatní. Bohužel, záporné postavy jsou otravné a trochu i stupidní. Mě osobně kazili požitek z filmu. Jinak, jak jsem zmínil, se jedna o úžasné zakončení, které by nemělo minout žádného fanouška, 90% ()

0verseer

”Language, Logan. And you're screaming at a machine.” “Oh, what? She can gut a man with her feet, but she can't hear a few naughty words?” Takto nejak si predstavujem široko prístupný komiksák. V porovnaní napríklad s takým o rok starším Batman vs Superman pôsobí Logan: Wolverine s ohľadom na zápletku pomerne jednoducho. Prevoz dievčaťa z bodu A do bodu B a postupné budovanie vzťahu medzi ňou a Loganom však prekvapivo stačia. Spolu s Rkovou akciou, dobre napísanými dialógmi, ktoré robia postavy autentickými a emocionálne vygradovaným záverom tak dostávame vo výsledku veľmi podarený mix. 8/10 ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu